1. #1

    Registered
    12/01/15
    Location
    Namen
    Posts
    3
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0

    Responsive website... een watte ?

    Hoi,

    Graag wou ik wat meningen weten over de laatste nieuwe denkwijze, dat een website ook aan de nieuwe mogelijkheden van technologieën zou moeten voldoen. Ik verwijs naast de gewone computer naar een GSM, tablet enz.

    Als je kijkt naar zo'n design dat "responsive" wordt genoemd, zie je meteen grote verschillen met een normale website layout.

    1. Bijna alles is reuze groot (foto's, teksten). Voordeel niemand hoeft nog een bril te dragen lol ! Mindere kant... als je geen bril draagt, moet je er een meter vandaan staan om zo'n website te bekijken !
    2. Bijna elke design sucks. Ze zien er allemaal hetzelfde uit, weinig keuze in de layout dat je kan maken omwille dat het dan niet meer aanpasbaar is aan het soort apparaat (pc, gsm...) waarmee je een website bekijkt.

    Als je kijkt naar de deontologie van hoe je een website dient te maken, weet je dat er grove fouten worden gemaakt met die "responsive" designs.

    Normale website
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    1. Een foto moet je klein in kb zien te houden, daarom zijn ze meestal in verschillende delen en is gemakkelijker om in te laden = je ziet vooruit gang in het verschijnen van de website.

    2. Een website zou in principe moeten werken zonder javascript. (gebruik deze enkel als extra, van animatie tot zelfs voor heel nuttig gebruik.)

    3. Op het scherm ziet alles er overzichtelijk uit, je hebt een volledig beeld van de website. . Je ziet het menu, de inhoud, gewoon alles.

    4. Een aangepaste grootte van de banner voor een normale website.

    5. Geen te grote lettertypes maar aangepast aan het geheel.

    6. Je hebt de keuze om een design te ontwerpen dat een kunstwerk is, dus zoals jij dat wilt.

    7. Een foto dient de afmetingen in de broncode of stylesheet te hebben alsook een "title=" of een "alt=". Hier wordt dit toegepast.

    8. Er zijn spaties tussen de tekst, banner, een kolom rechts of links maar de design ziet er nog steeds uit als één geheel !

    De lijst gaat maar door...


    Responsive website
    ------------------
    1. Hier schommelt de banner reeds rond de 300kb (en velen zijn nog zwaarder).

    2. Een grote javascript file of meerdere worden gelinkt aan de pagina voor een aangepaste weergave te kunnen garanderen op GSM's enz.

    3. Hier heb je alles onder elkaar en het kan een chaos zijn om te zien wat bij wat hoort. Je hebt GEEN totaal beeld van de website en ziet niet hoe deze eruit ziet omdat alles uit elkaar is gerukt.

    4. Bijna steeds te grote banner bovenaan of zelfs een hele foto op achtergrond in één stuk ! Dus downloadtijd duurt langer dan een normale website. Daarom ondervind ik dan ook steeds dat ik langer moet wachten totdat zo'n responsive website is ingeladen op mijn GSM en helemaal geen actie zie op m'n scherm. Met een normale website heb ik dit niet op m'n gsm, daar zie je vooruitgang.

    5. Niet enkel een te grote banner maar ook dikwijls te grote lettertypes (font-size) !

    6. Links bijvoorbeeld is er GEEN gedeelte waar anders het menu zou staan of een poll, met bijv een fraaie achtergrondafbeelding dat tot aan de onderkant van de pagina komt. (moet nu in het inhoud-gedeelte waar de inhoud staat). Dus nu niet meer mogelijk. Dit is maar enkel één voorbeeld. Beperking alom !

    7. Geen afmetingen of "alt=" of "title=" in de broncode voor de afbeelding ! Ook geen afmetingen zijn voorzien voor de afbeeldingen in de code !
    Dit is tegen de normale gang van zaken bij het bouwen van een website. Er is een reden waarom het beter is afmetingen te gebruiken. Voorbeeld: kijk naar broncode van demo Home | E-Shopper.
    -> Teveel stylesheets geincludet voor zo'n povere layout. Dan nog gezwegen van de javascripten !
    -> Enkel basis is te zien, waarom dan zoveel stylesheets ? Dan nog zo'n 100 kb voor een extra stylesheet van Bootstrap. Alles bij elkaar na een download van de pagina zo'n 1,25 mb !!!
    -> 6 stylesheets en 7 javascripten voor een magere layout !
    -> Bekijk de stylesheet prettyPhoto.css eens in de broncode ! Nodig waarvoor ?

    8. Steeds grote spaties tussen banner, tekst enz. Het geheel ziet eruit alsof het uit elkaar is gerukt !

    Dus een responsive website is zoveel zwaarder om in te laden en inlaadtijd ook langer ! Natuurlijk kan je ook deze blunders begaan met een normale website !

    Dus je ziet waar ik naar toe wil gaan, is het verantwoord of niet, zo'n responsive website ? Ikzelf zie graag een 'normale' website op m'n GSM schermpje in plaats van blokken met inhoud ! Zegt me niets en ik surf dan gewoon verder naar een normale website !
    Dus wat is het nut van zo'n website ? Is het wel echt nodig ?

