-
04-11-2019, 12:02 #3586Banned
- Registered
- 16/05/16
- Location
- 1234
- Posts
- 3,781
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 300/376
en opnieuw stap je in de redenering die men hier in Vlaanderen al 3 decennia toepast. de verantwoorldiejkheid volledig buiten de vreemdeling, allochtoon, migrant, vluchteling, buitenlander leggen (kies zelf maar de politiek correcte term).
da's de reden waarom ons migratiebeleid een volstrekte ramp is.
ga naar Amsterdam en zelfs die marokkaantjes daar gebruiken allemaal redelijk feilloos het irritante hollandse accent. Waarom kan dat daar en blijven onze marokkaantjes hier steken op een taalniveau "de meisje"?
allemaal de schuld vd Vlaming die cultuur niet snapt?no votes
Reply With Quote
-
-
04-11-2019, 12:08 #3587The channel hoarder
- Registered
- 10/11/09
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 13,698
- iTrader
- 9 (100%)
- Mentioned
- 87 Post(s)
- Reputation
- 1364/2153
Dat klopt dus helemaal niet, hè. "Die Marokkaantjes" gebruiken feilloos het hollandse accent, alleen maar om dat jij geen geboren Hollander bent. Voor jou klinkt dat hetzelfde, maar voor hen klinkt dat even "anders" als een Belgische Marokkaan die Vlaams spreekt, hoor. Kijk naar de honderden grapjes over hun accent ginds. Dat is gewoon hoe taal werkt.
Maar wat Merlion zegt, is dan ook niet noodzakelijk een kwestie van schuld. En zeker niet van persoonlijke schuld. Je kunt toch redenen vinden waarom integratie niet werkt in veel gevallen, zonder daarbij de persoonlijke schuld van die gevallen te ontkennen? Je kunt toch zeggen dat er veel drempels zijn voor legale migranten hier, onder andere door de taal en hoe moeilijk "wij" het maken voor hen om bijvoorbeeld die taal (snel) te leren, en tegelijk zeggen dat er een persoonlijke verantwoordelijkheid is van de migrant om de taal te leren?
Het hoeft toch niet A of B te zijn? De schuld van hen of de schuld van ons? Daar ben je toch niks mee als je wilt kijken naar een integratiebeleid?no votes
Reply With Quote
-
04-11-2019, 13:06 #3588Banned
- Registered
- 16/05/16
- Location
- 1234
- Posts
- 3,781
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 300/376
Misschien maken we het hen te moeilijk door ons onvoorstelbaar goed uitgebouwd pamperbeleid
vandaag kan de nieuwkomer zich zelfs achter wachtlijsten voor taallessen verstoppen.
De overheid biedt er niet genoeg aan dus moet ja als nieuwkomer blijkbaar die moeite niet eens meer doen,
wil je trouwen? importeer gewoon een bruid en opnieuw geen reden voor de taal? werken? er zijn utkeringen
je kinderen hoef je neit naar de kleuterklas te sturen en vandaag werd het idee van een taaltest voor het 1e leerjaar door experten afgeschoten. Stel u voor dat ge in het 1e leerjaar, in de grootsteden, teveel kinderen krijgt die plots wel weer Vlaams verstaan. Ge zou die ineens te vlot kunnen leren lezen en schrijven zeker?3 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
04-11-2019, 13:10 #3589Member
- Registered
- 02/04/05
- Location
- Gent
- Posts
- 12,647
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 346/379
no votes
Reply With Quote
-
04-11-2019, 13:29 #3590Member
- Registered
- 04/07/19
- Location
- ledegem
- Posts
- 3,312
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 20 Post(s)
- Reputation
- 145/675
Terwijl Merliin in zijn voorbeeld wel indirect aanhaalde hoe hij zelf streng is op taal aangezien hij de man helemaal niet verstond wegens verkeerde woordkeuze.
