Call of Duty: WWII en Destiny 2 bestverkochte console games van 2017 in Noord-Amerika

Call of Duty: WWII is de bestverkochte console-game van 2017 in Noord-Amerika en de grootste digitale lancering voor consoles in de geschiedenis van Activision Publishing. Destiny 2 verkoopt beter dan het originele Destiny en is goed voor de grootste lancering voor pc in de geschiedenis van Activision Publishing. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy bestverkochte remaster-verzameling in de geschiedenis van de PS4.

Info uit persbericht

Activision leverde in 2017 de nummer 1 en 2 op de lijst van bestverkochte games in Noord-Amerika (gebaseerd op winsten). Op nummer 1 staat Call of Duty: WWII, dat sinds de lancering wereldwijd meer dan 1 miljard dollar heeft opgebracht. Hiermee is Call of Duty al negen jaar op rij de bestverkochte videogame-franchise in Noord-Amerika. Bungie’s Destiny 2 bevestigde zijn positie als nummer 2 op de lijst van bestverkochte games in Noord-Amerika, terwijl deze game ook goed was voor de grootste lancering voor pc in de geschiedenis van Activision Publishing. Daarnaast is Crash Bandicoot N. Sane Trilogy de bestverkochte remaster-verzameling in de geschiedenis van de PS41. 

Call of Duty: WWII is de meest opbrengende console-game van het jaar in Noord-Amerika, en Destiny 2 is de nummer 2,” zei Eric Hirshberg, CEO van Activision. “Dat betekent dat Call of Duty al negen jaar op rij de meest opbrengende console-game-franchise is in Noord-Amerika, wereldwijd geldt dit voor acht van de afgelopen negen jaren. Spelers, bedankt voor jullie geweldige passie en toewijding. En dank aan onze getalenteerde, vastberaden teams van over de hele wereld, dat ze dit soort waanzinnige resultaten mogelijk maken.

Call of Duty: WWII is ontwikkeld door Sledgehammer Games met ondersteuning van Raven Software. Het is de bestverkochte Call of Duty-game op de huidige generatie consoles en de grootste digitale lancering voor consoles in de geschiedenis van Activision Publishing. Call of Duty is wereldwijd de bestverkochte console-franchise voor acht van de afgelopen negen jaren. 

Destiny, destijds geprezen als de 'grootste nieuwe videogame-IP-lancering in de geschiedenis', is qua aantallen inmiddels ingehaald door Destiny 2. Dit is de eerste titel van Activision die werd gelanceerd op Battle.net en tevens de grootste lancering voor pc in de geschiedenis van Activision Publishing. De game ontving tot op heden meer dan 90 awards en nominaties. Activision en Bungie hebben ook de Destiny 2 Ghost Skill uitgebracht voor Amazon Alexa, iets wat uniek is voor games, waardoor spelers Alexa en Ghost kunnen vragen om opdrachten in de game uit te voeren.

Een andere game die Activision in 2017 uitbracht is Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, een remaster-verzameling met één van de beroemdste personages in de geschiedenis van videogames. Deze door Vicarious Visions ontwikkelde remaster verscheen in juni en werd zeer warm ontvangen door de fans, die ervoor zorgden dat het de bestverkochte verzameling remasters werd in de geschiedenis van de PS4. De titel staat in de VS nog steeds in de top 10 bestverkochte PS4-games2. 

Het enthousiasme van de community geldt wereldwijd. Zo werd Call of Duty: WWII door het Engelse Chart-Track uitgeroepen tot ‘UK Christmas No. 1 title for 2017’. Al vier jaar op  een rij wordt het Call of Duty-franchise deze titel toegewezen. Daarnaast is Call of Duty: WWII volgens Chart-Track sinds de lancering al zeven opeenvolgende weken de bestverkochte titel in het Verenigd Koninkrijk. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy stond eerder dit jaar zeven weken op de eerste positie.

Releasedatum
11/03/2017
Beschikbaar voor

3 reacties

Ziehier het bewijs: een sterke game maken hoeft niet. Gewoon efficiënte marketing uitvoeren en je krijgt zelfs de grootste middelmatige overpriced bagger verkocht.

Rating:0

Dacht exact hetzelfde.
Vraag mij vooral af waarom mensen nog steeds geld geven aan Kaktivision.
Ik ben al 10 jaar in boycot modus tegenover hen.

Rating:0

Ongelooflijk, overpriced crap imo... Blij dat ik hier mijn centen niet meer heb ingestoken :) ze kunnen nu ng bergen geld scheppen met hun onnozele season passes.

Rating:0

Commentaar toevoegen

Log in or to post comments