-
02-06-2015, 10:55 #8056Member
- Registered
- 24/09/13
- Location
- Brussel
- Posts
- 6,349
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 6/27
Eigenlijk is dat toch niet echt correct hoor. Tussen wat er in theorie kan en de praktijk ligt er een heel groot verschil. De playoffs zijn nu 6 jaar oud en dus kan je toch al eens een overzicht maken.
Eerste jaar: Genk (11de in reguliere competitie, moest in POII voorbij Standard) dat vanuit POII de finale mocht spelen tegen STVV en die won.
Tweede jaar: Westerlo eindigde net buiten POI (werd 8ste) en won POII en liet dan de barrage tegen Club vallen omdat ze toch geen Europees mochten spelen. Als die matchen gespeeld geweest zouden zijn, lijkt de kans me groot dat Club het wel gehaald zou hebben.
Derde jaar: Cercle eindigde net buiten POI (7de) en won POII en verloor dan duidelijk van Gent dat in POI zat.
Vierde jaar: Gent (werd 12de) won POII maar verloor dan totaal kansloos van Standard in de barrages (7-1).
Vijfde jaar: Oostende werd knap 9de in de reguliere competitie en won POII maar gaf forfait omdat het geen Europees wilde.
Zesde jaar: KVM werd 9de in de reguliere competitie maar verloor dan de barrages tegen Charleroi.
Op 6 jaar is het maar 1 keer gebeurd dat de ploeg uit POII de barrages won en dat was dan ineens ook een "grote" club zoals Genk bij wie het niet toevallig is dat ze uiteindelijk nog Europees afdwingen. Het is 2 keer gebeurd dat een ploeg echt laag eindigde in de competitie (11de en 12de: Genk en Gent), maar nooit in acuut degradatiegevaar. En ook dat zijn 2 traditioneel "grote" clubs.
Dat een ploeg het hele jaar ploetert en bijna degradeert en dan vlot even POII en de barrages kan winnen is onzin, in dit systeem. In theorie wel ja, in de praktijk is dat systeem veel te zwaar daarvoor en zit het eigenlijk toch gewoon goed in elkaar. Dat Genk uiteindelijk nog Europees haalde tegen STVV was op zich ook een goede zaak voor ons voetbal want die overwinterden daarna zelfs Europees. Weer een indicatie dat dit systeem de juiste clubs selecteert om ons land te gaan verdedigen in Europa. In een klassiek systeem zou STVV, dat het jaar nadien 11de werd, onze coëfficiënt wat om zeep geholpen hebben, waarschijnlijk.no votes
-
-
02-06-2015, 19:48 #8057Approved 9liver
- Registered
- 02/02/05
- Location
- W-VL
- Posts
- 23,388
- iTrader
- 9 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 110/134
Idd, volledig akkoord.
Er is meestal een reden waarom je in die PO2 terecht komt, in de meeste gevallen omdat je (net) niet goed genoeg bent voor PO1. Dit kan verschillende redenen hebben, en als blijkt dat je toch te goed bent voor PO2 (in feite) dan win je dat spel gewoon, en mag je het eens echt tonen tegen een PO1 ploeg, als je daartegen dan wint is dat dan gewoon verdiend, als je daartegen dan verliest heb/had je niets te zoeken in PO1 en dus Europees mijn inziens ook niet.
Misschien een beetje kort door de bocht, maar al bij al klopt dit wel uiteindelijk.++ Winnaar 9lives JPL prono - seizoen 2012-2013 ++
++ Member of eXposed Catastrofal Gamers ++
++ ██ ForZa FCB Blue Army ██ ++ You'll Never Walk Alone ++ ██ Liverpool FC ██ ++no votes
-
03-06-2015, 09:15 #8058Approved 9-lifer
- Registered
- 30/10/05
- Location
- Zakkemakke
- Posts
- 9,396
- iTrader
- 17 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 111/119
no votes