Verstuurd vanaf mijn SM-G390F met TapatalkOok na 9lives gaat dit mooie forum verder, registreer je nu op https://www.beyondgaming.be/forum/no votes
Reply With Quote
-
04-11-2019, 13:42 #3591
De ervaringen van mijn vrouw met heel die taalkwestie zijn eigenlijk overwegend positief. Ze kon Engels en Spaans (moedertaal) en was zo verbaasd hoe in die eerste weken zelfs oudere mensen haar in het Engels konden helpen. Ze is dan meteen met Nederlands begonnen van A1 tot eerste semester B2, waarna het schooljaar afliep en ze een job vond. Mensen reageren eigenlijk enkel maar positief als ze probeert Nederlands te spreken, en schakelen ook heel snel over naar het Engels. Dit alles in Vlaanderen uiteraard, in Brussel vroeg ze eens de weg aan een agent in het Engels en die begreep natuurlijk enkel Frans

Bij een sollicitatie voor de keuken van het VUB-restaurant, kreeg ze te horen dat ze over een C1 Nederlands moest beschikken en dus niet werd weerhouden. Op zich is dat, zeker in een universiteit, belachelijk hoog om in de keuken te werken, maar ik gok dat dit iets te maken heeft met de rol van het Nederlands in Brussel.
Nu werkt ze in een plaatselijk restaurant, waar men haar in het Nederlands of Engels of een mix aanspreekt. Eigenlijk vindt mijn vrouw ons over het algemeen beleefd en weinig racistisch, maar zij vergelijkt natuurlijk met hoe Mexicanen in de VS worden bekeken. Het is ook opmerkelijk hoe sommige mensen haar wel vijandig benaderden, tot ze merkten dat ze Spaans spreekt en uit Mexico komt. Dan denk ik dat het vooroordeel bruin=Marrokaan of Turk daar speelt.
Wat zij ook vond, komende uit een maatschappij waar het iedereen voor zich is, is dat ons systeem om met nieuwkomers om te gaan nogal gericht is op zachtheid en uitgaan van het goede van de mens. Na een hoop anekdotes zoals een nutteloze integratiecursus, een vluchtelinge die A1 Nederlands bleef falen omdat dit toch terugbetaald werd, een Spaanse en een Griekse dame die uitlegden hoe je zo lang mogelijk een uitkering kan blijven trekken, ... gelooft ze dan ook niet echt dat dit systeem op lange termijn houdbaar is.Last edited by Sylverscythe; 04-11-2019 at 13:48.
Time is the school in which we learn, time is the fire in which we burn.no votes
Reply With Quote
-
04-11-2019, 14:09 #3592The channel hoarder
- Registered
- 10/11/09
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 13,698
- iTrader
- 9 (100%)
- Mentioned
- 87 Post(s)
- Reputation
- 1364/2153
Op welke manier is dat een antwoord op mijn post, waarin ik zeg dat "redenen" en "oorzaken" niet ter vervanging zijn van persoonlijke schuld, maar dat beiden kunnen bestaan? En wat de vraag wie er het meest "schuldig" is bijdraagt aan het integratiebeleid?
Ik kan ook totaal niet aan je post uit, ik zou niet weten wat ze betekent. Als ik het heb over onder andere de taal (één deelaspect), en daar dan nog één apart onderdeeltje van als voorbeeld (de aangeboden wegen om die te leren), hoe werk je van daaruit dan naar een geïmporteerde bruid? Dat heeft toch niks met elkaar te maken? Wat ik zeg, is dat bijvoorbeeld de kostprijs van de inburgeringscursus voortaan 180€ zal bedragen. Jambon vergeleek dat met de kost van het CVO, en vond de prijsstijging maar normaal. Alleen, bij het CVO krijgen mensen met een leefloon volledige vrijstelling van de studiekost. Of bijvoorbeeld sociaal tolken die 6x duurder worden. Wat helpt dat de integratie vooruit, om mensen het bij voorbaat moeilijk te maken om te integreren? Dat bedoel ik met het verschil tussen schuld en oorzaak. Dan is het falende beleid daarvan een oorzaak, maar dat maakt nog altijd niet dat zij een verminderde persoonlijke verantwoordelijkheid dragen.Last edited by Loser; 04-11-2019 at 14:14.
no votes
Reply With Quote
-
04-11-2019, 15:39 #3593Member
- Registered
- 02/06/04
- Location
- de boerebuite
- Posts
- 9,103
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 14 Post(s)
- Reputation
- 1519/1783
Dat is er niet zomaar gekomen.
