Page 3 of 5 First 12345 Last
  1. #31
    Hawk's Avatar
    Registered
    18/08/04
    Location
    Elysium
    Posts
    4,145
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    4 Post(s)
    Reputation
    0/61
    Draai het roer om zou ik zeggen. Blok hard tijdens de paasvakantie en ga vanaf dan telkens naar de les
    non plus ultra
    no votes  

  2. #32

    Registered
    18/07/11
    Location
    Zwevegem
    Posts
    31
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Quote Originally Posted by Hawk View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Draai het roer om zou ik zeggen. Blok hard tijdens de paasvakantie en ga vanaf dan telkens naar de les
    Er zijn toch maar 2 semesters, of bedoel je gewoon voor de algemene kennis voor zo een voorsprong te hebben op het einde van het jaar? Dat ze zeker maar in juni voor haar boeken zit, en nu haar best doet op haar minst

    Als dit jouw tweede jaar is dat je in dezelfde studie zit (dus is het jouw tweede bachelorjaar), dan zie ik het nog wel goedkomen, mits inspanning en motivatie. In het eerste jaar zal je wel bewezen hebben dat je het nog kunt.

    Laat je kop niet zakken. Als je privéproblemen hebt, kan je ook nog altijd naar een therapeut/psycholoog gaan. Spreek erover met je ouders. Zij weten er wel raad mee. Vraag hen nog om één kans, en die moet jij dan proberen met je beide handen te grijpen.

    Ikzelf heb in het vierde middelbaar ook een zeer moeilijke periode gehad, en ben er ook aan het doorkomen. Al is dat niet hetzelfde. Geef vooral de moed niet op. Laat het hoofd niet hangen, en zorg dat je er nu dit jaar doorbent. Je kan dan volgend jaar het fuiven weer combineren met je studies, want voor de komende periode denk ik niet dat er dan nog veel tijd is voor ontspanning, al mag je dat uiteraard ook op een dagje wel eens doen.

    Het is jouw eigen toekomst, jouw eigen wil, en doe wat je zelf wilt (of niet laten kunt)
    no votes  

  3. #33

    Registered
    08/03/08
    Location
    Ergens
    Posts
    12
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Ge moet vooral doen wat ge zelf WILT doen. Als een leven vol parties iets is voor u, dan zal hard studeren en een "hogere job" gewoon niet bij u passen imo.
    no votes  

  4. #34

    Registered
    26/09/09
    Location
    duffel
    Posts
    129
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Je kan het tweede semester nog VOLLEDIG redden als je je NU herpakt:

    1) Zoek uit wat de leerstof van elk vak inhoudt (is er een cursus die letterlijk gevolgd wordt / is alles gebaseerd op wat de prof in de les zegt / is het een combinatie? / ...)

    2) Zorg dat je notities hebt van àlle vakken (als je geen vrienden hebt die je kunnen helpen kan je mensen best geld aanbieden om notities te mogen kopiëren, want gewoonlijk staan ze niet te springen om je te helpen...)

    3) Zoek uit tot waar ze voor elk vak tot nu toe in de cursus zitten

    → Tel uit hoeveel blz leerstof dat is en deel dat door 14. Zo weet je hoeveel je elke dag minstens moet doorploegen om volledig bij te benen.

    → vat alles dat ze tot nu toe gezien hebben samen in de paasvakantie (en dan bedoel ik efficiënt samenvatten, als in 'eerst begrijpen en dan schematiseren op een manier die je over een paar maanden nog altijd gaat begrijpen). Als je notities van anderen gebruikt, leg die dan naast de cursus (zo zie je waar de prof nadruk legt) en gebruik ze als hulp om je eigen samenvattingen te maken.

    4) Ga na de paasvakantie naar ALLE lessen en maak goede notities. Die notities zorgen er namelijk voor dat je situaties zoals je in de paasvakantie zal meemaken kan vermijden. Leg je notities na elke les naast de cursus en vul aan waar nodig. Wie goed noteert tijdens het jaar heeft tijdens de blok (behalve papers en eventueel een paar uitzonderingen) in principe nog maar weinig werk.

