Overwatch heeft eindelijk Competitive Play te pakken

Overwatch is een hele leuke, snelle en actievolle videogame. De diverse modi houden het spel boeiend en we knallen er op los dat het een lieve lust is. Eigenlijk zijn we allemaal best goed, misschien wel de beste en zeker niet de slechtste. Althans, dat beweren we toch van onszelf. Het wordt eindelijk tijd dat we het kaf van het koren scheiden, de jongens onderscheiden van de mannen en op zoek gaan naar de 'echte' beste spelers.

Eindelijk, na lang wachten kondigt Blizzard aan dat Overwatch eindelijk Competitive Play te pakken heeft. Voor je echter van je stoel springt en naar je PS4 of Xbox One holt, even meegeven dat deze vanaf vandaag beschikbaar is maar enkel op PC. Consolegamers moeten dus nog even wachten tot, tot binnenkort want we hebben nog geen datum voor de release op console.

Hoe het in zijn werk gaat? Eerst moet je level 25 halen. Daarna moet je deelnemen aan tien kwalificatiematchen, dit om je initiële skill-rating te bepalen. Dit zal een getal zijn tussen 1 en 100, waarbij hogere getallen staan voor een hoger skill level. Skill ratings zullen zichtbaar zijn bij aanvang van elke match. Door deel te nemen aan deze competitieve matchen zal je skillrating dalen of stijgen, afhankelijk van het feit of je de wedstrijd wint/verliest en andere factoren waaronder je eigen performance en de skills van de andere spelers.

Competitive Play zal vier seizoenen omvatten, waarbij elk seizoen twee maanden en half duurt. In die periode kan je dus als speler alles uit de kast halen om je skills te  verbeteren, je rating te verhogen en je zo een weg naar de top te knallen. Na elk seizoen worden de stats reset. Na elk seizoen is er ook een cooldownperiode van twee weken, waarna het nieuwe seizoen van start gaat. Ook hier zal je eerst weer tien potjes moeten spelen om je skill rating te herbepalen.

Uiteraard vallen er voor de deelnemers ook extra's te rapen waaronder nieuwe rewards beschikbaar in Competitive Play. Op het einde van elk seizoen krijgen spelers die deelgenomen hebben aan de tien plaatsingsmatchen sowieso een speciale spray en spelersicoon.

En alsof dat alles nog niet genoeg is vallen er ook Competitive Points te winnen, gebaseerd op je performance. Deze kan je inruilen voor cosmetische Gouden Wapens voor je helden.

Tijdens elk seizoen zullen er ook nog eens leaderboards geactiveerd worden met daarin de 500 beste spelers op jouw platform.

Nogmaals, en jammer genoeg, is dit voorlopig enkel voor de PC-gamers weggelegd.

Releasedatum
05/24/2016
Beschikbaar voor

4 reacties

PC master race! ;)

Rating:0

helaas, te weinig tijd voor dit soort geneuzel. Jammer loop ik weer een hoop in-game goodies mis.

Rating:0

Ook op PS4 is deze al uitgekomen ondertussen.
Dus de laatste regel klopt niet.

Rating:0

Competetive overwatch :^)

Wat nog?

Competetive Splatoon?

Het woord competitief en overwatch horen absoluut niet bij elkaar. Hoe kan je een game met autoaim, wallhacks, I-win buttons en personages dat afk kills kan krijgen competitief noemen?

Rating:0

Commentaar toevoegen

Log in or to post comments