Thread: Eindwerk netwerkbeheer
-
05-07-2016, 18:17 #1
Eindwerk netwerkbeheer
Hoi Iedereen,
Misschien kan iemand mij hiermee helpen? Ik start in september met het maken van mijn eindwerk voor de opleiding netwerkbeer. Ik heb al wat zitten denken over bepaalde onderwerpen zoals netwerkbeveiliging. Maar mijn docent vraagt 2 of 3 onderzoeksvragen. Het onderwerp vlans is ook al in mijn gedachten gekomen. Maar ik zit wat vast met die onderzoeksvragen. Heeft iemand ideeën wat ik zou kunnen kiezen als onderzoeksvraag en hoe begin je daaraan en/of hoe stel je dat juist op? Aangezien er geen mogelijkheid is om dit te doen op mijn huidige werk moet ik het virtueel doen. Dus ik ga het moeten doen met Packet Tracer. Maar ik zou het wel meer theoretisch houden. Maar de onderzoeksvragen zouden wel praktisch gericht moeten zijn.
wat ook in mijn gedachten is geweest is het onderwerp virtualisatie zoals Citrix of Vmware. Maar toen dacht ik of dit wel haalbaar is met al die licenties. Ik weet dat je Citrix voor een bepaalde tijd gratis mag testen maar wat juist mogelijk is daar heb ik niet echt een zicht op. Bij Vmware heb ik het nog niet gezien. En daar zit ik ook met hetzelfde probleem dat ik niet goed weet welke onderzoeksvragen ik best zou stellen en hoe je dat moet opzetten. Citrix is bij ons niet aan bod gekomen.
Misschien dat iemand hier ervaring mee heeft of een oplossing weet?
Alvast bedankt.
Groeten
TomLast edited by tommartens; 05-07-2016 at 18:29.
no votes
-
-
05-07-2016, 20:51 #2Member
- Registered
- 21/01/04
- Location
- Vichte
- Posts
- 9,698
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 23/96
"At every crossroads on the path that leads to the future, tradition has placed 10,000 men to guard the past.”
“That which can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence.”
“The governor of Texas, who, when asked if the Bible should also be taught in Spanish, replied that 'if English was good enough for Jesus, then it's good enough for me.”no votes
-
05-07-2016, 22:20 #3Member
- Registered
- 15/11/03
- Location
- Regio Kortrijk
- Posts
- 1,308
- iTrader
- 17 (95%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/8
Enkele dingen die in mij opkomen als je het wat hedendaags wil houden en wat minder 13 in een dozijn:
- Nieuwe draadloze technologieën onderzoeken, bijvoorbeeld SIgfox of LoRaWAN dat voor de deur staat
- Het verder virtualiseren van netwerken: SDN, Cisco 1000V, VMWare microsegmentation, Fabric Extender, VRF, VDC,...
- Spine-Leaf model, Cisco ACI / VMWare NSX, Fabricpath
- Uitbreiden L2 netwerken (bijv. OTV)
- Combinatie storage en data netwerk: FCoE, iSCSI, Unified portsblog(Linux-related)no votes
-
06-07-2016, 10:58 #4
Een project waar ik me eens wil mee bezighouden is https://securityonion.net/
1 members found this post helpful.
-
06-07-2016, 11:19 #5Member
- Registered
- 02/09/12
- Location
- Herzele
- Posts
- 154
- iTrader
- 5 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
Onderzoeksvragen kan je opstellen nadat je een onderwerp gekozen hebt. Eenmaal je dit hebt kan je met je vragen specificeren wat je exact zal gaan onderzoeken. De onderzoeksvragen moeten dus ook beantwoordt worden in de conclusie van je eindwerk.
Mijn eindwerk ging over nfc en ik had vragen zoals:
*welke veiligheidsrisico's zijn er bij nfc communicatie?
*is er voor elk risico al een optimale oplossing?
En dan een die ik vergeten ben. Stuur je onderwerp en onderzoeksvragen door naar je promotor en die zal dan normaal wel opmerkingen en advies geven.
Succes!no votes
-
06-07-2016, 12:33 #6Member
- Registered
- 16/10/02
- Location
- aalst
- Posts
- 56
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
Mijne ging over de uitwisselbaarheid van Virtuele Machines tussen de Servervirtualisatieplatformen Xenserver (Citrix) en Hyper-V (Microsoft)
Op beide omgevingen een Debian Lamp en en wamp opgezet. baseline gemaakt en dan geswapt van systeem en zien wat er nog werkt.
Tuurlijk was dit begin 2010 en OVF formaat stond nog in zijn kinderschoenen.
Succes bij u keuzeNew order of commandno votes
-
06-07-2016, 14:13 #7
Voor een eindwerk? Zonder licensie-kosten:
Je leent een switch ofzo van't school(dat zal je wel krijgen, hoop ik?), een serverke of 2 - 3, dat moet echt geen zware hardware zijn. Oude PC's zijn meer dan krachtig genoeg als er geen productie op zit. T'is maar control plane, uiteindelijk die moet draaien.
