-
11-05-2016, 19:02 #76
Het gaat niet om het frauderen. Maar wel voor welke vennootschapsvorm jullie gekozen en waarom ? Is het een mind-set verandering en heeft zelfstandige ook voor-/nadelen ?
Zo ook wat betreft loon. Moet je toch een minimum hebben om er voordeel uit te halen ed.
Ik had verwacht dat iemand zou geschreven hebben dat je als kosten voor xxxxx euro mag rekenen. En dat je dan een goede pensioensverzekering hebt, goede ziekteverzekering, goed gewaarborgd loon ed
Maar nogmaals bedankt voor jullie spontane reactie.no votes
-
-
11-05-2016, 20:01 #77sos
- Registered
- 16/08/08
- Location
- Westhoek
- Posts
- 36,687
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 105 Post(s)
- Reputation
- 229/2111
als het niet over frauderen gaat, dat moet je loontrekkende worden en is er geen probleem ivm vennootschapsvorm.
“ik heb het nog nooit gedaan dus ik denk wel dat ik het kan"
[ Tot 25/12/2020 hier te vinden, daarna enkel op https://www.beyondgaming.be/forum/ ]
Mij nodig? Tag me @JPV @Beyondgaming.beno votes
-
11-05-2016, 21:53 #78Member
- Registered
- 03/09/05
- Location
- Brugge
- Posts
- 682
- iTrader
- 21 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
Lijkt mij vooral een makkelijke manier om van een 50+ er af te raken wanneer de tijd komt. Tenzij je inhoudelijk een job uitvoert die vlot als zelfstandige te verkopen is bij tal van firma's. Maar dan vind ik het vreemd dat je hier pas aan 50+ aan zou beginnen tegen een - met alle respect - relatief laag inkomen tegenover het profiel die ik doorgaans die stap zie zetten op 'latere' leeftijd.
Ik werk zelf in loonverband samen met zelfstandigen voor inhoudelijk dezelfde job. Hun financiële pakket lijkt beter maar de stress ligt zeker hoger, de druk om te presteren ook, de kritische evaluatie van je werk scherper, de perceptie geen echte collega maar een leverancier te zijn.... Sommigen floreren hieronder, anderen kraken. Ik zou het risico niet pakken voor 50/u.no votes
-
12-05-2016, 11:44 #79dacubaGuestno votes
-
13-05-2016, 16:28 #80
Als ik dat zo lees, zijn de meeste freelancers eigenlijk sukkelaars. Voortaan zal ik 's middag een boterham van mij uitdelen aan hen.
no votes
-
13-05-2016, 20:08 #81Approved 9liver
- Registered
- 13/03/06
- Location
- Lommel
- Posts
- 14,620
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 12/169
Het zijn zeker geen sukkelaars, maar er staat ook heel wat tegenover. Zoals al gezegd is het een heel andere manier van werken/leven en dat zal sommigen beter bevallen dan anderen.
no votes
-
17-05-2016, 11:25 #82Member
- Registered
- 24/07/02
- Location
- mesmeje
- Posts
- 2,161
- iTrader
- 11 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/19
no votes
-
17-05-2016, 11:48 #83dacubaGuestno votes
-
27-05-2016, 20:08 #84
Hoi,
Nog een vraagje ivm zelfstandigheid en auto.
Waarom een dure auto (+/- 30.000 à 35.000) euro (excl btw) voor auto (BMW, Audi) en niet een goedkopere (+/- 20.000) euro (excl btw) voor vb Opel ?
Want het is en blijft toch een verschil van circa 10 à 15.000 euro.
Is het omdat je meer kosten moet maken en ivm restwaarde om verder te verkopen ?
Stel de restwaarde is 10.000 euro na 5 jaar voor BMW gemakkelijker om te verkopen.
Vb Opel heeft 7.500 euro restwaarde maar kan je moeilijk verkopen.no votes
-
30-05-2016, 00:08 #85Member
- Registered
- 28/12/08
- Location
- Gent
- Posts
- 721
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
Ego, en niets anders.Waarom een dure auto?
Elke hogere restwaarde ben je in veelvoud kwijt aan hogere belastingen.
Dit is enkel het initieel verschil in aankoopprijs.Want het is en blijft toch een verschil van circa 10 à 15.000 euro.
Er is tevens een hoger verbruik, hogere verzekeringen, en vooral een pak hogere belastingen
Voor een zwaardere bedrijfswagen betaal je op 4 jaar tijd zijn aankoopprijs aan belastingen.no votes
-
30-05-2016, 01:01 #86
Deel van de meerprijs gaat inderdaad puur naar het logo.
Maar er zit wel degelijk een verschil in.
LOL, nee.
Verkeersbelasting en BIV worden berekend obv type brandstof, euronorm, CO2 en fiscale PK. Niet op basis van de prijs.
