Thread: Internet Explorer bashen
-
30-04-2014, 19:40 #31Deactivated user
- Registered
- 14/08/10
- Location
- Diest
- Posts
- 2,419
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 8/16
Ja, maar dat was net m'n punt. IE9 heeft lang de grote problemen van oudere browsers niet, dus dat is veel minder erg. Welke problemen heb jij dan nog met IE9? Het enige dat ik jammer genoeg al ben tegengekomen is het omgaan met XML maps, maar daar is Chrome ook niet super in. FF dan weer wel.
no votes
-
-
30-04-2014, 19:59 #32Approved 9-lifer
- Registered
- 30/09/03
- Location
- Merchtem
- Posts
- 4,908
- iTrader
- 32 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/13
niet direct een bron van nee, ik weet dat het officiele cijfers waren, geen idee meer vanwaar ze komen (feel free to ignore them dus
)
die site meet enkel de mobile browser usage, niet het OS marktaandeel. Daarnaast zijn iOS & Android beschikbaar op zowel smartphones als tablets terwijl WP8 enkel smartphone is.
was het maar waar
in het professionele leven ben ik een algemene .NET dev, alle free time development gaat naar wp maar ik verdien er helemaal niks aan, is gewoon een leuk platform om mee bezig te zijn
Metro App Developer Network (wp8 / win8 dev User Group) founder & board member
Microsoft MVP Windows Platform Development
Blogno votes
-
30-04-2014, 20:34 #33
Als we allemaal eens gewoon rond ons kijken zien we toch ook wel hoe de vork aan de steel zit hé. Ofwel zie je iPhones, Samsungs en wat Huawei/HTC/andere cheapos en once in a blue moon een Nokia (die dan misschien op WP draait).
Volgens mij zal de Belgische markt trouwens niet veel van de Amerikaanse verschillen en daar waren de cijfers voor smartphone marketshare in 2013 51% Android, 42% iOS en de rest verdeeld tussen Blackberry and Microsoft (Smartphone Market Led by Android in Software, iPhone in Hardware)
Nu goed, k heb mij nu toch laten meeslepen in een nummerspelletje, dus k laat het hier gewoon bij...no votes
-
30-04-2014, 20:58 #34Deactivated user
- Registered
- 14/08/10
- Location
- Diest
- Posts
- 2,419
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 8/16
Ik zie anders WP ENORM hard opkomen. Vooral de "el cheapo" smartphones (lumia 520) en de mid-high end lumia 920/925 doen het opmerkelijk goed. Ik baseer me niet op cijfers, maar op de wereld rondom mij. Ik durf inderdaad niet zeggen dat het WP de grootste is, maar ik durf WEL zeggen (en daar lieg ik niet over) dat ik meer mensen met een WP ken, dan met een iPhone. (True story.) Al de rest wordt opgevuld door oude Symbians, BlackBerry's en Android.
no votes
-
01-05-2014, 21:53 #35Approved 9liver
- Registered
- 04/06/11
- Location
- .
- Posts
- 1,585
- iTrader
- 16 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 6/11
no votes
-
02-05-2014, 00:30 #36Approved 9-lifer
- Registered
- 08/01/13
- Location
- 's-Gravenwezel
- Posts
- 6,188
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/1
Last edited by Poekie95; 23-06-2014 at 16:36.
1. Stop nu met roken - begin er nooit mee / 2. Vermijd te veel zonnestraling / 3. Eet en drink gezond, beweeg regelmatig
no votes
-
02-05-2014, 12:39 #37Approved 9liver
- Registered
- 04/06/11
- Location
- .
- Posts
- 1,585
- iTrader
- 16 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 6/11
Android vind ik ook een zeer mooi OS, al had ik liever voor WP gegaan. Mijn schermafbeelding was 1) omdat ik dat icoontje kleurrijk vind en 2) omdat ik eens wou kijken of vBulleting en Tapatalk transparante png's goed weergeven.
Maar bon, dat is de discussie hier natuurlijk niet.no votes
-
02-05-2014, 15:11 #38Approved 9-lifer
- Registered
- 08/01/13
- Location
- 's-Gravenwezel
- Posts
- 6,188
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/1
Hmm, bij jou wel blijkbaar, bij mij niet. Die schermafbeelding van Leopold Stotch was transparent opgeladen en ik krijg er steeds een witte achtergrond op. Als je doorklikt naar mijn profiel krijg je wel de transparante versie te zien. Nochtans vroeger ging het wel om een transparante schermafbeelding te krijgen.
Last edited by Poekie95; 23-06-2014 at 16:35.
