Thread: Criminologe
-
05-05-2011, 17:41 #1
Criminologe
Hallo,
Ik ga in juni afstuderen als criminologe, maar heb er geen flauw benul van waar je met dit diploma overal kan werken of vacatures vindt? Zijn er misschien al werkende criminologen of kennissen van die hun plaatsje op de arbeidsmarkt hebben gevonden?
Alvast bedankt!no votes
-
-
05-05-2011, 17:43 #2Member
- Registered
- 14/05/04
- Location
- Vlaams-brabant
- Posts
- 2,916
- iTrader
- 74 (93%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 4/7
Jullie zijn talrijk en het aantal werkaanbiedingen schaars.
Velen werken onder hun diploma als opvoeder in jeugdinstellingen, doen bureauwerk enz.
Mijn vriendin studeert het ook en heeft net haar stage gedaan en heeft nergens een criminologe gezien die naar haar diploma werkt. Zij gaat dan ook schakelen naar Psychologie.no votes
-
05-05-2011, 17:47 #3Member
- Registered
- 25/07/09
- Location
- Herentals
- Posts
- 460
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/1
Je pakt de lijst waaruit je je stage kon kiezen, alles wat daar staat, daar kan je gaan werken.
Politie, private veiligheid, justitie, binnenlandse zaken, hulpverlening, gevangenis,...
Je had beter een beetje vroeger beginnen zoeken..
En tijdens die 4 jaar kom je toch genoeg plaatsen tegen waar je kan werken?
Als zij stage heeft gedaan in de sociale sector, dan kom je dat tegen ja. Daar zijn criminologen hetzelfde als sociaal werkers etc.no votes
-
05-05-2011, 17:50 #4
Het aantal plaatsen waar je kan werken als criminoloog zijn beperkt. Meestal is dit als beleidsmedewerker bij verschillende overheden, maar als er zo 10 vacatures open komen per jaar dan zal het veel zijn (ik heb het over vacatures waar men specifiek op zoek is naar een criminoloog voor alle duidelijkheid).
De meeste doen iets anders waar gewoon een bachelor of master diploma voor gevraagd wordt. Zo ken ik iemand die als consulent werkt bij Randstad, als ambtenaar bij de gemeente met betrekking tot het seniorenbeleid, administratief medewerker bij Ugent,...
9 kansen op 10 dat je iets gaat doen wat niet relevant is voor jouw diploma. Maar dat is op zich geen probleem, dat geldt ook voor een filosoof, geschiedkundige, pol & soc'er,...no votes
-
05-05-2011, 17:55 #5
De lijst waaruit wij onze stage konden kiezen, ben ik al afgegaan en geen resultaat.. Selor houdt ik ook steeds in het oog maar veel komt daar ook niet op..
no votes
-
05-05-2011, 17:56 #6no votes
-
05-05-2011, 18:00 #7Member
- Registered
- 25/07/09
- Location
- Herentals
- Posts
- 460
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/1
Je moet echt meer dan een half jaar op voorhand beginnen zoeken..
Interesse in politie=>jobpol
Selor en Jobpunt Vlaanderen
Private firma's kan je ook zo contacteren en nakijken op vacatures
Ik weet niet waar jouw interesses liggen?
Het is natuurlijk wel zo dat de vacatures niet voor het rapen liggen, je zal je moeten onderscheiden van de rest. En heel hard zoeken en solliciteren..no votes
-
05-05-2011, 18:01 #8Member
- Registered
- 07/11/10
- Location
- Leuven
- Posts
- 2,075
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 7/77
Ik vind het wel een beetje raar als je 4 jaar lang een universitaire richting studeert en 2 maanden voor dat je afstudeert eigenlijk geen flauw benul wat je met dat diploma kunt gaan doen? Heb je dan nooit contact gehad met mensen die werken in de "criminologische" wereld of bijvoorbeeld via stage een idee gekregen van de arbeidsmarkt?
Zoals hierboven al gezegd, is het lastig om een (degelijke) job te vinden met een diploma criminologie. Ik dacht dat er velen nog iets bijstuderen na criminologie.no votes
-
05-05-2011, 18:02 #9
Nogmaals, 9 op de 10 (al zal het wel veel hoger zijn) doet iets dat helemaal niets te maken heeft met criminologie! Als je dus gaat wachten tot je zo'n vacature tegenkomt dan kan je lang wachten.
De vraag is natuurlijk wat een relevante job is? Ik ken ook iemand die nu aan de slag is als flik na zijn studies criminologie. Maar dat telt dus niet omdat je uiteraard voor deze job geen hoger diploma nodig hebt. Voor mij gaat het dus om jobs waar je aan de slag kan op 'je niveau' en jobs als bewakingsagent, politieagent,... voldoen hier duidelijk niet aan.no votes
-
05-05-2011, 18:06 #10
Ja maar ik vraag naar welke plaatsen jij al tegengekomen bent om te gaan werken? Want dat leid ik af uit uw post. Ik vind dat wel interessant om te horen.
Ook al zit er voor mij nog een jaar tussen, het zoeken naar een job komt dichterbij.no votes
-
05-05-2011, 18:12 #11
Via onze stage en gastcolleges zijn wij inderdaad in contact gekomen met enkele relevante stageplaatsen zoals de lokale en federale politie, de gevangenissen, de rechtbanken,... Maar wanneer je contact opneemt met deze diensten, krijg je steeds hetzelfde antwoord: selor, selor, selor... En het is eveneens waar dat er op deze stageplaatsen, weinigen als criminoloog werkt.. Vandaar dat ik mij afvraag waar de reeds afgestudeerden criminologen zijn gestart?
no votes
-
05-05-2011, 18:25 #12
Op mijn stageplaats (lokale politie) zijn 3 criminologen actief, al zijn ze al wel wat langer afgestuurd. Eentje is korpschef, een andere is werkzaam bij de cel jeugd & gezin en de jongste is beleidsadviseur.
Enkel deze laatste is aangenomen als criminoloog, maar echt veel doet hij niet meer met zijn diploma.no votes
-
05-05-2011, 18:33 #13
Op mijn stageplaats (federale politie) was het de omgekeerde wereld: daar werkte geen enkele criminoloog maar studeerden ze allemaal criminologie bij...
no votes
-
05-05-2011, 18:47 #14Member
- Registered
- 07/11/09
- Location
- Mechelen
- Posts
- 184
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
Ik vind het ook heel bizar dat je na 4 jaar studeren jezelf nu vragen begint te stellen naar de jobmogelijkheden met uw diploma. Volgens mij was dit 4 jaar geleden even beperkt als dat het nu is. Ik volg momenteel het schakelprogramma daar aan de KUL, maar dit met als bedoeling om bij de politie te gaan. Niet meteen om binnen te stromen als commissaris, maar vooral om op termijn wel hogerop te klimmen. Ik heb ook stage gedaan in een lokale zone en daar was een hele dienst van hoofdinspecteurs (met specialisatie politieassistent) met het diploma criminologie werkzaam. Dus je kan altijd proberen om zo'n job te bekomen... dat was wel op hun niveau. Die posities komen weliswaar niet gemakkelijk vrij, maar het kan. Tenzij je zegt dat politie niks voor u is natuurlijk.
no votes
-
05-05-2011, 19:41 #15
Ken ook iemand die criminoloog is en die werkt nu gewoon als beveiligingsagent op de luchthaven.
no votes

