Page 5 of 13 First 123456789 ... Last
  1. #61
    Bananarama's Avatar
    Registered
    08/09/11
    Location
    Leuven
    Posts
    1,995
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    2/2
    Quote Originally Posted by Riverdale27 View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Zo'n mensen moesten eens weten wat het de belastingsbetaler kost om zo'n extra jaar te financieren. Die 500 euro inschrijving die ge betaalt is nog maar het topje van de ijsberg.

    Proberen, okay. Maar stop er in hemelsnaam op tijd mee.
    Ergens ligt het ook wel aan de mentaliteit van vandaag. Het is in de ogen van de maatschappij bijna schandelijk als je tegenwoordig geen hoger diploma hebt en dus zijn veel mensen de financiële democratisering van het onderwijs gaan verwarren met mentale democratisering. Het moet voor iedereen intellectueel gezien maar mogelijk kunnen zijn... BSO-richtingen worden meer en meer gezien als gemakkelijke wegen naar een secundair diploma, waarna die mensen dan alsnog hun kansen wagen in het hoger onderwijs en dat met alle gevolgen vandien. Zelfs àls ze het met de hakken over de sloot en veel bissen en trissen uiteindelijk toch halen, dan hebben ze in principe alleen maar bijgedragen aan de diploma-inflatie. Want wat is een diploma nu waard als je bijna niets anders had dan 10-en en 11-en...
    no votes  

  2. #62
    Kowalskii's Avatar
    Registered
    11/01/10
    Location
    Gent
    Posts
    649
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Quote Originally Posted by Bananarama View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Want wat is een diploma nu waard als je bijna niets anders had dan 10-en en 11-en...
    Want als je maar 10-en en 11-en haalt beheers je de stof niet? Sommigen prefereren vrije tijd boven extra studeren om die 16 te halen in plaats van een 11, het is misschien zelfs gewoon efficiënt?

    ON-topic: Misschien is het puntenbriefje wel echt. Mensen het voordeel van de twijfel geven en wat vertrouwen tonen kan geen kwaad imo. Of stel hem voor het dilemma van puntenbrief online tonen of studies deels zelf bekostigen (als ouder).
    Arguing on the internet is like running in the special olympics, even if you win, you're still retarded
    no votes  

  3. #63
    Bananarama's Avatar
    Registered
    08/09/11
    Location
    Leuven
    Posts
    1,995
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    2/2
    Quote Originally Posted by Kowalskii View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Want als je maar 10-en en 11-en haalt beheers je de stof niet? Sommigen prefereren vrije tijd boven extra studeren om die 16 te halen in plaats van een 11, het is misschien zelfs gewoon efficiënt?
    Dit ben ik echt zo beu he.. (niet persoonlijk bedoeld). Als je voornamelijk 10-en en 11-en haalt, beheers je idd de stof niet. Dat die punten te wijten zijn aan je vrijetijdsbesteding, zegt alleen maar dat je wel de capaciteit hebt om de stof beter te beheersen, maar dat je prioriteiten elders liggen. Je kunt het efficiënt noemen, maar dan alleen in de zin van "ik heb op het randje de perfecte balans ontdekt tussen mijn lui-zijn en moeite doen". Of je er nu hard voor hebt moeten werken of niet: een 10 blijft een 10. En ja, erdoor is erdoor, maar niemand gaat mij vertellen dat ze voor hun kinderen een leerkracht met tijdens zijn studie gemiddeld 75% niet verkiezen boven een leerkracht die maar 55% had.
    no votes  

  4. #64
    glashelder's Avatar
    Registered
    13/08/10
    Location
    De Pinte
    Posts
    22,735
    iTrader
    3 (100%)
    Mentioned
    6 Post(s)
    Reputation
    66/761
    Quote Originally Posted by Tr1ploid View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Als je er al zo op gaat reageren met een wij vs hij mentaliteit, dan gaat die wsl nog meer in zichzelf keren en komt dat nooit meer goed. Ik wil maar zeggen: pak het toch alsjeblieft een beetje voorzichtig aan als je hem ermee gaat confronteren, dat zal beter uitkomen op de lange termijn.
    Ik snap sowieso niet goed wat TS ermee te maken heeft. Ik neem aan dat het een broer oid is. Ik krijg een hele wrange bijsmaak bij je zo gedragen tegen je broer t.o.v. je ouders. Maar dat ligt misschien aan mezelf en misschien is het zijn broer ook helemaal niet. Maar ik zou mij daar buiten houden...

