Thread: Ebola virus
-
25-08-2014, 13:12 #151
Het zou in Congo om een ander type ebola gaan.
New Outbreak? Two People Die of Ebola in Congo - NBC News
In West-Afrika is het de Zaire strain.
In Congo zouden er al 13 doden zijn, waaronder 5 genezend personeel. Men heeft blijkbaar wat mis gecommuniceerd. Er zijn blijkbaar nog een pak meer zieken.
In Congo gaat het blijkbaar zowel om de Sudan-strain als om de mix van de Zaire en Sudan strains (de mix is de dodelijkste van de ebola varianten).Last edited by Nesjamag; 25-08-2014 at 13:18.
Unlimited Potential!no votes
Reply With Quote
-
-
26-08-2014, 14:14 #152
Met deze persoon ben ik het volledig eens.
Ebola in West-AfrikaUnlimited Potential!no votes
Reply With Quote
-
26-08-2014, 14:21 #153
Heb jij een bron ivm die malaria?
is dat >300 000 mensen / jaar?
'100 000den aan andere ziekten', en omdat dit het geval is, vind je het maar 'normaal' dat er nog een ziekte mag bijkomen?
Zo kan je iedere epidemie/ziekte weerleggen omdat er 'xxx mensen aan de Y ziekte zijn gestorven.'
no votes
Reply With Quote
-
26-08-2014, 16:22 #154Platinum Member
- Registered
- 18/06/03
- Location
- Boedapest
- Posts
- 3,636
- iTrader
- 41 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 8/72
Malaria - Wikipedia, the free encyclopedia
The WHO estimates that in 2010 there were 219 million cases of malaria resulting in 660,000 deaths.Trophyboosting: VIAGRA® for the impotent e-peen
PSN: Belgianbonzaino votes
Reply With Quote
-
28-08-2014, 20:42 #155
Ebola death toll rises as outbreak accelerates - CNN.com
3069 infecties, 1552 doden.
WHO meent dat er minstens 20000 infecties zullen zijn voordat ze het zullen containen.Unlimited Potential!no votes
Reply With Quote
-
29-08-2014, 09:18 #156
Man in quarantaine in Brussel na mogelijke besmetting ebola - Het Nieuwsblad
Je mag nog zo idealistisch zijn als je wil, waarom zou je ginder in godsnaam je leven gaan op het spel zetten?no votes
Reply With Quote
-
29-08-2014, 09:19 #157Allemaal nobel wel, de artsen en gezondheidsmedewerkers die naar Afrika afreizen om daar mee te helpen ebola te 'vernietigen'. Neemt niet weg dat men gisteren in Terzake/het journaal een journalist stuurde naar dat gebied.Een medewerker van Artsen Zonder Grenzen zit in quarantaine omdat hij *mogelijk besmet is met het ebolavirus. De man maakte deel uit van een team dat ebola bestrijdt in West-Afrika.
De Belg keerde een tweetal weken geleden terug uit een West-Afrikaans land waar hij in een team werkte dat ebolapatiënten behandelt. Gistermiddag werd hij plots onwel en had hij ook koorts. Omdat hij pas terug was uit een risicogebied, werd hij naar het Brusselse Sint-Pietersziekenhuis gebracht. Het is absoluut nog niet zeker of hij effectief besmet is.
"De koorts kan ook een symptoom van malaria zijn", klinkt het bij de FOD Volks*gezondheid. é"Maar omdat deze man wel degelijk in contact kwam met ebola-*patiënten, vormt hij een *groter risico. Hij wordt nu *onderzocht. Als de koorts snel verdwijnt, is er niets aan de hand. Heeft hij morgen (vandaag, red.) nog koorts, dan wordt een bloedstaal opgestuurd naar het labo en zal blijken of hij effectief ebola heeft."
Wat zag hij: hele dorpen in quarantaine.
MAAR de bevolking zelf blijft er heilig van overtuigd dat Ebola niet bestaat en één of ander duister plan is van de overheid om de burgers op te sluiten in hun dorp.
Dan hoor je een bericht dat WHO enkele 100den miljoenen euro's zou nodig hebben. Feit is wel dat ze echt wel héél laat gereageerd hebben op dit virus en het eerst enkele maanden z'n gang hebben laten gaan.
Je mag er nog miljarden euro's tegen smijten, als de bevolking u niet gelooft en geen enkele vorm van hygiëne wil hanteren + er geen rioleringen zijn (rioleringen zijn de straten waar de mensen dagelijks op hun blote voeten doorwandelen), waar de zieke gewoon op straat worden gelegd en ze mensen die effectief ebola hebben worden 'bevrijd uit hun quarantaine en worden weg gedragen naar de stad'. Dan ga je die ziekte/virus nooit kunnen indammen. Daar moet je imo geen viroloog zijn om dat in te zien.
Btw:
De persoon is al 2 weken terug in België na z'n trip naar Afrika en het in contact komen met bevestigde gevallen van Ebola. Als het Ebola is, heeft die persoon 2 weken zitten rondlopen en zitten verspreiden. Stel u maar eens voor dat je op consultatie/onderzoek bent geweest bij die dokter. Gezonde mensen gaan trouwens niet een dokter, maar meestal zieke/verzwakte mensen. Wat hun kans op besmetting groter maakt.