    Gouden regel: als je tijdens het jaar alles begrijpt en je ervoor zorgt dat je tijdens de blok niets (of bijna niets) moet samenvatten, dan zit je goed.

    Het gaan zware dagen worden, maar als je nu non-stop samenvat dan zijn de juni-examens echt zeer haalbaar. In augustus kan je dan je eerste semester inhalen. Als je merkt dat het je nu toch te veel wordt, dan kan je beter ineens rekenen op de zomervakantie en een paar vakken van het tweede al direct naar daar verschuiven. Maar zorg hoedanook dat je alle lessen bijwoont in het tweede semester, want dat gaat een grote hulp zijn.
    no votes  

  5. #35
    vinnieman's Avatar
    Registered
    04/11/03
    Location
    Gent
    Posts
    962
    iTrader
    3 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/1
    Alles is relatief. Over 80 jaar ligt iedereen hier op het forum onder de grond of zweeft zijn as in de lucht (ikzelf incluis). WAT WIL JE ZELF met je leven?

    Het leven is een proces van vallen en opstaan. Maak fouten en leer eruit. Stop bv. nu en doe iets anders. Nu hou je je alleen maar vast aan dat 'studeren' omdat je geen alternatief ziet en dat is gewoon fout . think out of the box, en kijk eens welke alternatieven er misschien zijn.

    Waar ben je goed in, wat wil je zijn/bereiken? Dat is de vraag die je je moet stellen, niet of je wil voortstuderen of niet.
    Je wil stoppen en terug starten wanneer je wijzer bent, zeg dan eens hoe je die wijsheid wil bereiken...

    en luister niet naar ongenuanceerde mensen, die u en uw ouders direct bestempelen als idioot (zo lees ik het). Laat hen maar gewoon hun dagtaak (9 to 5, what else?) op kantoor vervullen, zodat ze daar "den interessante" wat kunnen gaan uithangen (ja dit is ongenuanceerd).
    no votes  

  6. #36
    DidierDrogba11's Avatar
    Registered
    28/03/12
    Location
    Nieuwkerke
    Posts
    16
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Snappen jullie het dan niet? Hij geeft te weinig informatie bloot. Op die manier kunnen wij hem nog moeilijk "advies geven". Kijk, hij was vorig geslaagd voor twee vakken in het eerste semester. Vervolgens zegt hij dat hij voor de rest gebuisd was. Wat is de rest? Wat over de vakken van het tweede semester? Wat over zijn herexamens vorig jaar? Te weinig informatie......

    Op basis van zijn gegevens kan ik concluderen dat hij in het tweede jaar zit, maar met een geïndividualiseerde traject m.a.w. hij neemt alle buisvakken van het eerste jaar mee en wellicht twee of drie vakken van het tweede bach in zijn studieprogrammma op.

    Ik wil niet cru zijn, maar hij is al "verloren". Dit semester ging hij amper naar de lessen, idem als vorig jaar. Dus hij is geen steek veranderd....

    Zoals ik altijd zeg: Een ezel stoot zich geen twee keer aan dezelfde steen
    no votes  

  7. #37
    DidierDrogba11's Avatar
    Registered
    28/03/12
    Location
    Nieuwkerke
    Posts
    16
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Quote Originally Posted by glashelder View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Geef eens wat meer informatie.

    - wat studeer je nu?
    - wat zou je willen studeren?
    - waarom haal je zo'n slechte resultaten? (is het te moeilijk, te saai, doe je er niks voor, interesseert het je niet?)
    - waarom ga je niet naar de les? (te veel feesten, te lui, te ver, niet nuttig?)