    Quote Originally Posted by Bananarama View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Dit ben ik echt zo beu he.. (niet persoonlijk bedoeld). Als je voornamelijk 10-en en 11-en haalt, beheers je idd de stof niet. Dat die punten te wijten zijn aan je vrijetijdsbesteding, zegt alleen maar dat je wel de capaciteit hebt om de stof beter te beheersen, maar dat je prioriteiten elders liggen.
    Je hebt ook proffen die weinig meer geven dan dat...
    "A confident people is not exclusive. A great religion affirms other religions. A great culture affirms other cultures. A great nation affirms other nations. A great individual affirms other individuals, validates the being-ness of others and the vitality." ~ Leonard Cohen
    no votes  

  5. #65
    Bananarama's Avatar
    Registered
    08/09/11
    Location
    Leuven
    Posts
    1,995
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    2/2
    Quote Originally Posted by glashelder View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Je hebt ook proffen die weinig meer geven dan dat...
    Uiteraard, maar zo zijn ze bijlange niet allemaal. Voor wie de capaciteiten heeft en moeite doet, resulteert zoiets hoogstens in hier en daar eens een 10 of 11 zonder dat dat het eindpercentage doet kelderen naar iets dat begint met een 5. Een eindpercentage van amper 55% dat volledig te wijten is aan strenge proffen, dat lijkt mij straf. Zeker voor wie aan de hogeschool studeert (daar had ik het voornamelijk over).
    no votes  

  6. #66
    BlazeMusic's Avatar
    Registered
    07/09/10
    Location
    Leuven
    Posts
    2,118
    iTrader
    15 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    1/24
    Quote Originally Posted by Sidgun View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Hi all,

    In onze familie zit er een echte broekslijter als het aankomt op studeren. NA 3 jaar verder studeren zit hij nog steeds in de eerste bachelor. Eerst heeft hij 2 jaar office management gevolgd met enorm wat buizen. Sinds januari dit jaar volgt hij de opleiding leraar secundair onderwijs aan de Lessius Hogeschool in Mechelen. Bij de bekendmaking van de punten had hij nu slechts 2 buizen maar er heerst een groot vermoeden dat hij zijn rapport heeft vervalst. Het puntenblad dat hij afgaf zag er extreem amateuristisch uit en volgens mee helemaal niet gemaakt door een Hogeschool. Hij is hiermee al geconfronteerd maar hij houdt zijn onschuld vol.

    Mijn vraag is de volgende. Kan iemand mij een document sturen met het sjabloon dat de Lessius Hogeschool gebruikt voor de puntenbladen? Dit zou ons heel wat bewijs leveren want studeren is ok maar u broek verslijten is nog iets anders.

    Alvast bedankt.
    In de graduaatsopleiding krijg je voor elk vak dat je afgerond hebt een officieel papier met je score op (een attest).
    Lerarenopleiding kan je volgens mij niet in graduaat doen (kan er naast zitten!), dus bij een bachelor krijg je al je punten online. Bij mijn weten ziet dat er niet uit als een excel-bestand. Als hij dan toch zoiets voorlegt, heeft hij oftewel zijn punten voor zichzelf neergezet in een excel-bestand, oftewel zijn die punten onbestaande.

    Als hij toch met zijn punten lijkt te sjoemelen, dan zou ik mij eerder afvragen waarom. Is er van thuis uit een grote druk om een diploma te halen, maar kan hij de richting niet aan? Dan is het waarschijnlijk stress of schrik om jullie niet teleur te stellen. Als het een fuifbeest is die achteraf denkt dat hij het nog kan goedmaken, maar jullie in de tussentijd zoet wil houden: ontdek het zo snel mogelijk.

    Als hij voor de start van zijn lerarenopleiding al 2 jaar gedaan heeft zonder succes, zal dat ook vreten aan zijn leerkrediet. Bij mijn weten kan je er 3 jaar het zotteke mee houden voor uw leerkrediet op is. Daarna is hij zijn subsidies van de overheid kwijt, en zal hij oftewel het volledige (dubbele) inschrijvingsgeld moeten betalen, oftewel stoppen met studeren en werk zoeken. Mensen met onvoldoende leerkrediet worden ook niet zomaar meer aanvaard in een hogeschool, ze moeten (again, voor zover ik weet) dan ook een motivatiebrief schrijven, maar dan nog is het niet zeer of hij dan binnengeraakt in eender welke school. Mensen die er hun broek aan vegen zien ze niet graag komen. Er geldt nog altijd: "uw best niet doen, eigen pech".

