Mobiele games vinden we tegenwoordig in alle formaten terug. Gratis zonder in-game microtransacties, zogezegd gratis met enorm veel beperkingen die opgeheven kunnen worden door in-game met euro's te gooien, en ga zo maar door. Soms ben je beter af met een spelletje gewoon te kopen, waarna je voor de rest met rust gelaten wordt. B27 en 52 Hertz Games Whale hebben dat goed begrepen en publiceerden vorige week Jellies! in de App Store. De aankoop maakt je digitale portefeuille onmiddellijk 1,79 euro lichter, maar daarna kan je wel ongeremd van het spel genieten. De enige vraag die ons nu nog rest: is deze game zijn geld waard?
Verrassende plotwending
In het persbericht dat de PR-verantwoordelijke ons bezorgde, werd over een amusant mobiel spelletje gesproken dat alle leeftijden zou moeten kunnen bekoren. Zoals we in de inleiding reeds verklapten - we moeten gewoonweg direct duidelijkheid scheppen - lijkt alles schattig, maar gaat het hier wel over afgebeten vingers die je terug moet zien te vinden. De ogenschijnlijk lieve kwalletjes zijn dus in werkelijkheid onbeschaamde kannibalen waarover wij zullen moeten swipen... Als dat maar goed komt!
De introductie legt op een begrijpbare manier uit wat er van de gamer wordt verwacht. Door Jellies van dezelfde kleur met elkaar te verbinden en zo een ketting te vormen, ontploffen de geselecteerde beestjes en dat levert punten op. Het vervolg kan je al raden: langere kettingreacties leveren meer punten op, maar er is meer. Wanneer je de ketting aan de buitenranden van het scherm creëert, kan je meerdere kwallen ‘opsluiten' en des te meer ongedierte je zo mee opslorpt, des te meer punten zal je uiteindelijk weten te scoren.
Ondoordringbaar
Het principe van Jellies! hebben we elders al eerder gezien, toch zijn er enkele unieke elementen die hiervan een aangenaam en verslavend spel maken. Zo blokkeert de streep, die twee kwallen met elkaar verbindt, de doorgang voor andere dansende zeedieren eenmaal je ze succesvol hebt getrokken. Timing is dus cruciaal maar wel vergevingsgezind, want je kan swipen, wachten tot de doorgang vrij is om dan toe te slaan. Gaandeweg zal je grotere combo's kunnen bewerkstelligen en de beloning daarvoor vind je in de vorm van enkele seconden extra speeltijd of een discomode waarin de dieren hyperactief beginnen rondzweven. Door de disco-Jelly te vangen zet je een waar volksfeest in gang, wat een aimabele extra is.
Om het geheel nog aantrekkelijker en op sommige momenten iets makkelijker te maken, zijn er drie uiteenlopende boosts beschikbaar. Aanvankelijk krijg je tien Electroshock-, twintig Bomb en vijf Berserker-extra's cadeau en je kan er oneindig veel bijkopen door in-game te verdienen valuta te spenderen. Deze gouden muntjes verdien je door het spel te spelen en extra euro's investeren is dus onmogelijk. Electroshocks vertragen de tijd zodat je de volgende kettingreactie nauwkeurig kan voorbereiden zonder al te veel positiewissels. Door een bom te activeren kan je, middels het dubbelklikken op een Jellie, een ontploffing voor extra punten veroorzaken en de Berserker-buff ten slotte activeert een ongezien swipe-festival waarmee alweer punten kunnen worden gecumuleerd.
Missie plastisch chirurg
De arme visser mist ondertussen nog steeds enkele vingers en door talloze keren een game op te starten, punten te sprokkelen en spetterende combo's te vervolledigen, verdien je stilaan voldoende krediet waarmee je zijn vingers terug kan toveren. Die missie richting een correct functionerende hand brengt heel wat herspeelbaarheid met zich mee, want de zeven missies die het spel rijk is, voltooi je veel sneller. Naast de verhaallijn in de vorm van getimede spelletjes, kan je ook voor de Endless Mode opteren waarin tijd geen beslissende factor meer is. Dat brengt ons naadloos naar het einde van het spel, dat grafisch zeker kan bekoren. De met humor getinte uitspraken van de snoepjes zijn soms om te gieren en het grootste minpunt moeten we bij het geluid zoeken. De soundtrack werkte ons al snel op de zenuwen, maar dat is wellicht het enige grote werkpunt aan dit verslavende spelletje.























