-
27-06-2014, 12:47 #1Member
- Registered
- 09/02/12
- Location
- Ergens
- Posts
- 540
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
Nederlands vs. Engels (naamgeving in SQL en programmeertaal)
De titel zegt het eigenlijk al.
Wat zijn de voor -en nadelen van:
- Nederlands qua naamgeving (tabellen etc en variabelen)?
- Engels qua naamgeving (tabellen etc en variabelen)?
De bedoeling is om tijdens mijn werk 1 standaard aan te houden.
Nu heb ik bijvoorbeeld Nederlandse en Engels namen in SQL voor tabellen.
Wordt na een tijdje verwarrend..no votes
-
-
27-06-2014, 13:25 #2Member
- Registered
- 11/05/13
- Location
- Prov. Antwerpen
- Posts
- 595
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
Wat een toeval, ik zat daarnet zelf iets gelijkaardigs te denken. Nu mijn tabellen per database houd ik altijd wel in 1 taal, maar durf wel eens de ene keer Engels en de andere keer in het Nederlands te doen.
Vooral bij mijn variable en commentaar gebruiker in NL en EN door elkaar... Weet niet hoe het komt. Nederlandse benamingen klinken soms zo daar maar langs de andere kant is het men moedertaal. Engels is dan weer globaler maar bij Nederlands heb je ook niet echt de kans dat je namen gebruikt die 'gereserveerd' zijn door de programmeertaal of reeds gebruikt worden door een of andere framework dat je gebruikt.
Denk nu niet dat het zoveel uit maakt welke taal je gebruikt, maar blijf bij 1 taal voor alles (variable, commentaar, database, ...). Als ik nu eens men eigen raad zou op volgen...
Ook als je een framework gebruikt is alles daarvan waarschijnlijk al in het Engels, dus misschien is dat een betere keuze?no votes
-
27-06-2014, 13:35 #3Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Wilrijk
- Posts
- 1,994
- iTrader
- 2 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 9/16
Alles in het engels offcourse,
Als ik nederlandse code zie dan moet ik
Van die dingen als een GetGebruikersList functie
Is al direkt ene code-smell (oh nee, iemand die pas van school komt)
Dus wilt ge professioneel overkomen -> engels
En nu we toch over databases bezig zijn, geen pluralized tablenames gebruiken,
dus geen tables "Users" maar "User"no votes
-
27-06-2014, 13:46 #4Member
- Registered
- 09/02/12
- Location
- Ergens
- Posts
- 540
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
Mijn voorkeur gaat ook uit naar het engels, al is het soms wel een gewoonte om bv.
- sVoornaam
- dDatum
- iPrijs
als variabele naam te nemen ipv sFirstName etc..
Maar voor sommige dingen vind ik Engels dan weer moeilijk omdat je dingen die specifiek zijn voor Belgiƫ of Nederland moet gaan vertalen en op niets slaan in het Engels (kan nu wel niet direct op iets komen)
Maar er zijn niet specifiek voor -of nadelen aan bv alles in het Nederlands of alles in het Engels?no votes
-
27-06-2014, 14:46 #5Crew Member
- Registered
- 01/09/02
- Location
- Peutie
- Posts
- 7,664
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 4 Post(s)
- Reputation
- 13/105
Als het een gewoonte is dan is het je verkeerd aangeleerd. Het grote voordeel van Engels is dat iedereen het kan, of geacht wordt het te kunnen. Je weet nooit wat er met jouw code kan gebeuren in de toekomst. Voor een compiler of runtime zelf gaat het weinig uitmaken.
Ik heb ooit eens een API moeten implementeren die door een Duitse firma gemaakt was. Alles in het Duits. Functienamen, variabelen, documentatie, commentaar, ... Dan zit je daar functies als bestatigen() en authentifizieren() op te roepen maar weet je soms niet wat ze betekenen. Een anderstalige zal dus met jouw code hetzelfde voorhebben.