    Sowieso doen wat anderen hier al aanhaalden: je jaar proberen te redden om zoveel mogelijk studiepunten binnen te halen. Vergeet niet dat je je eerste 60 behaalde studiepunten dubbel terug krijgt, dus er valt nog wel wat te redden hoor.
    Deze vragen stel ik mij ook af.
    Last edited by DidierDrogba11; 28-03-2012 at 22:21.
    no votes  

  8. #38
    makila's Avatar
    Registered
    15/03/08
    Location
    Gemeente/Stad
    Posts
    15,141
    iTrader
    0
    Mentioned
    15 Post(s)
    Reputation
    16/240
    Dit doet me denken aan mijn studiejaren. Ik zat op de universiteit maar ik heb het toen moeten opgeven in het 2de jaar. Ik wilde gewoon stoppen met studeren en ergens gaan werken, maar toen leerde ik een ex-vriendin opnieuw kennen. Ze zei toen dat ze in mij geloofde en ze heeft me toen terug de moed gegeven om naar de hoge school te gaan en opnieuw te beginnen. Ik heb haar toen plechtig beloofd dat ik -wat er ook zou gebeuren tussen ons- mijn studies zou afmaken.

    Net één dag voor mijn eerste eindexamen, heeft ze het toen uitgemaakt en in een brief geschreven dat ik een "dikke eikel" was, dat ze toen der tijd gelogen had en dat ik inderdaad gewoon de sukkel was die ik dacht te zijn. Ze zei dat ik best gewoon kon stoppen met studeren, dat het zinloos was én dat ik nooit iets zou bereiken.

    Ik heb het toen wel even lastig gehad, maar ik dacht toen: Wie houdt wie nu voor de gek? Ik heb m'n belofte uiteindelijk gehouden en ik ben 2 jaar later afgestudeerd.

    Ik weet niet of je iets hebt aan mijn verhaal, maar ik zou het toch niet zo snel opgeven. Zelfs uitzichtloze situaties kunnen nog gerepareerd worden.
    no votes  

  9. #39
    sneax's Avatar
    Registered
    25/07/02
    Location
    Aalst
    Posts
    13,457
    iTrader
    6 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    8/156
    Ik zat in hetzelfde schuitje als de ts en ben gestopt met studeren en gaan werken en dan op korte tijd aantal keer verandert van job tot ik iets gevonden heb wat ik écht wel nog leuk vind.

    Sommigen vinden het een waste, maar als ik het nu eenmaal niet kan opbrengen om te studeren dan zij het toch zo? Tis niet omdat ge het verstand hebt om kweeniewa te worden dat ge ook kweeniewa moet worden! Doe wat ge zelf graag zou doen!

    Het probleem is dat het moeilijk is om op zo'n jonge leeftijd én zonder ervaring van écht werk en hoe het er in een bedrijf aan toe gaat, om te beslissen wat ge wilt worden. Hell, de meeste mensen (bijna allemaal?) die beginnen studeren weten zelfs niet wat hun job eigenlijk zal inhouden of in welke shit ze zullen terechtkomen. Ik kon niet studeren zonder concreet doel voor ogen. Studeren om te studeren dat is in slaap vallen in de les. Het diploma op zich zegt mij niet veel, velen vinden een motivatie in het feit dat zich dan 'hoogopgeleid' kunnen noemen, of ze voelen zich vereerd. Super is dat als ze hun zo kunnen motiveren. Voor mij echter is een diploma op dat gebied van geen waarde. Ik zie ook niet in waarom ik een diploma zou nodig hebben voor veel jobs waar ze één voor vragen, moeilijk om mezelf te motiveren door deze denkwijzen dus.

    Nu heb ik inzicht van wat jobs écht inhouden, hoe het er in bedrijven aan toe gaat, moest ik nu een richting vinden waarmee ik direct de jobs vind waar ik nu écht van weet dat ik er wil voor gaan, dan zal ik die richting met veel motiviatie en met elke dag studeren opvatten! Ik ben er dan ook mee bezig om in de richting van mijn huidig werk te zoeken welke diploma's of attesten/certificaten whatever mij sneller hogerop kunnen krijgen en er mij dan ook voor inzetten.

    Sommigen zien dat als dat ik bijna 10 jaar verloren heb, ik zie dit eerder als dat ik eindelijk na veel zoeken een weg heb gevonden die ik zelf kan (proberen) uitstippelen, want niets loopt uiteraard zoals gepland. Bovenstaande (ik die echt goesting heb om elke dag met mijn neus in een boek te zitten) dat is iets wat ik vroeger mij nooit zag zeggen.

