Thread: Wat is uw brutoloon? - Deel 9
-
08-09-2020, 22:47 #3706Member
- Registered
- 27/08/06
- Location
- /
- Posts
- 16,511
- iTrader
- 28 (97%)
- Mentioned
- 23 Post(s)
- Reputation
- 14/419
Autokrediet 400 EUR, tof, maar ge gaat er weer vanuit dat tweeverdieners maar 1 auto moeten betalen. Dat is daar niet het geval, die hebben effectief 2 autos te betalen. Ze moeten ook gewoon beide op hun werk geraken.
400 EUR voor een autolening is echt niet overdreven hoor, op 5j is dat een wagen van pakweg 21.000 EUR netto.
Vergeet ook niet dat zo een crisis bij een jong koppel meestal ook veel zwaarder is. Als die 2 auto's betaald zijn hebben die 8-900 EUR meer maandbudget. Als ze een nieuwe kopen kunnen ze die inruilen waardoor de nieuwe financiering veel minder zwaar is. Maar ge moet natuurlijk ooit is starten en dat kost het meest.
@nestorius: ik ga daar niet onnozel over doen, hier was dat dat zo. Hypotheek lag preventief stil gezien ikzelf op TEW stond voor lange tijd en er berichten waren dat mijn vriendin ook niet voltijds kon blijven. Uiteindelijk is dat bij haar niet gebeurd dus 100% loon gehouden. Zelf uitbetaald geweest van ontslag en 2 maand later terug aan de slag. Wij zitten bij Fortis dus onze lening gaat pakweg 9 EUR per maand stijgen voor de rest van de termijn. Gezien we toch niet op vakantie gingen hebben we redelijk wat opzij kunnen zetten en ook wat kosten kunnen doen die normaal niet voor dit jaar waren.
Het is een periode van extremen eigenlij: als ge momenteel gewoon met twee zijt doorbetaald maar door heel kortstondige TEW uw hypotheek hebt kunnen bevriezen, dan kunt ge 6 maand lang een pak geld opzij zetten. Maar als ge beide werkloos valt én alles loopt door, dan is het zwarte sneeuw tot en met.Last edited by desolation; 08-09-2020 at 22:53.
no votes
Reply With Quote
-
-
08-09-2020, 23:13 #3707Approved 9liver
- Registered
- 05/04/08
- Location
- Aartselaar
- Posts
- 4,267
- iTrader
- 93 (99%)
- Mentioned
- 17 Post(s)
- Reputation
- 49/129
Of misschien gewoon niet boven uw stand leven. Zoals hier gezegd, die mensen blijken dus een woonkrediet te hebben van 1.400 EUR en nog eens twee auto's af te betalen van elks 400 EUR....
Om deze mensen dan proberen te profileren als het doorsnee gezin dat tijdens Corona niet kan rondkomen...... Doordat we niet in een welvaartsstaat wonen. Dikke lol.\0/no votes
Reply With Quote
-
08-09-2020, 23:14 #3708
Elektrische fiets/brommertje
Tegenwoordig is de elektrische fiets bv al sneller als je 45km moet doen naar Antwerpen. Hell zelfs de gewone koersfiets is sneller.
Als er iets is dat de laatste jaren enorm veranderd is, dan is het de nood aan 2 auto's.
Heel veel abbonnementen zijn maandelijks opzegbaar, dus dat is dan het eerste dat sneuvelt. Idem voor die auto die je niet meer nodig hebt. Allemaal leuk om aan te houden maar als je echt elke maand aan je spaargeld moet zitten (en je wilt dat niet) dan moet je toch keuzes maken. Maar uiteindelijk is het daar waarvoor je spaargeld hebt. Dat potje voor de mindere dag, wel voor veel gezinnen is het de afgelopen maanden die mindere dag geweest. Niets mis met dan azn die spaarpot te zitten, indien je dat dan niet doet ben je eigenlijk aan het sparen om 'rijk' te stervenno votes
Reply With Quote
-
09-09-2020, 02:29 #3709Member
- Registered
- 02/01/16
- Location
- Oudenaarde
- Posts
- 5,499
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 26 Post(s)
- Reputation
- 73/553
Hier was dat na 6 maand ziekte (burn-out) van mijn kant uit.
