-
03-04-2019, 22:08 #871Member
- Registered
- 10/08/05
- Location
- dendermonde
- Posts
- 1,903
- iTrader
- 16 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
Iemand bekent met Umicore in Hoboken ?
Psn: Domi_Flex
Playing: Destiny2 - Titanno votes
Reply With Quote
-
-
07-04-2019, 17:18 #872no votes
Reply With Quote
-
24-04-2019, 22:44 #873
Ik zag op website van Gunvor dat ze daar operators aanwerven.
Iemand een idee van de sfeer op dat bedrijf ? Hoe gaan ze om met de veiligheid ?
Werven ze vrouwen aan ?
Iemand tips voor de selectie procedure ? Duurt dat lang ?no votes
Reply With Quote
-
27-04-2019, 04:16 #874
Hey! Ja ik heb er zelf nog gesolliciteerd een goeie 2 jaar geleden en ken er ook volk die er werken.
Sfeer zit daar goed tussen de collegas en qua veiligheid is het ook in orde.
Vrouwen werven ze zeker en vast aan als operator want tijdens mijn rondleiding binnen het bedrijf heb ik er zelf 1tje aan het werk gezien als operator.
Selectie procedure zit vrij simpel in elkaar en verloopt vrij vlot. Ik wist de volgende dag al bevoorbeeld dat ik er kon beginnen en mocht langskomen om te komen tekenen. Je krijgt een gesprek met iemand van HR en daar zit nog iemand bij van productie of management die dan met jou het technische gedeelte van de solliciatie aflegt en nadien krijg je een rondleiding in het fabriek zelf en daar worden dan ook een paar technische vragen gesteld maar dan meer praktijk gerelateerd. Bij mij kwamen er daar geen computer testen of dergelijke aan te pas het was allemaal mondeling.no votes
Reply With Quote
-
27-04-2019, 20:11 #875Member
- Registered
- 10/03/08
- Posts
- 331
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
En het loon bij Gunvor.
Ook iets in de orde van +5000 br of net wat meer aangezien petrochemie? Zijn ook bedienden dacht ik...
Grno votes
Reply With Quote
-
28-04-2019, 03:37 #876
Ja klopt de operators zijn daar ook allemaal bediendes.
Ik kreeg in men voorstel een brutoloon van 4800€ en dat voor in een 5 ploegensysteem met globale shiftpremie. Moet wel bij vermelden dat hun 1 van de zaligste shiftsysteem hadden.. ze doen daar 12u op zaterdag & zondag waardoor je zeer weinig late shiftes moet doen en door dat de late shiften int weekend volledig wegvallen ben je 3 op de 5 weekenden thuis dus voor u sociaal leven konden niet beter hebben. Alleen jammer van het loon want sommige chemie bedrijven betalen meer dan gunvor terwijl gunvor onder de petrochemie valt..no votes
Reply With Quote
-
30-04-2019, 09:15 #877Member
- Registered
- 10/03/08
- Posts
- 331
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
Oké, die 4800 zal ook nog wel wat stijgen veronderstel ik.
Meeste liggen idd rond de 5500 e bruto.
Grno votes
Reply With Quote
-
13-05-2019, 14:15 #878
Ik zit nog altijd in onderhandeling met een nieuwe firma.
Mijn gemiddeld maandloon zou iets hoger ligger dan nu (Ik zou wel arbeider worden)
Nieuwe installatie van 40 miljoen euro, mentaliteit zou goed zijn, ... het kriebelt wel een beetje.
Maar ik blijf met die twijfels van bediende naar arbeider na 10 jaar dienst
Moeilijk moeilijkno votes
Reply With Quote
-
13-05-2019, 17:14 #879Member
- Registered
- 10/03/08
- Posts
- 331
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
Ineos wss....
Wat zijn dan de lonen? Enkel dan kan je het pakket bekijken.
Arbeider of bediende, opzeg is gelijkgesteld, de rest is maar een naam....
