Thread: CSS: hoogte div in IE
-
07-04-2005, 15:36 #1Member
- Registered
- 26/06/04
- Posts
- 60
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
CSS: hoogte div in IE
Hoe zorg ik ervoor dat smalle divs niet worden uitgerokken tot teksthoogte in IE?
no votes
-
-
07-04-2005, 16:01 #2Member
- Registered
- 06/06/04
- Location
- Bilzen
- Posts
- 8,805
- iTrader
- 18 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 42/128
Ik geloof dat je het hier over line-height hebt maar toch. Formuleer je vraag liefst wat duidelijker.
edit: *puke* @ ignorance in uw sigLast edited by Zero Grav; 07-04-2005 at 16:02.
no votes
-
07-04-2005, 16:08 #3Member
- Registered
- 26/06/04
- Posts
- 60
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
Concreet: vergelijk http://www.wepp.be/test in IE en in Firefox. In IE worden de divs hoger weergegeven dan gespecifieerd in de CSS.
Excuseer?no votes
-
07-04-2005, 16:42 #4Member
- Registered
- 26/06/04
- Posts
- 60
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
Probleem opgelost met font-size: 1px.
no votes
-
07-04-2005, 20:13 #5
Zero Grav's line-height had evengoed gewerkt hoor
no votes
-
08-04-2005, 00:22 #6Member
- Registered
- 18/07/02
- Location
- Deurne
- Posts
- 3,854
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 14/14
awel, je weet toch zelf wel dat er op je site staat:
--
Beste bezoeker,
U gebruikt blijkbaar Internet Explorer. Aangezien deze browser 'blablabla' heb ik besloten mijn website niet langer toegankelijk te maken voor Internet Explorer gebruikers.
--
gevolgd door allemaal hele mooie argumenten, maar omdat jij geen alternatieve methodes vindt om met die transparantie om te gaan (afbeeldingen/flash/..) sluit je 'de meerderheid'* IE-gebruikers uit. (*: cijfers zijn cijfers, like it or not)
nugoed, als dat jouw mening is ben je gewoonweg een hele hoop bezoekers kwijt, ons niet gelaten.. tenzij je in de naïviteit verkeert dat men voor jouw site speciaal naar firefox gaat overstappen. (als dat nog niet zo zou zijn uiteraard want over die gebruikers gaat het net)no votes
-
08-04-2005, 10:30 #7
als ik me niet vergis helpt overflow: auto; wel bij u probleem
no votes
-
08-04-2005, 14:35 #8Member
- Registered
- 26/06/04
- Posts
- 60
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
Ik besef dat ik heel wat bezoekers kwijtspeel, maar mijn beste maten gebruiken bijna allemaal Firefox en da's voor mij het belangrijkste. Het is trouwens niet naïef te denken dat mensen daardoor zouden overschakelen, ik wéét dat het helpt. Het gebeurt regelmatig dat iemand mij zegt dat hij/zij Firefox heeft geïnstalleerd om mijn site te bekijken en het is blijven gebruiken.gevolgd door allemaal hele mooie argumenten, maar omdat jij geen alternatieve methodes vindt om met die transparantie om te gaan (afbeeldingen/flash/..) sluit je 'de meerderheid'* IE-gebruikers uit. (*: cijfers zijn cijfers, like it or not)
nugoed, als dat jouw mening is ben je gewoonweg een hele hoop bezoekers kwijt, ons niet gelaten.. tenzij je in de naïviteit verkeert dat men voor jouw site speciaal naar firefox gaat overstappen. (als dat nog niet zo zou zijn uiteraard want over die gebruikers gaat het net)
Ik weet dat ik het PNG probleem kan oplossen met die Microsoft filters, maar dat is gewoon veel geknoei waar ik geen zin in heb, en als ik mij niet vergis is dat niet toepasbaar op background images.
Ik ben geen bedrijf dat zo veel mogelijk klanten moet bereiken, vandaar dat ik het mij niet echt aantrek...no votes
-
08-04-2005, 15:05 #9Member
- Registered
- 28/05/03
- Location
- Diepenbeek
- Posts
- 2,290
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 2/2
Microsoft filters
Maak het u gemakkelijk en maak u afbeeldingen met achtergrond juist in photoshop ofzo.
En ik heb horen vertellen dat IE 7.0 png zou ondersteunenno votes
-
08-04-2005, 15:48 #10Member
- Registered
- 26/06/04
- Posts
- 60
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
Niet akkoord. Zoals de site nu is kan ik bijvoorbeeld de titel en de peuter verplaatsen en de grijze achtergrondkleur veranderen zonder te moeten knoeien in photoshop. Als ik mijn achtergrond geel wil dan verander ik dat gewoon in de CSS (de schaduw is een alpha transparante png). Ook de paginatitels zijn alpha tranparante PNGs. De achtergrond achter de text is niet perfect wit, maar heel licht grijs. Als ik nu beslis om toch wit (of rood, blauw, whatever) te gebruiken dan verander ik dat in de CSS en er zal geen lichtgrijs kader rond mijn titels staan. PNGs zo super om mee te spelen en te experimenteren, en dat ga ik niet laten owv IE.
