-
11-06-2020, 08:41 #511Member
- Registered
- 11/11/03
- Location
- Brussel
- Posts
- 4,195
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 9 Post(s)
- Reputation
- 526/629
Tijdens zijn leven, na de openbaring van wat er in Congo gebeurde was ie al redelijk omstreden. Over de Congo Vrijstaat is er een heel publieke propagandastrijd geweest tussen enerzijds koning Leopold en anderzijds allerhande tegenstanders, voornamelijk uit Britse hoek. Ook bij de grote Belgische politieke partijen was ie op dat vlak omstreden, zij hebben hem min of meer verplicht om Congo af te staan. Dat heeft nog even geduurd omdat niemand stond te springen om het van hem over te nemen. Achter zijn dood is de hele historie een beetje doodgezwegen in België, het is inderdaad heel opvallend dat dit gewoon niet vermeld werd in de curricula tot heel recent, want heel de Congo Vrijstaat saga was historisch gezien toch wel het belangrijkste wat Leopold 2 gedaan heeft en meegemaakt heeft. Het is zo opvallend dat het moeilijk is om er geen op zijn minst semi bewuste keuze in te zien. Een Amerikaanse historicus die zich erin verdiept heeft (degene die ook verantwoordelijk is voor de recente hernieuwde aandacht van het verhaal) heeft dat de great forgetting gedubd.
no votes
Reply With Quote
-
-
11-06-2020, 08:43 #512Member
- Registered
- 14/05/13
- Location
- Leuven
- Posts
- 15,064
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 125/343
Ik kwam dit tegen:
https://eunmask.wordpress.com/2019/1...e-wereld-stil/
Omkegeerde en is dit ooit in media gekomen?
En Meanwhile sterven / worden er mensen uitgebuit in Congo om onze accu's te kunnen maken. En ja ook die van die dat op straat gaan betogenLast edited by SomeDude; 11-06-2020 at 08:52.
no votes
Reply With Quote
-
11-06-2020, 08:53 #513
Je kan je natuurlijk de vraag stellen over de manier waarop die blanke boeren (hun voorouders) ginds die landbouwgronden bemachtigd hebben, Zowel de Nederlanders als de Engelsen hebben zich ginder in Zuid-Afrika ook niet echt ingehouden. Dat de inheemse bevolking zich ginder nog steeds min of meer bezet en onderdrukt voelt, zelfs na het einde van de apartheid kan ik begrijpen, maar het systematisch uitmoorden van blanke boeren is natuurlijk niet goed te keuren want deze generatie blanken hebben niets meer te maken met hun koloniale voorouders. Tenzij er natuurlijk sprake is van uitbuiting en dergelijke, maar we weten er ook niet alles van.
Hoe zit het trouwens met het in ere herstellen van de Aboriginals, Maori's, Native Americans en andere inheemse volkeren die onderdrukt of zo goed als uitgeroeid zijn?no votes
Reply With Quote
-
11-06-2020, 08:58 #514Member
- Registered
- 11/11/03
- Location
- Brussel
- Posts
- 4,195
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 9 Post(s)
- Reputation
- 526/629
Maar ook die ziekte en honger doden zijn deels toe te schrijven aan het regime. De rubber quota lagen zo hoog dat er geen tijd was om de normale voedingsgewassen te kweken, kleine tegenslagen betekenden daardoor vaak meteen hongersnood en ziekte . Het is inderdaad onmogelijk daar een correct getal op te plakken, maar vanaf een paar duizend mensen die vermoord werden omdat ze niet genoeg rubber binnenhaalden maakt het ook nog weinig uit om iemand te beoordelen. Ik denk niet dat dat hij een betere persoon is omdat ie slechts 100.000 mensen gedood heeft ipv 10 miljoen.
Heb je daar trouwens een bron van, dat Arabische slavenhandelaars handen afkapten, ze zullen er zeker toe in staat geweest zijn, beter dan wat Belgen er gedaan hebben waren ze zeker niet, maar dat van die handen afkappen heb ik nooit ergens gelezen. Ook niet vergeten dat die Arabische slavenhandelaars maar actief waren in het Oostelijk deel van Congo, de meeste Congolozen die onder Belgisch bewind kwamen leefden niet in gebieden onder controle van die slavenhandelaars.no votes
Reply With Quote
-
11-06-2020, 09:02 #515Member
- Registered
- 11/11/03
- Location
- Brussel
- Posts
- 4,195
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 9 Post(s)
- Reputation
- 526/629
Hoe kom je eigenlijk zelfs op zo'n sites terecht?
