Thread: Startnota’s en Formatierondes
-
06-02-2020, 14:07 #1156Member
- Registered
- 06/11/02
- Location
- Waarmaarde
- Posts
- 8,996
- iTrader
- 71 (100%)
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 189/415
Amai, wat een gebrek aan nuance.
Gans het artikel over studie NBB gelezen?
Artikel staat vol tegenstrijdige opinies van verschillende experten zonder eenduidige conclusie ...no votes
-
-
06-02-2020, 14:53 #1157Member
- Registered
- 08/05/13
- Location
- westvlaanderen
- Posts
- 6,850
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 303/537
reeks cadeau's aan bedrijven
nochtans is mijn nettoloon omhoog gegaan door de taxshift.
Wat ziet de PS als correctie? Volgens mij gewoon weer verhoging van de belastingen
Een gedeelte daling van de prijzen zodanig dat we competitief blijven is ook goed voor de economie. Dat een deel naar de algemene winst gaat van bedrijf is op zich ook niet slecht.no votes
-
06-02-2020, 15:13 #1158sos
- Registered
- 16/08/08
- Location
- Westhoek
- Posts
- 36,687
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 105 Post(s)
- Reputation
- 834/2111
Ik heb niet enkel het artikel over de studie gelezen, ik heb de studie ook gelezen
.
In fact, Belgium is still suffering significant losses of export market
shares in relation to the rest of the world. At this stage, it seems that the wage moderation policy introduced
in recent years, intended in particular to promote Belgium’s cost competitiveness, has not managed to reverse
the trend towards less dynamic exports and, as the corollary to that, to improve Belgium’s export performance.
The reasons which might explain this are many : one is related to the price elasticity of Belgian exports which is
relatively low, partly on account of the large proportion of total Belgian exports made up of intermediate goods.
In fact, it seems more difficult to modify the existing value chains in the short term, especially if they are formed
between entities in the same group, which is often the case in Belgium. Conversely, production cost comparisons
exert a significant influence on the choice of location for production units in these chains, and that is therefore
an essential factor for Belgium to monitor. In addition, as in the case of the three neighbouring countries
considered in the analysis, the share of high-tech exports is substantial. These highly R&D-intensive goods such as
pharmaceuticals are relatively less sensitive to price changes than goods involving more standardised technology,
and that limits the impact of cost-competitiveness on Belgian exports. Finally, the import content of Belgian
exports seems a little higher than that of its neighbouring countries, which is another factor which tends to limit
the effects of a wage moderation policy.
Maw: loonmatiging (o.a. indexsprong en de 1,1% max marge) helpt niet om de concurrentiepositie te versterken. En loonmatiging gecombineerd met een taxshift die niet gefinancierd is, helpt het loon van werknemers niet vooruit op lange termijn, door het gat in de begroting.
Tenzij je natuurlijk de maatregelen die de tax-shift genomen heeft, compenseert voor het stuk bedrijven door nieuwe belastingen op die bedrijven... (en als je dan nog altijd een taxshift wil, moet je gewoon maken dat het niet een tax op loon betreft, maar een échte shift van tax op loon naar tax op kapitaal.“ik heb het nog nooit gedaan dus ik denk wel dat ik het kan"
[ Tot 25/12/2020 hier te vinden, daarna enkel op https://www.beyondgaming.be/forum/ ]
Mij nodig? Tag me @JPV @Beyondgaming.beno votes
-
06-02-2020, 15:14 #1159sos
- Registered
- 16/08/08
- Location
- Westhoek
- Posts
- 36,687
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 105 Post(s)
- Reputation
- 834/2111
“ik heb het nog nooit gedaan dus ik denk wel dat ik het kan"
[ Tot 25/12/2020 hier te vinden, daarna enkel op https://www.beyondgaming.be/forum/ ]
Mij nodig? Tag me @JPV @Beyondgaming.beno votes
-
06-02-2020, 15:19 #1160Member
- Registered
- 08/05/13
- Location
- westvlaanderen
- Posts
- 6,850
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 303/537
waarom kan je niet gewoon belastingsverlaging hebben?
We zitten in België met een hoge belastingsdruk. Er moet dus wel ruimte zijn om een verlaging door te voeren toch?
En belastingen op kapitaal is geen belastingen op bedrijven hé.
Meeste bedrijven gaan hun geld niet zomaar parkeren als ze het kunnen gebruiken om hun bedrijf te verbeteren.
Als ze het uitbetalen in dividend dan is er roerende voorheffing.
