Thread: Burgie na Humane wetenschappen?
-
09-05-2006, 22:16 #31
ik heb echt zin om u eens een week mijn cursussen te geven van dit jaar (ik doe ww8 5e jaar), en te zien hoelang ge erover doet tot ge huilend afdruipt... sorry maar die stelling is zo marginaal ^^. Welke richting doet gij of hebt gij gedaan in het middelbaar btw?
ontopic: waarom 'speelt' ge zo met uw toekomst? Als ge geintresseerd zijt in wiskunde, chemie, fysica, waarom gaat ge in het middelbaar dan heel de andere kant uit? Nuja, niets aan te doen, maar alsde het echt echt wilt, dan komje'r wel
Last edited by El_L4mor; 09-05-2006 at 22:24.
no votes
-
-
09-05-2006, 22:28 #32
ook wel een marginale stelling... Ik heb vorig jaar veel mensen gezien die echt wilden slagen en der echt voor gewerkt en geknokt hebben (zowel in eerste als in tweede zit), maar waarbij het echt niet lukte. Die mensen kwamen uit een WeWi richting en waren op het middelbaar ook goed in wiskunde dus zo vanzelfsprekend is het allemaal niet. Er hard voor werken en het echt willen is een grote stap naar slagen, maar het is ook niet alles.
Mijn zus had die nochtans niet gezien in het middelbaar (economie-wiskunde 6uurs), kan misschien van richting en school afhangen...Determinanten zijn normaal gezien in de zes-uurs richting hoor.no votes
-
09-05-2006, 22:57 #33Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- PSPACE
- Posts
- 4,603
- iTrader
- 14 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/18
Only art and science can and try to change the world, therefore paying millions to useless sportsmen is sheer idiocy.
The man, the legend: Dijkstrano votes
-
09-05-2006, 22:59 #34Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Melbourne
- Posts
- 4,968
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 10/142
no votes
-
10-05-2006, 02:42 #35Member
- Registered
- 20/09/04
- Location
- Kortrijk / Gent
- Posts
- 7,177
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 6/43
aangezien ik mij over de leerstof van ww8 uitspreek, zal ik dat wel gedaan hebben zeker? (wetende dat er niveauverschillen zijn tussen scholen en tussen 6+2 en 8)
En wat is er marginaal aan ? Je zit in uw 5de jaar en hebt al kennis over de hoeveelheden en abstractie van de universiteit ?
Je moet trouwens die zin in zijn context plaatsen.
Ik zei dat als je er aanleg voor hebt, er nog voldoende tijd is om aan een goeie basis te werken. En dat wiskunde kunnen belangrijker is dan wiskunde kennen. (gezien de tijdsperiode)
Daarna gaf killgore aan dat hij zelfs denkt dat een maand niet lukt voor enkel het verschil tussen 6u en 8u.
Als je al voor enkel dat verschil meer dan een maand nodig hebt, hoe kan je dan in godsnaam al die cursussen in burg ing gaan verwerken ? Dit lijkt mij niet te kloppen.
Ik gaf dan gewoon een extreem voorbeeld terug. En ja, ik heb echt schrik van uw cursus
Ik zou wenend weglopen naar mijn mammie achter 1 dag.
(wie doet er dan marginaal)
Maar kom, het is niet de bedoeling dat de thread hier op uitdraait.
Ik zou zeggen aan threadstartr, kijk vooral hoe snel je de wiskunde die je leert opneemt en hoe rap je weg bent met oefeningen. Dat is imo nog altijd veel belangrijker.no votes
-
10-05-2006, 10:29 #36Approved 9-lifer
- Registered
- 08/06/04
- Location
- Erembodegem/Gent
- Posts
- 2,556
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/2
Buiten de mogelijkheid dat hij een zwaar wiskundetalent is, is de kans dat hij het zal halen miniem tot niet bestaande. Er zijn er zoveel die wel minstens zes uur gedaan hebben en niet meekunnen terwijl ze er wel voor werken. Het is idioot te denken dat je er met hard werken wel komt.
Er zijn idd grote verschillen tussen scholen. Ik heb 8 uur wiskunde geprobeerd (op zelfde school al killgore) maar ik kon helemaal niet mee en ben naar zes-uurs gegaan. Nu op unief zit het in men richting vol met acht-uurs maar die kunnen verre van beter wisk als ik. (zowel op inzicht als algemene wisk kennis)
Het feit dat hij al in de humaniora afzwakte is een indicator dat het mss niet zo vlot ging voor wisk en zeker een indicator voor zijn motivatie.Less is a boreno votes
-
10-05-2006, 11:36 #37Member
- Registered
- 20/09/04
- Location
- Kortrijk / Gent
- Posts
- 7,177
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 6/43
Ik dacht juist dat dat mijn hele punt was

Namelijk dat wiskunde kunnen primeert op wiskunde kennen.
Ik beweer dat hij een bepaalde aanleg en motivatie zal moeten hebben voor die richting en INDIEN hij die aanleg en motivatie heeft, hij zeker aan die basis kan werken.
Ik kan niet rieken hoe goed hij in wiskunde is.
En ee zwaar wiskundetalent moet je niet zijn. Een vriend van mij haalde zeer goeie punten in het middelbaar en in zijn eerste jaar burgie direct hoogste onderscheiding (gemiddeld had hij een 18 op 20 ofzo dus ik vind dat nogal geschift). Maar zowel int 5de als 6de is hij niet kunnen doorstoten naar de tweede ronde van de vwo.