Mijn grootouders, mijn moeder en haar zussen waren ook politieke vluchtelingen. Die hebben zich als 6 - 12 jarigen het Nederlands eigen moeten maken. Ook mijn bomma heeft zich ondanks haar hogere leeftijd eerst Duits (eerste migratieland was Oostenrijk) en daarna het lokale dialect eigen gemaakt. Dat dialect was thuis de voertaal. Haar 3 dochters hebben zich allemaal geïntegreerd en zijn uiteindelijk ook getrouwd met autochtone partners. De ambities van mijn moeder strookten ook niet volledig met de waarden en normen waar zij mee grootgebracht was (vrouwen hoorden helemaal niet te studeren maar te naaien en te koken). Toch heeft mijn moeder een hogeschool diploma behaald.
Ik spreek van de jaren '60 vorige eeuw, ver voordat taalcursussen Nederlands voor migranten bestonden en wachtrijen als excuus gebruikt werden om geen inspanningen te moeten leveren.
Als integratie kan lukken voor politieke vluchtelingen, dan kan je dit gerust ook minimaal eisen voor economische vluchtelingen. Hun toestand is niet urgent, want er is helemaal geen oorlog, hooguit armoede en werkloosheid. Zij kunnen hun migratie in tegenstelling tot oorlogsvluchtelingen wel plannen, en zo ook alle voorbereiding zoals het leren van de taal ginder al op zich nemen.
De organisatie hiervan ontbreekt momenteel grotendeels, maar in principe zou je heel de economische vluchtelingenstroom op die manier kunnen legaliseren door met quota en examens te werken. Laat ze ginder taalexamens afleggen en stuur de besten van de hoop naar hier. Gaan we wedden dat dat integratieprobleem na 1 generatie opgelost is?First the dodo died, then Dodi died, Di's dead, and Dando died. I bet Dido is crapping herself!2 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
04-11-2019, 15:59 #3594Member
- Registered
- 28/07/02
- Location
- Gent
- Posts
- 2,195
- iTrader
- 19 (91%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 84/144
You Can’t Wake A Person Who Is Pretending To Be Asleep.
no votes
Reply With Quote
-
04-11-2019, 16:35 #3595
Tja, een voorbeeld voor alle migranten zeker. Met de bedenking dat ze voor volledige assimilatie zijn gegaan, ik denk dat we dat niet echt kunnen eisen. De generatie van onze ouders is massaal gaan studeren, ondanks wat daarvoor de norm was hoor, dus je moet dat volgens mij niet echt vergelijken met de culturele "baggage" die bepaalde migranten hebben (en dan wil ik daar bepaalde takken van de Islam gerust als een groot probleem benoemen). Misschien ligt die hoge aanpasbaarheid aan het land vanwaar zij kwamen? Ik weet het niet hoor, wat is volgens jou de reden dat het dan bij zovelen niet lukt? Is het werkelijk onze "pampermaatschappij", want dat lijkt mij nogal gemakkelijk gezien in landen waar die er niet is we gelijkaardige problemen zien. Wat ik wel als extra factor zie is gettovorming, als jouw bomma in een wijk was gaan wonen waar iedereen haar moedertaal sprak was er van integratie misschien minder sprake.
Wel, "ter plekke" een instroom organiseren met taalexamens en dergelijke lijkt mij alvast dik in orde, maar lijkt mij ook weinig realistisch. Iemand die zijn gezin niet kan onderhouden maakt dat hij hier is, die gaat niet eerst een ellenlange procedure doorlopen (met taalcursussen die ook niet gratis zullen zijn) terwijl zijn kinderen verhongeren lijkt me.
Daar kunnen we niet veel mee.Time is the school in which we learn, time is the fire in which we burn.no votes
Reply With Quote
-
04-11-2019, 19:27 #3596Member
- Registered
- 02/06/04
- Location
- de boerebuite
- Posts
- 9,103
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 14 Post(s)
- Reputation
- 1519/1783
Je moet assimilatie niet eisen, maar je moet ook niet onder stoelen en banken te steken dit uiteindelijk wel de enige sleutel tot succes is.