300 euro netto minder per maand maar wel veel hogere kosten (wekelijks naar de psycholoog aan 55 euro per keer, 2-3x per week naar de kiné omdat mijn nek door de stress volledig blokkeerde,...) waardoor er een verschil van meer dan 500 euro voelbaar was. Was nog in het begin van onze relatie dus alle financiën waren nog gescheiden en we woonden ook nog niet officieel samen, die 500 euro was dus ècht als single inkomen toen.
Na die 6 maanden hebben we alle abonnementen en verzekeringen uitgepluisd waar ik daar konden besparen zonder natuurlijk in de miserie te komen. Leverde ongeveer 80 euro winst op. Ik had nog maar net een nieuwe auto gekocht bvb, dan zet je geen full omnium stop zonder risico's te nemen (en gelukkig maar want man heeft wat later een accident gehad met mijn auto. Wij zijn aangereden, andere partij liegt en gerecht seponeert de zaak terwijl er meer dan 4000 euro kosten waren).
We zijn toen ook collect en go beginnen doen, veel bewuster kopen zonder impulsaankopen en dat scheelde 20-40 euro per week.
Verzekeringen ben ik vanaf toen ook maandelijks gaan betalen ipv per kwartaal of jaar omdat een aantal grote facturen (verkeersbelastingen en autoverzekering scheelden maar 2 maand met mijn schuldsaldoverzekering én brandverzekering bvb) veel te kort op elkaar volgden.
Grote facturen werden ook niet meer in 1x betaald maar zodra die binnen kwamen, bellen en vragen of ik die betaling mocht spreiden (bvb factuur van 500 euro spreiden over 3 maanden) wat psychologisch een groot verschil betekende.
Auto opnieuw verkopen om zo de afbetaling uit te sparen is zelfs nooit in overweging genomen omdat ik mooi rond begon te komen vanaf dan. Spaarrekening was wel geplunderd door die eerste 6 maanden maar daarna kon alles mooi break-even blijven.no votes
Reply With Quote
-
09-09-2020, 09:11 #3710Member
- Registered
- 25/11/13
- Location
- Zwevegem
- Posts
- 1,637
- iTrader
- 51 (100%)
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 4/15
Ja kijk, daar verschillen veel mensen dan denk ik. Ik zou nooit 2 auto's op afbetaling kopen van elk €400+ per maand voor 5 jaar. Er zijn genoeg alternatieven als er op dat moment geen groot budget voor is. Ook kan je al met €10.000 heel mooie occasies vinden. Ja, je hebt een risico op kosten die opduiken, maar het kan ook gewoon meevallen. En als je toch pech hebt: op een occasie van 5+ jaar oud vallen herstelkosten meestal nog mee, zonder ale nieuwste snufjes en technieken erin. En mocht ik maar 3000 beschikbaar hebben kocht ik mij een occasie van 3k.
Heb ik overigens gedaan: Audi A4 1.9TDI bouwjaar 2000 gehad, 100k km op geklokt in viertal jaar. Geen nieuwe snufjes, ziet er niet zo cool uit, maar kan je perfect 2 kinderen in vervoeren met een koffer en is een betrouwbare auto. Kostte me €2400 in aankoop (gekeurd) met 1 jaar garantie van de garage en particulier verkocht voor €1500 na 4 jaar.