Het is gewoon een combinatie van aanleg én werkkracht.
En ik zal mij hier niet wagen om mij uit te spreken over zijn aanleg omdat hij humane wetenschappen heeft gedaan. Ik ken die jongen niet en weet dus totaal niet hoe goed hij in wiskunde is. (hijzelf waarschijnlijk ook niet)
EDIT: Iedereen doet hier plots alsof ik gezegd heb dat het gemakkelijk is. (wat nochtans duidelijk niet het geval is) Nogmaals, ik zei dat het belangrijkste is dat je goed bent in wiskunde en dat DAN die basis rap ingehaald kan zijn. (met nadruk op de dan)
En het beoordelen van persoonlijke kwaliteiten op basis van een gevolgde richting kan ik niet, sorry. (een gemiddeld beeld wel, maar het is een individueel geval hier)Last edited by MilM; 10-05-2006 at 11:44.
no votes
-
10-05-2006, 12:14 #38Approved 9-lifer
- Registered
- 08/06/04
- Location
- Erembodegem/Gent
- Posts
- 2,556
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/2
no votes
-
10-05-2006, 12:28 #39Member
- Registered
- 12/10/02
- Location
- mars
- Posts
- 14,319
- iTrader
- 2 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
n/o, maar vwo is zeker geen maatstaaf voor uw wiskundekennis, als jij niet goed bent in het snel oplossen van trivia vraagjes
, supertoppers gaan wel verdergeraken natuurlijk, maar mensen met deftig talent zullen daar soms niet goed in scoren omdat ze tja, gewoon niet goed zijn in het oplossen van al die kleine zaakjes. Daarnaast is die eerste ronde 1 bedriegde boel.
Voor de rest heb ik overdreven: als je burgie wilt doen moet je dat idd op een maand kunnen inhalen, ik dacht echter dat je bedoelde dat het in het algemeen op een maand te doen was, my fault.no votes
-
10-05-2006, 14:30 #40Member
- Registered
- 12/07/03
- Location
- Mount Zion
- Posts
- 10,182
- iTrader
- 24 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 9/122
ik heb dus in het 3e en 4e wiskunde-moderne talen gedaan. Dus heb ik maar 2jaar wiskunde en wetenschappen gemist.
Dingens als valentie-elektronen weet ik natuurlijk nog. De basis dus.
Ik had zo mijn persoonlijke redenen om eens iets anders te doen, anyway ik heb er toch geen spijt van. Enja, pubers doen domme dingen e
Of ik een talent was weet ik niet, moeilijk te zeggen van u eigen he? een iq-test heb ik nooit gedaan. Ik weet wel dat de school waar ik zat algemeen bekend een hoog niveau te halen. In Humane Wetenschappen was ik de beste van de klas (zonder te leren, behalve bij examens boeken eens lezen ntrlk).Toen ik nog Wiskunde-moderne talen deed zat ik bij de middelmoot. Ik weet dus niet wat een punten ik zou gehaald hebben als ik zou geleerd hebben. (en niet zoveel gesmoord zou hebben - dat is ook niet echt bevorderlijk voor studies denk ik.) Ik denk van mijzelf dat ik analytisch goed kan denken.
'k Weet alleen dat'k nix moest doen om goede punten te halen. (ondertussen heb ik wel al leren werken op univ, dus da's ook geen struikelpunt).
Mijn pa is ook (jaren geleden ntrlk, er zal wel al wat veranderd zijn) overgestapt van elektrotechnieken (de laagste richting van tso) naar industriëel ing., dus zou het toch moeten lukken?
goed idee
edit: ik denk dat er maar 1 manier is om te weten of ik voor burgie geschikt ben: gewoon proberen. Eerst die cursussen 8u verwerken, afhankelijk daarvan kan ik nog kiezen tussen ind.ing. en burgie. En dan er voor gaan. Wie niet waagt, blijft maagd.
Ik kan moeilijk van jullie verlangen om van bij jullie thuis te schatten of ik het aankan.
Bedankt voor reply's.
Nu mij nog even concentreren op rechten, als bezigheidstherapie
.
Last edited by spray-bunny; 10-05-2006 at 14:47.
De topklasse weet het.
De onderklasse weet het niet.
De middenklasse wil het niet weten.no votes
-
10-05-2006, 14:41 #41
@ spray-bunny: kwil u niet ontmoedigen, maar bij ons was er 1 van de 200 man da 3 uur had gedaan, en die heeft het niet eens tot januari uitgehouden.
tis wel te doen, op voorwaarde dat ge zelfstandig kunt leren, das echt belangrijkno votes
-
10-05-2006, 14:44 #42Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Oslo
- Posts
- 19,728
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 91/1290
En mag ik daar aan toevoegen dat je nog rekening moet houden dat je in vergelijking met rechten *veel* meer les hebt. 1e kan was bij mij 32 uur in de week ofzo. Het is altijd nog minder leuk om te beginnen leren als je 4 dagen maar om 6 uur gedaan hebt met de les.*** Also sprach Zarathustra ***no votes
-
10-05-2006, 14:58 #43Member
- Registered
- 05/11/04
- Location
- Pontusse
- Posts
- 8,448
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
no votes
-
10-05-2006, 17:18 #44Member
- Registered
- 22/07/02
- Location
- Beerse
- Posts
- 12,688
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 10/32
no votes
-
10-05-2006, 17:37 #45no votes

, met de punten die je op school haalt voor wiskunde weet je toch veel meer.
