Page 10 of 96 First ... 678910111213142060 ... Last

Thread: Foto's 2011

  1. #136
    wartaal's Avatar
    Registered
    02/02/05
    Posts
    880
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    1 Post(s)
    Reputation
    1/19
    Quote Originally Posted by eddie View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    u compositie zit niet goed.
    ge zie wel da ge het recht wilt zetten maar zo iets komt alleen over bij strakke architectuur.
    hier zie je de tonvorming van de lens nog.

    dus tewel trek je hem volledig recht via lenscorretion of anders zoek je een andere manier om die muur op foto te zetten wat imo beter zou werken.

    kleuren zijn wel in orde
    Bedankt voor de comment! Had wel het gevoel dat er iets niet klopte, maar kon zelf niet meteen duiden wat. Ga zeker nog is teruggaan wanneer ik meer tijd heb.
    no votes  

  2. #137
    Strawberry's Avatar
    Registered
    10/01/05
    Location
    Gent
    Posts
    1,738
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Quote Originally Posted by eddie View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    hmm vind het toch iets te flets...
    hebde da geflitst?
    vooral die lichtbron in haar ogen doet het zo plat lijken

    als ge originele Steichen zou kunnen laten zien zouden we wel beter kunnen vergelijken
    Dit is de originele
    http://pics.livejournal.com/0rchid_t...4tz9f/s640x480

    Natuurlijk mist mijn eerste test in "oldschool bewerking" enorm veel vgl met het werk van een meester in dat soort technieken en de fotografie in het algemeen.
    Zijn beeld heeft een veel interessantere textuur, beter licht en een veel beter evenwicht in de licht/donker overgangen en de plaatsing enz ... die dan ook perfect passen bij het onderwerp en haar uitdrukking.
    Ik vind de mogelijkheden wel boeiend ... mijn resultaten nog niet echt. ^^

    De lichtbron in haar oog is idd een killer (in de negatieve zin), ik had er zelf niet op gelet in de haast alles af te werken voor de jury, ik vond het letterlijk namaken van beelden het saaiste dat we moesten doen (en het is ook de hell voor u modelen die heeltijd uitdrukkingen moeten faken terwijl ge aan het failen zijt ^^) met als resultaat dat ik er nog 3 vd 5 de dag voor de jury moest maken ^^

    Jury was wel goed

    Op mijn tumblr geef ik soms uitleg bij mn foto's of random blabla voor wie het interesseert ^^ Ik heb dat hier alleszins nooit gedaan.
    Er moet nog veel tekst aangevuld, aangepast en mogelijk verwijderd worden
    Ik maak ook vrij veel prints nu en sommige dingen werken pas, bvb de keuken foto's, in een goede volgorde op groot formaat aan een muur.
    Dan valt er plots iets te zien ipv een paar kleine snaps op een blogje waar de samenhang volledig verdwijnt.
    aabb
    no votes  

  3. #138
    Gromme's Avatar
    Registered
    31/10/05
    Location
    Rijkevorsel
    Posts
    11,410
    iTrader
    20 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/34
    Quote Originally Posted by Xo0 View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Z/W fotografie is iets wat (in mijn mening) nog veel moeilijker is dan kleur. Omdat Z/W echt een meerwaarde moet betekenen in je foto en is daardoor ook niet voor elke shot gepast. In andere foto's zal Z/W een veel mooier beeld opleveren als hetzelfde beeld in kleur. Dat is altijd het eerste uitgangspunt: Werkt dit complementair aan het beeld?

    Tweede wat dan heel belangrijk is, is de Z/W conversie. Dat is naar mijn mening ook iets waar je "het gevoel" voor moet hebben. Jou laatste beelden hebben een deprimerende sfeer terwijl dit niet echt past met het onderwerp (toch niet in die mate). Ook vind de niet dat de kleurkanalen goed zijn omgezet.

    Ik vind persoonlijk je concertfoto's eerlijk gezegd toch van een heel ander (beter) niveau, misschien is dat de richting waar je je op meer op moet focussen?

    En die oefening die jij gedaan hebt met gewoon naar het park wandelen en goede shots proberen te vinden is eigenlijk een hele goede zaak om je creativiteit te prikkelen. Daar word je iedere keer beter en beter in. Maar wees kritisch voor jezelf. De foto's die je nu hebt getoond zijn niet echt spectaculair. Maar blijf dit doen en probeer in het vervolg _wel_ eens te denken in Z/W (als dat je doel is).

    De eerste foto met je reflecties: goed gezien maar uitvoering is heel zwak (en dan heb ik het nog niet over de Z/W conversie).
    Bij de tweede foto vind ik de omzetting erbarmelijk (met de lucht als uitschieter). Verder stoort het me ook dat je niet 100% recht voor het gebouw stond wat nu in een wirwar van kromme lijnen resulteert. Het zal heel moeilijk worden dat überhaupt recht te trekken, maar kijkend naar het geheel vind ik het ook niet de moeite.
    Quote Originally Posted by Joeri View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Das echt wel het jammere aan het lenzengamma van Canon, breedhoekprimes. Wil al lang een deftige, lichtsterke breedhoekprime (min. F2.0) maar die goedkoopste trekken op niks en een 24L of 35L is me de investering niet waard...


