“Van bij het begin was de gameplay goed, maar het spel zelf had maar weinig met het echte basketbal te maken” zegt Jones. En hij kan het weten aangezien hij, naar eigen zeggen, zelf op het niveau van College Basketball heeft gespeeld. De hoogste tijd dus voor een babbel.
Voor we het over de game hebben, gefeliciteerd met de winst van de Golden State Warriors, uw favoriete NBA-team. Al hadden wij liever de Clippers zien winnen
Jones: Dank je wel. De Clippers hebben dit jaar wel een aantal interessante spelers gehaald. Nu is het belangrijk dat er een hecht team ontstaat waarin de balans ook in orde is.
We zagen in de intro dat de tv-presentatie in handen is van een nieuw gezicht, Kenny Smith. Hij verzorgt op de Amerikaanse zender TNT samen Shaquile O’Neal en Ernie Johnson Jr. de voorbeschouwingen, half-time show en nabeschouwingen. Zij zitten nu alle drie in de game. Je mist eigenlijk alleen nog Charles Barkley. Was hij te duur?
Jones: Je bent één van de weinigen die dat op was gevallen. We zijn blij met zijn toevoeging, aangezien hij in het echt heel goed samenwerkt met Shaq. En dat voegt nu echt wat toe en moet er voor zorgen dat deze stukken in de game echt tof zijn om te bekijken. Vorig jaar voelde het hier en daar wat geforceerd aan, dat willen we nu voorkomen.
En Barkley is lastig. Laten we maar zeggen dat hij zijn poot stijf houdt wanneer het op onderhandelingen aankomt.
MyCareer is wat ons het meest interesseert. Vorig jaar vroegen we u in Parijs naar deze modus en hoe jullie het interessant zouden houden na het eerste seizoen. Het was beter dan het jaar daarvoor, maar niet super. Gaan jullie het dit jaar langer interessant houden?
Jones: We introduceren nu wat nieuwe dingen. Als je het hoofdverhaal hebt voltooid, dan komen we met nieuwe manieren om voortgang te boeken. Het verhaal zelf is wel wat rijker dan vorig jaar, dus dat is al een verbetering op zich, maar met deze mechanic hopen we het gevoel van grinden te beperken.
Zo zal je dit jaar een aantal beslissingen moeten nemen die invloed hebben op de weg die je volgt. Ik kan daar nu nog niet al te veel over zeggen, maar ik denk dat gamers de veranderingen zullen waarderen.
ProAm is één van de nieuwe modi, waarin je met vijf tegen vijf online kunt spelen met je MyCareer speler. Hoe werkt het als je er voor kiest om alleen te spelen? Word je in een potje gegooid op basis van de positie die je in de MyCareer-modus speelt, in ons geval de Point Guard-positie?
Jones: Je positie maakt niet uit. Je kunt wel als een soort Point Guard gaan spelen, maar dan moet dat wel aansluiten bij de spelers waar je mee speelt. Het zou kunnen dat je met vijf Point Guards speelt, maar iedereen automatisch dan een iets andere rol gaat vervullen.
Het koppelen gaat voornamelijk op basis van de reputatie die je online hebt en de statistieken waarvan je gebruik maakt. Je zult met een gemiddelde van 72 niet gekoppeld worden aan een team met spelers die allen een gemiddelde van boven de 90 hebben.
Twee jaar geleden waren we voor NBA 2K14 te gast in jullie studio. Toen lag de nadruk op de animaties. Vorig jaar draaide het om het fysieke aspect van de game. Dit jaar lijkt er niet echt één gameplay-feature te zijn die er uitspringt, klopt dat?
Jones: Ja, dat klopt. De reden is dat we simpelweg zoveel meer gedaan hebben dan één specifiek ding. Ik denk wel dat er twee zaken zijn die spelers mee zullen krijgen. Ten eerste is dit de slimste game die ze ooit hebben gespeeld, aangezien jouw tegenstander zich telkens aan jouw tactiek aanpast.
Ten tweede ben ik blij met de manier waarop spelers hun voeten plaatsen. Ze bewegen daardoor natuurlijker en dat verhelpt het probleem dat je in het verleden soms uit je concentratie werd gehaald door een vreemde animatie. In een fast break heb je nu echt het gevoel dat je in volle vaart op de basket afstormt door de verbeterde animaties.
Op basis van onze ervaringen hadden we het idee dat het blocken beter werkt. Zijn daar aanpassingen geweest?
Jones: Ja, het is sterk verbeterd. Het is één van de dingen waar ik al lang op hamer. Als ik een game als FIFA of PES speel, dan vind ik het heerlijk dat mijn controls mij de mogelijkheid geeft om te doen wat ik echt wil doen. Als ik sprint en de sprintknop loslaat, dan zie je gelijk een reactie.
Het bloksysteem werkte in het verleden niet zoals ik het wilde. Als ik nu sprint, stop en spring, dan snapt de game dat ik de bal wil blocken. De extra animaties die in de game gestopt zijn geven je simpelweg meer mogelijkheden om een aanval te blocken.
Dank u voor uw tijd.






