Als je een Opel of BMW neemt met eenzelfde uitstoot, betaal je mooi dezelfde belastingen. Sterker nog, topmerken hebben vaak erg zuinige modellen in hun gamma.
Hoger verbruik? Again, topmerken hebben zuinige motoren en modellen.
Voorbeeld: auto's tussen 2010 en nu, tussen 90 en 180 pk (laten we geen exotische krachtbronnen nemen) en diesel.
Opel Astra: 6,24 l/100 km: Dieselverbrauch: Opel - Astra - Spritmonitor.de
BMW 3: 5,83 l/100 km: Dieselverbrauch: BMW - 3er - Spritmonitor.de
Ook de belastingen kunnen nog dik tegenvallen voor een goedkoper model tegenover een duurder model, zoals reeds vermeld.
Enkel de verzekering kan afwijken, maar maakt dat grote verschil niet goed.no votes
-
01-06-2016, 10:32 #87Verwarmingselement
- Registered
- 01/07/02
- Location
- Brussel
- Posts
- 3,810
- iTrader
- 14 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 17/22
Er zijn enkele rationele argumenten te bedenken zoals mickey67 al zegt, maar de voornaamste reden: omdat je dat leuk vind / omdat het kan. Waarom een jeans van Levis ipv. eentje van de Zeeman ? Omdat je dat ervaart als een meerwaarde, er plezier in hebt om een kwalitatief product te gebruiken en er de meerprijs voor wil betalen. Jaloerse medemensen zouden dat misschien "ego" noemen

"Kosten maken" is imho, een erg verkeerde logica om al bij het begin van een zelfstandige carriere vanuit te gaan. Het doel moet zijn om een bepaalde levensstandaard te halen (zowel monetair als qua vrije tijd, vrije invulling van je dag/leven). Daar moet je naar toe werken / rekenen. En dan kan het zo zijn dat je als zelfstandige bepaalt dat een duurdere wagen kopen / leasen het jou wel waard is, waar je dat als prive persoon niet zou doen, ja. Zie jij die meerwaarde niet, en rij je even graag rond in die Opel, dan moet je het gewoon niet doen; simpel.no votes
-
01-06-2016, 10:38 #88dacubaGuest
De mensen die graag "kosten maken" moet je eens spreken op 't moment dat ze hun bedrijf willen verkopen.
no votes
-
01-06-2016, 16:01 #89Member
- Registered
- 17/11/13
- Location
- Prov Antwerpen
- Posts
- 2,851
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 48/135
Ik heb het concept 'kosten maken' nooit volledig gesnapt.
optie a) Je hebt 100k winst. Je betaalt 33% tax, je hebt nog 66666 over.
optie b) Je hebt 100k winst, je koopt een auto van 100k. Je hebt een auto en 0 over en een auto.
optie c) Je hebt 100k winst, je koopt een normale auto van 50k. Je hebt 50k over en na taxen nog 33333 en een auto.
Uiteindelijk is kosten maken beslissen om het geld aan een verkoper weg te schenken ipv de staat. Zeer nobel, maar bottom line win je er niet zo veel mee.
Als je het belachelijk doortrekt kun je 100k kosten maken door een magazijn print papier te kopen. Als het geen kosten zijn die je zowiezo zou maken of waar je in prive nog wat voordelen uit kunt halen, is kosten maken hetzelfde als 'geld door het raam smijten zodat de fiscus het niet kan krijgen'.
En ivm restwaarde. De restwaarde van 50k cash is hoger dan van een verbruiksgoed zoals een auto
no votes
-
01-06-2016, 16:47 #90Member
- Registered
- 19/06/11
- Location
- Hasselt
- Posts
- 934
- iTrader
- -3 (0%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 3/5
Hm Ja & Nee
Maak het simpel :
€1000 winst
Je kan dat als netto winst nemen -> neem €700, dus €300 aan de staat
Of je kan een laptop kopen "voor het bedrijf" van €1000 -> jij "wint" €300 in waarde
Maar inderdaad als je niet investeert in je bedrijf of je er zelf geen eigen waarde uit haalt is het een beetje dwaas ... maar sommige mensen zijn hier heel creatief in (:
vb van een ceo die ik ken :
Ik heb soms meetings thuis -> ik geef presentaties op mijn TV -> Gigantische TV thuis (deels) op kosten van het bedrijf.
Die heeft letterlijk een waslijst van prive dingen als "kost"
Of en hoe lang je er mee weg komt bij controle is een andere zaak natuurlijk (:
Natuurlijk is het veel ingewikkelder, maar er is een reden dat je (tot op een zeker niveau) best wel wat kosten maakt om er optimaal uit te komen.Nobody notices what I'm doing ... Until I stop doing it.
Webhosting ? Klik hierno votes