Dit is eigenlijk ook waar het falen van integratie begint: door op voorhand zaken die in the best intrest van nieuwkomers liggen af te bakenen en te stellen dat we deze niet kunnen eisen. Als je als gastland bereid bent om nieuwkomers op te ontvangen, is het dan zo vreemd om ook opofferingen te vragen van de mensen die zich hier permanent willen vestigen?
Onze samenleving is ideologische neuroses aangeleerd dat zulke voorstellen defacto onder ‘racisme’ vallen omdat je daarmee minachtend zou doen jegens andere culturen alsof die minderwaardig zouden zijn. Die ideologische aansturing is verkeerd en contraproductief geweest.
Eigenlijk is het juist zeer vreemd dat men nieuwkomers zomaar een plaats in de maatschappij laat opeisen EN tegelijkertijd stelt dat dit met het volledige behoud van je eigen cultuur mag zijn EN liefst nog in gettovorm. Dan kan je niet anders dan met de autochtone gemeenschap in conflict liggen over waarden en normen waardoor je ook nooit tot aanvaarding kan komen. En nergens ter wereld is dit ooit goedgekomen. Niet in Myanmar en ook niet in Kosovo.
En het verschil tussen assimilatie en integratie is zeer vaag. Cultuur is niet iets dat je duidelijk kan afbakenen. De Vlaming kan zich eigenlijk al niet inbeelden wat er nu juist in een Vlaams canon zal staan.
Heeft mijn moeder dubbele nationaliteit? Ja. Kan ze nog de taal van haar geboorteland spreken? Ja maar is enkel handig als je daar op vakantie bent. Maakt zij de typische gerechten van haar moederstreek klaar? Ja, ik ook. Maar wij maken ook graag ballekes in tomatensaus klaar.
Is dan van een volledige 100% assimilatie sprake? Voor mij persoonlijk voelt dat aan als 95%. Voor mijn moeder is dat eerder 85% ofzo.
En ja, de hoge aanpasbaarheid zal uiteraard ook liggen aan het land van herkomst en de cultuur ginder. Hoe harder deze waarden en normen verschillen van onze Westerse cultuur, hoe meer moeite gedaan moet worden voor die integratie want je moet je gewoon ook veel meer aanpassen. En daarom wordt ook altijd naar dezelfde ethnische bevolkingsgroepen gewezen waar de problemen zich meestal voordoen.
Maar heel de insteek van economische migratie is ook gewoon nefast. Het ideale uitgangspunt zou zijn dat migranten naar hier migreren voor onze Vlaamse cultuur en om Vlaming te worden. Maar dat doen ze niet. Ze trekken om andere redenen naar hier: Luxe, welvaart, geld, sociale zekerheid, gezondheidszorg.... dat zijn eigenlijk gewoon resources.
De tweede reden dat ze zich niet integreren is omdat heel veel van die economische vluchtelingen het idee is aangeleerd dat alle malaise in hun thuisland te wijten is aan Westers kapitalisme en imperialisme. Deze mensen haten onze cultuur, ze willen er geen deel van uitmaken. Ze zijn hier alleen maar voor het verwerven van onze luxe als een wraakactie op blank kolonialisme. Zij zien het als een of ander pervers geboorterecht om alle rijkdom die het Westen uit hun land gestolen heeft, op deze manier terug te stelen. Vandaar ook het gebrek aan dankbaarheid.
Dat is natuurlijk maar een troostprijs. Want onze cultuur is ook de bron van onze rijkdom, en zonder die cultuur aan te nemen, blijf je in de sloppenwijken van Brussel onderaan de sociaal-economische ladder bengelen.
Gratis taalcursussen ter plekke kunnen vrij gemakkelijk en goedkoop georganiseerd worden. En een migrant die ginder maanden ellenlange procedures doorloopt, is nog steeds een migrant die daar ook zijn gezin kan onderhouden en mits selectie vlot op een legale manier naar Europa kan komen.Wel, "ter plekke" een instroom organiseren met taalexamens en dergelijke lijkt mij alvast dik in orde, maar lijkt mij ook weinig realistisch. Iemand die zijn gezin niet kan onderhouden maakt dat hij hier is, die gaat niet eerst een ellenlange procedure doorlopen (met taalcursussen die ook niet gratis zullen zijn) terwijl zijn kinderen verhongeren lijkt me.