    Als hij dan toch niet meer bij een hogeschool terecht kan voor een bachelor opleiding, kan hij nog altijd volwassenen-onderwijs gaan volgen om een graduaatsdiploma te halen in 2-3 jaar (met 1 schakeljaar om een bachelor te krijgen), aangezien dit systeem niet werkt met leerkrediet. Je kan daar dus altijd terecht.

    Ik hoop allesinds dat het goedkomt, want een diploma is nog altijd heel erg belangrijk.

    Ik zou wel eens gaan kijken naar zijn achterliggende issues, want die opleidingen zijn niet onmogelijk natuurlijk, alles is te doen met wat voorbereiding, motivatie en doorzettingsvermogen.

    Ik weet ook niet welke reacties hier al geweest zijn (misschien is mijn uitleg al 10 keer gepasseerd...). Zag gewoon de beginpost en ben snel mijn kennis aan het uittypen omdat ons internet aan het flippen is... Ik ben tegelijk mijn graduaat personeelswerk (uit interesse, zit veel praktijk bij), en mijn bachelor sociaal werk aan het behalen, dus ik ken beide systemen. Je mag altijd een pm sturen als je nog met vragen mocht zitten
    ~~ Friends help you move. Real friends help you move bodies... ~~
    no votes  

  7. #67
    BlazeMusic's Avatar
    Registered
    07/09/10
    Location
    Leuven
    Posts
    2,118
    iTrader
    15 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    1/24
    Ook nog even bij vermelden: mijn broer is momenteel ook zo aan het aanmodderen. Hij heeft dit jaar 10 buizen (hij zit in zijn eerste jaar) gehaald en heeft een selectie gemaakt van de herexamens die hij WEL wil meedoen. Hij probeert er nog het beste van te maken. Hij weet dat hij zijn best niet heeft gedaan (hij is slim, gewoon erg lui), maar hij is er wel eerlijk over geweest, volgens mij omdat hij heel goed beseft wat hoger onderwijs kost. Mijn pa heeft wel het statement gemaakt dat als hij volgend academiejaar zijn best niet meer doet, hij werk mag gaan zoeken, want zijn inschrijvingsgeld is gewoon een zotte kost anders.

    Ikzelf heb 2 jaar psychologie gestudeerd, achteraf gezien totaal mijn ding niet, in combinatie met die helse statistiek, waar ik standaard voor gebuisd was. Ik heb alle kansen gekregen van mijn pa om bijlessen te volgen, maar zonder veel succes. Ben dan daarna van richting veranderd, wat nog vrij vlot verliep (ik dacht dat hij pissed zou zijn, want hij heeft wel 2 jaar geld in mij gestoken). Maar hij wist dat ik mijn best deed, dus hij nam er vrede mee. Betaal sindsdien ter compensatie van die 2 verloren jaren, de helft van mijn studiegeld zelf (dit jaar wel volledig, aangezien m'n pa financiële problemen heeft door de echtscheiding met m'n ma momenteel). Ik vond dit het eerlijkste, ik ga er allesinds niet van uit dat alles achter mijn gat moet betaald worden, ik ben 22 en wil hier ook mijn verantwoordelijkheid voor opnemen.

    Nu nog 2 jaar te gaan en ik heb een graduaatsdiploma personeelswerk, een bachelor-diploma sociaal werk, een getuigschrift en statuutsdiploma bedrijfspsychologie en nog een aantal andere attesten die betrekking hebben op mijn droom-loopbaan (ik ben nu 22, ik studeer dus tot mijn 24ste). Het leven stopt niet na een gefaalde studiekeuze, ikzelf ben daar wel een goed bewijs van, je moet gewoon blijven doorzetten 't Is alleen belangrijk dat die jongeman uit uw familie dat ook inziet.

    Ouders hebben meer begrip voor kinderen die hun best doen, maar door omstandigheden iets anders gaan doen, dan voor kinderen die er hun broek aan vegen. Alleen moeten ze dat op tijd inzien, want het systeem is niet mals en de opties na teveel falen zijn beperkt.



