Thread: Avondschool vastgoed makelaar
-
16-09-2018, 00:28 #1
Avondschool vastgoed makelaar
Hey allemaal,
Ik ben 21 jaar oud nu en ben net gestopt met m'n studies op de Hogeschool. Ik heb eerst 1 jaar Marketing gestudeerd, ermee gestopt. Daarna Logistiek Management gestudeerd, ook gestopt. Ik had geen idee wat ik wou studeren en heb gewoon al m'n studiepunten en 3 jaar van m'n leven weggesmeten. Het derde jaar ben ik begonnen met de studierichting Vastgoed aan de Hogeschool van Gent. In 't begin ging het goed, voor een aantal vakken geslaagd maar daarna ging het mis omdat ik altijd moest pendelen van Bornem naar Gent (2uur per dag).
Ik had dus niet meer genoeg studiepunten om m'n Hogeschool opleiding af te ronden. Ik heb nu liggen nadenken en heb beslist dat ik ga werken en avondschool ga doen in Sint-Niklaas, Antwerpen of Mechelen. De opleiding zou een 3 jaar duren en is naar horen zeggen veel makkelijker dan Hogeschool, geen idee of dat waar is. Ik ben nu wel gemotiveerd om er terug in te vliegen en m'n bachelor als vastgoed makelaar te halen en daarna voor m'n BIV nummer te gaan. M'n eigen vastgoedkantoor opstarten zou een droom zijn.
Hebben jullie advies of tips over avondschool? Waarom is het zogezegd makkelijker als Hogeschool? Sint-Niklaas is 15 min rijden, dus dat zou perfect uitkomen. Werken ze ook met studiepunten? Ik hoop van niet. Alle info is welkom! Zijn er veel van jullie die avondschool hebben gedaan in vastgoed? Waar moet ik op letten enz?
Dank u voor het lezen.no votes
-
-
16-09-2018, 04:17 #2Member
- Registered
- 02/01/16
- Location
- Oudenaarde
- Posts
- 5,499
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 26 Post(s)
- Reputation
- 73/553
https://www.9lives.be/forum/werk-stu...ondschool.html
Ja het is makkelijker en nee, ze werken niet met studiepunten. Het is namelijk geen bachelor en dus van een lager niveau.
Kleine tip : ga eens langs bij verschillende kantoren en vraag wat ze verwachten van hun medewerkers. Welk diploma, welke attitude,...
Lijkt me dat je vooral een impulsief idee hebt gekregen zonder eerst na te gaan of er überhaupt wel toekomst in is (immokantoren in overvloed, wil je slagen in je opzet zal je dus ècht moeten uitblinken...)no votes
-
16-09-2018, 09:47 #3Banned
- Registered
- 20/01/18
- Location
- -
- Posts
- 1,105
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 18/119
Die markt kan jaarlijks uit tienduizenden afgestudeerden met een bachelor kiezen dus hopelijk ben je een vlotte babbelaar anders wordt dat njet qua werkgelegenheid in die sector.
Sent from my iPhone using Tapatalkno votes
-
16-09-2018, 11:33 #4Member
- Registered
- 24/08/10
- Location
- Scheldewindeke
- Posts
- 3,008
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 11 Post(s)
- Reputation
- 6/378
Onderschat de opleiding in avondschool niet.
Ik heb deze gevolgd in Sint-Niklaas, er zijn vakken bij die echt niet simpel zijn (oa bouwkunde was hard werken). Ook de combinatie werk/avondschool vergt heel wat karakter om af te maken, zeker 3 jaar lang elke maandagavond en zaterdagochtend 4 uur les, examens, eindwerk, jury,... Mooiste bewijs, in het eerste jaar waren we gestart met een kleine 40 studenten, ik denk dat uiteindelijk slechts een 7-tal hun diploma hebben gehaald.