Je installeert openvswitch en KVM op linux op je servers(ik stel debian of ubuntu server voor). Eens je daar bent, kan je eigenlijk al enorm ver gaan qua SDN(openflow, JuJu, Nexus1000V, openstack...)
Als je paar fysieke routerkes hebt, doe MPLS setup op je core-routering voor scheiding tussen omgevingen(pakweg een dmz-omgeving, interne hosting of guest access. Doe .1Q trunking naar een opensource firewall voor inter-vrf routing(ik stel pfsense voor), gebruik voor bepaalde omgevingen op je routers MP-BPG met om tussen 2 sites directe routering te doen ipv firewalling(voor performance), ik zeg maar wat
Of als je een hoop routers bij elkaar kunt sprokkelen: Doe een DMVPN setup over een gesimuleerd internet(gewoon 1 router met publieke IP's), experimenteer met IPSec(maak eens een site-to-site setup, probeer daar eens met GRE OSPF ofzo over te routeren...)"You cannot depend on your eyes when your imagination is out of focus."
Mark Twainno votes
-
06-07-2016, 14:19 #8
Of misschien iets kleiner maar zeker niet minder interessant:
probeer eens in hoeverre je een datacenter kan opzetten met niets dan open-source software(kvm, openvswitch, openflow, openstack...). En als je een miniem aan kosten wil maken: probeer dat ding eens transparant aan een cloud solution van aws te hangen, ofzo.
Dan heb je per definitie geen licentie-kosten, behalve mss je AWS contract
.
Dan kom je wel iets meer in het gebied van linux enzo, maar daar mag eigenlijk een goeie netwerker niet vies van zijn
Om ook heel eerlijk te zijn: dit heeft zeker toekomst en gaat hoogste waarschijnlijk dicht bij de realiteit komen van veel datacenters in de toekomst, maar het verdict is daar nog niet helemaal over uit.
"You cannot depend on your eyes when your imagination is out of focus."
Mark Twainno votes
-
06-07-2016, 15:59 #9
Hebben jullie interessante onderzoeksvragen over bv een failovercluster?
no votes
-
06-07-2016, 23:59 #10Verwarmingselement
- Registered
- 01/07/02
- Location
- Brussel
- Posts
- 3,810
- iTrader
- 14 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 17/22
Fail-over van wat ? VMs ? Ja dankan je altijd wat doen rond hoeveel packet loss je hebt, of TCP connecties een reset krijgen etc.
Maar als je tijd wil spenderen aan relevante open technologie waar je straks makkelijk werk in kan vinden, volg dan de suggestie van FrostByte; high availability & fail over zijn legacy concepten (nuja, het is technologie om legacy applicaties die niet schalen / geen redundancy hebben toch redundancy te geven). In "cloud native" applicaties is er helemaal geen fail over nodig, je hebt simpelweg voldoende nodes die aanvragen kunnen afhandelen en als er eentje down gaat start je simpelweg een andere.
De KVM hypervisor, Openvswitch etc.. zijn inderdaad erg relevante technologieen vandaag waar je heel wat mee kan. Wil je echt cutting edge bezig zijn, kijk dan eens naar Intel DPDK.no votes
-
07-07-2016, 00:52 #11Banned
- Registered
- 27/09/10
- Location
- ::1
- Posts
- 1,650
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 18/209
En wat heb je zelf al gevonden? Zowel Microsoft als VMware stellen volledig functionele trials beschikbaar waar je een aantal maanden mee aan de slag kan. Zet het zelf eens op en dan zal de inspiratie wel komen zeker?
no votes
-
09-07-2016, 00:02 #12"You cannot depend on your eyes when your imagination is out of focus."
Mark Twainno votes
-
10-07-2016, 15:32 #13Approved 9liver
- Registered
- 19/07/02
- Location
- murp
- Posts
- 12,819
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 11/317
no votes
-
10-07-2016, 15:36 #14Approved 9liver
- Registered
- 19/07/02
- Location
- murp
- Posts
- 12,819
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 11/317
phew, weer een project om int oog te houden. 't is niet meer bij te houden eigenlijk, al die container oplossingen. Maar dit managed gewoon de apps hé, je hebt nog altijd een platform nodig. Ik zie daar wel openstack staan en aws precies.
When in trouble, fear or doubt, run in circles, scream and shoutno votes
-
10-07-2016, 15:38 #15Approved 9liver
- Registered
- 19/07/02
- Location
- murp
- Posts
- 12,819
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 11/317
Kvind wel dat je het wat vreemd voorstelt. Failover is helemaal geen legacy. Het is niet omdat dat ding in de cloud draait en dat ze spreken over "nodes" daar eigenlijk in de achtegrond niet hetzelfde aan de hand is hé. Ma je hebt wel natuurlijk gelijk dat hedendaagse software daar allemaal al op voorzien is.
When in trouble, fear or doubt, run in circles, scream and shoutno votes

