Soul Axiom

Soul Axiom

Unieke indie

Soul Axiom

Unieke indie

Nintendo lijkt het al zowat opgegeven te hebben met de Wii U. Vorige E3 toonden ze gewoon te weinig Wii U-games om aan te tonen dat ze de console nog lang willen zien meegaan. Ondertussen zijn er gelukkig al enkele toppers aangekondigd voor de console die Nintendo-gamers zoet moeten houden tot de NX onthuld wordt. Ook indie-ontwikkelaars hebben de Wii U ontdekt en onder andere Wales Interactive heeft een gewaagd spel voor het platform in ontwikkeling.

Het is geen schande als je nog nooit van Soul Axiom hebt gehoord. Deze indiegame heeft namelijk als doel een unieke belevenis naar de Nintendo eShop te brengen. Tijdens de presentatie op gamescom begonnen de ontwikkelaars met het uitleggen van het mysterieuze verhaal. Ze vertelden dat Soul Axiom vooral draait om een solitaire ervaring waar je zelf zo’n beetje alles zal moeten ontdekken. Dat geldt ook voor het verhaal. Blijkbaar zal je in het begin enorm in de war zijn, maar verderop zou alles duidelijk moeten worden. Naarmate je vordert, zal je meer puzzelstukjes aan elkaar kunnen plakken, wat uiteindelijk moet zorgen voor een groot mindfuck-verhaal. Gewaagd, maar als het goed uitpakt zijn dat wel de verhalen die het langst in je geheugen gegrift blijven.

Mysterie alom

Op vlak van gameplay zal mysterie ook overheersen. Je speelt Soul Axiom in een eerstepersoonsperspectief, maar het is alles behalve een first-person shooter.  Het deed ons  denken aan een combinatie tussen Metroid Prime en Portal, maar dan met een eigen identiteit. Hoewel combat in deze game aanwezig zal zijn, zal dat maar een hele kleine portie van de game in beslag nemen. Tijdens de demo moesten wij voornamelijk puzzeltjes oplossen door gebruik te maken van enkele leuke krachten die je doorheen de game zal kunnen verkrijgen. Een bepaalde kracht zorgde ervoor dat je bruggen kon laten verdwijnen en andere stenen constructies kon doen verschijnen. Hiermee konden we onder andere een puzzel oplossen waarbij je laserstralen op een diamant moet laten schijnen om een pad te doen verschijnen.

Krachten combineren

Een andere kracht liet ons vuurballen schieten met onze handen. Zowel kleine, snelle vuurballen als grote vuurballen behoorden tot de mogelijkheden. Hiermee kon je bijvoorbeeld een open haard aansteken of vuur net absorberen. Nog een andere kracht liet ons een vernietigd object in de omgeving terug herstellen à la LEGO. De krachten zelf zijn uniek en goed gevonden, maar het is vooral als je ze allemaal combineert dat deze game op z’n best is. De ontwikkelaar geeft je opzettelijk zo goed als geen informatie, waardoor je zelf zal moeten zoeken wat je moet doen en vaak vast zal komen te zitten. Voor een puzzelgame vinden wij dit een uitstekende keuze, aangezien het de ontdekking is die telt. Tijdens de demo liepen we ook al enkele keren vast en moesten we de hulp van de ontwikkelaars vragen. Een goed iets als je het ons vraagt, games houden je de dag van vandaag ietsje teveel bij het handje.

Sfeertje zuigt je zo het scherm in

De omgevingen en de muziek wisten de sfeer ook heel erg bijzonder te maken. De game brak in z'n alphaversie grafisch geen potten, maar de excentrieke omgevingen zorgen er toch voor dat je al snel het scherm ingezogen wordt. Een rustgevend, mysterieus muziekje om het puzzelen te vergezellen helpt daar ook zeker bij. Om af te sluiten vertelde de ontwikkelaar dat de game een tiental uurtjes zal duren en dat er ook replay value in deze game zal zitten. Je zal bijvoorbeeld andere paden kunnen nemen om de game uit te spelen, zodat je in een tweede speelbeurt volledig nieuwe puzzels zal moeten oplossen. Ze streefden ook naar een besturing met motion controls, wat naar onze mening goed zou werken bij deze game.

Conclusie van Yannick

Soul Axiom is een game die iedere Wii U-bezitter in de gaten moet houden. Het is op ieder vlak uniek en je merkt gewoon dat de ontwikkelaars enorm veel moeite in deze game hebben gestoken. Bovendien is het nog eens zo’n game die je niet bij het handje vasthoudt en intelligente puzzels zal voorschotelen. Laat je niet afschrikken door de mindere graphics, de boeiende gameplay wist in de demo al dit akkefietje volledig weg te spoelen.

Commentaar toevoegen

Log in or to post comments