Als arbeider globale shiftpremie en elke maand evenveel loon?no votes
Reply With Quote
-
13-05-2019, 19:58 #880Platinum Member
- Registered
- 01/08/04
- Location
- De K.
- Posts
- 29,744
- iTrader
- 51 (100%)
- Mentioned
- 11 Post(s)
- Reputation
- 43/826
Niet correct hoor. Er zijn wel nog verschillen tussen arbeiders en bedienden.
Verschillen die op veel vlakken merkbaar zijn.
Je moet u de vraag stellen waarom ze u arbeider maken en geen bediende. Als het geen verschil zou maken waarom maken ze u dan niet gewoon bediende?Maturity is often more absurd than youth and very frequently is most unjust to youth
PSN:Mrkend54lno votes
Reply With Quote
-
13-05-2019, 21:00 #881
Nee geen Ineos

Ik heb een maandelijks brutoloon meegekregen en dat doen ze x1,35 voor een gemiddeld brutoloon inclusief shiftpremie.
Dus ik kan vergelijken met mijn huidig maandelijks brutoloon zonder shiftpremie en dat scheelt ongeveer 60 euro bruto.
Ik zou wel snel wat doorstijgen ivm mijn competenties waar ik dan iets meer dan 100 bruto meer zou hebben.
Ik werk nu in een 5 ploegen systeem en zou naar 4 ploegen gaan (4 dagen werken, 2 thuis enz.)
@MrKend54l:
Alle operatoren zijn arbeider daar voor zover ik weet.no votes
Reply With Quote
-
13-05-2019, 21:13 #882Member
- Registered
- 15/08/13
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 5,587
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 6 Post(s)
- Reputation
- 21/107
Als het van onze werkgever afhangt was volgens mij iedereen al bediende, het is omdat de arbeiders dit blijkbaar in de jaren 80 niet wilde.
In deze sector (dan vooral op bedrijfs CAO) is het verschil niet steeds echt merkbaar, daarom dat er in verleden al veel werkgevers iedereen gelijk hebben gemaakt. Ken petrochemische bedrijven waar ze vroeger arbeiders en bediende hebben, maar nu allemaal bediendes hebben gemaakt. Omdat het verschil tussen bedrijfs CAO quasie niets was.
Bij ons zijn ze daar niet mee gegaan (was in de jaren 80 volgens mij) de arbeiders wilde niet, kwam nadelig uit voor hun. Dat is dan ook steeds een serieuze berekening bij ons als een arbeider bediende wordt, dan moet de werkgever steeds bijpassen. Bij ons lopen er dan ook bediendes rond die meer verdienen omdat ze vroeger arbeider zijn geweest, tov van zijn collega die als bediende is gestart. Ondanks ze in dezelfde loonschaal zitten.
In de petrochemie of chemie moet je niet altijd het standaard arbeider/bediende door trekken. Als ik kijk bij ons in de sector zie je dan ook dat proces operators van arbeider tot bediende gaat. Als bij ons iemand de stap doet van arbeider naar bediende is het puur voor de job, voor de rest niets. Want de meeste hebben daar net schrik van en wachten mooi hun berekening af van de personeelsdienst.
Ik zelf heb nooit gesnapt waarom er 2 statuten moesten zijn, in alle sectoren spreek ik dan. Het zou in mijn ogen ook beter zijn, dat ze 1 statuut nemen bij ons, maar dat gaat wel serieus sociaal conflict kunnen ontstaan. Meestal zijn die CAO loop van jaren welk afgestemd op de functies en dan ineens veranderen naar een andere CAO kan dat wel nadelige gevolgen hebben.Last edited by Bimmer; 13-05-2019 at 21:59.
no votes
Reply With Quote
-
13-05-2019, 23:20 #883Platinum Member
- Registered
- 01/08/04
- Location
- De K.
- Posts
- 29,744
- iTrader
- 51 (100%)
- Mentioned
- 11 Post(s)
- Reputation
- 43/826
Allemaal goed en wel.