    ²
    In Z/W moet het licht ook spot-on zijn vind ik, veel meer dan bij kleuren.


    Hier volg ik ook volledig in gromme. In je concertfoto's zit toch wel progressie, andere dingen (en vooral uw urbexen) blijf je nu al zeer lang ter plaatse trappelen.


    Dit gaat zelfs nog het beste als je er niet aan denkt dat het voor foto's is en gewoon rustig in je omgeving rondgaat.
    Ik woon nu ondertussen al een 5-tal jaar op dezelfde locatie, heb sinds enkele weken een hond waardoor ik wel verplicht ben dagelijks rustig wat rond te wandelen in de buurt en heb op die paar weken al minstens 5 locaties gezien die ik eens wil gebruiken in een fotoshoot, waar ik de afgelopen jaren altijd maar gehaast voorbij liep.
    Bedankt voor alle reacties. Hier heb ik echt wel wat aan.
    Mijn voornemen voor dit jaar (en de volgende) is om echt actief te werken aan mijn fotografie. Vroeger trok ik maar wat foto's, en ja, ik wou wel verder gaan maar bleef stilstaan. (als dat logisch klinkt) Fotografie is echt iets wat ik graag doe en ergens is kwetsend om te ondervinden dat ik niet verder geraak. Voornamelijk ook omdat ik moeilijk keuzes kan maken. En dat trekt zich door in heel de lijn.

    Toch ben ik actiever begonnen. Zo koop ik fotoboeken en bezoek meer en meer sites om foto's te bekijken. Bij elke foto probeer ik te ondervinden, wat die foto zo maakt.

    Concertfotografie is echt iets wat ik heel graag doe. Wat ik wel heb, is dat ik verkeerde keuzes heb gemaakt in mijn objectieven om die daarin vollop te gebruiken. Maar goed, je moet roeien spanen die je hebt.

    Ik moet voor mezelf eigenlijk gewoon een soort van plan gaan opstellen, en die volgen met als resultaat progressie. Hiervoor moet ik natuurlijk keuzes maken.

    Misschien moet ik ook eens lessen gaan volgen. Ik heb het niet altijd makkelijk om dingen op mezelf te leren. (Dit klinkt erger dan het is, maar toch)
    De beste les is natuurlijk het doen.

    Ik neem tegenwoordig mijn fototoestel ook meer en meer mee. Dus als we gewoon gaan winkelen in Antwerpen, neem ik mijn fototoestel mee.

    Concertfotografie ga ik zowizo blijven doen.. Ik zat vorig jaar in een stijgende lijn, wat betreft concerten bezoeken, fotograferen, en contacten leggen. Dus ik moet terug in die stijgende lijn geraken.

    En zelf heb ik ook het gevoel dat ik dezelfste plaats blijf trappelen.

    Ik weet (of denk) dat veel mensen denken dat ik een beterweter ben of dergelijk, maar dat is echt niet zo.

    Dus dank voor de comments.

    Groetjes
    Last edited by Gromme; 22-01-2011 at 13:14.
    no votes  

  4. #139
    Strawberry's Avatar
    Registered
    10/01/05
    Location
    Gent
    Posts
    1,738
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Quote Originally Posted by ZombieRobots View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Nog een schoolwerkje.
    Onderwerp moest over ons solo-filmpje gaan, stijl moest naturalistisch zijn.
    Ik vind het een leuk beeld
    Is er een reden dat die sprieten voor haar gezicht zitten?
    Moest dit random zijn vind ik het wel wat jammer, het breekt een beetje de rust die het beeld uitstraalt :/

    Ik gebruik een Zuiko 24mm 2.8 voor 24mm, ze zijn wel duurder geworden op ebay.
    Wel manual focus, maar elke goede lens is manual focus.
    Canon breedhoek primes mijden!!
    De 35L en 24LII zijn wel ok maar voor die prijs heb je een zeiss of leica die optisch beter presteren.
    De 14LII valt mee maar de Nikon zoom is scherper en dat voor een zoom en minder geld.
    Last edited by Strawberry; 22-01-2011 at 15:28.
    no votes  

  5. #140
    ZombieRobots's Avatar
    Registered
    02/07/09
    Location
    Gent
    Posts
    775
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    15/18
    Is slordigheid, geef ik toe. Maar bedankt!

    Canon 24 had ik gekocht met oog op filmen, en diende dus te matchen met mijn ander canonglas. Ofdie zuiko zou matchen heb ik geen flauw idee van. (voorjaarsmeet anyone? )MF is wegens vooral videowerk geen probleem.

    Aangezien ik binnenkort een productie met 5D heb en er nogal wat shots van riet tegen lucht in voorkomen, zij alle tips voor wijde lenzen metn weinig CA welkom!
    All you need for a movie is a gun and a girl.

    - Jean-Luc Godard
    no votes  

  6. #141
    Strawberry's Avatar
    Registered
    10/01/05
    Location
    Gent
    Posts
    1,738
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Deze lens is best interessant. Het is wel een 20mm 3.5
    Voigtlaender - 20 mm / F3,5 Color Skopar SL II
    Zelf geen ervaring mee maar wel onder de indruk van de beelden op het net.