Nu, keuzes zijn keuzes, en ze raken er wel weer bovenop. Hopelijk leren ze er wel iets uit.no votes
Reply With Quote
-
09-09-2020, 09:26 #3711Member
- Registered
- 13/04/04
- Location
- WWW
- Posts
- 6,389
- iTrader
- 12 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 19/39
Inderdaad. 1400 euro hypotheek en 2 autoleningen van 400 euro is samen al 2200 euro. Die moeten dus ook al goed verdienen anders gaat een bank die leningen niet geven. Dat zijn niet mensen die in armoede gaan vallen. Hoogstens wat aan hun spaargeld zitten om hun luxe te behouden.
no votes
Reply With Quote
-
09-09-2020, 09:59 #3712Platinum Member
- Registered
- 23/10/09
- Location
- Hoeselt
- Posts
- 4,810
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 4 Post(s)
- Reputation
- 5/547
Mountainbikes: Commencal Meta AM V4 2015 & YT Tues CF 2017
PSN: UnderAVoidSky // PSNProfiles // TrueTrophies // 100%: 12 // Platinum: 63no votes
Reply With Quote
-
09-09-2020, 10:21 #3713
Ik heb even wat advies nodig.
Mijn situatie in’t kort:
Mijn voeten geveegd aan school, geëindigd in BSO Kantoor waar ik met 2 vingers in de neus examens aflegde en zo toch een A2 diploma behaald heb.
Enkele jaren allerlei jobs gedaan, vooral administratief werk.
Uiteindelijk via een VDAB opleiding ‘systeembeheer’ mijn passie ontdekt: netwerken.
Met veel geluk bij een grote europese speler kunnen beginnen met een traineeship van 6 maanden om daarna als junior consultant aan de slag te gaan.
Full package: wagen+tankkaart, hospitalisatie- en groepsverzekering, laptop, gsm+abonnement, maaltijdcheques....
Bruto startloon 4 jaar geleden: 1800 euro.
Ondertussen op 4 jaar tijd ben ik enorm gegroeid van junior naar medior, en eigenlijk normaliter binnekort senior.
Ik heb de luxe van ‘onmisbaar’ te zijn, agenda zit propvol en ik doe het ene groot project na het ander. Ik bezit enkele waardevolle certificaten en kan juniors begeleiden.
Momenteel sinds kort krijg ik nu ook de rol als technical lead in grotere projecten, dus naast uitvoering neem ik ook beslissingen mbt designkeuzes.
Sinds januari begin dit jaar zat mijn loon op 3050 bruto.
Die rol als ‘technical lead’ is eigenlijk later het jaar gekomen omdat ik klaar was voor meer uitdaging en het bedrijf mij dit ook toevertrouwd.
Door de coronacrisis zal de pot met opslagbudget vrij klein zijn, enkel vind ik wel dat mijn loon ondermaats is op dit moment.. ik weet niet of ik te veeleisend ben, maar ik zou bvb graag naar 3400 gaan.
Ik had graag meningen gehoord nu jullie iets of wat mijn achtergrond en huidige situatie kennen.no votes
Reply With Quote
-
09-09-2020, 10:36 #3714Member
- Registered
- 09/12/07
- Location
- The land of confusion
- Posts
- 2,849
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 28/192
no votes
Reply With Quote
-
09-09-2020, 10:47 #3715Member
- Registered
- 03/08/02
- Location
- Gavere
- Posts
- 37,519
- iTrader
- 23 (100%)
- Mentioned
- 57 Post(s)
- Reputation
- 130/1281
no votes
Reply With Quote
-
09-09-2020, 10:57 #3716Approved 9liver
- Registered
- 05/04/08
- Location
- Aartselaar
- Posts
- 4,267
- iTrader
- 93 (99%)
- Mentioned
- 17 Post(s)
- Reputation
- 49/129
Denk dat je hier wel naar kan vragen als je op 4 jaar tijd gemiddeld 15% opslag krijgt en je dit jaar bijkomende verantwoordelijkheden hebt genomen, waarom dan geen 11,5% opslag vragen. Ook kijken naar hoe jouw bedrijf het tijdens de crisis heeft gedaan, er zijn bedrijven genoeg die van de Corona crisis niets hebben gemerkt of zelfs betere cijfers kunnen voorleggen, het tegenovergestelde is ook waar, zal misschien dus ook daarvan afhangen.
