Thread: Mobiliteit
-
10-10-2018, 18:13 #871Member
- Registered
- 21/12/14
- Location
- blob
- Posts
- 2,809
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 73/259
Dat mensen graag hun persoonlijke situatie uitleggen, geeft je nog niet het recht om direct een redelijk aanvallende toon aan te slaan en ze te betichten van egoïsme, naïviteit, geldwolf zijn, etc.
In het vervolg misschien best eens informeren naar het volledige verhaal, zonder direct een knallend oordeel klaar te hebben. En als bovenstaande je excuus is, dan vind ik het nog erg zwak ook.3 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
-
10-10-2018, 19:04 #872Member
- Registered
- 24/12/05
- Location
- Gent
- Posts
- 12,113
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 17 Post(s)
- Reputation
- 499/1234
https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2018/10...gen-de-kas-va/
No surprises there.
Steden verdienen veel geld aan parkeren. Bijzonder veel geld zelfs. Koploper is de stad Gent. Uit de bevraging van de VVSG blijkt dat Gent vorig jaar bijna 27 miljoen euro binnenrijfde via zijn parkeerbeleid. Dat zijn alle inkomsten via parkeerautomaten, bewonerskaarten en parkeerbonnen min de kosten voor het parkeerbedrijf. Na Gent volgt de stad Antwerpen met bijna 22 miljoen euro. Leuven sluit de top 3 af met zo’n 8 miljoen euro.no votes
Reply With Quote
-
10-10-2018, 19:27 #873
Zie ook Brussel, waar enkele jaren terug alle straten rond de Heizel betalend werden gemaakt die elke dag vol pendelaars stonden die daar metro of tram namen. De opgegeven reden was "zodat de bewoners geen last ondervinden van de geparkeerde wagens". Sindsdien staan die straten leeg, dus ik gok dat het weinig heeft opgebracht buiten extra verkeer.
Time is the school in which we learn, time is the fire in which we burn.no votes
Reply With Quote
-
10-10-2018, 20:31 #874Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Oslo
- Posts
- 19,728
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 509/1290
Ik heb mijn visie/mening op dit hele gedoe al een paar keer neergeschreven in dit topic en op dit forum. Mijn mening is niet veranderd dus ik zie niet waarom ik dat hier zou blijven herhalen tot het een karikatuur wordt.
En ja je schetst een plaatje. a) uw schets is onnauwkeurig b) zelfs al zou ik naar hetzelfde plaatje kijken dan zouden mijn conclusies nog niet dezelfde zijn. Het probleem van iedere 'ideoloog': iedereen die het niet eens is begrijpt het niet.*** Also sprach Zarathustra ***2 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
11-10-2018, 00:00 #875Member
- Registered
- 04/01/08
- Location
- Gent
- Posts
- 12,528
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 16 Post(s)
- Reputation
- 543/719
Kijk, we kunnen hier een individuele discussie voeren over alle 11 miljoen Belgen (waar jullie lijken op aan te sturen, om zo de discussie in de kiem te smoren) of je kunt gewoon even logisch en principieel deze kwestie benaderen en nadenken en redeneren.
En dan blijft mijn standpunt als een paal boven water staan: "There is no alternative" is dikke bullshit. Elke keuze, en zeker die van uw job, is een afweging tussen enorm veel verschillende factoren:
- Jobinhoud
- Woon/werk-afstand
- Verloning
- Enzovoort.
En het enige wat ik constateer, en dat is niet eens een mening, is dat er in dit file-ziek landje stelselmatig de voorkeur wordt gegeven aan dikke huizen neerpoten in het hol van pluto (zie de objectieve cijfers over onze grote bewoonbare oppervlakte, zie de objectieve cijfers over onze verkavelingsziekte, etc.) ten koste van een langere woon/werk-afstand (zie de objectieve cijfers over onze salariswagens, zie de objectieve cijfers over onze files, zie de objectieve cijfers over onze luchtvervuiling, etc.).
