Thread: Milieu- en klimaatbeleid
-
02-01-2020, 15:47 #3286Member
- Registered
- 02/04/05
- Location
- Gent
- Posts
- 12,647
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 346/379
Sinds wanneer zijn schenkingen of geschenken of iets geschonken geen cadeau's meer?
Is eximius vir est quocum meliores videamur.2 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
-
02-01-2020, 19:36 #3287Member
- Registered
- 11/01/04
- Location
- Leuven
- Posts
- 5,082
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 6 Post(s)
- Reputation
- 161/330
Maar de Antwerpenaar stelt ook niet voor om het zelf te gaan betalen. Dat zal ook moeilijk gaan want de overkapping van de ring - let wel enkel en alleen de overkapping - wordt begroot op 9 miljard euro. Dat is totaal waanzinnig. Ter vergelijking het jaarlijks Vlaams budget is ongeveer 44 miljard euro. Dat is 20% van een jaarbudget dat zal worden uitgegeven aan het welbehagen van de Antwerpenaren die rondom de ring wonen.
Nogmaals er bestaat geen discussie over de nood voor een goede ontsluiting van Antwerpen. Maar wat de actiegroepen bij de Vlaamse regering en bijgevolg bij ons allen hebben afgedwongen is buiten alle proportie. In dat opzicht moet ik mac-bc bijstaan in zijn analyse dat er vanuit het Schoon Verdiep in dit dossier zonder schroom aan zelfbediening wordt gedaan. Iets wat BDW overigens grif heeft toegegeven met de uitspraak dat voor hem Anterpen altijd op de eerste plaats zal komen.
Je moet maar eens in Vilvoorde, Zaventem, of Strombeek wonen met de Brusselse ring in de achtertuin en dan zien hoe het welbehagen van de Antwerpenaar bij de Vlaamse regering pal voorop staat. Manu Claeys liet zich vol pretentie ontvallen dat "wat goed is voor Antwerpen goed is voor Vlaanderen". Dat mag dan ook eens worden gezegd over de andere provincies vermoed ik?1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
02-01-2020, 20:05 #3288Member
- Registered
- 22/01/07
- Location
- 0000
- Posts
- 14,248
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 4 Post(s)
- Reputation
- 276/667
Europa bedot ons met elektrische wagens
https://www.tijd.be/opinie/algemeen/...7SpRtbIbWNfWlo
Er zit wel een punt in.
Los van dat de elektrische technologie wel zal blijven verbeteren ook nog.no votes
Reply With Quote
-
02-01-2020, 21:50 #3289Member
- Registered
- 17/08/02
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 3,544
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 106/181
Iedereen die zijn eigen bedrijfswagen mag voorzien weet al jaren dat je hybride moet gaan. (VAA op uitstoot)
Volgend jaar komt de Mercedes GLE hybride uit. Een halve tank met 300pk. Uitstoot 29g/km.
De nieuwe BMW X5 hebben ze juist geupgrade naar 6 cilinders en het vermogen wat omhoog gehaald tot 400pk. Uitstoot 39g/km.
Volvo XC60. 390pk en zou eerder als raket geclassificeerd moeten worden dan als auto. Uitstoot 53g/km.
Men steekt simpelweg meer batterijcapaciteit in de auto tot de uitstoot formule een goed resultaat geeft. Die nieuwe X5 bv is 200kg zwaarder geworden.
Ondertussen hebben ze bij Opel een superzuinige Astra gepresenteerd met 70pk die je zelf in gang moet trappen. Uitstoot rond de 100g/km.
( \_/ )
(='.'=)
(")_(")*no votes
Reply With Quote
-
02-01-2020, 21:58 #3290
Blijkbaar kun je waterstof mengen met aardgas en daarmee veel CO2 besparen. 20% waterstof mengen met aardgas zou ideaal zijn.
https://www.bbc.com/news/science-environment-50873047If sex doesn't scare the cat, you're not doing it rightno votes
Reply With Quote
-
02-01-2020, 23:53 #3291Member
- Registered
- 04/01/08
- Location
- Gent
- Posts
- 12,528
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 16 Post(s)
- Reputation
- 543/719
Het zou er nog moeten aan mankeren dat gans Vlaanderen exclusief Antwerpen ervoor zou moeten betalen.