1. Stop nu met roken - begin er nooit mee / 2. Vermijd te veel zonnestraling / 3. Eet en drink gezond, beweeg regelmatig
no votes
-
02-05-2014, 17:33 #39Member
- Registered
- 28/08/02
- Location
- Leuven
- Posts
- 3,026
- iTrader
- 46 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/45
Ik vind IE8 toch ook eigenlijk niet zo verschrikkelijk. Goed, er moet altijd wel een kleine aanpassing hier en daar gebeuren maar zeker niets dramatisch.
Ik zou wel graag hebben dat ze hetzelfde model als Chrome en Firefox hanteren, gewoon 1 browser en die dan continue updaten zonder hier elke keer weer een nieuw release voor te voorzien met alle marketing vandien. Ook dat gedoe dat IE11 niet werkt op XP is toch echt well bull**** hoor.no votes
-
02-05-2014, 17:36 #40Member
- Registered
- 28/08/02
- Location
- Leuven
- Posts
- 3,026
- iTrader
- 46 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/45
no votes
-
02-05-2014, 21:18 #41
OK, laat me het even met een analogie voorstellen: IE8 en zelfs IE9 zijn zoals het autootje in deze golden oldie op youtube: https://www.youtube.com/watch?v=AyXgMal3C1U
De caravan is een iets of wat complexe clientside app. Om gewoon naar de bakker om de hoek te rijden (bv. een slideshow op een simpele website, een paar kleine animatietjes hier en daar) is da autootje best geschikt, t rijdt toch é.
Sommige van onze webapps zijn dus van die caravans, die we dan nog speciaal zo licht mogelijk maken om performant te blijven (en de caravan dus nie volladen met voedsel, kleren, campeermateriaal, etc. door er een zware library bovenop te gooien, maar bijna gans de binnenkant leeghalen, pure optimized Javascript dus). Chrome met z'n V8 motor (hehehe, t past nog ook) trekt dat zonder enige moeite den berg op, IE8 (en zelfs IE9) kunnen het gewoon nie aan. Dit gezegd zijnde is het tegenwoordig beter in de meest recente versies (en t is ook waar men op gefocust heeft).
We spreken over een DOM performance (append, prepend, insert, replace) die tussen 10 x (Firefox) en 45 x trager (Chrome) is en dat is met de versies rond dezelfde tijd van IE8, dus nog niet de meest recente iteraties. Als leuk extraatje moet je ook nog weten dat IE8 langs alle kanten geheugen lekt en dus op termijn voor crashes zorgt. Voor veel higher level frameworks moet de ontwikkelaar echt rekening houden met hoe browsers intern werken: hun Javascript engine, de layout renderer (en wanneer styles zullen herberekend worden) en zo bv. toevlucht nemen tot het offscreen uittekenen van de DOM tree om die pas zo laat mogelijk in de zichtbare DOM tree te gaan mergen. Het gaat hem dus niet zomaar om een andere functiebenaming. Als je in oudere versies van jQuery gaat bekijken wat er effectief gedaan wordt voor browser compatibiliteit (en hoe lelijk dat soms is), dan is dat helemaal anders dan het blindelings gebruiken van jQuery als eindgebruiker en erop vertrouwen dat "jQuery het wel allemaal voor jou fixt".
Wat heeft dat met logica en een deftige testsuite te maken? Een deel van de testsuite deed expliciet van die langlopende interacties met de clientside logic om te kijken of daar niets fout loopt op termijn. Chrome, geen probleem, Firefox, geen probleem, Safari, geen probleem, IE8, slow as hell. En wie mij een beetje volgt op dit forum weet da k nie zomaar wa uit m'n nek klets
T is trouwens nog altijd één van de meest pertinente problemen bij clientside MV(C) frameworks zoals EmberJS en Angular (of ze hebben het probleem opgelost door IE8 support te laten vallen).Last edited by bealzebub; 02-05-2014 at 21:32.
no votes
-
02-05-2014, 22:32 #42Member
- Registered
- 28/08/02
- Location
- Leuven
- Posts
- 3,026
- iTrader
- 46 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/45
Maar over wat voor type applicaties spreken we nu eigenlijk. Voor mij is er best wel een onderscheid tussen applicaties met veel logica (Javascript OOP, prototyping, etc) en applicaties die gewoon bijna continue op de DOM zitten te werken.
Als we over die hyper dynamische websites bezig zijn waar de DOM bij elke hover/resize/scroll wordt ge-update begrijp ik je frustratie heel goed. Maar als we spreken over enkel logica waar we werken met JSON datasets met veel ajax communicatie moet ik zeggen dat ik mijn javascript applicaties altijd wel aan de praat krijg op IE8 zonder veel problemen. Met IE7 heb ik veel grotere problemen.no votes
-
07-05-2014, 11:39 #43
Kan je in IE11 nu eigenlijk al eindelijk de gewone javascript debug methodes gebruiken of moet je nog altijd een workaround maken?
no votes