De specifieke dingen zijn vaak op 1 hand te tellen en toch universeel te vertalen. Ik ben in al die jaren nog nooit echt iets tegengekomen dat ik niet in het Engels kon benoemen. Dus zoals Moto reeds aanhaalde: Engels en enkelvoudig woordgebruik!Vanaf nu gaan we verder op BeyondGaming!
In deze thread wordt uitgelegd hoe je jouw account kan migreren.no votes
-
27-06-2014, 14:50 #6Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Wilrijk
- Posts
- 1,994
- iTrader
- 2 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 9/16
Uiteindelijk moet ge gewoon als team beslissen, wat ge het plezantste vind
En in een enkel nederlandstalig bedrijf dat enkel nederlandstalige software wilt is het geen schande om ook
in het nederlands te programmeren.
Maakt het dan ook makkelijker dat men niet constant moet denken van 'wa is dat in het engels??'
Stel dat een bepaalde gebruiker een bug door geeft in een specifiek stuk in het facturatie gedeelte
Dan is het wel makkelijk dat de actie die op het scherm staat ook zo verder benoemd is in de code
Een developer die niet origineel aan dat stuk gewerkt heeft zal dus waarschijnlijk sneller de code terugvinden ipv te
raden wat de engelse vertaling is of de code doorlopen vanaf de actie op het scherm
TLDR
-Pakt waar gij/uw team het minst storende vind
-Minst storende -> meer produktiever
-Uwe gebruiker geeft geen reet om het feit dat die code in het nederlands / engels is
-Uwe gebruiker geeft wel een reet als ge een beter produkt kunt geven omdat ge produktiever zijt
Dus ja ik vind nederlands nog altijd wel een code-smell, maar als ik naar andere software kijk en gradeer dan doe ik dat nog altijd op basis van het eindresultaat eerst.
Type-prefixes, laatste keer dat ik dat gezien heb is toch al 10 jaar geleden ze- sVoornaam
- dDatum
- iPrijs
welke programmeertaal?no votes
-
27-06-2014, 14:52 #7Approved 9-lifer
- Registered
- 08/01/05
- Location
- Turnhout
- Posts
- 1,182
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 9/9
Alles in het engels en duidelijke naamgeving.
Voor de rest volg de code standards van de taal waarin je schrijft.
Nadelen om het in het NL te schrijven, meestal langere namen nodig en het klinkt gewoon niet:
+ Engels verstaat iedereen, of zou toch iedereen moeten verstaan. Als je in het NL ontwikkelt en er komt een andere developer op het project die geen NL kan, dan zit je met de gebakken peren.Code:VerkrijgPersonen(); GetPersons();
+ Alle informatie dat je op het internet vindt is in het Engels
Ik zie geen enkel voordeel om in het NL te ontwikkelen... Ik zou het dus niet doen, tenzij het afgedwongen wordt van hogerop.-no votes
-
27-06-2014, 14:57 #8Member
- Registered
- 09/02/12
- Location
- Ergens
- Posts
- 540
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
JScript & Javascript: Staat wel op de projectenlijst om eens een keer naar .NET om te schakelen maar er zijn steeds belangrijkere dingen die eerst moeten gebeuren.
Oke, duidelijk
no votes
-
27-06-2014, 17:37 #9Approved 9liver
- Registered
- 10/12/06
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 3,721
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
Engels natuurlijk. Het enige nadeel is dat het niet altijd mogelijk is een correcte, goede vertaling te vinden
...no votes
-
27-06-2014, 20:50 #10Banned
- Registered
- 13/05/06
- Location
- Hoeselt
- Posts
- 9,944
- iTrader
- 48 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/72
Always...use...English!!!!
Ik zit nu op een project bij de Vlaamse Overheid en daar is het zo 'Vlaams' dat alles in het Nederlands moet.
Da's echt om van te kotsen...no votes

