Thread: Het grote MotoGP-topic
-
27-02-2018, 23:59 #1471Member
- Registered
- 02/02/18
- Location
- Sint-Truiden
- Posts
- 1,317
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 18
KTM heeft al meer vooruitgang geboekt tov Aprilla sinds die hun intrede hebben gemaakt in de MotoGP.
Ze zijn praktisch al beter dan Aprilla.
Dus ik zie positieve evolutie,natuurlijk gaat het niet vanop vandaag tot morgen,verwacht ook pas vanaf 2020 echt competitieve motor van KTM.
Over Lorenzo,het is duidelijk dat hij snelle piloot is als alles juist zit.
Bij het minste wat er mis loopt speelt dat te fel in zijn kopke,alles moet praktisch 100% goed zijn.
Hoe vaak heeft hij iedereen ook op een hoopje gereden?
Als die constant ritme te pakken heeft is er ook niet veel aan te doen.
In duels heeft hij het idd moeilijker,hij is meer lone ranger.
Marquez en Rossi bvb schuwen het duel niet en kunnen op geschikt moment hun aanvallen plaatsen,dat is een kwaliteit dat Lorenzo minder heeft.
In Brno kon hij er moeilijk aandoen dat hij wegzakte.
Als zijn team niet klaar is voor motorwissel verlies je kostbare tijd.
Ik vind dat hij in de tweede seizoenshelft toch potentieel heeft laten zien (al was er geen topresultaat bij) dus verwacht ik dit jaar meer van hem.no votes
Reply With Quote
-
-
16-03-2018, 13:09 #1472Member
- Registered
- 02/02/18
- Location
- Sint-Truiden
- Posts
- 1,317
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 18
Dit weekend eindelijk de start.
Ben curieus,meesten zeggen dat dit het competitiefste seizoen ooit kan worden.
Topfavoriet is en blijft Marquez imo.
Al verwacht ik dat een van de Ducati's (Dovi,Lorenzo) met de zege gaat lopen zondag .
Rossi ook bijgetekend voor 2 jaar,hing al langer in de lucht maar nu officiëel.
Hopelijk voor hem niet teveel van het goede.
Is en blijft topatleet maar toch,kan toch niet eeuwig opboksen tegen jong geweld.no votes
Reply With Quote
-
17-03-2018, 18:12 #1473
EINDELIJK!
no votes
Reply With Quote
-
17-03-2018, 20:36 #1474Member
- Registered
- 03/06/04
- Location
- Aarschot
- Posts
- 4,122
- iTrader
- 45 (98%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0
no votes
Reply With Quote
-
17-03-2018, 21:45 #1475Member
- Registered
- 11/09/12
- Location
- Aarschot
- Posts
- 17,431
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 14 Post(s)
- Reputation
- 62
no votes
Reply With Quote
-
18-03-2018, 10:51 #1476
Wat zijn de weersvoorspellingen? Sneeuw afgewisseld met zon, met af een toe een drupje regen en een zandstorm?
no votes
Reply With Quote
-
18-03-2018, 20:07 #1477Member
- Registered
- 02/02/18
- Location
- Sint-Truiden
- Posts
- 1,317
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 18
Weeral mooie en spannende race.
Fabrieks Yamaha's toch in orde,VR46 knap naar podium en Vinales ook redelijk resultaat na inhaalrace.
In rechtstreeks duel met Dovi moet Marquez toch wederom zijn meerdere erkennen.
Was wel duidelijk dat Zarco boel beetje ophield maar had toch niet verwacht dat die nog zo ver ging wegzakken.
Mannen achter hem hadden duidelijk overschot.
Spijtig van de crash van Rins,had graag geweten waar die was geëindigd.
Cal eens erop blijven zitten en knap vierde.
Nu 2 races waar ik Marquez als winnaar verwacht (Argentinië (als hij daar niet crasht is de kans groot dat hij wint imo) en de VS ).no votes
Reply With Quote
-
18-03-2018, 22:41 #1478Member
- Registered
- 11/09/12
- Location
- Aarschot
- Posts
- 17,431
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 14 Post(s)
- Reputation
- 62
Moet je me even uitleggen hoe je tot die conclusie komt? De Ducati EN Yamaha waren hier duidelijk de betere motoren. De laatste drie jaar won een Yamaha, met telkens Dovi erachter als tweede...
