In Devil’s Third speel je met Ivan, een Russische crimineel die oorspronkelijk lid was van een enorme terroristenbende. Na enkele jaren in de cel van Guantanamo Bay is hij het licht gaan inzien en wordt hij opgeroepen om diezelfde terroristenbende tegen te houden. Met wat paranormale krachten die hij via zijn tattoo’s oproept en heel wat militaire ervaring staat hij paraat om heel wat soldaten en terroristen af te maken.
Typisch Itagaki
Devil’s Third is een spel gemaakt door Valhalla Games, een gloednieuwe studio onder de leiding van Tomonobu Itagaki. Deze naam zal je vast bekend in de oren klinken als je toevallig de Ninja Gaiden- of Dead or Alive-games hebt gespeeld, waar hij ook verantwoordelijk voor was. Als je die informatie in je achterhoofd houdt, merk je tijdens het spelen op dat er in Devil’s Third heel wat elementen terug te vinden zijn die typisch zijn voor Itagaki-games. Zo zal je enkele overdreven gespierde kerels en rondborstige dames in de game terugvinden en zijn er ook enkele locaties die knipogen naar de Ninja Gaiden-franchise. Net als in die serie is het verhaal in Devil’s Third een beetje overdreven en niet bepaald de focus van het spel. Het bestaat om je een reden te geven voor wat je allemaal gaat doen en het verhaal verder te laten gaan, maar voor de rest is het allemaal erg voorspelbaar.
Hakken en schieten
Qua gameplay is Devil’s Third in ieder geval erg ambitieus. Niet alleen is het een third-person-shooter die tijdens het inzoomen naar een first-person-perspectief verandert, maar er is tevens een hevige focus op lijf-aan-lijf-gevechten. Itagaki vertelde in interviews dat hij in Devil’s Third de gameplay van Ninja Gaiden wil combineren met het schietwerk in games als Call of Duty en Battlefield. In de essentie klopt dit, maar de gevechten met zwaarden zijn wel wat beperkter in deze game. Als je een ninjazwaard, slaghamer of ander melee-wapen vasthebt, heb je in feite maar twee knoppen om mee aan te vallen. Je kan lichte, snelle aanvallen toedelen of zwaardere, krachtigere klappen. Daar bovenop kan je via een druk op de knop aanvallen blocken en je kan ook van het gevaar wegrollen als dat nodig is. Je hebt dus eigenlijk enkel de basis van de lijf-aan-lijf-gevechten zonder de gecompliceerde combo’s van de Ninja Gaiden-games. Gelukkig kent ieder melee-wapen enkele unieke finisher-animaties, waardoor een vijand z’n kop inrammen tot nu toe nog niet ging vervelen.
Can't touch this
Het schieten is dankzij een uitgebreid arsenaal aan wapens ook erg aangenaam. Je hebt een SCAR, enkele snipers, een UMP, enkele shotguns, rocket launchers en zelfs gattling guns tot je beschikking in deze game. Het enige dat ontbreekt zijn handgeweren, maar al bij al missen we die niet echt. Het schieten zelf wordt ook iets uitdagender gemaakt omdat zowel jij als de tegenstanders erg mobiel zijn. Door de game third-person te maken tijdens het lopen kan je heel vlotjes op de grond sliden, cover zoeken en op allerlei hoge constructies klimmen via een druk op de knop. Het voelt dankzij al deze mogelijkheden heerlijk aan om vijanden aan de lopende band neer te knallen, simpelweg omdat je het op zoveel verschillende manieren kan doen.
Op enkele stukken wil de game dat je op een bepaalde manier speelt. Je zit bijvoorbeeld in een verlaten pakhuis en plots springen er drie ninja’s uit het raam met ninja-zwaarden. In deze gevallen verwacht het spel dat jij je melee-wapen tevoorschijn haalt en deze één voor één naar de zevende hemel slaat. Je zou ze ook kunnen afknallen, maar vooral zonder shotgun is dat erg moeilijk in zulke krappe locaties waarin de ninja’s bovendien erg snel naar je toe lopen. Op deze momenten kan de kunstmatige intelligentie soms erg goedkoop handelen. Soms komen ze je bijvoorbeeld meppen om je daarna al weglopend af te knallen. Je kan geen kogels blocken met een melee-wapen, waardoor je in deze situaties vaak in een lijkzak belandt. Vaak kom je dit niet tegen, maar je weet gewoon dat dit een tactiek is waar veel spelers in de online-modus misbruik van zullen maken.
Visuele mengelmoes
Je zult helaas ook enkele andere storende factoren terugvinden in Devil’s Third. Allereerst hebben we de graphics, een zeer moeilijk te beoordelen aspect in deze game. In detail zien de gezichten en animaties van de personages er zeer goed uit voor de Wii U. De omgevingen zijn meestal lekker groot en divers, zeker in de latere levels. Alleen zien sommige textures in de game er gewoon niet uit. Bij het inzoomen merk je dat er heel weinig detail zit in de wapens en explosies zijn verre van realistisch. Je kan achter een zuil staan terwijl een granaat vlak ervoor ontploft en je zal geen schrammetje hebben. Als een vijand echter een raket recht op je lijf schiet, dan ben je onmiddellijk dood. De kunstmatige intelligentie is nog zo'n puntje dat te wensen overlaat in Devil’s Third. Regelmatig zie je hun hoofd nog achter de cover, waardoor je ze heel makkelijk kan uitschakelen. De vijanden zijn meestal dom genoeg om midden in het slagveld te gaan staan, waardoor ze met een beetje denkwerk gemakkelijke doelwitten zijn.
Originele eindbaasgevechten
Dat betekent echter niet dat de game makkelijk is. Je zal meermaals hordes vijanden moeten neermaaien en als die vijanden zowel melee-wapens als grof geschut tevoorschijn halen, dan moet je al je vaardigheden optimaal gebruiken om de situatie te overleven. Vooral wat verder in de game zitten er enkele geduchte vijanden die je met kettingzagen of grote bijlen achtervolgen en die je het leven zuur zullen maken. En dan heb je natuurlijk ook nog de eindbaasgevechten, die zeker geen eitje zijn. Ieder eindbaasgevecht is eigenlijk een soort lijf-aan-lijf-duel à la Ninja Gaiden. Je kan nog steeds schieten, maar kogels doen aanzienlijk minder schade af op deze belachelijk sterke tegenstanders. Net zoals in Ninja Gaiden moet je tijdens de eindbazen iedere aanval en ieder ontwijkingsmanoeuvre zorgvuldig timen, wil je het gevecht overleven. Eindbazen kunnen meerdere fasen hebben en zijn stuk voor stuk origineel ontworpen en een genot om te verslaan. Denk aan een verleidelijke, rondborstige dame die via ongelooflijk lenige sprongen en handstandjes messen in je keel probeert te planten. Geloof ons, de eindbaasgevechten worden een hoogtepunt in deze game.






