Maar een correctie volgens de PS, wat houdt het in?no votes
-
06-02-2020, 15:36 #1161sos
- Registered
- 16/08/08
- Location
- Westhoek
- Posts
- 36,687
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 105 Post(s)
- Reputation
- 834/2111
omdat we met een begrotingstekort van 12 miljard zitten?een hoge belastingsdruk op lonen, ja. Niet op vermogen en inkomsten uit kapitaal, daar is vriend en vijand het mee eens.
En ALS ze het uitbetalen in dividend...
Meerwaardes worden hier quasi niet belast.
dat zal zonder twijfel een terugdraai zijn van sommige stukken van de taxshift of een échte uitvoering van een taxshift, dus ook het stukje van belasten van vermogen/inkomsten.“ik heb het nog nooit gedaan dus ik denk wel dat ik het kan"
[ Tot 25/12/2020 hier te vinden, daarna enkel op https://www.beyondgaming.be/forum/ ]
Mij nodig? Tag me @JPV @Beyondgaming.beno votes
-
06-02-2020, 15:46 #1162Member
- Registered
- 08/05/13
- Location
- westvlaanderen
- Posts
- 6,850
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 303/537
We zaten aan een tekort van 0.7% toen de regering viel.
Ja klinkt indrukwekkender als je spreekt van miljarden maar zelfs je 12 miljard is maar een tekort van 2.4%.
En het is niet omdat we met een tekort zitten dat je automatisch belastingen moet verhogen.
Als ik de artikelen lees en interpreteer wil PS het terugdraaien. Aangezien ze ook andere plannen hebben die geld gaan kosten zullen ze volgens mij niet alleen terugdraaien maar nog eens paar extra belastingen toevoegen.
EDIT : je kan toch ook begrijpen dat vorige regeringspartijen niet staan te springen om met de PS hun werk terug te schroeven.
Mocht PS nu zeggen : we gaan de taxshift sluitend maken en een effectieve shift doen zonder algemene belastingsverhoging dan ga je toch meer partijen hebben die akkoord gaan met je.Last edited by bassie82; 06-02-2020 at 15:54.
no votes
-
06-02-2020, 16:21 #1163Member
- Registered
- 08/09/07
- Location
- Limburg
- Posts
- 11,378
- iTrader
- 17 (100%)
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 167/426
Was toch een structureel tekort dacht ik mij nog te herinneren. Eentje dat ze normaliter (eenmalig) hadden rechtgezet indien de maatregelen die ze hadden voorzien/onderhandeld zou zijn gestemd geweest maar wegens het feit dat de regering was gevallen is dat tekort toen niet aangezuiverd / in orde gesteld.
Als je dan al een bepaald tekort hebt en dan uw taxshift elk jaar opnieuw moet zien te subsidiëren (omdat men dit niet op een structurele manier had in de begroting ingeschreven) dan is het niet moeilijk hé.
Al vind ik niet direct de links ervan terug. Al dacht ik mij wel te herinneren dat men bij de verkiezingen al bezig was over 9 - 10 miljard als zijnde een tekort. Dan is een tijdje later 12 miljard nu ook niet zo raar als nieuwe maatregelen niet mogen genomen worden door een regering in lopende zaken.no votes
-
06-02-2020, 16:34 #1164Member
- Registered
- 11/11/03
- Location
- Brussel
- Posts
- 4,195
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 9 Post(s)
- Reputation
- 526/629
De fout ligt dus eerder bij de vorige regering die er een puinhoop van gemaakt heeft dan bij het gebrek aan regering nu. Enige gevolg is dat ze hierdoor al een jaar vroeger het structureel tekort niet kunnen wegsteken achter eenmalige maatregelen die vaak een beetje kiezersbedrog zijn. Ze hadden gehoopt dat probleem naar de volgende regering te kunnen doorschuiven.
no votes
-
06-02-2020, 16:53 #1165Member
- Registered
- 08/09/07
- Location
- Limburg
- Posts
- 11,378
- iTrader
- 17 (100%)
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 167/426
Dus is het logisch dat de PS nu vraagt om de onderfinanciering die er voorzien was in de taxshift (en waardoor we ook een stuk meer loon hebben gekregen) ter discussie te stellen en aan te zuiveren voordat er gediscussieerd wordt over een nieuwe regering of op zijn minst om die oefening te maken voordat je dan met nieuwe beloftes over de brug gaat komen.