    Dus ja, het is aan u om uw weg te vinden, sommigen hebben goeie ervaring met doorbijten, andere hebben goeie ervaringen met andere dingen te proberen.

    Er zijn ook mensen die het zich altijd beklagen dat ze gestopt zijn en er zijn altijd mensen die het zich beklagen dat ze gestudeerd hebben voor dit of dat. Wat het bij u zal worden, dat zult ge pas weten binnen een aantal jaar, eigenlijk kunt ge dat niet voorspellen.
    Last edited by sneax; 28-03-2012 at 22:37.
    safir Thom4s
    no votes  

  10. #40

    Registered
    24/11/03
    Location
    Vlaanderen
    Posts
    531
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/1
    Quote Originally Posted by sneax View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Ik zat in hetzelfde schuitje als de ts en ben gestopt met studeren en gaan werken en dan op korte tijd aantal keer verandert van job tot ik iets gevonden heb wat ik écht wel nog leuk vind.

    Sommigen vinden het een waste, maar als ik het nu eenmaal niet kan opbrengen om te studeren dan zij het toch zo? Tis niet omdat ge het verstand hebt om kweeniewa te worden dat ge ook kweeniewa moet worden! Doe wat ge zelf graag zou doen!

    Het probleem is dat het moeilijk is om op zo'n jonge leeftijd én zonder ervaring van écht werk en hoe het er in een bedrijf aan toe gaat, om te beslissen wat ge wilt worden. Hell, de meeste mensen (bijna allemaal?) die beginnen studeren weten zelfs niet wat hun job eigenlijk zal inhouden of in welke shit ze zullen terechtkomen. Ik kon niet studeren zonder concreet doel voor ogen. Studeren om te studeren dat is in slaap vallen in de les. Het diploma op zich zegt mij niet veel, velen vinden een motivatie in het feit dat zich dan 'hoogopgeleid' kunnen noemen, of ze voelen zich vereerd. Super is dat als ze hun zo kunnen motiveren. Voor mij echter is een diploma op dat gebied van geen waarde. Ik zie ook niet in waarom ik een diploma zou nodig hebben voor veel jobs waar ze één voor vragen, moeilijk om mezelf te motiveren door deze denkwijzen dus.

    Nu heb ik inzicht van wat jobs écht inhouden, hoe het er in bedrijven aan toe gaat, moest ik nu een richting vinden waarmee ik direct de jobs vind waar ik nu écht van weet dat ik er wil voor gaan, dan zal ik die richting met veel motiviatie en met elke dag studeren opvatten! Ik ben er dan ook mee bezig om in de richting van mijn huidig werk te zoeken welke diploma's of attesten/certificaten whatever mij sneller hogerop kunnen krijgen en er mij dan ook voor inzetten.

    Sommigen zien dat als dat ik bijna 10 jaar verloren heb, ik zie dit eerder als dat ik eindelijk na veel zoeken een weg heb gevonden die ik zelf kan (proberen) uitstippelen, want niets loopt uiteraard zoals gepland. Bovenstaande (ik die echt goesting heb om elke dag met mijn neus in een boek te zitten) dat is iets wat ik vroeger mij nooit zag zeggen.

    Dus ja, het is aan u om uw weg te vinden, sommigen hebben goeie ervaring met doorbijten, andere hebben goeie ervaringen met andere dingen te proberen.

    Er zijn ook mensen die het zich altijd beklagen dat ze gestopt zijn en er zijn altijd mensen die het zich beklagen dat ze gestudeerd hebben voor dit of dat. Wat het bij u zal worden, dat zult ge pas weten binnen een aantal jaar, eigenlijk kunt ge dat niet voorspellen.
    Mooie reply. Ik herken me ook wel in dit verhaal. Ik heb ook enkele jaren verprutst aan hogescholen om dan uiteindelijk te stoppen met studeren en te gaan werken (vorig jaar september). Het is nu een jaar later pas echt door me doorgedrongen waarom je moet studeren en hoe de werkwereld eigelijk in mekaar zit en wat de exacte waarde is van een diploma. Helaas te laat.

