Thread: jobs na studie criminologie
-
04-04-2016, 18:42 #1
jobs na studie criminologie
Dag iedereen,
Ik overweeg een studie criminologie. Ik maak me wel wat zorgen over de jobkansen van deze studie.
Zelf zou ik graag bij slachtofferonthaal, bijzondere jeugdzorg, non-profitinstellingen etc. werken.
Zouden degene die deze studie hebben gedaan of mensen kennen die deze studie hebben gedaan hun ervaringen willen delen?
Bedankt!no votes
-
-
04-04-2016, 18:47 #2Member
- Registered
- 29/07/15
- Location
- Kortrijk
- Posts
- 6,928
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 4 Post(s)
- Reputation
- 36/144
Ken vaag iemand die deze studie heeft gedaan om dan inspecteur of iets in de aard van sherlock holmes
te worden,
niet gelukt om zo'n job te vinden en ze heeft dan maar een extra master in een andere richting gedaan.
Het gaat hier maar om een anekdote over 1 persoon, maar misschien is ze geen uitzondering.no votes
-
04-04-2016, 19:08 #3Member
- Registered
- 12/08/03
- Location
- Geel
- Posts
- 1,115
- iTrader
- 37 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 4/22
Paar jaar oud, maar zal nog wel relevant zijn:
http://www.9lives.be/forum/werk-stud...iminologe.html
Wel chapeau dat je jezelf nu de vraag stelt vooraleer je de studie eventueel aanvat en niet zoals veel onwetenden pas aan het eind van hun opleiding.no votes
-
04-04-2016, 19:32 #4Member
- Registered
- 02/01/16
- Location
- Oudenaarde
- Posts
- 5,499
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 26 Post(s)
- Reputation
- 73/553
Ik heb ervaring in de bijzondere jeugdzorg.
Bij dat soort instellingen prefereren ze iemand die heeft leren omgaan met mensen, niet met papieren. Kortom: maatschappelijk werk, gezinswetenschappen, orthopedagogie,...
De reden is ook simpel: een bachelor kost minder dan een master én de bachelor heeft verplichte stage moeten doen waarbij omgang met mensen centraal staat.
Elke instelling heeft wel de verplichte master orthopedagoge rondlopen, maar die komt zelfs niet eens in de leergroepen, doorgaans...no votes
-
04-04-2016, 19:39 #5
Zoals lijkt me daar ook beter voor : https://www.kdg.be/toegepaste-jeugdcriminologie
no votes
-
05-04-2016, 17:47 #6Member
- Registered
- 23/10/11
- Location
- aan het eind van de regenboog
- Posts
- 4,190
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 36/417
Ik ben criminoloog. Heb een tijdje in de bijzondere jeugdzorg gewerkt (contractueel B-niveau overheid), daarna voornamelijk om financiële redenen (statutair A-niveau overheid) en toekomstmogelijkheden naar de douane gegaan.
Na mijn studies, toen nog licentiaat, criminologie heb ik ook een lerarenopleiding gevolgd. Via het onderwijs (lesgeven in een deeltijds beroeps, concentratieschool werd als nuttige ervaring beschouwd), vrij vlot aan de slag geraakt binnen bijzondere jeugdzorg, maar dus wel betaling op bachelor niveau. Dat is voor de meerderheid van de criminologen in die sector wel het geval.
Douane is ook wel een beetje een afvalbak van de criminologie, doordat het toch een beetje "politie light" is. Desondanks doe ik mijn job graag en is douane best een boeiende materie.
Dat gezegd zijnde, van degenen met wie ik afstudeerde had iedereen destijds op enkele maanden tijd wel werk dat min of meer in de richting van afstuderen lag en toch minstens op bachelor-niveau werd betaald. Ik ken een criminoloog die 2 jaar geleden is afgestudeerd en van zijn lichting waren er meerderen die na een jaar nog steeds niets gevonden hadden en uiteindelijk in jobs terecht kwamen waar geen diploma, welk dan ook, voor vereist was. De tijden zijn wel degelijk moeilijker geworden.I don't have an attitude problem. You have a perception problem.
no votes
-
05-04-2016, 17:56 #7no votes
-
05-04-2016, 19:57 #8Member
- Registered
- 14/12/11
- Location
- Gent
- Posts
- 1,603
- iTrader
- 22 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/37
Ik ken ook iemand met een diploma criminologie, die werkt nu bij een geldtransport tussen naar zijn zeggen "idioten". Het is wel de enige persoon die ik ken met dat diploma. Enorm slim, en een zeer prettig persoon, maar niet veel jobs.