    Elke wide angle lens heeft fouten, op slr veel meer dan bij rangefinder.
    Afhankelijk van wat je zoekt zal de ene lens beter zijn dan de andere.
    De zeiss 21mm 2.8 heeft een killer reputatie maar de Wave distortion maakt hem bvb minder geschikt voor architectuur.

    Er zit trouwens ook veel verschil in de focus feel van manual focus lenzen.
    De zuikos zijn klein en licht en de focus travel is vrij kort. Takumars zijn BIJZONDER smooth, ideaal voor filmen net als Leica R maar de Leica lenzen kosten 20x zoveel.
    Ze zijn wel beter op elk vlak ...
    Zeiss lenzen heb ik enkel op rangefinder op de cult jena 75mm 1.5 na, geen ervaring mee op slr dus. Het zou kunnen dat de C/Y versies leuker focusen dan de nieuwe ZE versies ...

    Moest je echt geintreseerd zijn in de verschillende focus feel van lenzen enz ...
    Ik heb verschillende Leica R, Zuikos en Takumar lenzen.

    Leica is de meester in CA controle denk ik.
    In het algemeen, hoe groter het diafragma van een lens, hoe meer CA, dit zeker bij gebruik op F1.2 - 2.0/2.8.

    Er is nog tal van leuks waar ik geen ervaring mee heb, je moet de alternatieve lenzen threads op fredmiranda ofzo maar eens afschuimen.
    no votes  

  7. #142
    (REAL)_BITCH's Avatar
    Registered
    20/05/09
    Location
    Rijmenam
    Posts
    208
    iTrader
    16 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Nog eentje voor kritiek

    Klik...
    "The mind is its own place"
    no votes  

  8. #143
    diccen's Avatar
    Registered
    27/05/04
    Location
    Antwerpen
    Posts
    346
    iTrader
    4 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    4/6
    Iemand toevallig interesse in nen B+W circular polarizer 72mm? Heb de lens niet meer waarvoor ik hem gebruikte. In nieuwstaat. PM voor details anders gaat hij op BD.
    no votes  

  9. #144
    feysn's Avatar
    Registered
    13/08/07
    Location
    Moorslede
    Posts
    451
    iTrader
    1 (67%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/4
    Een vraagje:
    Hoe kan je in photoshop cs4 kleuren beter doen uitkomen?

    Kheb een hemd gefotografeerd, met wit en blauw. Maar de kleuren komen wat 'flets' over (dit door spots waarmee ik belichte (niet rechtstreeks natuurlijk).

    Ik wil dit hemd dan uitsnijden in photoshop en naar een witte achtergrond brengen, maar heb het probleem dat deze kleuren van het hemd, zelfs met flitsen, "raar" overkomen ...

    Iemand een tipje?

    thx alvast.
    Rally is my life
    no votes  

  10. #145
    wouter_dc's Avatar
    Registered
    11/12/03
    Location
    O-T/Antwerpen
    Posts
    3,788
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    16/22
    Ff maar een tussendoortje, twordt nog eens tijd voor een echt goei eigen-persoonlijk project

    no votes  

  11. #146
    diccen's Avatar
    Registered
    27/05/04
    Location
    Antwerpen
    Posts
    346
    iTrader
    4 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    4/6
    Eerste bijdrage van het nieuwe jaar.



    Beste resultaat van deze namiddag.





    Ben bij ne maat foto's van zijn zaak gaan trekken voor zijne site en daarna nog wa onnozel gedaan met tattoogerief en wierrookstokskes
    no votes  

  12. #147
    Gromme's Avatar
    Registered
    31/10/05
    Location
    Rijkevorsel
    Posts
    11,410
    iTrader
    20 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/34
    Die skatefoto's blijf ik wel knap vinden.

    Ik heb de afgelopen dagen 4 zaken (horeca/club) in beeld moeten brengen. Het was een nieuwe ervaring. Ze komen binnekort eraan.
    no votes  

  13. #148
    Mr.Pee's Avatar
    Registered
    16/02/03
    Location
    Overpelt
    Posts
    932
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    4/4
    no votes  

  14. #149
    GeeMPie's Avatar
    Registered
    20/12/05
    Location
    Riemst
    Posts
    221
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    goeie compositie, dat gevoel hebt ge denk ik ook als ge er pas op uit komt, zo'n gek beeld, recht in uw gezicht ^^
    Last edited by dresse; 31-01-2011 at 12:41.
    no votes  

  15. #150
    Mr. Humphries's Avatar
    Registered
    17/03/05
    Location
    Kapellen/Turnhout
    Posts
    6,122
    iTrader
    16 (94%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    8/47
    Gelieve geen IMG tags te quoten ...

    @ diccen: ik vind de laatste het beste eigenlijk. Chance dat ik ook uw onderschrift las, want ik was mij al aan het afvragen wat die gast vasthad.
    www.servicepointturnhout.be voor reclame en beletteringen
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in