Als je dat plaatst tegenover maanden lang via illegale routes op een rubberbootje risico's te nemen om in Europa terecht te komen om vervolgens eveneens ellenlange procedures in een asielcentrum te moeten doorlopen alvorens die zijn gezin terug kan onderhouden is dat een verbetering.First the dodo died, then Dodi died, Di's dead, and Dando died. I bet Dido is crapping herself!5 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
06-11-2019, 16:24 #3597Member
- Registered
- 21/12/14
- Location
- blob
- Posts
- 2,809
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 73/259
https://www.standaard.be/cnt/dmf20191106_04703446
Ik ben eigenlijk benieuwd naar hoeveel van de Franse immigranten gecatalogeerd worden als economische migranten.Frankrijk wil onder meer de economische migratie aan banden leggen door ‘kwantitatieve doelstellingen of quota’ in te voeren, waarover jaarlijks gedebatteerd kan worden. Die quota zullen per economische sector en per regio worden vastgelegd.
Bijvoorbeeld, hoe worden de mensen uit de ex-kolonies precies behandeld? Er zijn al grote bevolkingsgroepen daarvan aanwezig in Frankrijk, en als onder meer het fenomeen van allochtonen met een Franse pas die uitgehuwelijkt aan mensen uit de vroegere kolonies blijft bestaan, dan vraag ik me af in hoeverre je migratie kan inperken.no votes
Reply With Quote
-
06-11-2019, 16:35 #3598Member
- Registered
- 30/11/03
- Location
- Tielt
- Posts
- 10,249
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 8 Post(s)
- Reputation
- 455/481
no votes
Reply With Quote
-
06-11-2019, 16:53 #3599Member
- Registered
- 21/12/14
- Location
- blob
- Posts
- 2,809
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 73/259
Het gaat enkel om migratie van buiten de EU. Hier een klein beetje meer duiding: https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2019/11...ard-nodig.app/
Je stuurt diegenen terug dan? Het gaat om economische migratie en niet om vluchtingen voor oorlog of honger. Ik ben geen expert maar landen als Canada en Australië hanteren ook meer dergelijk beleid dacht ik.no votes
Reply With Quote
-
11-11-2019, 13:08 #3600Banned
- Registered
- 16/05/16
- Location
- 1234
- Posts
- 3,781
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 300/376
je hebt er toch zelden problemen mee om de verantwoordelijkheid bij 1 groep te leggen?
pas als je de verantwoordelijkheid durft verschuiven, de insinuatie volstaat, begin je te nuanceren
gewoon 1 vd vele redenen waarom allochtonen, in casu moslim, zelden moeite moetne doen om nedelrands te leren. het pamperbeleid en regelgeving zorgt er vandaag voor dat het eigenlijk gewoon geen issue is.Ik kan ook totaal niet aan je post uit, ik zou niet weten wat ze betekent. Als ik het heb over onder andere de taal (één deelaspect), en daar dan nog één apart onderdeeltje van als voorbeeld (de aangeboden wegen om die te leren), hoe werk je van daaruit dan naar een geïmporteerde bruid? Dat heeft toch niks met elkaar te maken?
om je in te burgeren heb je geen cursus nodig. als je echt wil hé.Wat ik zeg, is dat bijvoorbeeld de kostprijs van de inburgeringscursus voortaan 180€ zal bedragen.
als je niet wil kun je je daarachter verstoppen om het niet te doen en leg je de schuld en verantwoordelijkheid bij de hoge kostprijs en dus bij de autochtoon
mensen in de portemonnee raken, een betere motivatie bestaat echt niet hoor.Wat helpt dat de integratie vooruit, om mensen het bij voorbaat moeilijk te maken om te integreren?Last edited by tolya; 11-11-2019 at 14:17.
no votes
Reply With Quote