Lijkt mij anders nogal idioot om een regering te maken om dan alle afspraken die sociaal zijn er zogezegd uit te bonjouren omdat je een put van 12 miljard moet dempen wegens fouten van NVA/MR/VLD en CDV.
Nu ja ik begrijp dat er niet veel animo is om een regering aan te gaan want ja veel sinterklaas spelen gaat er nu niet bijzijn natuurlijk...1 members found this post helpful.
-
06-02-2020, 19:12 #1166Member
- Registered
- 26/12/12
- Location
- Brugge
- Posts
- 1,850
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 98/124
De socialisten hebben in de regering di rupo nochtans hetzelfde gedaan. Tegen het einde van de legislatuur nog vlug ff een btw verlaging op electriciteit doorvoeren die niet gedekt was en de factuur doorgestuurd naar de volgende regering. En nu maar klagen als het es omgekeerd gebeurd.
no votes
-
06-02-2020, 19:25 #1167Member
- Registered
- 08/09/07
- Location
- Limburg
- Posts
- 11,378
- iTrader
- 17 (100%)
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 167/426
Mja, je zou denken dat de groep die staat voor goed beheer en verandering zoiets niet zou doen. Ook al hebben de sossen het tijdens di rupo gedaan of heeft paars - groen tijdens verhofstad sinterklaas gespeeld nadat dehaene acties had ondernomen om de staatsschuld naar onder te duwen.
Doordat ze het wel hebben gedaan hebben ze voor mij gewoon bevestigd dat ze hetzelfde zijn als de anderen. Gewoon andere personen die aan de knopjes draaien, met een iets andere overtuiging aan wie de cadeautjes moeten gegeven worden.3 members found this post helpful.
-
06-02-2020, 19:34 #1168sos
- Registered
- 16/08/08
- Location
- Westhoek
- Posts
- 36,687
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 105 Post(s)
- Reputation
- 834/2111
Bij mijn weten heeft men nooit gezegd dat de btw-verlaging gefinancierd was.
dat is net wat er gezegd wordt, het gebrek aan huidige regering maakt wel dat de factuur enkel stijgt wegens gebrek aan mogelijkheid om maatregelen te nemen. Maar het grote probleem, wat mij betreft, is dat men jarenlang heeft geclaimd dat er absoluut geen sprake was van een structureel tekort. En de SP.A en anderen uitlachte die beweerden dat dit wél zo was.
Genre dit: https://www.standaard.be/cnt/dmf20170813_03016556
(de NBB gaf overigens in zijn rapport TOTAAL niet aan dat de taxshift gefinancierd is in België)
Voor een regering die een begrotingsevenwicht als een van zijn speerpunten "na de financiële catastrofes van de socialisten" maakte, komt dit héél cynisch over.“ik heb het nog nooit gedaan dus ik denk wel dat ik het kan"
[ Tot 25/12/2020 hier te vinden, daarna enkel op https://www.beyondgaming.be/forum/ ]
Mij nodig? Tag me @JPV @Beyondgaming.be1 members found this post helpful.
-
06-02-2020, 21:40 #1169Member
- Registered
- 26/12/12
- Location
- Brugge
- Posts
- 1,850
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 98/124
Je moet wel heel naief zijn om te denken dat nva ff 5 jaar lang onpopulaire maatregelen gaat nemen om de begroting in orde te brengen (en afgestraft te worden bij de verkiezingen) zodanig dat de regering erop lekker weer het geld uit ramen en deuren kan smijten (uitkeringen verhogen, pensioenen verhogen,...). Zeker omdat linkse partijen geen fetish van een begrotingsevenwicht hebben (waar niets mis mee is trouwens) dus die zouden zeker en vast cadeautjes beginnen uitdelen en het tekort opnieuw verhogen. Zo dom zijn ze nu ook weer niet bij nva hoor.
De enige reden waarom de regering dehaene dat deed was om in de eurozone te geraken. Anders gingen ze dat nooit of te nimmer gedaan hebben.
Komt uiteindelijk op hetzelfde neer.Last edited by Fizmo; 06-02-2020 at 21:55.
no votes
-
06-02-2020, 21:51 #1170Banned
- Registered
- 27/09/10
- Location
- ::1
- Posts
- 1,650
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 48/209
Ja dat lijkt me een strak plan. Arbeid wordt al kapotbelast hier, laten we nu ook hetzelfde doen met de bedrijven, dat zal hen zeker motiveren om hier te blijven, laat staan naar hier te komen.
Bespáren moet er gebeuren, te beginnen met de hele "industrie" rond onze hangmatcultuur.no votes

