-
21-09-2018, 09:02 #1Approved 9liver
- Registered
- 05/11/03
- Location
- Bilzen
- Posts
- 3,571
- iTrader
- 66 (100%)
- Mentioned
- 3 Post(s)
- Reputation
- 17/45
Het verhaal van MaTi: Low carb high fat/keto levensstijl
Hallo allemaal,
op vraag van Booka start ik deze topic. Om een meer diverse spreiding te krijgen van de verschillende manieren om aan gezondheid te werken, had hij graag verschillende topics waar mensen hun verhaal doen over hun gewichtsverlies of de reden om voor een specifieke benadering te kiezen.
Ik weet dat er sceptisch gekeken wordt naar het hele laag in koolhydraten gebeuren maar ik zal beginnen met de reden waarom ik deze levensstijl kies. Ik geef ook toe dat het niet altijd makkelijk vol te houden is en ik zondig ook wel eens.
Voorgeschiedenis
Vroeger was ik altijd een normale jongen. Ik sportte veel en had nooit geen problemen met mijn gewicht. Ik kon alles eten zonder gewicht aan te komen. Ik compenseerde echter met 5 keer/week sport. En echt mager was ik ook niet. Ik had altijd wel een buikje waar ik niet vanaf geraakte. Eenmaal die sport begon weg te vallen, kwamen de kilo's er ook bij.
Laat ons zeggen dat ik rond de 78 kg zat voor 1m88 in goede conditie tussen 18 en 21. Nadien beginnen werken en minder tijd voor sport en geleidelijk passeerde ik naar 88 kg en het hek ging van de dam toen ik alleen ging wonen. Ik ging naar mijn dieptepunt op 105 kg.
In het verleden heb ik vanalles geprobeerd. Kcal tellen, Herbalife, meer sporten, etc maar niks hielp. Ik bleef zitten met 1 vervelende bijwerking van dieten, nl. honger... Al at ik 6 a 8 keer per dag de honger bleef terugkomen. Dit is ook de reden waarom ik niet op gewicht kan blijven door normaal te eten. Zet mij een vers brood voor met beleg en de helft van dat brood is op en twee uur later is de honger ook terug.
Ik las veel op het internet en dankzij Alteration en"wijlen"inactieve gebruiker dacuba verdiepte ik me in de wetenschap rond voeding en kwam ik op lchf uit. Gewicht verliezen zonder honger, dat is wat ik zoek.
In de praktijk heb ik lchf gedaan met vallen en opstaan. Ik verloor eens 7 kg die onmiddellijk terugkwamen nadat ik overstapte op de gewone voeding. Vorig jaar op mijn piek van 105 kg besliste ik dat het welletjes was geweest en besliste ik terug lchf aan te spreken om wat gewicht te verliezen voor mijn huwelijk. Zo verloor ik 12.5 kg zonder veel moeite.
Achteraf wederom overgestapt op een normaal eetpatroon en stabiel gebleven tot ons kleintje 3 maand geleden geboren werd. De kilo's kwamen er weer bij door het onregelmatige leven en drukte op werk. Ik wou de beste papa mogelijk worden en startte wederom met lchf maar niet zo zeer om de kilo's te verliezen.
LCHF heeft enkele voordelen die van pas komen voor iedereen. Mijn bloeddruk schommelde altijd rond de 14/8 bij een gewoon dieet en die zakt bij lchf naar een mooie 12/6. Mijn slaapkwaliteit verbetert drastisch; van 8h slaap en opstaan als een zombie ging ik naar 6h slaap en uitgerust aan de dag beginnen. De honger blijft achterwege en intermittent fasting is een tweede natuur geworden. Ik eet enkel als ik honger heb en dat is soms maar 1 keer per dag. Eindelijk geen slaaf meer van de honger die me gijzelde.
Sinds enkele weken ben ik ook veranderd van job om meer tijd te hebben voor mijn gezin. Een prettige bijwerking van lchf is dat je de energie krijgt om te gaan sporten. Waar ik me vroeger moest slepen naar de voetbal, fitness, zwembad. Heb ik nu zin om te sporten ook al zit het schema stampvol.
Ik heb veel gelezen en bekeken op internet. Ik geloof eerlijk waar dat een levensstijl laag in koolhydraten een enorme hulp kan zijn voor mensen die moeite hebben met een normaal voedingspatroon aan te houden. Ook ben ik voorstander om de therapeutische werking ervan in te zetten op grote schaal (bvb. bij diabetici, obesitas, hart en vaatziekten, enz). Ook al is daar veel controverse rond. En daar wil ik me nog verder in verdiepen de komende tijd.
Deze openingspost zal ik ten gepaste tijd aanpassen en aantrekkelijker maken met links naar interessante websites.
Elke feedback is welkom.
