Thread: The good & bad of webdesigning
-
13-06-2011, 17:20 #1Approved 9liver
- Registered
- 23/11/08
- Location
- Tessenderlo
- Posts
- 22,572
- iTrader
- 71 (100%)
- Mentioned
- 26 Post(s)
- Reputation
- 5/2948
The good & bad of webdesigning
Bon,
ieder van ons komt af en toe wel eens een website/portfolio tegen van iemand die denkt een webdesigner te zijn (fulltime of in bijberoep) maar waarbij je denkt van "wtf, en die raakt nog aan klanten ook". Maar natuurlijk ook websites waarbij je denkt van "damn, was ik daar maar op gekomen".
En aangezien zo'n topic zo te zien niet bestond leek 't me wel een leuk gedacht om zulke links hier te delen om zowel uit goede als slechte zaken van anderen te leren. Maar natuurlijk niet om mensen uit te lachen, want dat doen we op 9lives niet eh
.
Maar dus, een kwartiertje geleden kwam ik deze link dus tegen:
Homepagina
Pagina komt imo enorm amateuristisch over vanwege die banner (die wss nog eens ergens gestolen is ook) en de tekst op de banner is helemaal om van te huilen. Als je bij z'n referenties kijkt (die natuurlijk niet doorlinken) zie je ook niet bepaald meesterwerken tussen.
Dus, iemand nog interessante links waarvan je even in je ogen moest wrijven om te zien of het serieus bedoeld is of iets waar je totaal van onder de indruk bent?
9lives stopt op 31/01 -> BeyondGaming neemt de fakkel over
https://www.9lives.be/forum/algemene...12-2020-a.htmlno votes
-
-
13-06-2011, 17:24 #2
ziet er idd zeer amateuristisch uit hierboven

Unfold vindt ik wel niceno votes
-
13-06-2011, 17:28 #3
Die site van Unfold is inderdaad wel mooi maar khad liever de scrollbalk niet gezien aan de rechtse kant.
no votes
-
13-06-2011, 17:33 #4Member
- Registered
- 05/06/04
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 5,700
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 4/23
Unfold vind ik een leuk concept, maar de uitwerking is waardeloos > site schokt hier
=)no votes
-
13-06-2011, 18:03 #5Approved 9liver
- Registered
- 23/11/08
- Location
- Tessenderlo
- Posts
- 22,572
- iTrader
- 71 (100%)
- Mentioned
- 26 Post(s)
- Reputation
- 5/2948
Die van unfold is wel nice, maar m'n browser begaf het bijna met hetgeen dat die allemaal moest laden.
9lives stopt op 31/01 -> BeyondGaming neemt de fakkel over
https://www.9lives.be/forum/algemene...12-2020-a.htmlno votes
-
13-06-2011, 18:09 #6
idd nu je het zegt.. bij mij ook zeer laggy.
echt nice design, spijtig van de uitwerking
no votes
-
14-06-2011, 00:09 #7Approved 9liver
- Registered
- 04/06/11
- Location
- .
- Posts
- 1,585
- iTrader
- 16 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 6/11
no votes
-
14-06-2011, 00:32 #8
wtf is da bij ciamedia.. ge kunt scrollen en dan ziet ge gewoon nen bunch of links
no votes
-
14-06-2011, 01:10 #9Member
- Registered
- 04/10/03
- Location
- 9000
- Posts
- 3,755
- iTrader
- 14 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/35
En dan zeggen ze dat Flash dood is. Die HTML 5, jQuery en alle rampetam die erbij komt kijken is ook niet ideaal. Zeker niet voor zo'n grote berekeningen. Hadden ze bij Unfold alles netjes in Flash gestoken liep dat ding als een trein. Natuurlijk een eindeloze discussie, maar Flash blijft nog altijd veel sneller in mijn ogen!