    Vraag : hoe kan je een normale website een responsieve houding laten aannemen ? (zonder onnozel overdreven .css en .js eraan toe te voegen!)
    Dus links heb je een kolom met het menu, eventueel rechts ook nog eentje. Een afbeelding dat van de kolom links (menu) overgaat naar de banner zodat alles één geheel vormt. Denk ook bijv aan pagina's waar de randen links en rechts een schaduw hebben...

    Wie heeft hierover een duidelijke mening
    no votes  

  2. #2
    demon326's Avatar
    Registered
    18/04/03
    Location
    Hasselt
    Posts
    14,855
    iTrader
    23 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    10/79
    Geen idee of deze reply ooit doorkomt op dit kut forum, maar bon:

    " 2. Bijna elke design sucks. Ze zien er allemaal hetzelfde uit, weinig keuze in de layout dat je kan maken omwille dat het dan niet meer aanpasbaar is aan het soort apparaat (pc, gsm...) waarmee je een website bekijkt. "

    Dat is bullshit en gewoon gemakzucht.. je kan perfect per 'type' device een layout maken, het kost alleen maar meer tijd en moeite.
    no votes  

  3. #3
    Bigbuddha's Avatar
    Registered
    18/12/03
    Location
    Hasselt
    Posts
    1,758
    iTrader
    5 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    1/5
    Quote Originally Posted by demon326 View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Geen idee of deze reply ooit doorkomt op dit kut forum, maar bon:
    het kost alleen maar meer tijd en moeite.
    Meer geld...
    Life before the computer: memory was something that you lost with age, a cursor used profanity and if you had a 3 1/2 inch floppy you just hoped nobody found out...
    no votes  

  4. #4
    demon326's Avatar
    Registered
    18/04/03
    Location
    Hasselt
    Posts
    14,855
    iTrader
    23 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    10/79
    Quote Originally Posted by Bigbuddha View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Meer geld...
    Dat ook en het voorbeeld hiervan is 9lives.
    no votes  

  5. #5

    Registered
    14/08/10
    Location
    Diest
    Posts
    2,419
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    8/16
    Ik vraag mij af waar uw frustraties vandaan komen.

    2. Bijna elk design suckt. Zeker niet. Smaken verschillen, maar vlakaf zeggen dat elk resposnive design suckt is gewoon kortzichtig. Compleet los van het concept responsiveness is er ook een nieuwe designstijl opgekomen die vaak uitgaat van een flat & open design. Google it. Dat heeft niets met responsiviteit te maken, maarmet een algemene designtrend.

    Normale website
    1. Verschillende delen in een afbeelding. Ik neem aan dat je progressive jpegs bedoelt. Heeft niets met de grootte van de afbeelding te maken.

    2. Werken zonder JS. Klopt, ongeveer. Dwz: basisnavigatie is nodig. Meer niet. Voor de rest mag je perfect afhangen van JS.

    5. Zie m'n vorige opmerking over nieuwe designtrend. Hangt ervan af in welk trend de site gemaakt is

    6. Heb je bij responsive ook. Je moet gewoon het geduld, de tijd of het geld hebben om het op alle apparaten er even goed te laten uitzien.


    Responsive website
    1. Conditional loading, server-side media queries, what-have you. Dat kan perfect vermeden worden. Het is niet omdat je een responsive website maakt dat je VERPLICHT bent een afbeelding van 300kb in te laden hé.

    2. Niet relevant. Ook weet ik niet naar welke libraries jij dan linkt. Je kan perfect een responsive site maken zonder JS.

    3. Hangt ervan af hoe jij je site maakt. Maak je'm slecht, dan zal hij onoverzichtelijk zijn.

    5. Zie designtrend.

    6. Afhankelijk van het type website ga je beperkingen hebben. Toch is het perfect mogelijk om een poll in een sidebar te hebben op een PC, maar op smartphone deze wel mooi te schalen naar een ander epositie

    7. Geen afmetingen? Waar haal je dat? Afmetinggroottes worden dezer dagen ook gewoon in CSS gespecifieerd, en dat is genoeg volgens het W3C. Daarnaast, waarom zou je geen alt of title tags toevoegen bij een responsive site? 't Is niet omdat je dat eens hebt gezien, dat dat normaal is. Deze tags moeten wel gewoon aanwezig zijn.

    8. Zie designtrend.

    ---

    Responsiviteit op zich is geweldig. Als de designer/developer echter er niet goed in is, kan het wel tot frustraties leiden. Dat ligt niet aan het concept, maar aan de uitvoerders.
    no votes  

  6. #6

    Registered
    12/01/15
    Location
    Namen
    Posts
    3
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Quote Originally Posted by BramVanroy View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show

    2. Bijna elk design suckt. Zeker niet. Smaken verschillen, maar vlakaf zeggen dat elk resposnive design suckt is gewoon kortzichtig. Compleet los van het concept responsiveness is er ook een nieuwe designstijl opgekomen die vaak uitgaat van een flat & open design. Google it. Dat heeft niets met responsiviteit te maken, maarmet een algemene designtrend.
    Waarom lijken ze dan allemaal sterk op elkaar ? Te grote letters en afbeeldingen ? Omdat de lettertype dan ook groot genoeg is voor een GSM bijv, anders is het te klein. Betreft de designtrend voor responsive design... wat je zet klopt ook helemaal niet. Waarom zie je dan enkel dezelfde designs overal waar je maar naar zoekt ? Dat vraag ik me wel af. Als het maar enkel een designtrend is, dan zou je toch ook totaal andere desigsn hierin moeten vinden toch ?