    Edit: hou je ons op de hoogte van de verdere verloop?
    Last edited by BlazeMusic; 10-08-2013 at 19:49.
    ~~ Friends help you move. Real friends help you move bodies... ~~
    no votes  

  8. #68
    MrKend54l's Avatar
    Registered
    01/08/04
    Location
    De K.
    Posts
    29,744
    iTrader
    51 (100%)
    Mentioned
    11 Post(s)
    Reputation
    43/826
    Quote Originally Posted by glashelder View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show


    Je hebt ook proffen die weinig meer geven dan dat...
    Als je u stof beheerst en op u examen antwoord je op elke vraag juist dan heb je gewoon 20 hoor.
    Het klopt wel dat sommige proffen strenger zijn dan andere maar als 75% van de vragen juist zijn heb je gewoon 15 en daarmee uit.
    Maturity is often more absurd than youth and very frequently is most unjust to youth
    PSN:Mrkend54l
    no votes  

  9. #69

    Registered
    08/03/05
    Location
    Tielt
    Posts
    13,007
    iTrader
    0
    Mentioned
    3 Post(s)
    Quote Originally Posted by Bananarama View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Dit ben ik echt zo beu he.. (niet persoonlijk bedoeld). Als je voornamelijk 10-en en 11-en haalt, beheers je idd de stof niet. Dat die punten te wijten zijn aan je vrijetijdsbesteding, zegt alleen maar dat je wel de capaciteit hebt om de stof beter te beheersen, maar dat je prioriteiten elders liggen. Je kunt het efficiënt noemen, maar dan alleen in de zin van "ik heb op het randje de perfecte balans ontdekt tussen mijn lui-zijn en moeite doen". Of je er nu hard voor hebt moeten werken of niet: een 10 blijft een 10. En ja, erdoor is erdoor, maar niemand gaat mij vertellen dat ze voor hun kinderen een leerkracht met tijdens zijn studie gemiddeld 75% niet verkiezen boven een leerkracht die maar 55% had.
    en dan?
    eenmaal je u diploma hebt is er niemand meer die er ook maar 1 moer om geeft. of je nu allemaal 18-nen of allemaal 10-nen had, op de werkvloer maakt dat geen verschil.

    sommigen hebben dat meteen door, maar sommigen beseffen spijtig genoeg pas achteraf dat ze veel uren van hun leven vergooid hebben door te streven naar goeie punten.
    __________________
    no votes  

  10. #70
    Bananarama's Avatar
    Registered
    08/09/11
    Location
    Leuven
    Posts
    1,995
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    2/2
    Quote Originally Posted by denkimi View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    en dan?
    eenmaal je u diploma hebt is er niemand meer die er ook maar 1 moer om geeft. of je nu allemaal 18-nen of allemaal 10-nen had, op de werkvloer maakt dat geen verschil.
    Dat is nu net mijn punt, de waarde van het hoger diploma gaat met de jaren achteruit, gewoon omdat zowat iederéén die niet achterlijk is, er eentje heeft (niet bedoeld als belediging voor mensen die niet voor hoger onderwijs hebben gekozen). En net omdat zowat iedereen er eentje heeft, blijven mensen die eigenlijk niet thuishoren in het hoger onderwijs aanmodderen en bissen en trissen tot ze er met de hakken over de sloot ook eentje hebben. Het is een vicieuze cirkel die de maatschappij enorm veel geld en goede stielmensen kost (want die bso'er die zich met veel moeite tot een belabberde marketeer heeft omgeschoold, had wellicht een steengoede loodgieter geweest).
    no votes  

  11. #71
    Fliblit's Avatar
    Registered
    10/07/09
    Location
    Roeselare
    Posts
    3,162
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    30/64
    Quote Originally Posted by MrKend54l View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Als je u stof beheerst en op u examen antwoord je op elke vraag juist dan heb je gewoon 20 hoor.
    Het klopt wel dat sommige proffen strenger zijn dan andere maar als 75% van de vragen juist zijn heb je gewoon 15 en daarmee uit.
    Goed gerekend, wetenschapper
    Men are born soft and supple; dead, they are stiff and hard. Plants are born tender and pliant; dead, they are brittle and dry. Thus whoever is stiff and inflexible is a disciple of death. Whoever is soft and yielding is a disciple of life. The hard and stiff will be broken. The soft and supple will prevail.

