-
13-09-2018, 12:12 #271Community Leader
- Registered
- 26/06/04
- Location
- -
- Posts
- 24,706
- iTrader
- 44 (98%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 238/835
no votes
Reply With Quote
-
-
13-09-2018, 12:13 #272
Daarmee bedoel ik dat wanneer de kostwinner meer dan goed verdient en het tijdelijk wegvallen van een volwaardig loon (van de vrouw) totaal geen invloed heeft op het inkomen van het koppel. Begrijp wel dat als je het met minder moet doen je dan gelijk nog meer gaat stressen maar ja dan moet je wel bepaalde zaken opofferen. Beslissingen nemen en daar de gevolgen van dragen.
Ja zo'n mensen die ALTIJD wel te klagen hebben ken ik ook meer dan zat. Die mensen doen ook veel te weinig qua ontspanning maja mss laat hun budget dat niet toe dus elk geval/elke situatie is anders. Andere mensen hebben daar dan wel het geld voor maar hen ontbreekt het dan weer aan inspiratie, initiatief, vrienden etc etcno votes
Reply With Quote
-
13-09-2018, 12:16 #273Member
- Registered
- 06/05/14
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 2,700
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 46/280
Mijn vriendin werkt halftijds voor de kinderen. Financieel is dat maar 500 euro/maand minder omwille van premies en speciale verlofstelsels, en een stressreductie en nu hoeft ze niet nog savonds en in het weekend te werken.
Ik wil niet halftijds werken omdat ik mijn werk graag doe en niet slecht verdien (+bijberoep). Ons gezamenlijk netto-inkomen is nu bovengemiddeld denk ik. Moest dit een stuk lager liggen zouden we dit niet doen. De bedoeling is wel dat ze meer gaat werken als de kinderen wat ouder zijn.
Ik zou niet willen dat ze thuisblijfmama wordt ook al zouden de financien dat toelaten. Lijkt me toch niet gezond voor haar sociaal leven/netwerk/....no votes
Reply With Quote
-
13-09-2018, 12:17 #274Member
- Registered
- 15/04/17
- Location
- Tokio
- Posts
- 1,087
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 135/170
no votes
Reply With Quote
-
13-09-2018, 12:20 #275Community Leader
- Registered
- 26/06/04
- Location
- -
- Posts
- 24,706
- iTrader
- 44 (98%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 238/835
Yeah right

Als ik er nu aan terugdenk, mijn mama was voltijds werkend en moest voor ons 3 zorgen terwijl papa veel weg was voor het werk.
Heb nu immens veel respect voor haar, weinige die haar dat gaan nadoen.
Winter/zomer ons met de fiets naar het school doen om dan zelf door te gaan naar haar werk om ons om 17u00 terug op te halen met de fiets aan de opvang..
En het straffe was dat die in alle omstandigheden zo logisch kon nadenken en nooit opgefucked werd.
Dit is een eerbetoon aan mij mama!
Papa van Manou <3 ~ Sportfreak ~ Standard Luikno votes
Reply With Quote
-
13-09-2018, 12:20 #276Member
- Registered
- 06/11/03
- Location
- Borgloon
- Posts
- 3,469
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 17/428
Mijn vrouw is sinds de kinderen er zijn half tijds gaan werken. Ze is sindsdien altijd op disndag en vrijdag thuis en om de week op maandag. De dagen dat ze thuis is doet zij alles voor de kinderen en de winkel en het eten.
Op de dagen dat ze werken is ( in Brussel) is ze om 6 u smorgens weg en pas tegen half 7 terug thuis. Deze dagen probeer ik van thuis uit te werken. Dan kan ik ze naar school brengen en gaan halen. Ze blijven op deze dagen ook in de naschoolse opvang, want als ik ze al tussen 15.00 en 16.00 moet gaan halen kan ik niet meer werken.
Als ik om 1 of andere reden niet van thuis uit kan werken, dan begin ik om 6 u te werken vanuit thuis. Daarna vertrek ik gewoon als ik ze op school heb afgezet (reistijd 40-45 min enkel). Ik ga de kinderen dan weer oppikken rond 17.00. Deze dagen zorg ik dan ook voor het eten. en op dinsdag ga ik ook mee naar de voetbal training.
We hebben wel poetshulp. Want ik heb geen zin om op zaterdag mijn vrije uren te spenderen aan poetsen en whatever. Liever wat met de kinderen bezig zijn.no votes
Reply With Quote
-
13-09-2018, 12:24 #277Approved 9liver
- Registered
- 05/11/03
- Location
- Bilzen
- Posts
- 3,571
- iTrader
- 66 (100%)
- Mentioned
- 3 Post(s)
- Reputation
- 17/45
Ons kleintje is 3 maanden. Mijn vrouw gaat 4 5de werken en ik ben overgeschakeld van zelfstandige naar vaste nacht. In de eerstkomende tijd zal ik 8 nachten en 6 dagen vrij hebben. Als ik terug verlof heb, zal dit 1 week op twee worden.
Ik wil er als papa bij zijn als de kleine groot wordt en ik wil mijn vrouw bijstaan in huishouden en de opvoeding. Als ik genoeg zou verdienen als zelfstandige, mocht ze van mij direct thuisblijven. Dus we hebben een andere oplossing gezocht, de tijd is me ook waardevoller dan de extra centen momenteel.no votes
Reply With Quote
-
13-09-2018, 12:27 #278Member
- Registered
- 15/04/17
- Location
- Tokio
- Posts
- 1,087
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 135/170
1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
13-09-2018, 12:36 #279Community Leader
- Registered
- 26/06/04
- Location
- -
- Posts
- 24,706
- iTrader
- 44 (98%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 238/835
Vanaf 01/11/2018 ga ik ook 4/5de werken en ben ik thuis op dinsdag. Maandag ben ik sowieso al altijd thuis, dus ik heb een fameus verlengd weekend.