no votes
-
06-04-2016, 09:40 #9Member
- Registered
- 10/05/10
- Location
- Merelbeke
- Posts
- 2,438
- iTrader
- 17 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/49
Ik heb ook een diploma criminologie, maar ben daarna nog rechten gaan studeren omdat ik na de opleiding criminologie het gevoel had nergens te staan (hetgeen ook werd weerspiegeld in de jobkansen bij mijn mede-studenten)... Zoals al gezegd: in de richting die jij uit wil, zijn bachelors maatschappelijk werk e.d. aantrekkelijker.
edit: mijn diploma heb ik in 2004 behaald, er is ondertussen vast wel één en ander gewijzigd in de opleiding
.
no votes
-
06-04-2016, 11:58 #10Platinum Member
- Registered
- 23/10/02
- Location
- Roeselare City
- Posts
- 16,367
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 4/520
Mijn beste maat heeft ook criminologie gestudeerd aan de UGent. Daarna ManaMa sociologie en dan nog een jaar statistiek (geen idee of het iets specifieks was) in Leuven. Nu zit hij terug in Gent en is hij aan het doctoreren bij de sociologen.
Ik moet er wel bij zeggen dat het academisch leven echt op zijn lijf geschreven is. Al dat lezen, denken, schrijven, praten etc...is voor hem geen werk-werk, hij doet het echt graag ^^no votes
-
06-04-2016, 12:23 #11Member
- Registered
- 23/10/11
- Location
- aan het eind van de regenboog
- Posts
- 4,190
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 36/417
Als je in de sociale sector wil werken moet je je vooral bewust zijn dat er een enorme concurrentie is. Sollicitaties met 500+ kandidaten voor een 1 job zijn geen uitzondering. Het is dan vooral kwestie van je op de een of andere manier te onderscheiden van die anderen.
Als dat je doel is, is eigenlijk eender welk diploma in de sociale wetenschappen een goede start, maar kan je nu best ook beginnen met vrijwilligerswerk ed.
Op zich is criminologie best een boeiende studie, maar wat betreft jobkansen ga je, zeker deze tijd, toch op de een of andere manier extra's moeten toevoegen aan je CV om aan de bak te geraken en om je te onderscheiden van die massa.
Dan is een beest als jij vast dierenarts?I don't have an attitude problem. You have a perception problem.
no votes
-
21-04-2016, 00:06 #12
Criminologie is een zeer boeiende studie !
Ik ben criminoloog en werk inmiddels zo'n 9,5 jaar bij het parket van de procureur des Konings (in de functie van criminoloog dus A-niveau).
Voorheen gewerkt als deskundige op de dienst alternatieve gerechtelijke maatregelen (B-niveau).
Ik werk samen met toch redelijk wat criminologen die bij de politie, bureau alternatieve afhandeling, justitiehuis (slachtofferonthaal, strafbemiddeling, probatie) en in de psychiatrie (risicotaxatie) werken.
Onlangs overwogen om mij kandidaat te stellen als assessor bij de strafuitvoeringsrechtbank maar vond de tijd er nog niet rijp voor (voel me daar nog wat te jong voor).
Er zijn dus wel interessante jobmogelijkheden. Crimi-vrienden waar ik mee afgestudeerd ben werken bij dienst vreemdelingenzaken, binnenlandse zaken (kabinet), politie, als strategisch analist, als statistisch analist, als preventieadviseur bij de stad, bij het NICC en in de drughulpverlening. En ook veel die geen criminologisch relevante job uitoefenen...maar nu niet om te zeggen dat de toestand dramatisch is...
De concurrentie is inderdaad wel groot bij de felbegeerde criminologisch relevante jobs.
Veel succes !
Ps. voor ik begon bij de dienst alternatieve gerechtelijke maatregelen had ik zero-ervaring en mijn cv was niet zo bijzonder. Je moet je goed voorbereiden op de selecties en jouw enthousiasme niet onder stoelen en banken steken. Gedrevenheid is wat ze zoeken :-)Last edited by Scooby_Doo; 21-04-2016 at 00:13.
no votes
-
22-08-2016, 18:03 #13
Mocht er iemand nog studieboeken zoeken voor 1ste jaar bachelor criminologie aan ugent... ik heb er nog in perfecte staat
no votes