Ik ga afsluiten met te concluderen wat ik de afgelopen jaren geleerd heb. Ik ga niemand lchf aanpraten die er niet voor openstaat. Het is niet de heilige graal voor iedereen. Een gezonde levensstijl is iets waar je naar op zoek moet gaan en iets dat je zelf moet ontdekken. Want wat voor mij werkt, werkt daarom niet per se voor iemand anders.
Groeten
MaTi
Links
Diet Doctor - Making Low Carb and Keto Simple
Keto Talk with Jimmy Moore & Dr. Will Cole | Keto Talk with Jimmy Moore & Dr. Will Cole
http://www.thelivinlowcarbshow.com
Burn Fat Not Sugar
https://ketohuis.com/
Youtube
Why we get fat door Gary Taubes
Fat chance: Fructose 2.0door Robert Lustig
FAQ:
keto vs low carb diet by dr. Jockers
LCHF voor beginners
Kan je spiermassa bijkomen tijdens keto?
Top 5 mistakes on fastingLast edited by MaTi; 10-10-2018 at 05:57.
2 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
-
21-09-2018, 12:34 #2Community Leader
- Registered
- 26/06/04
- Location
- -
- Posts
- 24,706
- iTrader
- 44 (98%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 238/835
Super, bedankt voor de leuke openingspost. Even ter verduidelijking, ik geef een aantal mensen hier de kans om in een eigen topic hun verhaal weer te geven en op te volgen naar de toekomst toe.
Dit staat dus los van het onder- of overgewicht topic.Papa van Manou <3 ~ Sportfreak ~ Standard Luikno votes
Reply With Quote
-
21-09-2018, 13:00 #3
Maak je dan progressie qua spiermassa? Aangezien je maar 1x per dag eet en je fitnesst?
no votes
Reply With Quote
-
21-09-2018, 13:25 #4Approved 9liver
- Registered
- 05/11/03
- Location
- Bilzen
- Posts
- 3,571
- iTrader
- 66 (100%)
- Mentioned
- 3 Post(s)
- Reputation
- 17/45
Momenteel pas begonnen met starting strength. De voorgaande jaren had ik geen tijd om te trainen. Dat is iets dat ik nu pas kan ervaren.
https://www.thomasdelauer.com/
Deze kan u misschien een gepaster antwoord geven.
https://www.ruled.me/comprehensive-g...etogenic-diet/
https://www.youtube.com/watch?v=9BV7InDUBNELast edited by MaTi; 25-09-2018 at 18:14.
no votes
Reply With Quote
-
24-09-2018, 10:15 #5Member
- Registered
- 09/10/12
- Location
- 2***
- Posts
- 1,280
- iTrader
- 9 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 51/86
Hoe bepaal je wat je wanneer eet, en hoe ziet je voedingsdagboek van de afgelopen week er dan bijvoorbeeld uit?
Life on the fastlaneno votes
Reply With Quote
-
24-09-2018, 10:21 #6Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Oslo
- Posts
- 19,728
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 117/1290
Zet je iedereen uw gezin op uw schema, maak je dubbel eten of laat je gewoon iets weg uit de maaltijden die de rest eet?
Wat ndat was mijn grootste probleem toen ik dat ooit eens geprobeerd heb. Allemaal ok zolang het ik en de vriendin thuis waren, maar dan gaan we 4 dagen naar haar ouders of een week naar België, etc.*** Also sprach Zarathustra ***no votes
Reply With Quote
-
24-09-2018, 12:06 #7De Wandelende Frituur
- Registered
- 08/11/05
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 17,952
- iTrader
- 23 (100%)
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 23/188
Nice, deze dieet volg ik ook meestal. Het probleem bij mij is dat de honger blijft.
Bij mij gaat hij niet 100% weg.
Hoe komt het dat het bij u weg is ineens?
De positieve dingen die je beschrijft zijn al geweten door low carb te gaan. Je voelt je meer uitgerust met minder slaap, veel meer energie....
Ik heb vorig maand nog is mijn bloed laten trekken om te zien wat zo’n dieet doet met uw lichaam, maar alles was picobello.
Ook ik had last van hoge bloedruk maar sinds het dieet blijft deze ook stabiel op 12/8.no votes
Reply With Quote
-
24-09-2018, 14:46 #8Approved 9liver
- Registered
- 05/11/03
- Location
- Bilzen
- Posts
- 3,571
- iTrader
- 66 (100%)
- Mentioned
- 3 Post(s)
- Reputation
- 17/45
Een voedingsdagboek hou ik niet bij.
Ik eet wanneer ik honger heb. Meestal eet ik met de vrouw mee omdat die anders bang heeft dat ik niet genoeg eet.
Een slaatje met vis of vlees, warme groentes met vlees staat meestal op het menu. Spek met eieren is de favoriet.
Ik eet met de vrouw mee aangepast aan mijn keuze. Dus als er aardappelen zijn, eet ik extra groenten. Als ze een pasta eet, dan eet ik gevulde paprika met dezelfde saus bvb.