Het evenwicht in dit land moet dus verschuiven. Punt, andere lijn. Zo simpel is het. En ja, dat betekent dat meneer de politie-agent van hierboven in de toekomst misschien rekening zal moeten houden met 500 euro transportkosten per maand, indien hij elke dag 100 km moet pendelen. Meneer de politie-agent zal dan misschien twee keer nadenken voor hij daaraan begint en een job dichter bij huis zoeken. Of de regering zal niet iedereen nog naar Brussel sturen waardoor die man dichter bij huis kan werken. Enzovoort. Maar het MOET veranderen.
En boehoe, mac-bc verwoordt het een beetje cru. En boehoe, mac-bc gaat in zijn argumentatie even een cliché-beeld gebruiken van een toevallige forum-passant die hier ongevraagd zijn persoonlijke situatie uit de doeken komt doen en er dan van opschrikt dat hij reacties krijgt. Alsof ik zo dom ben om niet te beseffen dat elke persoonlijke situatie zijn nuances kent...
Al deze nevendiscussies zijn allemaal ondergeschikt aan bovenstaand principe: het evenwicht in dit land moet verschuiven. Had zelfs al 60 jaar verschoven moeten zijn.no votes
Reply With Quote
-
11-10-2018, 00:16 #876Member
- Registered
- 14/07/04
- Location
- Lokeren
- Posts
- 6,154
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 222/298
Ongeacht al je hoogdravende uitleg, negeer je gewoon dat mensen echt wel snappen wat je bedoelt maar dat de meerderheid gewoon niet akkoord is met het extremistische in je visie. Je hebt 100% gelijk dat alles een keuze is maar je gaat de mist in als je vindt dat alle keuzes van de Belg richting ‘gezonde lucht’ moeten leiden.
De voorbeelden zijn legio:
-koppels met verschillende interesses en verschillende jobs in verschillende steden
-mensen die van job veranderen
-mensen die het geld niet hebben om in een deftige buurt in de stad te wonen maar wél ‘de job van hun dromen’ vinden in de stad
-...
Tuurlijk KAN iedereen een job om de hoek vinden. Met wat geluk ligt die zelf in je interesseveld. Maar als de uitdagende job in Brussel ligt en je volledig sociaal leven in Dendermonde, begrijp ik perfect dat mensen niet gaan verhuizen naar een plek waar ze op bijna elk vlak ongelukkiger zouden zijn, puur om een klein steentje bij te dragen aan het milieu.
All of this being said ben ik wél volledig akkoord dat de externe kosten van milieuvervuiling moeten verrekend worden naar de vervuiler. En daar is zowat iedereen in dit topic het mee eens.
Sent from my iPhone using TapatalkTrotse winnaar van de pronostiekcompetitie 2005-2006
Sponsored by 9 lives3 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
11-10-2018, 00:36 #877Member
- Registered
- 21/12/14
- Location
- blob
- Posts
- 2,809
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 73/259
Stel je voor dat iemand ongevraagd zijn on-topic situatie aanhaalt op een openbaar forum, waar gaat het naartoe.
Dergelijke situaties zijn exemplarisch voor heel wat zaken die gewoon niet meehelpen aan het mobiliteitsvraagstuk. Het toont aan dat het heus wel verder gaat dan de egoïstische Vlaming in een salariswagen die in een centrumstad zijn brood gaat verdienen om dan naar zijn veel te grote alleenstaand huis in een lintbebouwing te rijden.no votes
Reply With Quote
-
11-10-2018, 11:52 #878Member
- Registered
- 04/01/08
- Location
- Gent
- Posts
- 12,528
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 16 Post(s)
- Reputation
- 543/719
Volledig akkoord met uw post, behalve dat je hier stelt alsof ik zou pleiten om alle keuzes van elke Belg 100% in de richting van nul-uitstoot te duwen. Dat doe ik niet.
