Killer Instinct Season 3

Killer Instinct Season 3

Ready! Set! Go?

De reboot van Killer Instinct was één van de Xbox One exclusieve games waarmee Microsoft breed kon uitpakken wanneer het in 2013 zijn nieuwe next-gen console lanceerde. Niet enkel de oudere gamers,  maar ook tal van nieuwkomers genoten van het freemium game. Tussen de release in november 2013 en nu, onderging Killer Instinct een hele metamorfose. Niet enkel worden er in Season 3 nieuwe vechtersbazen geïntroduceerd, ook krijgt het spel een gloednieuwe grafische engine…

Fans van de serie zullen kunnen beamen dat Double Helix uitstekend werk heeft geleverd want ook al kreeg de Xbox One-versie van Killer Instinct een stevige reboot, er werd niet geraakt aan de zeer geliefde oeroude typerende combat uit het origineel. Doordat de ontwikkelaar trouw bleef aan enkele tradities die het oude Killer Instinct zo succesvol maakten, werd dit spel vanaf dag één een geweldig succes. Grafisch zag Killer Instinct er geweldig uit en Double Helix bleef het spel continu voorzien van nieuwe updates in de vorm van een verhaalmodus en nieuwe vechtersbazen.

In Killer Instinct Season Two werd de fakkel overgedragen aan ontwikkelstudio Iron Galaxy Studios die op hun beurt TJ Combo samen met Riptor, Cinda, Maya en een vijftal gloednieuwe personages introduceerde. Killer Instinct Season 3 moet hetzelfde langdurende succes worden waarbij we nu al twee nieuwe personages krijgen die hun oorsprong buiten het vechtspel vinden. The Arbiter uit Halo en Rash van Batlletoads maken hun intrede en in de komende maanden mogen we nog vier nieuwe vechtersbazen verwelkomen. The Arbiter vecht net zoals in Halo met een stoer plasmazwaard, terwijl Rash vrij eenvoudig speelt met een combinatie van snelle en krachtige aanvallen. Het totaal moet hierna afklokken op 26 unieke personages.

Combo breaker

In Killer Instinct draait natuurlijk alles rond de gameplay. Een vechtgame zou geen topper worden mochten er geen flitsende moves of indrukwekkende combo's aan te pas komen. In het eerder free-to-play getinte Season 1 – hoewel er ook vijf betalende personages waren - werden vooral personages geïntroduceerd die sterk op de oude gameplaymechanismen leunden. Killer Instinct onderging in Season 2 een hele metamorfose door het finetunen van bepaalde gameplay-onderdelen en enkele grootse toevoegingen zoals de gigantische offline verhaalmodus en de vernieuwde Master Mode die nieuwkomers moet helpen vertrouwd te raken met Killer Instinct.

Nieuw in Killer Instinct Season 3 is de Shadow Lords-spelmodus.

Vooral dat laatste bleek een enorme toevoeging te zijn want in een spel zoals Killer Instinct berust winnen op een resem combo's gecombineerd met speciale moves van het personage in kwestie. Het uit het hoofd leren van deze moves kan het verschil maken tussen winnen en verliezen, al oefen je best ook op de combo breakers. Deze laatste zijn vooral special moves die je midden een combo kan uitvoeren en waarmee jij jezelf uit handen van een tegenstander kan bevrijden. Killer Instinct moet je dus leren spelen en de Master Mode is de perfecte plaats om dat te doen.

Nieuw in Killer Instinct Season 3 is de Shadow Lords-spelmodus. Deze is vergelijkbaar met wat Mortal Kombat eerder bracht met hun skill-ladder. Het doel van Shadow Lords is Gargos verslaan en dat doe je door een team vechtersbazen samen te stellen. In deze spelmodus kan je beroep doen op een in-game munt waarmee je nieuwe items kan craften of waarmee je zeldzame items kan aankopen. Deze items kan je vervolgens tijdens de verhaalmodus in Shadow Lords gebruiken. Nieuwe personages en deze Lords of Shadow zorgen ervoor dat niet enkel nieuwkomers een uitgebreid Killer Instinct-pakket krijgen - al kunnen we dit publiek aanraden toch nog even af te wachten tot de andere personages ook beschikbaar zijn -, ook fans krijgen naar onze mening voldoende nieuwe content om Season 3 aan te schaffen.

Particle blings

Killer Instinct Season 3 moet net zoals het eerste deel een grafische mijlpaal worden. De grafische engine werd naar een nieuw niveau getild waarbij betere lichteffecten - en daardoor ook realistischere schaduwen -, gedetailleerdere vechters en een levendiger kleurenpalet opvallen. Vooral de vechtersbazen zien er uiterst mooi uit. De gebruikte texturen zijn enorm scherp en gedetailleerd zodat zelfs de kleinste wonde op het lichaam zichtbaar is. Ook de animaties lijken onder handen genomen te zijn want deze zijn naar ons gevoel nog soepeler en realistischer. De vechtarena's zijn zeer indrukwekkend en ogen vernieuwd dankzij eerder vermelde verbeteringen en opnieuw zijn er particles in overvloed. De geluidseffecten kunnen natuurlijk niet achterblijven. Net zoals in vorige delen zijn ook nu weer de deuntjes van topkwaliteit, passend bij de arena waarin je vecht, en is ook het stemmenwerk van de vechtersbazen indrukwekkend.

Killer Instinct Season 3 is trouwens ook speelbaar op Windows 10. Koop je een digitale Xbox One-versie en ben je in het bezit van een Windows 10-computer, dan kan je ook op dit platform het spel kostenloos (her)downloaden en spelen. Alle eerder aangekochte content en voortgang is eveneens overdraagbaar. Dit in beide richtingen. Voornaamste troef van de Windows 10-versie zijn vooral hogere grafische resoluties die tot 4K gaan met maar liefst 60fps. Althans, als je grafische kaart/computer dit aan kan natuurlijk. Er zijn dus geen excuses meer om Killer Instinct Season 3 niet in huis te halen.

Killer Instinct Season 3 zal binnen enkele maanden – na het lanceren van de binnenkort te lanceren vechtersbazen – een van de meest complete Killer Instinct-pakketten op de markt worden. Via cross-buy en cross-play is het ook mogelijk om je aankoop te delen met je Windows 10-computer en vice versa. De gameplay in Season 3 werd nog verder op punt gezet waarbij dit deel het vooral moet hebben van zijn grafische update en de nieuwe spelmodus Shadow Lords. Voorlopig plakken we op deze titel nog geen eindscore gezien Killer Instinct Season 3 een spel is waar op dit moment nog aan gewerkt wordt. Wat we nu al toegeschoven kregen kon ons in elk geval enorm bekoren.

4 reacties

Altijd al fan geweest van de originele (arcade versie van) Killer Instinct... Vorige week is een vriend van me met zijn Xbox One en Killer Instinct afgekomen om eens samen te spelen, ik was direct verkocht... (bericht te lang)

Rating:0

(bericht te lang) ...heb me direct de Windows 10 versie gedownload en ineens Season 3 gekocht... Speelt zalig en vind hem veel leuker dan b.v. de laatste Mortal Kombat en Street Fighter!

Rating:0

ik heb vorig seizoen ineens de full game gekocht bij release :)
fan van het origineel op de SNES en deze is trouw aan het bronmateriaal

Rating:0

Ja, dat vind ik wel jammer, de Windows 10 versie bevat de arcade versies van de originele Killer Instinct en Killer Instinct 2 (nog?) niet... :(

Rating:0

Commentaar toevoegen

Log in or to post comments