    Ik twijfel nu ook om in september terug te gaan studeren maar dat zou dan betekenen dat als ik afgestudeerd zou zijn dat ik dan uiteindelijk pakweg 7jaar op school heb gezeten en 1jaar gewerkt heb.
    no votes  

  11. #41
    Straddle's Avatar
    Registered
    09/05/08
    Location
    Leuven
    Posts
    9,658
    iTrader
    0
    Mentioned
    39 Post(s)
    Reputation
    9/531
    Verman uzelf en start met te studeren (en evt naar de les te gaan, hoewel ik daar zelf nooit het nut van heb ingezien of zelf heb gedaan). Als je er de wilskracht voor kan opbrengen en ervoor wilt werken is het best nog mogelijk om te slapen. Je krijgt zelfs de hele zomer nog om je bij te werken
    no votes  

  12. #42

    Registered
    26/09/09
    Location
    duffel
    Posts
    129
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Laat je nu ook niet meteen verleiden door een job. Je weet nog niet wat je op school kan presteren want je hebt blijkbaar nog nooit echt je best gedaan in het hoger onderwijs. Herpak je nu en bekijk dan in juni wat je resultaten zijn. Je zal dan zien of je stress komt door gebrek aan inzet in het verleden of door het feit dat je het gewoonweg niet kan. Het zou niet eerlijk zijn tov jezelf om er de brui aan te geven zonder echt geprobeerd te hebben, gewoon met het excuus van 'te laat in gang geschoten', snap je?
    no votes  

  13. #43
    Amazing1's Avatar
    Registered
    30/03/12
    Location
    Vladivostok
    Posts
    6
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Kom op, schouders eronder en hard studeren.

    Laat alle andere dingen even naast je liggen en maak je studie tot prioriteit nr 1.
    no votes  

  14. #44
    nite's Avatar
    Registered
    13/12/03
    Location
    Zellik
    Posts
    5,428
    iTrader
    7 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    22/154
    Quote Originally Posted by SarahB View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Laat je nu ook niet meteen verleiden door een job. Je weet nog niet wat je op school kan presteren want je hebt blijkbaar nog nooit echt je best gedaan in het hoger onderwijs.
    Ik denk dat hij wel weet wat hij kan presteren op school. Na 1,5 jaar er niet in slagen om je best te doen, wil volgens mij zeggen dat hij niet in staat is om zijn best te doen op school. Van mentaliteit veranderen kan, maar bij 90% van de gevallen blijft het meestal op: "Morgen ga ik hard werken", maar morgen is hij nog steeds dezelfde mens als vandaag en de reden dat hij vandaag niet hard heeft gewerkt, zal ook de reden zijn waarom hij morgen niet hard heeft gewerkt.

    Dit klinkt misschien erg negatief voor de topicstarter, maar dat hoeft het niet te zijn. Ge hebt na anderhalf jaar door dat een hogere opleiding niets voor u is. Das geen schande, das voor veel mensen zo en niet iedereen weet of een hogere opleiding iets voor hem is voordat hij start. Als een hogere opleiding niets voor u is, en na 1,5 jaar luieren lijkt dat wel duidelijk, dan moet ge kijken naar alternatieven. Gaande van: laaggeschoold werk doen, een stiel leren, zelfstandige worden...

    Nuja moest ge nu toch nog overtuigd zijn dat ge het laatste 1,5 jaar minder hebt gepresteerd dan uw eigenlijke prestatie, dan kunt ge nog altijd dit semester proberen inhalen. Het semester is nog niet lang bezig, dus mits inzet kunt ge nog redelijke resultaten halen. Maar als ge dit semester nu toch weer buist, dan moet ge toch wel echt is nadenken of een hogere opleiding iets voor u is.
    no votes  

  15. #45
    Oldskooler's Avatar
    Registered
    22/01/07
    Location
    0000
    Posts
    14,248
    iTrader
    0
    Mentioned
    4 Post(s)
    Reputation
    9/667
    Niet aanmoedigen.

    Dat verhoogt onze kansen op de arbeidsmarkt met 0,0001 %.
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in