no votes
-
08-04-2005, 16:51 #11Member
- Registered
- 18/07/02
- Location
- Deurne
- Posts
- 3,854
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 14/14
tiens, dat kan je via flash ook -- maar OEI jij moet dat dan eerst gaan leren en mensen moeten dan flash downloaden, liever aanraden (lees: 'opdringen' anders stootten wij niet op een 'niet toegankelijk' notice) dat ze firefox downloaden natuurlijk want die browser is infinitly beter en als je firefox gebruikt ben je helemaal mee met de bende. (ik begrijp het)
zoals ik dus al zei, mij niet gelaten maar het is een zeer slechte mentaliteit als webdesigner zoiets te doen. misschien als je heidi klum heet dat ik nog zou luisteren, jammer maar helaas.. een gemiste kans lijkt me.no votes
-
08-04-2005, 17:43 #12Member
- Registered
- 26/06/04
- Posts
- 60
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
Sjonge jonge jonge. Waarom zou ik nu in GODSNAAM flash moeten gebruiken voor iets wat perfect gaat met CSS en PNG.
Ik heb nooit gezegd dat Firefox infinitely beter is, het is gewoon een feit dat mijn site er in zo goed als alle browsers ok uit ziet, behalve in IE. Gebruik voor mijn part Netscape, K-Meleon of Opera, het kan mij eigenlijk geen reet schelen. Moet ik misschien ook mijn site toegankelijk maken voor mensen die zelf een browser programmeren die op de botten trekt? Ik gebruik correcte code en als de mensen ervoor kiezen een browser te gebruiken die die code verkeerd interpreteert dan is dat hun probleem.
De enige slechte mentaliteit is volgens mij je site zodanig volproppen met hacks dat ie in IE werkt.
En arrogant zijn is trouwens nergens voor nodig. We weten allemaal dat je veel beter bent maar sommige mensen hebben nu eenmaal nog een leven buiten het webdesignen.Last edited by pieterprovoost; 08-04-2005 at 17:45.
no votes
-
08-04-2005, 18:35 #13Member
- Registered
- 18/07/02
- Location
- Deurne
- Posts
- 3,854
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 14/14
dat heb ik nooit beweerd, ik vind gewoon je denkwijze en argumentatie volledig verkeerd. ziehier nogmaals:
--
Moet ik misschien ook mijn site toegankelijk maken voor mensen die zelf een browser programmeren die op de botten trekt?
--
neen dat moet je niet, en het is volledig ok dat je internet explorer een browser vindt die op de botten trekt, maar in jouw voorbeeld spreek je over een browser die zou 'verstoten' worden omdat er geen userbase voor is, iexplorer zit nu eenmaal geïntegreerd op iedere computer die windows draait. enkel tot het besef komen dat er publieke computers zijn waarop je niet zomaar native software (FF dus) kan gaan installeren, meer vraag ik niet.. en dus ook stoppen met gebruikers uit te sluiten op een dergelijke manier.
"sorry IE detected, hier eindigt de rit voor jullie" -- vind ik gewoon verkeerd.. als je daarop een vergelijking tracht te geven die helemaal niet opgaat wil ik dat ook nog graag kwijt, soit doe ermee wat je wil.no votes
-
08-04-2005, 18:51 #14Member
- Registered
- 26/06/04
- Posts
- 60
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
Kijk, ik heb vooral een website omdat ik graag pruts met HTML, CSS en prentjes. Zoals je misschien al gemerkt hebt verandert er zelden iets aan de weinige inhoud die erop staat. De layout verandert ook om de paar maand. Het gaat mij dus vooral om het coden en designen, of ik veel bezoekers heb vind ik niet zo belangrijk. Daarom dus dat ik mij niet wil laten beperken door IE.
De meeste websites hebben uiteraard als doel zo veel mogelijk mensen te bereiken en in dat geval heb je volkomen gelijk dat mijn mentaliteit verkeerd is. Een dergelijke houding is totaal ongepast voor websites van de overheid en van bedrijven die voor iedereen horen toegankelijk te zijn, ik denk echter niet dat het een ramp is als iemand niet op mijn website geraakt.
Nog een paar opmerkingen:
- Als "sorry IE detected, hier eindigt de rit voor jullie" verkeerd is, dan zou "sorry Firefox detected, hier eindigt de rit voor jullie" ook verkeerd moeten zijn, en het komt nochtans veel meer voor.
- Als niemand klaagt over IE, dan zal er waarschijnlijk nooit iets veranderen aan de houding van MS tov webstandaards.no votes
-
08-04-2005, 18:56 #15
Ik heb mij al zodanig vaak aan IE moeten ergeren vanwege de ongelooflijk slechte rendering van de CSS2 specificatie dat ik er stilletjesaan ziek van wordt. Ik hou niet van mensen uitsluiten, zeker als ze zelf niet beter weten, maar ik kan het niet over mijn hart krijgen de 'actie' van Pieter niét te steunen. En jawel Lunchbox, ik ben er zeker van dat wat Pieter doet een zeker effect heeft, veel mensen wéten nog niet eens dat er alternatieven zijn...
Alternatieve browsers all the way.no votes