kleine google zoektocht: Er is massaal veel over te vinden, vb VRT https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2018/03...n-in-zuid-afr/no votes
Reply With Quote
-
11-06-2020, 09:20 #516Member
- Registered
- 15/06/04
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 5,470
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 198/339
Heb er een aantal jaar geleden ook al eens docu over gezien op canvas. Dat nieuws waar die site over bericht is ook al minstens 2 jaar oud. Maar ja... dat die site een agenda heeft zou wel van de eerste blik duidelijk mogen zijn.
https://hoax.fandom.com/nl/wiki/Eunmaskno votes
Reply With Quote
-
11-06-2020, 09:35 #517Member
- Registered
- 29/11/06
- Location
- Zuid-Limburg
- Posts
- 6,704
- iTrader
- 5 (100%)
- Mentioned
- 11 Post(s)
- Reputation
- 1228/1549
Uiteraard ben je geen beter mens als je "maar" verantwoordelijk zou zijn voor de dood van 100k mensen in plaats van 10 miljoen. Ik zou de grens voor slechte mensen al op >= 1 leggen, laat staan veelvouden daarvan. Anderzijds wanneer je gisteren in Terzake de opmerking hoort passeren dat Leopold II meer mensen gedood zou hebben dan Hitler dan is de nauwkeurigheid van dat getal wél relevant.
Het verschil dat Leopold II nooit actief een genocide van de zwarte Congolozen heeft nagestreefd, maar dat hij een wreedaard was uit op geldbejag, terwijl Hitler wel degelijk zijn moordpolitiek vanuit een raciale insteek benaderde is toch ook geen onbelangrijke nuance in die context.
Eigenlijk zijn wij nu een vergrootglas aan het leggen op één specifieke periode uit onze geschiedenis waarin inderdaad wreedheden werden begaan waar we zeker niet trots op moeten zijn, maar anderzijds: mijn en jouw voorouders (nu ja, de mijne toch alvast) waren op dat moment hier in België ook maar gewone boeren of kleine zelfstandigen, wiens leven ook niet altijd gemakkelijk was.
Ga een paar eeuwen/millennia verder terug in de tijd en je had hier ook regelmatig oorlogen en vijandelijke legers die binnenvielen en onze streken overheersten, mensen als lijfeigenen - de facto slaven - tewerk stelden of als slaven wegvoerden.
Nu suggereert men alsof dergelijke wreedheden iets volledig nieuws waren in Afrika pre-kolonisatie. Dit terwijl een realistischer/cynischer mens zou kunnen zeggen dat het vooral dankzij de kolonisatie is en de technologie die rond die periode en ervoor ontstaan was en meegebracht werd uit Europa, dat dergelijke wreedheden in Sub-Sahara Afrika voor het eerst goed werden gedocumenteerd.no votes
Reply With Quote
-
11-06-2020, 09:40 #518Member
- Registered
- 11/11/03
- Location
- Brussel
- Posts
- 4,195
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 9 Post(s)
- Reputation
- 526/629
Ik denk dat het wel iets is waar iedereen wel al eens van zal gehoord hebben. Ik ben er vrij zeker van dat er in de wereld heel wat grootschaliger problemen zijn waar we helemaal niets van horen, in verhouding krijgt dit probleem nog redelijk wat coverage voor zover van ons bed te zijn. Afrika is hoe dan ook niet zo groot in onze media.
no votes
Reply With Quote
-
11-06-2020, 09:53 #519Member
- Registered
- 11/11/03
- Location
- Brussel
- Posts
- 4,195
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 9 Post(s)
- Reputation
- 526/629
Het was inderdaad zeker niet beter. Congolezen maakten elkaar voordat wij er kwamen tot slaaf, veel van de Belgen die al eerste de brousse in trokken hebben stamhoofden en chefs moeten overtuigen om geen slaven te offeren om hun komst te vieren. Vaak werden ze zelfs vrijgekocht (of toch overgekocht) als men vermoedde dat ze anders vermoord gingen worden. Het leven was zeker niet leuk of rechtvaardig in Congo voor de Belgen kwamen. Maar de vraag is hoe relevant dat is, net zoals we ook niet meer begrip hebben voor een moordenaar omdat zijn slachtoffers toch een ongelukkig leven hadden denk ik ook niet dat de toestand voor dat wij er kwamen een weerslag zou moeten hebben op hoe ons gedrag daar beoordeeld zou moeten worden.