Papa van Manou <3 ~ Sportfreak ~ Standard Luikno votes
Reply With Quote
-
13-09-2018, 12:39 #280
Mama's van vroeger zijn dan ook echte vrouwen, strijdsters en die-hard. Wij, wij daarentegen zijn maar een slap aftreksel daarvan.
no votes
Reply With Quote
-
13-09-2018, 12:45 #281Member
- Registered
- 02/01/16
- Location
- Oudenaarde
- Posts
- 5,499
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 26 Post(s)
- Reputation
- 166/553
Oooh, lieve schat... De realiteit valt heel hard tegen hoor ;p
Ik ben 7 maanden volledig thuis gebleven en geen seconde spijt van. Mijn zus die snapte na 4 maanden al terug naar volwassen gesprekken terwijl zij perfect een jaar thuis kon blijven zonder financieel enige opoffering te maken.
Ik werk nu halve dagen, perfect voor mij om er even uit te zijn. Maar die baby'tje zijn gewoon KEIhard werken en continu oververmoeid en zonder energie rondlopen. Geen hobby's en ontspannen sfeer dus maar vaak puur overleven. Ik heb 4 maanden borstvoeding gegeven bvb. Aan voeding geven was ik al 6u per dag kwijt. Dan had ik nog geen luier ververst, in slaap gewiegd, huiluurtje gehad, bezoek ontvangen (heb ik ook ongelofelijk afgeblokt! Die vreten energie en je houdt er enkel een overprikkelde baby aan over!) of iets in het huishouden gedaan.
Ook wat medische problemen gehad (zowel ik als zij) dus dagelijks (op een moment zelfs 3x per dag) thuisverpleging, wekelijks naar de specialist, verschillende keren ziekenhuisopname,... Dus heel vaak een baby die slecht in haar vel zit en dus continu bij mama wil zijn.
Nu is ze al 6 weken tussen 3u en 4u30 ongeveer wakker. Ik bedoel dat de dag dan gewoon start tot ze rond 7u een eerste dutje doet. Dus ik ben al van 3u30 op. Het huishouden is aan de kant, eten is al klaar voor vanavond en over een kwartier vertrek ik naar de crèche en naar het werk.
Slaap dan als de baby slaapt!
Ja hoor, ons prutske doet ongeveer 4 dutjes van 20 minuten overdag. Op de crèche slaapt ze niet dus als ik haar straks ga halen, is het thuiskomen, de draagzak in (beste investering ooit!) zodat zij een dutje kan doen en terug volle gas vooruit.
Maar ik vind het zalig haar te zien groeien, ontwikkelen, lachen,...
En papa overweegt 4/5de aan te vragen zodat hij ook meer kan genieten van haar.
Wij hebben trouwens 700 euro minder en geen financiële stress. Wel gehad maar nu loopt alles op wieltjes omdat alles goed gepland is. We hebben beide geen recht op ouderschapsverlof (onvoldoende anciënniteit bij huidige werkgevers) maar dat hield ons niet tegen. Dit kleine wondertje is voor ons beide onze eerste prioriteit!
Wij hebben gewoon wat pech gehad ivm medische zorgen en een klein prutske dat slapen "niet zo haar ding vindt"
hopelijk gaat het bij jou veel vlotter!
no votes
Reply With Quote
-
13-09-2018, 13:03 #282
Heftig!
Ja ik snap wel dat je op die manier wel opnieuw naar je werkplek verlangt.
Ken meerdere kersverse ouders die te maken hebben met huilbaby's en ééntje daarvan (een vriendin) die is wel gewoon thuis en slaapt wanneer haar baby slaapt. Eén dag per week last ze een inhaalslag in en komt ze 24u haar bed niet uit en leeft compleet volgens het ritme van haar baby. Dat werkt goed voor haar en de overige 4 dagen is ze wel gewoon de hort op. Baby slaapt kennelijk beter in de auto (maxi cosy) en/of wandelwagen.
no votes
Reply With Quote
-
13-09-2018, 13:21 #283Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Oslo
- Posts
- 19,728
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 117/1290
Myllan nu ook geen schrik aanjagen eh, je extrapoleert hier uw relatief uitzonderlijk geval ( meeste mensen zien geen ziekenhuizen met hun kinderen).
Wij hadden hier na een poosje perfect meerdere uren vrij per dag ( en dat is met 2). Dus lijkt me dat met 1 niet speciaal problematisch kind je echt wel relaxed rondloopt als je 100% thuis bent.*** Also sprach Zarathustra ***no votes
Reply With Quote
-
13-09-2018, 13:23 #284Member
- Registered
- 21/12/14
- Location
- blob
- Posts
- 2,809
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 47/259
no votes
Reply With Quote
-
13-09-2018, 13:24 #285Member
- Registered
- 07/07/04
- Location
- Ajoin City
- Posts
- 3,642
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 6 Post(s)
- Reputation
- 60/488
Maar wij mogen dan ook de andere kant niet tonen met een perfect kind..
Ik wrijf mij in mijn 2 pollekes tegelijk met het geluk dat wij er al mee gehad hebben. Hoop dat het mag blijven duren *hout houdt vast, ofzo*no votes
Reply With Quote

Ik heb in nog een andere familie ook ongeveer hetzelfde gezien. Het zal er natuurlijk ook vooral vanaf hangen wat voor personen mama en papa zijn. De ene mens klaagt en zeurt al wat meer of minder dan de andere.
