'Pas ontdekte' kamer in piramide zat al in 'Assassin's Creed: Origins'

'Pas ontdekte' kamer in piramide zat al in 'Assassin's Creed: Origins'

En wij tonen je hoe je er in geraakt!

Een nieuw ontdekte kamer in de piramide van Cheops in Gizeh, wiens ontdekking door Egyptologen onlangs werd gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift Nature en groot wereldnieuws werd, zat al in Assassin's Creed: Origins voordat de ontdekking wereldkundig werd gemaakt. Hoe kan zoiets?

Het was overal in het nieuws vorige week: een team van wetenschappers heeft, voor het eerst sinds de negentiende eeuw, een nieuwe ruimte ontdekt in de piramide van Cheops in Egypte, de grote van de drie befaamde bouwsels op het plateau van Gizeh. Door middel van een speciale stralingstechniek ontdekten ze ter hoogte van de tombe van de farao, die regeerde van 2509 tot 2483 voor onze tijdsrekening, een grote holle ruimte, ongeveer ter grootte van een Boeing 747.

Wat er zich precies in de ruimte bevindt weten we nog niet: de vorsers hebben ze ontdekt maar nog niet betreden. Spelers van Assassin's Creed: Origins kunnen dat echter al wel. Het vreemde is namelijk dat er zich ook in de game een ruimte bevindt op krek dezelfde plaats waar zopas de ontdekking werd gedaan. En die is daar niet door toeval beland.

Naast de Koningskamer

Je vindt ze door allereerst de nauwe doorgang naar de binnenkant van het gebouw te vinden aan de basis van de noordkant, waarna je snel in de interne structuur belandt waaruit de piramide ook in het echt bestaat - een schuin omhoog hellende 'Grote Galerij', die toegang geeft tot twee tombes: onderaan een Koninginnekamer, bovenaan een iets grotere Koningskamer. Het is in die tweede dat het te doen is: ga na het binnenkruipen ervan naar de rechterwand, loop helemaal tot het einde, en kruip door het luikje dat je daar handig ziet openstaan. Et voilà: je bent beland in een vertrek dat écht bestaat, maar waar de Egyptologen die het hebben ontdekt nog nooit zijn geweest. Hoe je er precies naartoe loopt toon ik je in deze video:


Geen schatten

In Assassin's Creed: Origins bestaat het vertrek uit twee kamers, net als de hypothese die de onderzoekers poneren over de vertrekken die ze in de echte wereld hebben ontdekt. Maar daar stoppen de gelijkenissen wellicht: waar de onderzoekers van het in Parijs gevestigde Heritage Innovation Preservation Institute ervan uitgaan dat het lege vertrekken zijn, die vooral als functie hadden om de enorme kalkstenen en granieten blokken waaruit de piramide bestaat te kunnen manoeuvreren tijdens de bouw, zijn ze in de game volgestouwd met schatten. Er is ook een (licht) puzzelelement ingebouwd om toegang te krijgen tot de tweede kamer: je moet met je boog twee wandtegels aan weerszijden van een deur kapotschieten. Zie opnieuw de video hieronder voor aanwijzingen.

 

 

Voor het nieuws

Hoe komt het nu dat een team van videogame-ontwikkelaars een kamer in hun piramide bouwen die in het echte leven nog moest worden ontdekt? Twee redenen. Eén: de ontdekking is ongeveer een jaar geleden al gebeurd. Het feit dat ze het wereldwijde nieuws haalde komt voort uit het feit dat ze nu pas wetenschappelijk werd gevalideerd met een publicatie in het tijdschrift Nature. Twee, en specifieker: ver vòòr de effectieve ontdekking waren er al theorieën over het bestaan van de twee kamers, geponeerd door architect Jean-Pierre Houdin, die per definitie meer en meer aan plausibiliteit aan het winnen waren bij een wereldwijde community van wetenschappers die de piramide aan het bestuderen zijn.

En laat het ontwikkelingsteam van Assassin's Creed: Origins nu net erg nauw betrokken zijn geraakt bij die wereldwijde gemeenschap, en zelfs Egyptologen in dienst hebben gehad om ervoor te zorgen dat alles accuraat en volgens de recentste bevindingen in de wereld van de game zit. Maxime Durand, de vaste historicus van de Assassin's Creed-serie, had toen ik hem begin oktober interviewde het volgende te zeggen over die nauwe band: "Het gaat erom goeie informatie te vinden, een goed perspectief te vinden over het land dat we gaan herproduceren, zodat de andere teamleden een goeie basis hebben om het te visualiseren. Daar gaat veel studiewerk in op, en er wordt veel over gepraat met externe experts."

 

Commentaar toevoegen

Log in or to post comments