-
04-01-2011, 20:40 #1Deactivated user
- Registered
- 14/08/10
- Location
- Diest
- Posts
- 2,419
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 8/16
Hoe weet ik wat de 'echte' kleur is?
Altijd als ik denk dat ik een mooi kleurenpatroon heb verwerkt in een afbeelding is het helemaal naar de zak als ik het bekijk op m'n laptop. Dus nu de vraag, hoe kan ik weten wat de 'echte' kleur is (en dus welk scherm ik moet aanpassen)?
(Ik wist niet of dit het juiste forum was, maar dacht dat jullie hier toch het meest mee bezig waren
)
no votes
-
-
04-01-2011, 22:18 #2Approved 9-lifer
- Registered
- 10/10/03
- Location
- Gent
- Posts
- 5,535
- iTrader
- 25 (96%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 7/20
Met een toestel zoals de bv. de Pantone Huey je schermen calibreren. Enige goede oplossing.
Als ik dit niet heb ben ik geen approved 9-lifer.no votes
-
05-01-2011, 00:33 #3Approved 9liver
- Registered
- 15/03/08
- Location
- BXL
- Posts
- 3,570
- iTrader
- 27 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 1/74
Kalibreren van uw scherm kan helpen, maar dan moet printer waarop je gaat afdrukken/uiteindelijke scherm waar het op getoond moet worden, ook gekalibreerd zijn. Als je die garantie niet hebt, is het dus imo weggesmeten geld.
Wat ik meestal doe (illustraties/plannen = vooral lijnwerk en kleurvlakken) is gebruik maken van de standaard pantone library (de basis voor de meeste kleurkalibraties trouwens), aangevuld met een zelfgeprinte kleurenkaart van de printer/plotter die ik het meeste gebruik. Op die manier kan ik altijd op voorhand checken hoe een kleur er gaat uitzien op papier, wat nog altijd betrouwbaarder is dan om het even welk scherm.no votes
-
05-01-2011, 21:25 #4Member
- Registered
- 04/05/04
- Location
- Meetjesland
- Posts
- 653
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/0
Voor welk medium is je ontwerp gemaakt? Als het voor scherm is: alle schermen zijn anders en geen 1 is de juiste...
Als het voor druk is: laat je scherm kalibreren en laat voor de zekerheid een kleurechte drukproef maken.Wat hebben mensen tegen ambtenaren...?
Die doen toch niks.no votes
-
05-01-2011, 21:39 #5
Ik dacht (en kan hier mis in zijn) dat ze proberen schermen te calibreren naar een nutraal profiel, en printers ook naar dat nutraal profiel afstemmen. Tenzij misschien voor specifieke zaken waar scherm en printer op elkaar zijn afgestemd.
“Sure God created man before woman,
but then again you always make a rough draft before creating the final masterpiece.”
Author unknownno votes
-
05-01-2011, 22:21 #6Member
- Registered
- 23/09/04
- Location
- 2000
- Posts
- 5,759
- iTrader
- 2 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 17/23
Jinne, ge zijt fout. Zie Erinyes' post, er is zelfs een verschil tussen windows en mac...
"Hookers and drunks instinctively understand that common sense is the enemy of romance." - Sebastian Horsleyno votes
