Om meteen met de deur in huis te vallen: grafisch maakt de franchise een grote stap voorwaarts, althans op de belangrijkste vlakken. Zo zie je perfect welke spieren er worden opgespannen om de tegenstander weg te gooien en lijkt elke ader net echt. De gezichten bevatten elke oneffenheid, moedervlek en litteken dankzij de gezichtsscantechniek die ook voor de NBA 2K-serie wordt gebruikt. Daarvoor doet Yuke's, de ontwikkelstudio voor WWE 2K15, beroep op Visual Concepts, mede-ontwikkelaar en tevens verantwoordelijke voor de NBA-games. Mede dankzij die samenwerking ziet ook het publiek er levendig uit, met jonge kinderen, volwassenen en oudere mensen die één ding gemeen hebben: een passie voor WWE en de wil om zichzelf schor te schreeuwen.
Alles moet kloppen
Om de motivatie van de ontwikkelaars even te concretiseren: voor sommige sterren (lees Shawn Michaels) werd honderden kilometers gereisd, door de lucht en over godverlaten weggetjes, om toch maar de realistische lichaamsweergave te verkrijgen waarnaar elke WWE-fan op zoek is. De ogen kunnen volgens de programmeurs zelf nog een beetje werk gebruiken, voor het overige zijn ze tevreden over de make-over die de graphics hebben ontvangen. Wijzelf zijn een beetje teleurgesteld door de grimas die de mannen in de ring op hun gezicht toveren wanneer ze pijn ervaren. Zo'n Body Slam, dat moet toch serieus veel pijn doen?
Ook de interface, meer bepaald de head-up display (HUD), ontving enkele kleinere updates in de vorm van een percentagemeter die na elke beweging en uitdaging wordt aangepast. De gewoonlijke kleurschakering die tussen geel, oranje en rood varieert, duikt op wanneer dat nodig is, maar is doorgaans verborgen.
Alsof je echt in de ring staat
Het audioaspect wordt vaak in dezelfde adem als de graphics besproken en ook daaraan werd flink gesleuteld. Om de authenticiteit van de geluidseffecten de hoogte in te stuwen, werd in de opnamestudio een heuse worstelring geïnstalleerd. Daardoor klinkt de impact met het canvas levensecht en ook de vibratie van de touwen kan nauwelijks van de televisiebeelden onderscheiden worden. De vele attributen die bij het WWE-gebeuren komen kijken, zoals tafels en stoelen, kregen we niet te zien, maar naar verluidt zal je ook het ijzerwerk horen kletteren wanneer de worstelsterren daarmee flinke patatten uitdelen. De opnames vonden dus binnenshuis plaats en zo was er meer tijd en ruimte om de verschillende worstelbewegingen in kaart te brengen. WWE 2K15 zal maar liefst vijf keer meer animaties bevatten dan zijn voorganger. Worstelaars zoeken ook merkbaar meer interactie met de ring op, iets dat weleens werd vergeten tijdens de 2014-editie.
Een subbranche van het geluid, de commentaar die elke wedstrijd begeleidt, zal in WWE 2K15 een heel ander uitgangspunt krijgen. Waar voorheen elke greep of worp individueel werd besproken, zullen Michael Cole en Jerry ‘The King' Lawler nu verhaaltjes vertellen over de scene, de atmosfeer en sporadisch komt er dan een technische beschrijving van het moment aan te pas wanneer er iets echt spectaculairs gebeurt. Beide heren spraken driemaal zoveel tekst in als gewoonlijk, dus qua variëteit zal het hopelijk ook snor zitten.
Vechten is ook belangrijk
Het audiovisuele is belangrijk, maar als je vervolgens een arcadespel voorgeschoteld krijgt, bereik je natuurlijk een nieuw dieptepunt. WWE 2K14 stelt op dat vlak echter niet teleur en hoewel er enkele wijzigingen aan het vechtconcept werden doorgevoerd, blijft de basis grotendeels dezelfde. Het spel zelf kan aanduiden wanneer je best countert, draait of een finishing move uitvoert, maar deze hulpfunctie kan ook worden uitgeschakeld indien je voldoende ervaring hebt opgedaan. Het grootste verschil vind je wellicht in de vorm van een aangepast grijpsysteem, waarvoor minigames worden geïntroduceerd. Deze beslissen op cruciale momenten wie het geluk aan zijn zijde heeft. Het lijkt een beetje op blad-steen-schaar, waarbij de face buttons als indicatoren worden gebruikt.
Geluk is dus een factor, maar de snelheid waarmee je reageert bepaalt eveneens in wiens voordeel het spel zal uitdraaien. Met de rechterjoystick zal de hotspot moeten worden geraakt; doe je dat twee keer succesvol op een rij, dan mag je een van de vele aanvallen uitvoeren waarvoor de sport zo bekend is. Zelf mochten we geen hands-on ervaring opdoen, maar wanneer je de ontwikkelaars het spel ziet spelen, krijg je al snel het idee dat deze nieuwe aanpak werkt.
Gamemodi
De WWE Universe Mode zal aanwezig zijn, net zoals de creatiemodus en een nieuwe carrièremodus waarover we later meer nieuws zullen ontvangen. Het voornaamste wordt echter de WWE 2K Showcase waarin de bekendste vetes uit de worstelgeschiedenis in de spotlights worden gezet. Onder meer Shawn Michaels versus Triple H en John Cena versus CM Punk zullen aanwezig zijn, met in-game videomateriaal dat de belangrijkste gebeurtenissen uit het WWE-verleden visualiseert. Onder meer de details die tot de Money of the Bank-clash leiden, zullen in het spel aanwezig zijn. Aan de hand van enkele doelen zullen we deze clashes herbeleven, gebaseerd op datgene dat echt is gebeurd. Zo zullen fans die het WWE-gebeuren al langer volgen nostalgische momenten kunnen herbeleven, terwijl jongere fans een geschiedenis krijgen.