Als het dan toch om HTML en statische standaarden gaat vind ik The Sum een perfect voorbeeld van hoe het goed gedaan is. Oké, qua originaliteit is het niet zo denderend. Maar het werkt, het is duidelijk en tenslotte moet je je creativiteit sparen voor je klanten die dan toch ook op je portfolio worden afgebeeld.
Als je je bedrijf wilt voorstellen aan de hand van een webpagina verwachten je bezoekers ook informatie over je website en geen ellenlange rij aan animaties, raadseltjes oplossen en andere dingen die afleiden van het onderwerp. Maar natuurlijk wilt het oog ook wat.
Nog enkele toffe zonder al te veel rampetam, functionaliteit eerst:
http://teixido.co/
http://collisionlabs.com/
http://www.stephencaver.com/
http://www.wingcheng.com/
Zou hier natuurlijk gewoon al m'n bookmarks kunnen posten, maar onderstaand vind ik persoonlijk fantastisch. 't Werkt allemaal zoals het zou moeten en je krijgt de informatie die je wens op een zeer aangename manier. Waren ze maar allemaal zo.
http://www.digitalinvaders.org (muis indrukken en slepen om te navigeren)Last edited by FurtiveDuck; 14-06-2011 at 01:21.
no votes
-
14-06-2011, 09:46 #10
Ik vind The Digital Invaders eigenlijk een slecht voorbeeld. Het duurde eerst al 2 minuten voor het geladen was. Normaal klik ik zo een sites al weg maar kdacht, kzal nu toch is kijken. Uiteindelijk kon ik dan het menu toch laden... Ik druk op profesores en krijg ik weer zo een laadgedoe, als het dan op 100% staat krijg ik nog een animatie van 5 minuten... Ik wil informatie, geen animatie!
Eerst geef je sites waar je zegt, niet veel rampetam, functionaliteit eerst. En dan de site die je het meest fantastisch vindt heeft niets anders dan rampetam en functionaliteit komt daar in mijn ogen pas laatst.Last edited by Curahee Q; 14-06-2011 at 11:41.
no votes
-
14-06-2011, 11:12 #11
dat vind ik toch ook hoor
no votes
-
14-06-2011, 12:11 #12
idd. je moet veel te veel moeite doen om te weten over wat het gaat...
no votes
-
15-06-2011, 02:02 #13Member
- Registered
- 04/10/03
- Location
- 9000
- Posts
- 3,755
- iTrader
- 14 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/35
Persoonlijk vind ik dat laden helemaal geen probleem. Staat hier in 10 seconden op 100% en heb geen speciale internetverbinding. Cache staat af. Je komt op de website en je krijgt onmiddellijk een korte en duidelijke omschrijving van waar het over gaat. Oké, je kan er natuurlijk niet ontkennen dat het ding wat rekenkracht en moeite van de gebruiker vraagt, maar het oog wil ook wat. Daarom dat ik hem ook apart vernoem.
Zelf vind ik het grote verschil tussen de twee soorten dat je bij de eerste de website open doet en volledig door scrollt. Hop, gezien. Klaar is kees. Ik heb niets gelezen behalve de kopteksten. Bij de tweede soort moet je echt zelf op ontdekking gaan en als je uit interesse naar een website surft is het in mijn ogen vanzelfsprekend dat de website ook van de gebruiker wat interactiviteit vraagt. Je krijgt informatie die je zelf hebt opgevraagd en vooral in flash websites is die meestal kort, bondig en duidelijk. Grote blokken tekst worden hier vermeden.
Misschien is het ook geen ideaal voorbeeld en sla ik de bal volledig mis. Ik ben de alleswetende niet natuurlijk. Maar mijn persoonlijke mening is dat als alle websites zoals Unfold en die Web 2.0. standaarden look en mini jQuery animaties doortrekken je een redelijk saai internet hebt! Alles ziet er tegenwoordig in grote lijnen hetzelfde uit en hoewel er genoeg creativiteit mee gemoeid is is de originaliteit telkens ver te zoeken. We zitten hier op een digitaal niveau, geen print. En dat is wat ik zie als ik kijk naar die websites. Een folderke.
