Namco Bandai rolt bij velen nog steeds vlot over de lippen, terwijl het Japanse concern een tijdje geleden een weinig innovatieve naamswijziging onderging. Bandai Namco dus, en daar mag vanaf nu Entertainment worden achter geplakt. “Dit is echt de laatste naamswijziging!”, werd ons ten monde van de CEO van de Franse tak beloofd. De keynote stond gelukkig niet enkel in het teken van promopraat, want enkel het mooie ronde (voorlopige) verkoopcijfer van Dragon Ball: Xenoverse werd nog in de groep gegooid: 2.000.000 exemplaren, alsjeblieft.
Daarna kregen we per game een ‘meer afgebakende’ releaseperiode te zien inclusief trailers, waarbij af en toe spiksplinternieuw beeldmateriaal voorbij zoefde. De eigenlijke line-up kunnen we perfect in drie grote blokken onderverdelen. Allereerst, hoe kan het ook anders, publiceert het bedrijf enorm veel Japanse manga- en anime-games. Onder meer One Piece: Pirate Warriors 3, J-Stars Victory VS, Tales of Zestiria en natuurlijk Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 passeerden de revue. De twee brok bestaat uit drie racesgames: zowel F1 2015, Projects Cars als Sébastien Loeb Rally EVO werden voorgesteld en bij laatstgenoemde gebeurde dat zelfs door de ontwikkelstudio zelf. Tot slot is er nog het groepje ‘overige’ games, waarbij The Witcher III: Wild Hunt met alle aandacht gaat lopen, maar daarvoor is al zoveel gezegd, geschreven en gekwijld… We kunnen nu al niet wachten tot de release en gaan het dan ook niet erger maken.
De racegames
Sébastien Loeb Rally EVO
Aangezien je op een avond zoals deze keuzes moet maken, richtten we ons allereerst op Sébastien Loeb Rally EVO aangezien de ontwikkelaars van Milestone aanwezig waren om een woordje uitleg tijdens een korte hands-onsessie te geven. We kregen, aldus Milestone zelf, een erg voorlopige pre-alpha voorgeschoteld. Concreet ontbrak alles wat met schade te maken had, zowel de wagens als de omgeving zullen naar verluidt uiteindelijk realistisch de impact van crashes ondervinden, en ook de inkleding van de twee demoparcours was nogal ‘kaal’. De focus lag met andere woorden op het racegevoel en vooral in de Zweedse besneeuwde toendra was het erg moeilijk om je wagen op de baan te houden. In Australië, het tweede testparcours, was het daarentegen vrij makkelijk om zonder noemenswaardige accidentjes de finish te halen en daar zijn twee redenen voor. Enerzijds is er de copiloot die elke volgende bocht accuraat aankondigt (“Gauche, cinq,” of “Droite, deux”) zodat je meteen weet hoe scherp de volgende slipbeweging moet ingezet worden. Anderzijds lijkt de game iets meer op de beginnende racespelgamer te zijn gericht. Dat idee kan uiteraard fout zijn, dat moet het verdere ontwikkelproces uitwijzen, maar vergeleken met Project Cars, waarover zo dadelijk meer, zaten er een pak minder toegankelijke details in de rallygame.
Er is overigens een tweede reden waarom we deze game meer als een instapmodel voor het echte werk zien, want Sébastien Loeb zelf gaat vanuit de centrale hub (je garage) tips en tricks met de spelers delen. Naast je in de wagen plaatsnemen is maar niets voor zo’n op-en-top sportman, maar als mentor fungeren zag hij wel zitten. De ontwikkelaars rijden regelmatig tot in Lausanne, waar Loeb woont, om de game zo authentiek mogelijk te maken. Elke boom, elk huis en elke put moet en zal in de game zitten. Momenteel zijn we sceptisch, maar misschien verandert dat dus nog.
Project Cars
Na onze eerder verschenen uitgebreide reviews, moeten we nog maar weinig woorden vuil maken aan een van de meest geanticipeerde racegames allertijden. Van uitstel kwam gelukkig geen afstel en binnenkort is het eindelijk zover: Project Cars komt eraan! Wij kropen toch heel even achter het stuur van een gepimpte BMW om over een stormachtig raceparcours te scheuren en jongens toch, wat een beleving. De cameraperspectieven laten je als gamer toe om volledig in de game te worden gezogen, hagelbuien blijven aan je voorruit plakken en de ruitenwisser moet overuren draaien. Realisme wordt in elk onderdeel van het spel nagestreefd, daar mag je zeker van zijn.
De bandenspanning van elke individuele band aanpassen en de remkracht opschroeven: het zijn twee banale voorbeelden van de manier waarop Slighty Mad Studios automecaniciens een stapje voor wil geven. Wie het uiterste uit de wagens wil persen, kan daar erg ver in gaan. Eenmaal je aan het racen bent, sta je er ten slotte alleen voor, want de AI is vrij agressief. Je achteruitspiegels optimaal benutten is aangeraden, want ‘gatrammen’ staat in het woordenboek van elke collega-racer!
F1 2015
Om het luikje racegames met een ‘ik heb geen enkele game genegeerd’-gevoel te kunnen afsluiten, reden we ook enkele rondjes over het Marina Bay Street Circuit. Daar wordt jaarlijks ’s avonds de Singapore Grand Prix gereden en in de pc-demo die we konden spelen, was het eveneens het enige toegankelijk circuit.
Alle race-assistentiemogelijkheden stonden ingeschakeld, waardoor er bijster weinig uit af te leiden viel, maar het ontbreken van de geüpdatete teams baarde ons meteen zorgen. Na een kort gesprek met de PR van Bandai bleek wel dat daar een gegronde reden voor is. De Formule 1-licentie is iets heiligs en enkel wanneer de verbeteringen (vooral de vernieuwde EGO-engine) allemaal in de game zitten en goedgekeurd zijn, mogen de teams van 2015 in de game worden gestopt. We mogen niet vergeten dat het de allereerste keer is dat de game zo vroeg wordt gereleaset. Juni in plaats van begin oktober; middenin het echte Formule 1-seizoen dus. Meestal gebeurde dat op het einde. Of dit de verkoopcijfers zal beïnvloeden, is moeilijk te voorspellen, maar een slechte zet lijkt het ons alleszins niet.
Drie racegames, drie totaal verschillende ervaringen. Grote racefanaten halen ze misschien alle drie in huis, maar wie minder fanatiek met de sport omgaat, zal een keuze moeten maken. Drie distinctief andere subsporten, maar wel met hun eigen charmes. Benieuwd wie als winnaar uit de bus komt. Er werden, zoals we bovenaan schreven, nog andere games uitgestald in de persruimte. Meer updates daarvan mag je dichter bij de release verwachten.






