Waarom screent men niet alle mensen die uit Afrika komen, waarbij ze in contact zijn geweest met Ebola? Je moet me niet wijsmaken dat dit onmogelijk is. Is zeer gemakkelijk te regelen. Vraag de lijst op bij artsen zonder grenzen en sein hen bij het binnenkomen van de luchthaven. Direct quarantaine en screenen.
Precies of ze willen dat een pandemie uitbreekt, als je hun incompetentie ziet.Last edited by EternalSilence; 29-08-2014 at 09:42.
no votes
Reply With Quote
-
29-08-2014, 09:29 #158no votes
Reply With Quote
-
29-08-2014, 09:32 #159
IK zie het al in de kranten verschijnen:
'screening kan niet doorgaan, wegens te hoge kosten en slinkend budget'.no votes
Reply With Quote
-
29-08-2014, 09:39 #160Approved 9liver
- Registered
- 21/02/04
- Location
- West Vlaanderen
- Posts
- 561
- iTrader
- 16 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 2/6
no votes
Reply With Quote
-
29-08-2014, 10:23 #161
Nu is er nog zo iets als de incubatietijd van het virus.
Het virus zou dus niet overgedragen kunnen worden tijdens deze incubatie tijd. Hoewel ik daar geen echte wetenschappelijk bronnen heb van gezien.

Voor het HIV virus is er trouwens ook een incubatie tijd nodig.
Stel je bent besmet/denk besmet te zijn door bloedoverdracht met bevestigde HIV patiënt op 1/2/2014 dan word er bloed afgenomen. Op zich kunnen ze dan enkel misschien wat verhoogde activiteit van witte bloedcellen zien.
Pas na 6(?) maanden kan men met zekerheid een HIV test afnemen om te bepalen of je al dan niet seropositief bent.
Gedurende die 6 maanden kan je gerust tientallen mensen besmetten als ze in contact komen met u bloed (misschien door een wonde aan de vinger tijdens het werken?).
Is het trouwens niet bij wet verplicht om te melden of je al dan niet seropositief bent?
Ik meen eens gelezen te hebben dat een persoon die wist dat hij besmet was, toch onveilige seks had gehad met iemand en hiervoor is vervolgd en zwaar beboet/gevangenisstraf heeft gehad.no votes
Reply With Quote
-
29-08-2014, 12:58 #162
volksgezondheid te druk bezig met het controleren van het rookverbod.
ze gaan er veel te lax met om, zal niet lang meer duren of het zit onder onsLast edited by Pallieter030; 29-08-2014 at 13:08.
People are always asking me how is it that firefighters run into a burning building when everyone else is running out. Courage is the answer.no votes
Reply With Quote
-
29-08-2014, 14:04 #163
Er is af en toe verwarring over hoe genezend personeel en sommige topdokters besmet geraken omdat zij geen rechtstreeks contact hebben gehad met patiënten.
Enkele gezondheidsorganisaties zeggen nu wel dat besmetting ook mogelijk is wanneer iemand gedurende uren in dezelfde ruimte als een besmet iemand zit.
Er zijn ook zorgen over honden die lijken opeten en dan ongeregistreerd rond bewegen. Die worden niet getracked en kunnen de besmetting mogelijk wel verspreiden.
Het WHO heeft enorm gefaald door er vanaf het begin niet massaal de boel te gaan containen.
Imo gaan ze blijven falen. Als ze het al zover hebben laten komen zie ik niet in waarom ze plots wel competent zouden handelen.Unlimited Potential!no votes
Reply With Quote
-
29-08-2014, 14:28 #164Member
- Registered
- 07/06/08
- Location
- Roeselare/Diest
- Posts
- 776
- iTrader
- 37 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
En wat doet jou dat besluiten? In de literatuur die ik vind bevestigt men dat Ebola niet besmettelijk is zolang er geen symptomen zijn. Bij de eerste symptomen is deze man in quarantaine geplaatst dus hij is nooit een gevaar geweest voor de mensen rondom hem.
De nieuwste tests kunnen al tot twee weken na infectie uitsluitsel geven.
Screening is niet nuttig als er niks te detecteren valt in het bloed. Men zou iedereen uit die landen (dagelijks een vliegtuig vol ofzo?) tot 3 weken in quarantaine moeten houden voor men iets kan detecteren, voor een ziekte die wetenschappelijk gezien die maatregel niet waard is. En op het moment dat men iets kan detecteren liggen ze kotsend op de grond, dus dan weet men zo ook wel hoe laat het is.Last edited by Siezemore; 29-08-2014 at 14:44.
no votes
Reply With Quote
-
29-08-2014, 14:33 #165
Ebola virus has mutated during course of outbreak - The Washington Post
Het WHO denkt trouwens ook dat er mogelijk reeds 12000 doden zijn in deze uitbraak.Last edited by Nesjamag; 29-08-2014 at 14:52.
Unlimited Potential!no votes
Reply With Quote