En het is hier al enkele keren aangehaald, maar de tijd van slaven en lijfeigenen lag toen al achter ons. We vonden het toen ook al abnormaal en barbaars wat er in Congo aan het gebeuren was. Leopold 2 heeft al zijn archieven over Congo laten verbranden omdat hij niet wou dat mensen gingen weten wat er allemaal gebeurd was, dat doe je niet als je denk dat wat je doet normaal en aanvaardt wordt.no votes
Reply With Quote
-
11-06-2020, 09:54 #520
Je moet het echt niet zo ver gaan zoeken. Gelijklopend met de Congo periode werden hier in België nog kinderen ingezet als werkkrachten in de koolmijnen en de textielindustrie, kinderarbeid zeg maar. Ik heb tijdens een bezoek aan een mijnmuseum foto's gezien van Belgische kinderen die blootsvoets karren vol steenkool door de mijngangen moesten trekken. In de periode voor de eerste wereldoorlog en kort daarna was het leven enkel rozengeur en maneschijn voor wie geld had, de rest mocht zich kapot werken in de fabrieken, de mijnen of op de akkers zonder enige vorm van sociale bescherming.
no votes
Reply With Quote
-
11-06-2020, 09:56 #521Member
- Registered
- 11/11/03
- Location
- Brussel
- Posts
- 4,195
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 9 Post(s)
- Reputation
- 526/629
no votes
Reply With Quote
-
11-06-2020, 09:57 #522Member
- Registered
- 02/06/04
- Location
- de boerebuite
- Posts
- 9,103
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 14 Post(s)
- Reputation
- 1519/1783
https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Monu...niers_in_Congo
De verwijzing naar de Arabische slavenhandel ligt gevoelig in de Arabische gemeenschap in Brussel. Het woord is in de jaren 80 weggebeiteld. In de jaren 90 is het monument hersteld, maar anno 2015 is het woord Arabische en de Franse vertaling ervan opnieuw verdwenen.
Ik onthou: slavernij wordt door het gebruik van twee maten en 2 gewichten volledig toegeschreven aan Europeanen. Selectief worden de historische verantwoordelijkheden van andere culturen hierin letterlijk weggebeiteld 'want dat ligt te gevoelig'. Blijkbaar dienen enkel Europeanen geconfronteerd te worden met het verleden van hun voorouders adhv. extra duiding. Bij andere culturen wordt bewustwording doodgezwegen omdat het voor discomfort zorgt.
Maar dan wel verbaasd zijn als er rellen komen op basis van de geschiedkundige disinformatie dat Europeanen pas met hun kolonisatie slavernij en onderdrukking geintroduceerd hebben en de lokale bewinden daarvoor koek en ei waren.First the dodo died, then Dodi died, Di's dead, and Dando died. I bet Dido is crapping herself!no votes
Reply With Quote
-
11-06-2020, 10:02 #523
Hebben we het al gehad over de Barbarijse slavenhandel?
De Barbarijse slavenhandel verwijst naar de bloeiende handel van blanke slaven tussen de 16e en 19e eeuw aan de Barbarijse kust van Noord-Afrika, het hedendaagse Marokko, Algerije, Tunesië en het westelijk deel van Libië. De markten beleefden een periode van voorspoed toen de gebieden officieel onder de heerschappij van het Ottomaanse Rijk vielen, maar officieus een grote autonomie genoten. De Noord-Afrikaanse slavenmarkten handelden in slaven uit Europa, aangevoerd door piraten vanuit de kustplaatsen van Italië, Spanje, Portugal, Frankrijk, Engeland tot zelfs IJsland toe. Mannen, vrouwen en kinderen werden gevangengenomen in een dergelijke verwoestende mate, dat hele kuststreken werden verlaten.1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
11-06-2020, 10:03 #524The channel hoarder
- Registered
- 10/11/09
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 13,698
- iTrader
- 9 (100%)
- Mentioned
- 87 Post(s)
- Reputation
- 1364/2153
Maar wat een verdediging ook? "Daarvoor werden ze ook al uitgebuit, dus het is niet zo erg dat wij ze hebben uitgebuit"?
Ook die blanke slaven. Sorry, maar en fucking dan? Wat maakt dat uit?
Of is dit niet het bewijs dat het nog altijd ingeworteld zit, en er duidelijk iets mis is met dat zo verheerlijkte "leer het ze dan in de geschiedenislessen".1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
11-06-2020, 10:12 #525Member
- Registered
- 11/09/12
- Location
- Aarschot
- Posts
- 17,431
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 14 Post(s)
- Reputation
- 110/547
Hehe, deze tweet;
The removal of #LeopoldII in #Antwerp is a move of #Flemish Nationalists against #Royalism and #Monarchy. They're just using the noble cause while they always target minorities.
#BlackLivesMatter
#blacklivesmatterbelgium
#GeorgeFloyd
#BreonnaTaylorno votes
Reply With Quote

)