Thread: Hulp met annuïteiten
-
20-08-2016, 22:18 #1
Hulp met annuïteiten
Voor mijn herexamen 'Financiele technieken' heb ik een hoofdstuk te studeren ivm annuïteiten.
Daarin staat als volgt:
Indien de betalingen (of uitkeringen) van de bedragen steeds op het einde van
iedere periode plaatsvinden, spreekt men van postnumerando annuïteiten. Deze
vorm van annuïteiten komt in de praktijk het meeste voor. Bij prenumerando
annuïteiten gebeuren de betalingen (of uitkeringen) steeds aan het begin van
iedere periode.
Nu, dit is mij wel duidelijk, maar in de oef. lijkt het mij telkens net omgekeerd (en ik heb de correcte oplossingen)
Bereken de waarde van deze annuiteit:
1 jaar voor de eerste storting:
Antwoord: Postnumerando wordt hier gebruikt (terwijl ik pré zou gebruiken?)
1 jaar na de laatste storting:
Pré (terwijl ik post zou gebruiken?)
Op de eerste vervaldag:
Antwoord: pré (terwijl ik post zou gebruiken?)
Mijn vraag is dus of iemand me duidelijk het verschil kan uitleggen tussen pré en post bij annuiteiten.
Hopelijk kan iemand me hiermee uit de nood helpen, alvast bedankt!no votes
-
-
20-08-2016, 22:36 #2Banned
- Registered
- 24/04/13
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 4,383
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
Het verschil tussen een pre en post annuïteit is wanneer de betaling van een periode gebeurt. Bij een pre-annuïteit gebeurt dit bij aanvang van de periode. Bvb. je betaalt maandelijks op het begin van de maand de huishuur van die maand.
Post-numerando is wanneer je op het einde van de periode betaalt (bvb. huishuur op het einde van de maand betalen).
Waarom is dit belangrijk? Omdat dit een verschil geeft wanneer je de net present value berekent.no votes
-
21-08-2016, 00:03 #3
Ik heb dat ook nog moeten kennen. Als het morgen nog niet duidelijk is, zal ik eens in mijn cursus kijken.
no votes
-
21-08-2016, 13:50 #4Member
- Registered
- 13/09/15
- Location
- Oudenaarde
- Posts
- 116
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 0/4
Mag ik vragen binnen welke opleiding financiële technieken kadert? Het belangrijkste is dat je in het werkveld later enkel nog met excel moet werken als financieel rekenen nodig is.
no votes
-
21-08-2016, 13:57 #5no votes
-
21-08-2016, 14:15 #6no votes
-
21-08-2016, 14:29 #7
Je gaat NU kijken naar wat je binnen 1 jaar gaat storten. Dit is hetzelfde als een postnumerando-betaling (op het einde van een 1 jaar lopende betaling).
Bv: het is nu januari 2015, en je gaat kijken naar wat je in december 2015 moet betalen.
Je hebt 1 jaar geleden een storting gedaan. Je kan het dus bekijken als een storting dat je aan het begin hebt gedaan, waarnaar je op het einde van het jaar terugkijkt.
Bv: in januari 2015 betaald, en het is nu december 2015. Je hebt dus prenumerando betaald.
Geen idee wat men in de context bedoeld met 'vervaldag';no votes
-
21-08-2016, 14:30 #8
Klopt, om deze richting gaat het. Ik was vrijdag nog op bezoek bij m'n bank en de bankbediende typte alles in op de pc, ik denk niet dat ze het manueel nog zou kunnen.
In ieder geval, bedankt voor de reacties, het is me ondertussen al wat duidelijker geworden.no votes