Ik ken heel wat mensen die de bachelor gedaan hebben (zowel in Gent als Aalst), en als ik de verhalen hoor is de avondschoolopleiding echt niet zoveel makkelijker, integendeel (oa door de combinatie werk/avondschool). Ze is wel meer praktijkgericht omdat je meer les krijgt van mensen die zelf in de sector werken (zoals architecten, landmeters, fiscalisten die in vastgoed zijn gespecialiseerd, makelaars met een eigen kantoor,...). Nadeel is wel dat er dan wel eens iemand tussen zit die wat minder goed les geeft, maar op zich waren de meeste lessen echt de moeite waard.
Je kan trouwens reeds starten bij sommige kantoren, er bestaat zoiets als een "Syntra-werkstage", moet je eens informeren bij Syntra en VDAB, je kan dan al starten als zelfstandige in bijberoep in een immokantoor met een maandelijkse (beperkte) vergoeding, beetje zelfde systeem als de BIV-stage (al is die wel in hoofdberoep). Je kan dan naadloos van deze stage overgaan naar een BIV-stage. Voordeel is dan dat je echt in de praktijk kan toetsen wat je hebt geleerd, en omgekeerd.
Dat je nadien minder kansen in de markt hebt zoals The Prophet beweert is absoluut niet waar. Je leert nl via Syntra heel wat mensen kennen die in de sector werken, die bepaalde functies hebben bij het CIB of zelfs het BIV, op die manier geraak je echt snel aan een stageplaats. De makelaars weten trouwens ook dat de Syntra opleiding heel praktijkgericht is en dat de meeste die er slagen echt wel klaar zijn voor de job. Ik heb na mijn opleiding verschillende aanbiedingen gehad, al moet ik wel zeggen dat ik wel al heel wat contacten had opgebouwd binnen oa het CIB.
Je krijgt idd wel geen bachelordiploma na de 3 jaar Syntra, maar je kon toen wel na Syntra een extra jaar volgen aan de hogeschool om wel een bachelor te krijgen, mocht je dit willen.no votes
-
16-09-2018, 11:53 #5
Weet ik. Ik kom heel vlot over. Ook ken ik een man van 40 jaar die bij een vastgoed kantoor werkt. Hij zei dat als ik een stageplek nodig heb, bij hen kan beginnen. Ook zei hij dat ze andere firma's hier in de buurt hebben die uit gaan breiden over de komende jaren, dat komt goed uit dus. Maar eerst focussen op m'n diploma.
no votes
-
16-09-2018, 12:03 #6
Bedankt voor het uitgebreide antwoord. Bouwkunde heb ik ook in de Hogeschool gehad, is inderdaad een moeilijk vak. De combinatie van werk/avondschool lijkt me inderdaad niet makkelijk. Ik dacht eraan om ergens te gaan solliciteren voor een ochtend shift van 6-14u. Dan heb ik nog voldoende tijd om te studeren en naar de les te gaan.
Over die Syntra-werkstage, dat lijkt me ook heel interessant. Reeds heb ik hier een gesprek over gehad met een vastgoed makelaar die ik ken. Hij zei dat 't echt niet goed betaald maar dat ik dan wel op m'n CV kan zetten dat ik 3 jaar ervaring heb in de sector en veel dingen daar kan bijleren.
De lessen in Sint-Niklaas zijn een week geleden begonnen. Ik ben aan 't twijfelen om pas volgend jaar te beginnen, aangezien ik echt een goede start wil hebben. Momenteel heb ik nog geen job die ik kan combineren met avondschool. Daardoor dat ik het wil uitstellen naar volgend jaar zodat ik een perfecte start kan nemen. Maar langs de andere kant... dan speel ik weer één jaar kwijt.
Ik ga morgen eens bellen naar Syntra of langsgaan voor informatie. Wat heb je dan na 3 jaar Syntra? Een jaar hogeschool is quasi onmogelijk omdat ik niet genoeg studiepunten hiervoor heb. Heb er nu een stuk of 35...no votes