Tuurlijk niet, dat mensen een totale maandlast hebben van 2.200 EUR voor woning + afbetaling twee voertuigen vind ik op zich nog niet problematisch (veel hangt natuurlijk af van hun inkomen), maar om hier dan te komen verkondigen dat België geen welvaartsstaat is omdat dat gezin zijn maandelijkse vaste kosten niet kan betalen met de werkloosheidsvergoeding die ze krijgen is toch wat een kinderlijke visie.
Maar uiteraard is het geen ramp om tijdens zo'n crisis aan je spaarcenten te moeten zitten, daar dient dat voor.\0/no votes
Reply With Quote
-
09-09-2020, 10:58 #3717Approved 9liver
- Registered
- 07/07/06
- Location
- Kempen
- Posts
- 5,885
- iTrader
- 23 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/67
Ik begrijp beide kanten wel (in de discussie over corona, TEW en welke impact dat heeft gehad). Mensen meten zich een levensstandaard aan op basis van hun loon, dan is het niet simpel om van de ene dag op de andere dat zomaar aan te passen, zeker als je niet weet voor welke periode dat gaat nodig zijn.
Als je ontslagen wordt, weet je dat je tot je een nieuwe job hebt waarschijnlijk zal moeten downsizen, dat zal in dit geval toch héél wat moeilijker geweest zijn voor veel mensen.We Remember them with pride,
Those mighty reds of Shankly's side.
And Kenny's boys of '88,
There's never been a side so great.no votes
Reply With Quote
-
09-09-2020, 12:05 #3718
Maar als dan blijkt dat beiden een wagen op afbetaling hebben van + €20000 dan zit je niet meer aan de standaardsituatie, toch? Van al de tweeverdieners die ik ken is er een grote fractie met 1 wagen hoor, waaronder wijzelf. Zeker een ambtenaar werkt vaak naast een treinstation en wordt vergoed voor de trein. Om maar te zeggen dat het een spijtig voorbeeld is, maar toch ook niet het bewijs dat we allemaal te weinig verdienen?
Hangt allemaal af van hoe hard (en of) het loon terugvalt, iemand dichtbij het minimumloon verdiende denk ik niet zoveel minder met TEW.
Sterke uitspraak, waar de vorige keer ook een hoop reacties op kwamen. Volgens mij kan een gezin met 1 deftig loon rondkomen, maar rondkomen is niet meegaan in alles wat de omgeving als belangrijk ziet of succesvol, zoals die twee niet al te goedkope wagens. De tijd dat we met 1 fabrieksloon onze 4 kinderen konden opvoeden, terwijl de moeder thuisbleef, en er nog een huis kon gebouwd worden ligt denk ik wel achter ons.
Maar ik wil toch wel even aanhalen dat in een niet-welvaartsstaat er geen of amper een vervangingsinkomen zou zijn hé. Dan zouden al die mensen op TEW ofwel geen inkomen hebben, of die sector zou natuurlijk niet sluiten met de risico's die daarbij horen. Voor mij is zo'n uitspraak een beetje een belediging voor een groot deel van de wereld.
Hadden we niet net voor de lockdown een huis gekocht, en nu aan het betalen zijn voor renovaties, was dat hier ook zo. Benzinekost zo goed als 0, sociale activiteiten zo goed als 0, altijd thuis koken, ...
Dit vooral. Het is volgens mij aan dit soort situaties dat je net kan zien dat we nog in een welvaartsstaat leven. Mijn vrouw, niet opgegroeid in een welvaartsstaat, stond versteld van het hele TEW systeem, en hoe weinig drama's er daardoor gebeurden. Laat ons eerlijk zijn, het is een ongelooflijke luxe hé, en je kan en mag altijd klagen dat het niet genoeg is, maar de initiële impact van de lockdown is wel een pak beperkter dan in een land waar mensen zonder boe of bah op straat konden gezet worden.Time is the school in which we learn, time is the fire in which we burn.no votes
Reply With Quote
-
09-09-2020, 17:37 #3719
Al dan niet een welvaartstaat zijn staat niet gelijk aan al dan niet 2 wagens van +20K kunnen onderhouden + een hypotheek + Telenet + Andere nest, als jong en evt. startend koppel.