    -Lao Tzu, Dao De Jing
    no votes  

  12. #72
    Fliblit's Avatar
    Registered
    10/07/09
    Location
    Roeselare
    Posts
    3,162
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    30/64
    Quote Originally Posted by Bananarama View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Dat is nu net mijn punt, de waarde van het hoger diploma gaat met de jaren achteruit, gewoon omdat zowat iederéén die niet achterlijk is, er eentje heeft (niet bedoeld als belediging voor mensen die niet voor hoger onderwijs hebben gekozen). En net omdat zowat iedereen er eentje heeft, blijven mensen die eigenlijk niet thuishoren in het hoger onderwijs aanmodderen en bissen en trissen tot ze er met de hakken over de sloot ook eentje hebben. Het is een vicieuze cirkel die de maatschappij enorm veel geld en goede stielmensen kost (want die bso'er die zich met veel moeite tot een belabberde marketeer heeft omgeschoold, had wellicht een steengoede loodgieter geweest).
    Welja, maar je kan tegenwoordig toch ook niet anders dan aanmodderen? Wat moet je doen als je stopt zonder diploma?
    Men are born soft and supple; dead, they are stiff and hard. Plants are born tender and pliant; dead, they are brittle and dry. Thus whoever is stiff and inflexible is a disciple of death. Whoever is soft and yielding is a disciple of life. The hard and stiff will be broken. The soft and supple will prevail.

    -Lao Tzu, Dao De Jing
    no votes  

  13. #73
    Bananarama's Avatar
    Registered
    08/09/11
    Location
    Leuven
    Posts
    1,995
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    2/2
    Quote Originally Posted by Fliblit View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Welja, maar je kan tegenwoordig toch ook niet anders dan aanmodderen? Wat moet je doen als je stopt zonder diploma?
    Een stiel aanleren tiens. Of een job zoeken die geen diploma vergt; er is helemaal niets mis met jobs als arbeid(st)er of verko(o)p(st)er. Integendeel: er zijn tegenwoordig zoveel mensen met hogere diploma's dat de verloning voor veel van die die "hogere" jobs (ik neem aan dat de gemiddelde bso'er alleszins geen zwaar wiskundige studies zal aanvatten) ongeveer gelijk zal liggen met de verloning in de arbeid en de verkoop (en die arbeiders verdienen als ze in ploegen werken wrs zelfs nog beter hun boterham). Er zijn mogelijkheden zat, het probleem is meestal gewoon peer-pressure en eergevoel die ervoor zorgen dat mensen alsnog veel tijd en geld gaan verspelen aan studies waar ze eigenlijk beter niet aan begonnen waren..."Die en die heeft een hoger diploma dus ik moet er ook een hebben".
    no votes  

  14. #74
    Quazythian's Avatar
    Registered
    25/09/02
    Location
    Bredene
    Posts
    529
    iTrader
    26 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Quote Originally Posted by Sidgun View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Hi all,

    In onze familie zit er een echte broekslijter als het aankomt op studeren. NA 3 jaar verder studeren zit hij nog steeds in de eerste bachelor. Eerst heeft hij 2 jaar office management gevolgd met enorm wat buizen. Sinds januari dit jaar volgt hij de opleiding leraar secundair onderwijs aan de Lessius Hogeschool in Mechelen. Bij de bekendmaking van de punten had hij nu slechts 2 buizen maar er heerst een groot vermoeden dat hij zijn rapport heeft vervalst. Het puntenblad dat hij afgaf zag er extreem amateuristisch uit en volgens mee helemaal niet gemaakt door een Hogeschool. Hij is hiermee al geconfronteerd maar hij houdt zijn onschuld vol.

    Mijn vraag is de volgende. Kan iemand mij een document sturen met het sjabloon dat de Lessius Hogeschool gebruikt voor de puntenbladen? Dit zou ons heel wat bewijs leveren want studeren is ok maar u broek verslijten is nog iets anders.

    Alvast bedankt.
    http://www.9lives.be/forum/off-topic...m-rapport.html

    Hallo,

    ik zit al enkele jaren op de hogeschool, maar telkens zonder succes. Ik heb eerst 2j office en management gedaan, maar daar bakte ik niet veel van.

    Dus kwam ik met het gedacht mijn rapport gewoonweg te vervalsen zodat mijn familie stopt met zagen.
    Nu zijn ze er achter gekomen dat dit vervalst is, wat moet ik nu doen?? hoe pak ik dit aan?
    Toeval?
    Origin & Steam: Quazythian
    no votes  

  15. #75
    matt77hias's Avatar
    Registered
    05/10/11
    Location
    _
    Posts
    135
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Quote Originally Posted by Quazythian View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Wat is de wereld toch klein
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in