    Quote Originally Posted by BramVanroy View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Responsive website

    2. Niet relevant. Ook weet ik niet naar welke libraries jij dan linkt. Je kan perfect een responsive site maken zonder JS.

    7. Geen afmetingen? Waar haal je dat? Afmetinggroottes worden dezer dagen ook gewoon in CSS gespecifieerd, en dat is genoeg volgens het W3C. Daarnaast, waarom zou je geen alt of title tags toevoegen bij een responsive site? 't Is niet omdat je dat eens hebt gezien, dat dat normaal is. Deze tags moeten wel gewoon aanwezig zijn.

    ---

    Responsiviteit op zich is geweldig. Als de designer/developer echter er niet goed in is, kan het wel tot frustraties leiden. Dat ligt niet aan het concept, maar aan de uitvoerders.
    De javascripten zijn bedoeld zodat elke browser en elk apparaat (gsm, tablet...) geen problemen zou hebben de website juist weer te geven. Waar zijn we dan toch mee bezig ?

    Betreft dat er geen afmetingen worden inbegrepen in de code (html of css) is helemaal niet verzonnen. Dit doen ze zodat de afbeelding automatisch zich zou aanpassen wanneer men bijv de browser verkleint. Van 3 blokken naast elkaar met een afbeelding erin worden deze 2 blokken en de afbeeldingen veranderen ook van grootte. Tenslotte op een GSM (als je deze vertikaal houdt) zie je maar 1 blok per keer op het scherm, er zijn geen afmetingen voor de afbeelding voorzien zodat deze ook op een scherm van een GSM zich kunnen aanpassen en deze nemen de breedte van het scherm is. Test het maar eens uit.
    Men volgt gewoon niet de webstandaarden betreft codering bij dit soort websites. Dit is algemeen hoor, niet enkel bij een paar voorbeeldjes dat ik heb gezien. Test het maar eens uit. Heb ik ook gedaan. Ik moest het gewoon weten.

    Mijn uitdaging is om een normale uitziende website met sidebar links waar een afbeelding overgaat in de banner bovenaan omdat deze afbeelding één geheel vormt, om deze zo te ontwerpen dat ook bij een responsive website de sidebar niet onnozel overkomt op een GSM met een afbeelding waar dan zogenaamd een stuk bovenaan ontbreekt. Maar ben nu aan iets anders bezig dat een tijdje in beslag zal nemen.
    no votes  

  7. #7

    Registered
    14/08/10
    Location
    Diest
    Posts
    2,419
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    8/16
    Nogmaals. Die tekst is niet "te groot zodat het ook leesbaar zou zijn op je GSM". Misschien wist je het niet, maar de font-size kan ook gewoon aangepast worden als er een GSM gebruikt wordt. Het IS een design trend, en je vindt wel degelijk verschillende designs.

    Nogmaals. Je kan perfect een responsieve website maken die geen JS gebruikt.

    Nogmaals. Het is volgens de spec niet verplicht om de width en height tags te gebruiken. Dat gaat dus zeker niet in tegen de webstandaarden.

    Nogmaals. Ik heb al meerdere websites responsive gemaakt. Ik weet, in tegenstelling tot jij blijkbaar, wel waar ik mee bezig ben en hoe je met de nadelen van responsiveness kan omgaan. Het is niet omdat iets nadelen heeft, dat het daarom "tegen webstandaarden ingaat". Dat hangt enkel af van je codekunsten. Als jij aan een responsieve site hebt zitten klungelen, en het lukte je niet het mooi, duidelijk en semantisch correct te maken dan ligt dat aan jou en niet aan de tools waar je mee werkt.

    Nog een nuttige links voor je. Let me google that for you Stop met te discussiëren, en voor eerst wat onderzoek uit.


    EDIT: aan je manier van schrijven, gok ik dat je gaat blijven discussiëren. Als je dat echt wil, kom dan aub met bronnen ipv wat te ragen.
    no votes  

  8. #8

    Registered
    12/01/15
    Location
    Namen
    Posts
    3
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Quote Originally Posted by BramVanroy View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    EDIT: aan je manier van schrijven, gok ik dat je gaat blijven discussiëren. Als je dat echt wil, kom dan aub met bronnen ipv wat te ragen.
    Nee hoor, ben zo geen eindeloze discussieërder ! Wou meningen horen in de eerste plaats. Ik ben nu zeker wat onderzoek aan het doen.7

    Ik ben je dankbaar voor jouw commentaar (en van de anderen ook natuurlijk).
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in