Maar waar zit dan het verschil tussen arbeiders en bedienden. En waarom zou het nefast zijn om van arbeider naar bediende te gaan. Los van het feit dat vakantiegeld anders geregeld is, en je dit moet bijpassen. Je krijgt het geld maar op een andere manier.
Ik zie persoonlijk enkel maar voordelen aan het bediende statuut. Natuurlijk als een arbeider nog valt onder oude arbeidsvoorwaarden, en bedienden niet. Dan snap in de bekommernis.
Maar mijn ervaring leert mij vanuit andere bedrijven dat bediende worden enkel maar voordelen heeft. Qua hiërarchische plaats op de ladder dan. En dat arbeiders vooral de lagere profielen zijn. En dat hangt ook samen met verloning en voordelen.Maturity is often more absurd than youth and very frequently is most unjust to youth
PSN:Mrkend54lno votes
Reply With Quote
-
14-05-2019, 07:53 #884Member
- Registered
- 14/11/03
- Location
- Loenhout
- Posts
- 1,166
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 2/24
In de (Petro) chemie is het verschil enkel dat je iets meer afdraagt voor je pensioen bij bediende.
Voor de rest is het 99% gelijk. Arbeider krijgt vakantiegeld van rjv, bediende zit het mee in zijn loon.
Heb onlangs nog een berekening laten maken voor moest ik bediende worden. Buiten het uitgebreider pensioenplan was er echt niet veel anders...
Op ons bedrijf is opzeg, ontslagvergoeding, shift premies, andere premies,... Allemaal hetzelfde. Of je nu bediende of arbeider bent.
Is gewoon de naam en is nog van vroeger gegroeid.
Verstuurd vanaf mijn ONEPLUS A6003 met Tapatalkno votes
Reply With Quote
-
14-05-2019, 10:51 #885Member
- Registered
- 15/08/13
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 5,587
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 6 Post(s)
- Reputation
- 21/107
Laat mij ook duidelijk zijn hé, ik spreek nu enkel over deze sector en niet over andere sectoren. Over het algemeen heeft de bediende wel betere voorwaarden hier in België.
Het vakantiegeld is geen verschil hé, buiten de moment van betaling. Dus bediende bij ons of arbeider krijgt evenveel (geld bij mij weten over heel België). Bij de arbeider wordt gekeken naar het totaal bruto jaarloon, bij de bediende wordt dit eigenlijk bij ons ook gedaan. Anders zou het niet eerlijk zijn voor de bediende dat er enkel naar zijn barema loon wordt bekeken. Arbeiders krijgen 200 uur uitbetaald bij 13de maand, dus een paar jaar terug hebben ze bij de bediende ook gezorgd dat ze meer krijgen, hun hebben nu een barema loon + 40 uur loon als 13de maand. De bediendes proberen nu ook zoals de arbeiders dat hun loon maandelijks wordt geïndexeerd, ipv de spilindex. De vakbonden streven wel naar een gelijk tussen de 2, dus bij CAO onderhandelingen zorgen ze dat het erdoor komt.
Het verschil zit hem vooral in zaken die anders zijn uitgewerkt in de bedrijfsCAO of sectorCAO, met betrekking tot de functies. Hierdoor kan er dus ontstaan dat er minder loon wordt uitbetaald of dat er over heel veel zaken terug opnieuw aan tafel moet gezetten worden en gestemd, omdat je onder een andere CAO valt. In de andere CAO staat dat niet beschreven of amper, omdat die functie daar niet bestaat en zo'n zaken niet aan de orde is. Dat kan dan over zaken gaan waar ze jaren geleden veel moeite voor hebben moeten doen. Arbeider bij ons valt onder een andere sector CAO uiteraard, maar de bedrijfs CAO is ook anders tussen de 2.Last edited by Bimmer; 14-05-2019 at 11:13.
no votes
Reply With Quote