Dat terzijde was het inderdaad een race om van te smullen.
Hoop dat Zarco zich permanent in de top 5 kan vestigen want die rijdt toch echt wel zalig. Ik hoop zo hard dat die Pedrosa vervangt in 2019, dan heb je een dreamteam om u tegen te zeggen.no votes
Reply With Quote
-
18-03-2018, 23:37 #1479Member
- Registered
- 02/02/18
- Location
- Sint-Truiden
- Posts
- 1,317
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 18
no votes
Reply With Quote
-
19-03-2018, 03:05 #1480My CSS Movie /// Totally into Sim-racing: My Compilation of 2 years in the Corvetteno votes
Reply With Quote
-
19-03-2018, 09:27 #1481Member
- Registered
- 11/09/12
- Location
- Aarschot
- Posts
- 17,431
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 14 Post(s)
- Reputation
- 62
Oostenrijk was één van Dovi zijn slechtste wins vorig jaar, heel dat circuit is 100% Ducati vriendelijk, dat Marquez daar in de laatste bocht nog zo'n kans kan wagen spreekt boekdelen over het talent van Marquez, en niet Dovi. Net hetzeflde in Qatar, de Ducati en Yamaha waren de betere motoren voor dit circuit, maar opnieuw is daar Marquez nota bene op een hardere band die daar toch weer in slaagt in de laatste ronde dicht genoeg te zitten om een kans te wagen. Het is Dovi die er niet in slaagde goed te kwalificieren, en dan goed te starten, en te moeten terugkomen, en dan in de laatste 6 ronden wel het tempo kan verhogen maar niet hoog genoeg om Marquez af te schudden.
Met andere woorden (en dat is mijn mening) Dovi heeft de moto harder nodig om te winnen dan Marquez.
Als het om rechtstreekse duels gaat dan snap ik helemaal niet dat je überhaupt nog iemand boven Marquez kan zetten? Zelfs Rossi niet.
Exact.
----
Iets anders, hoe triestig was Lorenzo weeral.Last edited by FlatSix; 19-03-2018 at 09:32.
no votes
Reply With Quote
-
19-03-2018, 10:25 #1482
Haha true, de Lorre had weer niks in de pap te brokken.
Mooie race, had Zarco liever wat hoger zien eindigen.
Of hij het volk op hield durf ik precies niet zeggen, waar ik wel van verschoot was dat hij zo ver afzakte eens zijn ritme gebroken was.
Net als altijd haalde Marquez weer alles uit de kast in de laatste ronde, heerlijk. Die gast gaat er toch altijd wel 200% voor.
Hoewel ik een Marquez-fan ben, heb ik toch wel veel respect voor de rijstijl van Dovi. Altijd loepzuiver en nooit drieste inhaalmaneuvres.
In dit geval had hij het voordeel een sterkere motor te hebben, maar aan een gebrek aan talent zal het zeker niet liggen.
Simeon heeft duidelijk nog een en ander te leren
En in de Moto2 is Sam "lowsider" Lowes er weer naast gaan liggen
no votes
Reply With Quote
-
19-03-2018, 10:34 #1483Member
- Registered
- 11/09/12
- Location
- Aarschot
- Posts
- 17,431
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 14 Post(s)
- Reputation
- 62
Misschien als die dat eens wat vaker deed dan had die vorig jaar wereldkampioen geworden. Een direct voorbeeldje van een flater is dan wel Phillip Island,....
Inderdaad, talent zat, maar een trapje onder Marquez of Rossi. Lorenzo zet ik nog wat trapjes lager...no votes
Reply With Quote
-
19-03-2018, 10:49 #1484Member
- Registered
- 03/08/02
- Location
- Gavere
- Posts
- 37,519
- iTrader
- 23 (100%)
- Mentioned
- 57 Post(s)
- Reputation
- 188
Is dat zo? Allez, kijk naar de uitslag - 3 Honda's in de top 10, 3 Yamaha's, 3 Ducs, en allemaal redelijk door elkaar. Het leek me allemaal vrij hard aan elkaar gewaagd, zeker de Honda en de Ducati, Yamaha misschien een tikje minder zelfs.