Animatie én interactie is wat je op het internet moet vinden! Maar hou het binnen de perken en zorg dat het duidelijk blijft. Laadtijden zullen hier hopelijk binnen een 5 tal jaar, wanneer we eindelijk allemaal glasvezel binnenshuis hebben, beter zijn. België huppelt natuurlijk achter op dat vlak.Last edited by FurtiveDuck; 15-06-2011 at 02:09.
no votes
-
15-06-2011, 08:29 #14Approved 9liver
- Registered
- 23/11/08
- Location
- Tessenderlo
- Posts
- 22,572
- iTrader
- 71 (100%)
- Mentioned
- 26 Post(s)
- Reputation
- 5/2948
Alhoewel het natuurlijk eens leuk is om een design te zien dat niet de standaard 2.0 rage volgt moet ik de andere toch ook wel gelijk geven. Je kan animatie gebruiken om je website interessant te maken maar dit is animatie puur voor de animatie. Het is in principe al erg als je de werking hier al moet gaan uitleggen

Qua usability is de website 0,0 waard, ken je niets van computers kan het zijn dat je je pc al hebt afgesloten voor je de werking door hebt. Het is natuurlijk allemaal mooi gemaakt maar het is gewoon teveel van het goede.
Openings animatie -> slepen met animatie -> klik op menu ondertitel -> weer hele animatie -> daarna nog eens een onderliggende animatie op de tekst zelf
Nah, dit is net iets te veel van het goede, maar niet tegen staande is het natuurlijk wel knap gemaakt. Maar het is zoals Curahee Q raar dat je de andere websites die je eerst plaatst goed vond vanwege usability maar dan de meest gebruiksonvriendelijke website in het lijstje de beste vind, maar dat zal mss eerder met de uitwerking dan de gebruiksvriendelijkheid te maken hebben
9lives stopt op 31/01 -> BeyondGaming neemt de fakkel over
https://www.9lives.be/forum/algemene...12-2020-a.htmlno votes
-
15-06-2011, 11:02 #15
Ik geef toe dat het inderdaad is een keer iets anders is. Maar ik ben al geen grote fan van flash websites eigenlijk. Ook voor google is flash een no-go.
Maar op die website is de animatie gewoon te veel van het goede. Dat mannetje van het menu moet zich altijd verplaatsen. Als het dan op zijn vast punt staat klik je erop en duurt het weer 15 seconden voor je hele menu is uitgekotst. Klik je op een menu-item, moet hij weer eerst alles opeten, vervolgens bewegen naar de juiste plaats, en weer alles terug uitkotsen als je er op klikt. Dat menu tot daar aan toe.
Maar toen kwam ik op een gedeelte waar ik dus voor de eerste keer kwam en toen kreeg ik het echt. Weer een laadgedoe van 2 minuten voor inderdaad, gewoon animatie. Ik zeg het, moest het niet voor dit topic geweest zijn had ik het meteen weggeklikt. Als ik naar een website surf moet ik binnen 5 seconden kunnen navigeren naar de content waar ik interesse in heb.
Kijk nu naar bijvoorbeeld volgende website die hier op site-check staat
Coming soon - Netlash-bSeen
Het is nog niet af, het is gewoon een test met html5, css3 en jQuery maar toch. Moest daar content opstaan is het wel binnen 2 seconden geladen. Dat je dan niet anders kan dan de pijltjes volgen en dat er geen gewoon menu is tot daar aan toe. De website kan ook bedoeld zijn om een verhaal te vertellen waar je een vaste volgorde moet volgen.
Maar zoiets vind ik dan weer heel knap gedaan. Met de gewone html, css en javascript toch een extra dimensie geven aan je website. Geen laadtijden, gewoon simpel contentgericht en niet animatiegericht. En zoals de website hier van netlash heb je animatie zodat je niet van de éne pagina naar de andere springt maar dat alles vlot verschuift.no votes