Om te beginnen: Brussel is nog steeds de grootste stad van de Vlaamse gemeenschap en is zelfs de hoofdstad van Vlaanderen. En langs de ring van Brussel, daar staan uiteraard geen huizen. Daar is geen verkeer. Of heeft Brussel niet de juiste burgemeesters van de juiste signatuur? Zijn er niet genoeg stemmetjes te rapen daar?
Denk jij dat andere bewoners rond autostrades in de rest van Vlaanderen wél vragen dat half Vlaanderen langs hen passeert ofzo? Als je het in die optiek bekijkt zou je vooral overkappingen moeten voorzien op het grondgebied van gemeenten die het meest groen hebben gestemd. Het is de enige objectieve, consequente informatie omtrent hun aanzien tegenover het inperken van het autogebruik.
Nu, als ik naar Antwerpen kijk en ik zie de verpletterende score van NVA (+35%) dan zie je heel duidelijk dat uw uitspraak "dat de Antwerpenaar niet vraagt dat half Vlaanderen over de ring komt crossen" langs geen kanten klopt. Je vergist je. De Antwerpenaar heeft een duidelijk signaal gegeven dat zij het autogebruik niet ingeperkt willen zien.
Of gaan we daar een beetje selectief lopen doen? Alleen de Antwerpenaar zelf mag nog met de auto rijden maar de rest van Vlaanderen moet niet denken om ons nog te passeren, tenzij een overkapping van ettelijke miljarden? Zoiets? Is dat de logica?
Schei toch uit met die hypocriete onzin. Wees een man en draag de gevolgen van uw eigen keuzes.
Wat een cynisme om uitgerekend de supportersfanclub van Bart Fossiel De Wever in de watten te leggen met peperdure overkappingen tegen het fijn stof. Met centen die we volgens diezelfde fossiel niet eens beschikbaar hebben.Last edited by mac-bc; 03-01-2020 at 00:02.
no votes
Reply With Quote
-
03-01-2020, 00:02 #3292Member
- Registered
- 04/01/08
- Location
- Gent
- Posts
- 12,528
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 16 Post(s)
- Reputation
- 543/719
Ik had deze reactie nog niet gelezen voor ik de mijne postte hierboven. En ik sluit me er volledig bij aan.
Bart De Wever staat altijd op de eerste rij om de geldstroom te berekenen naar Wallonië vanuit Vlaanderen. Ik denk dat het een relevantere vraag wordt de komende periode wat de geldstroom zal zijn naar Antwerpen vanuit de rest van Vlaanderen. En daarbij mag men gerust even creatief zijn, dus ook bijvoorbeeld de budgetverdeling van De Lijn bekijken waarbij Antwerpen al jarenlang met enorme afstand de grootste budgetten krijgt.
Gewoon hallucinant, de zelfbediening (die ze overigens jarenlang terecht hebben gehekeld bij de PS).no votes
Reply With Quote
-
03-01-2020, 12:19 #3293Member
- Registered
- 25/11/11
- Location
- Heist-op-den-Berg
- Posts
- 20,821
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 48 Post(s)
- Reputation
- 296/814
1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
03-01-2020, 12:30 #3294
En los daarvan loopt de R0 door de meeste Vlaamse gemeenten van de rand, en een paar keer door Brussel. Op de meeste plaatsen loopt die ook niet vlak door een woonwijk, maar wel ernaast natuurlijk door onze mooie ruimtelijke ordening. Maar al dat lijkt mij toch helemaal niet vergelijkbaar met een overkapping van een deel van een autostrade die los door woongebied moet wegens de haven, en dan ook nog eens helemaal binnen één en dezelfde stad ligt.