Het is altijd zo zichtbaar dat de Ducati een hogere topsnelheid haalt, en dat is ook iets gemakkelijk om naar te wijzen omdat het meetbaar is, maar dat wil niet zeggen dat de Honda inherent slechter is. Als die gemakkelijker door de bochten gaat (werd overigens gisteren ook vernoemd dat die Ducati mid-corner nog steeds niet zo goed is als de Yamaha en Honda) is dat ook een zeer wezenlijk voordeel.
Goede race wel. Je wist dat Marquez in de laatste bochten nog een last-gasp lunge zou doen. Dovi vermoedelijk ook, heeft ondertussen echt al goed geleerd hoe te anticiperen - gewoon laten komen, achterlangs kruisen en bocht beter uitkomen.
Zarco... Toch teveel kruit verschoten in het begin vermoedelijk. Dit keer stond hij niet op zachtere banden dan de andere toppers (Marquez uitgesloten) maar toch weer hetzelfde fenomeen als vorig jaar.
Verder ook zeer aangenaam verrast door Rins. Toonde vorig jaar ook een aantal mooie dingen vs Iannone, jammer dat hij er niet op bleef zitten.
En Rossi tenslotte, ik vraag mij af of hij tot het einde had kunnen meedoen indien hij wat meer vertrouwen had gehad bij het ingaan in T1. Zat meerdere keren ervoor voor de remzone, maar liet het keer op keer liggen.no votes
Reply With Quote
-
19-03-2018, 16:30 #1485Member
- Registered
- 02/02/18
- Location
- Sint-Truiden
- Posts
- 1,317
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 18
Ik heb het niet over talent,maar over de racefacts.
3X dat Marquez het niet haalt tov Dovi in close head 2 head battle.
Ik deel uw mening dat Marquez het grootste talent is in het huidige MotoGP veld.
Dat hij dat talent aanspreekt om het gebrek aan beste motor te compenseren lijkt me dan logisch.
PS : same in Assen 2015,Marquez move laatste bocht,VR door gravel maar wel als eerste over de finish.
Mugello 2016 of 2017,Marquez move laatste bocht vs Lorenzo.Lorenzo als winnaar over finish met minimale marge tov Marquez.
Nog kleiner dan gisteren met Dovi in Qatar.
Ik zal dat verkeerd interpreteren zeker.
Als Marquez wint is dat vaak op dominante wijze en niet in fights till the end.
Australië 2015 was dan weer uitzondering,die laatste ronde toen

Verschil tussen Dovi en Marquez is de consistentie imo.
Marquez haalt vaker podium dan Dovi die wisselvalliger is.
Ik vind Dovi op sommige circuits zwak (Aragon bvb)
Geloof zelfs dat Marquez een DNF meer had voor Valencia.
Zelfs in 2015 was Marquez wereldkampioen geworden moest die er toen niet zo vaak gaan naast liggen,dan was er totaal geen sprake geweest van Sepangate.
Over Rossi:hij doet het toch ook maar weer op de momenten dat het er toe doen,de zondag.
Het is toch al veel vaker voorgekomen dat hij ondanks matige/slechte kwalificatie topresultaat haalt in de race,mag toch geen verrassing zijn.
Respect daarvoor en ik ben totaal geen VR46 fan,integendeel.
Lorenzo kon ook nog enigzins de meubelen gered hebben,zat in de buurt van Vinales op het moment dat hij crashte dus had mogelijk ook zo rond plaats 6 à 7 kunnen eindigen.
Zarco blijkbaar te weinig grip in slotfase,vandaar spectaculaire terugval.
PS:ook weinig over de mooie prestatie van Crutchlow.
Is eens blijven zitten.no votes
Reply With Quote