Ik zondig ook met haar mee maar dit probeer ik te beperken tot max 1 keer/week. Gisteren bvb. een frietje en 2 stukken vlees omdat we bezoek hadden. Maar meestal bestel ik een schotel zonder frieten/brood/rijst als ze zin heeft om iets af te halen of als we ergens moeten zijn.
In gezelschap doe ik niet moeilijk maar als je weet wat je moet laten, is er altijd wel een mogelijkheid om niet te cheaten.
Ik eet genoeg vet om de honger op te vangen. In het begin overdrijf ik ook serieus hard om zo de hormonen zich te laten balanceren. Eens de honger weg is, onderhoud ik dat gevoel gewoon en is het ook makkelijker om vol te houden.
Ik doe sinds kort vaste nacht en de bedoeling is om 1 keer per dag te eten tijdens de werkweek. Daarbuiten gewoon 2 keer samen met mijn vrouw.Volle room in de koffie is daarbij een goede vuller.no votes
Reply With Quote
-
24-09-2018, 15:45 #9Member
- Registered
- 06/02/13
- Location
- zeudrecht
- Posts
- 128
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/2
keto /low-carb
intermittent fasting (18-6) / (20-4)
+ daarop nog eens heavly lifting gedaan voor 3 maanden.
je verliest veel vet rond je beuk, dijen,.. en tegelijk maak goede gainsBOOOYEAAAAAHno votes
Reply With Quote
-
25-09-2018, 06:53 #10Platinum Member
- Registered
- 01/08/04
- Location
- De K.
- Posts
- 29,744
- iTrader
- 51 (100%)
- Mentioned
- 11 Post(s)
- Reputation
- 25/826
Ik moest even hier aan denken
My completely sedentary brother in law who is fad-dieting keto trying to tell me that I don’t need to eat carbs. Motherf-----,I run 65+ miles a week, don’t tell me I can’t have my pasta and bread. —
Dat is mijn gevoel erbij :PMaturity is often more absurd than youth and very frequently is most unjust to youth
PSN:Mrkend54lno votes
Reply With Quote
-
25-09-2018, 09:36 #11Approved 9liver
- Registered
- 05/11/03
- Location
- Bilzen
- Posts
- 3,571
- iTrader
- 66 (100%)
- Mentioned
- 3 Post(s)
- Reputation
- 17/45
Tim Noakes schreef "The lore of running" en achteraf scheurde hij zijn eigen hoofdstuk over voeding eruit.
https://www.youtube.com/watch?v=ZDL-ZMKWIBI Hier heb je een interview hierover.no votes
Reply With Quote
-
25-09-2018, 11:51 #12
MaTi
Hoeveel weeg je nu en wat ga je doen als je op je streefgewicht zit?
Mijn man woog ook tegen de 97kg bij een lengte van 1m85 (of 87 weet niet meer zeker) en door dit dieet/levenswijze weegt hij nu ong 85kg (schommelt flink).
Nu is hij eigenlijk goed op gewicht en het bevalt hem prima. Vervalt niet in oude eetgewoontes etc
Waarom is het trouwens 'wijlen' dacuba?
no votes
Reply With Quote
-
25-09-2018, 11:56 #13Approved 9liver
- Registered
- 05/11/03
- Location
- Bilzen
- Posts
- 3,571
- iTrader
- 66 (100%)
- Mentioned
- 3 Post(s)
- Reputation
- 17/45
91 kg voor 1m88. Bedoeling is om onder de 90 te duiken. Gewicht op zich interesseert me niet. Ik kijk liever naar de spiegel en hoe ik me voel.
"wijlen" is verkeerd gebruikt. Er heeft nog iemand me die vraag gesteld in pm. Ik zal er inactieve gebruikers van maken
no votes
Reply With Quote
-
25-09-2018, 12:38 #14
In het algemeen: ik vind het handiger wanneer de persoon die de openingspost maakt zelf wat meer uitleg geeft over zijn dieet en niet gewoon wat links geeft.
Wat is nu het verschil tussen keto en lchf? lchf lijkt me aan deze uitleg meer gewoon Keto te zijn waarbij ge af en toe uit ketose gaat?
Waarom ben je toen weer overgestapt op "gewoon" eten? Kon je de klik niet maken dat lchf gewoon eten is?
Wel te begrijpen aangezien voeding heel persoonlijk en dynamisch kan zijn. Moet zeggen dat wanneer ik calorieën tel (dat werkt voor mij en is vol te houden), ik ook de koolhydraten wat terugdring.no votes
Reply With Quote
-
25-09-2018, 12:57 #15
Topicstarter heeft duidelijk aangegeven wat de aanleiding voor hem was om aan het dieet te starten dus als iemand specifiek nog een vraag heeft daaromtrent dan kan hij/zij die stellen en kan de ts daarop antwoorden.
Zie het nut niet in waarom hij een heel boek/levensverhaal moet neerpleuren terwijl hij toch een mooi begin heeft aangegeven.no votes
Reply With Quote