Verder mag je dat lobbying door de N-VA noemen, maar dat de rest van Vlaanderen niet mag mee betalen aan een verbetering van de infrastructuur van de 2de grootste stad, die dus zowel gezondheid als economie ten goede zou komen, vind ik nu wel hyperregionalistisch eigenlijk. Als ze hier in mijn gemeente een huis aankopen om dat te slopen en zo een brede toegang tot een park erachter te krijgen, springt de Vlaamse overheid daar ook in bij (ook al bevat de gemeenteraad geen N-VA'ers). Mij lijken zo'n dingen logisch.Time is the school in which we learn, time is the fire in which we burn.no votes
Reply With Quote
-
03-01-2020, 12:51 #3295Member
- Registered
- 25/11/11
- Location
- Heist-op-den-Berg
- Posts
- 20,821
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 48 Post(s)
- Reputation
- 296/814
Vraag me ook af wat de reactie zou zijn moest Antwerpen zeggen: "ahja, we sluiten de ring af voor niet-bewoners". Dan is het waarschijnlijk ook N-VA lobbying...
Ik ben ook geen fan van de overkapping, maar het is belachelijk om hier specifiek iets van N-VA achter te zoeken. Het was trouwens SPA die daar voorstander van was.no votes
Reply With Quote
-
03-01-2020, 14:07 #3296Member
- Registered
- 31/12/13
- Location
- Lint
- Posts
- 2,005
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 164/206
Verschillende actiegroepen (stRaten Generaal, Ringland, Ademloos,...) met dezelfde ideologie en standpunten als Groen dwingen na jaren patstelling een sociaal en milieutechnisch betere oplossing af, en dan nog is het een complot van de N-VA? Duidelijk dat macie-bc gewoon anti N-VA is, echte Groene jongens vinden de huidige leefbaarheidsprojecten en fasering zelfs niet ambitieus genoeg.
De huidige plannen en doorrekeningen zijn gebaseerd op een 50/50 modal shift + Oosterweeltunnel, Kennedeytunnel en Liefkenshoektunnel zullen hoogstwaarschijnlijk een variabel toltarief krijgen. Misschien je toch eens beter inlezen in wat er concreet op tafel ligt.
Oosterweelverbinding zelf zal zo'n 3.6 miljard kosten over 5 jaar tijd, aanzienlijk deel van dat geld wordt geleend bij de EIB en zal worden terugverdiend door een slimme tolheffing. Die volledige overkapping van 9 miljard komt er trouwens niet, er zijn 18 projecten geselecteerd die rond de 1.25 miljard zullen kosten waarvan de stad & havenbedrijf 250 miljoen bijdragen en Vlaamse regering 1 miljard. En dit gaat over 5 tot 10 jaar tijd. Dus valt allemaal nog wel mee.Last edited by Spyronamic; 03-01-2020 at 14:21.
1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
03-01-2020, 14:16 #3297The channel hoarder
- Registered
- 10/11/09
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 13,698
- iTrader
- 9 (100%)
- Mentioned
- 87 Post(s)
- Reputation
- 1364/2153
Ik geef je gelijk in het grootste deel van je post, hè. Maar de Antwerpenaar heeft hier inderdaad gekozen voor een uitbreiding van de rol van de auto in de stad, los van de Oosterweelverbinding of enige overkapping. Bij de laatste gemeenteraadsverkiezing is dat wel bevestigd.
no votes
Reply With Quote
-
03-01-2020, 14:29 #3298Member
- Registered
- 31/12/13
- Location
- Lint
- Posts
- 2,005
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 164/206
Op welke manier dan precies?

Nochtans is dankzij de werken aan de Noorderlijn de plaats voor de auto over een groot deel van de Leien beperkt tot één baanvak in elke richting en is er binnen de N-VA beslist om de hele binnenstad (vierhoek Leien - Brouwersvliet - Kaaien - Scheldestraat) autoluw te maken. Ook Meirbrug zou men autovrij willen maken zodat men rechtstreeks kan doorlopen van station naar Scheldekaaien, die trouwens ook per zone vernieuwd worden en waarvan de gratis parkings zullen verdwijnen. En dan hebben we het nog niet gehad over de LEZ die stelselmatig strenger zal blijven worden.Last edited by Spyronamic; 03-01-2020 at 14:35.