Verder dan wil men uiteraard nog 'leven e man', waarbij men dus verwacht vele malen op resto te gaan, GSM rekeningen van 50 EUR per maand etc. etc. tegenwoordig.
Luxe wagens zijn juust dat, luxe. Ik ben zelf ook een autofan, maar erken ook dat een wagen van 5K even goed van punt A naar punt B zal geraken.
Een jong koppel dat net een huis kocht & zich eerst en vooral al in een hypotheek moet wringen zal slim gezien niet tegelijkertijd dure autoleningen starten vooraleer eerst terug wat te sparen en op hun positieven te komen (want jah ... na de verhuis is veel van dat spaargeld op natuurlijk). Ook dus om een nieuw zicht te krijgen op de nieuwe vaste kosten.
Ik heb al mensen genoeg gehoord waar na de verhuis letterlijk ALLES op is. Zelfs al verhalen waar men moet bij lenen om onverwachte kosten te dekken, dan is er al zeker niets meer over (was iets met de bodem).
Over 't algemeen is het dan ook wat kalmeren na de aankoop/verhuis van de woning. Wat sparen de eerste jaren om weer wat minder de riem aan te trekken.
Je moet niet op water & brood gaan 'leven', maar meestal wordt het dan toch iets minder frivool in uw uitgavenpatroon.
Als je echt als god in Frankrijk wil leven kan je beter huren & uw (ondertussen verplichte) eigen inbreng van X-tienduizenden euro's opleven.
Liefst, als het enigzins kan, gewoon cash betalen voor de wagen & geen autoleningen starten, mor soit.
Een wagen is nog steeds iets waar veel mensen een lening voor aangaan, zonder dat velen het zien als 'gij zijt achterlijk dat ge dat doet' (zoals dat is als je letterlijk u zot koopt op afbetaling van TV's en grasmachienen en GSM's etc.).
Nu ... ik zou al zeker niet lenen voor een nieuwe wagen, die verliest nl. de eerste paar jaar direct 30-50% van z'n waarde, maar jij leent wel voor de volle 100% natuurlijk, dus met interest betaal je dan zelfs meer dan 100%.
Ik zit momenteel in de voordelige situatie dat het bedrijf voor de wagen zorgt, maar privé zou ik hoogstwss nooit van de band kopen.
Hoeveel ik persoonlijk over ga hebben voor een wagen privé ... goh ... dat valt nog te bezien hoeveel compensatie we 'maar' zouden krijgen eens de achterlijke groene weer eens achter de bedrijfswagens aan gaan.
Het is altijd mogelijk, zelfs zonder Corona, om uw werk te verliezen of langdurig ziek te vallen, you never know. Dat is telkens weliswaar het risico als je een lening aan gaat, voor gelijk wat.
Voor veel mensen is een woning en een wagen dan ook een van de grootste, zo niet de grootste, aankopen van hun leven.
Maar als je écht 100% voor die wagen MOET lenen om die betaald te krijgen en als uw budget daardoor ook in het gedrang komt ... jah ... dan rijden ze wss met te dure wagens voor hun vermogen.
NOTE: In principe kan je perfect een jaartje of 2 sparen voor een wagen. Als je de lening kan betalen, kan je even goed dat geld sparen. Kan je dat niet, dan kan je de wagen/lening ook niet betalen.1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
09-09-2020, 19:06 #3720Member
- Registered
- 16/10/08
- Location
- Zürich
- Posts
- 6,736
- iTrader
- 16 (100%)
- Mentioned
- 4 Post(s)
- Reputation
- 21/145
Lenen voor wagen heeft veel zin. Sommigen halen op hun kapitaal een rendement tussen de 10 en 25 percent per jaar (of meer), je moet al goed zot zijn om dan een wagen met cash te kopen.
Zelfs als ik 10 miljoen euro had zou ik voor de aankoop van een wagen lenen. Kwestie van efficiënte kapitaal allocatie, niets meer of minder.no votes
Reply With Quote