1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
03-01-2020, 14:55 #3299The channel hoarder
- Registered
- 10/11/09
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 13,698
- iTrader
- 9 (100%)
- Mentioned
- 87 Post(s)
- Reputation
- 1364/2153
Meirbrug is al jaren sprake van en is een voorstel van Patrick Jansens uit 2008, maar het is tot op heden nog altijd niet uitgevoerd. Net door de N-VA. Uit een artikel uit 2012:
- Om op middellange termijn de verkeersas Station – Meir- Groenplaats – Suikerrui – Scheldekaaien, uit te bouwen tot langzame verkeersas. (lees wandel- en fietsboulevard)
- De noord-zuid relatie (en omgekeerd) ter hoogte van de Meirbrug, wordt gesloten voor autoverkeer.
- De binnenstad bereikbaar te maken via een systeem van lussen.
https://webcache.googleusercontent.c...&ct=clnk&gl=be
Wat wél nieuwe voorstellen zijn van de N-VA is de extra parking in het midden van de stad onder de gedempte zuiderdokken, de assen die langer verkeerstoegankelijk blijven, weinig inspanningen om het fietsvriendelijker te maken, en komt er aan de Kaaiweg nieuwe parkeermogelijkheden. Pas in allerlaatste instantie zijn er plannen bijgevoegd om wat kiezers van Groen weg te lokken, maar ik moet ze eerst nog zien ingevoerd worden. Alle voorstellen van Groen en van de SPa in het verleden zijn opzijgeschoven, en dan winnen ze aan stemmen. Ja, dan is het duidelijk, toch? Ja, de LEZ is inderdaad ingevoerd en metrostation Opera is vernieuwd. Dat zijn twee dingen die je zou kunnen aangeven. Maar de LEZ heeft veel meer met luchtkwaliteit te maken dan met mobiliteit.
En op zich is daar niks mis mee. Enfin, het is niet wat ik zou willen en het is niet hoe ik het zou uittekenen, maar het is een democratie, hè.
Edit: De gratis parking op de gedempte zuiderdokken verdwijnt. Maar er komt netto een pak extra parking bij.no votes
Reply With Quote
-
03-01-2020, 15:23 #3300Member
- Registered
- 31/12/13
- Location
- Lint
- Posts
- 2,005
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 164/206
Nogal een vage webpagina die me niet echt unbiased lijkt
:
Niet dat het niet klopt, de plannen zijn inderdaad in de ijskast gestopt. Maar ze zullen terug bovengehaald worden eens de werken aan de Leien afgerond zijn (click en click ). Waarschijnlijk willen ze gewoon heel die zone Schoenmarkt - Groenplaats - Meirbrug in één project steken, maar zal nog wel even duren gezien het enorme aantal werven dat er de afgelopen jaren is opgestart (Eilandje, Zuiderdokken, Nieuw-Zuid, Scheldekaaien, Noorderlijn e.d). Budgetten zijn nu eenmaal eindig.Volgens Groen wordt die beslissing onder druk van N-VA in de koelkast gestopt
Tgoh, is het niet vrij logisch dat als je heel de bovengrondse parking met aanzienlijke capaciteit vervangt door een park e.d, dat er dan auto's onder de grond moet verdwijnen? Denk niet dat de handelaars en vooral de horeca daar het overleven als men het reduceert tot 0. Qua fietsinfrastructuur zal het altijd beter en ingrijpender kunnen, maar toch: Antwerpen prijkt op derde plek als fietsstad in eerste fietsstedenindex. Enige minpunt waar ik redelijk mee akkoord ben is het parkeerbeleid met de tallen ondergrondse parkings in de binnenstad. Vraag is alleen: wat doet men daar aan, gezien die in private handen zijn en weinig aanwendbaar zijn voor alternatieven.no votes
Reply With Quote