Neen, zoals ik hierboven reeds zei moeten er evenwichten verschoven worden. En je kunt pas evenwichten verschuiven als je de hefbomen daartoe hebt, en dus:
- moeten tankkaarten voor privégebruik afgeschaft worden
- moet rekeningrijden ingevoerd worden
- moet het gedecentraliseerd wonen ontmoedigd worden met een gestage stijging van de kadastrale inkomens op die plaatsen
- Enzovoort.
Maar er gebeurt niets. Helemaal niets. Je kunt mij verwijten dat ik "radicaal" zou zijn in de ene richting omdat ik gewoon vragende partij ben om eindelijk eens wat evenwichten te verschuiven om onze problemen aan te pakken, maar je kunt je afvragen wie hier daadwerkelijk radicaal is. Hoe radicaal ignorant ben je bijvoorbeeld wanneer je als overheid met zulke grote problemen geconfronteerd wordt, en deze radicaal blijft negeren?no votes
Reply With Quote
-
11-10-2018, 11:59 #879Member
- Registered
- 04/01/08
- Location
- Gent
- Posts
- 12,528
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 16 Post(s)
- Reputation
- 543/719
En mijn woorden van hierboven zijn nog niet koud, of ik lees al het volgende:
Weyts wipt milieubonden uit Mobiliteitsraad
Als de NVA ook maar een klein beetje geïnteresseerd zou zijn in het milieu, in gezonde lucht voor de mensen, ... dat ze het dan eerst eens demonstreren in hun beleid i.p.v. als een bende opportunisten op de kar van de propere lucht te springen om stemmetjes te ronselen. Als je mensen of partijen wil beoordelen: kijk dan naar hun daden i.p.v. naar hun woorden. En dat geldt des te meer voor politici.no votes
Reply With Quote
-
11-10-2018, 12:03 #880Approved 9liver
- Registered
- 27/01/03
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 4,838
- iTrader
- 12 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 198/304
Wel met veel jaloezie gekeken naar Rotterdam. Autostrade af, parking op, 72 uur gratis parkeren als ge het OV neemt én hetzelfde OV dat u 24/7 op 6 minuten in het centrum zet.
Waarom kan dat hier niet? In Antwerpen hebben ze wel park & rides maar je doet er nog altijd gemakkelijk 20 minuten over om tot in't centrum te geraken en die rijden maar beperkt.“Honor: if you need it defined, you don’t have it.”
-
Ron Swanson4 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
11-10-2018, 12:13 #881Member
- Registered
- 29/11/06
- Location
- Zuid-Limburg
- Posts
- 6,704
- iTrader
- 5 (100%)
- Mentioned
- 11 Post(s)
- Reputation
- 1228/1549
Met andere woorden elk van die maatregelen moet gefinancierd worden door anderen, en jij moet daar geen bijdrage aan leveren, ondanks dat jij hier in belangrijke mate een voordeel bij hebt (je krijgt gezondere lucht bovenop de andere voordelen die stadswonen al biedt, en je stadseigendom stijgt in waarde). En dan verwijt jij serieus anderen egoïsme? Il faut le faire.
Rekeningrijden is een zéér zware belasting op pendelaars in Limburg en West-Vlaanderen voor wie het openbaar vervoer géén alternatief is. Voor je over "keuzes" begint: neen, die gaan ook niet allemaal van de ene dag op de andere een job dichter bij huis kunnen vinden, die jobs zijn er niet en neen, die kunnen ook niet allemaal plots gaan verhuizen.
(Vooraleer je mij egoïsme verwijt: nooit een bedrijfswagen gehad, nooit een tankkaart, bijna altijd met de trein naar Brussel/Antwerpen/Mechelen/etc. gependeld omdat ik dat wél kon met mijn werkrooster)
Hier zijn wat andere maatregelen:
- Haal geld weg bij de oversubsidiëring van Gent en Antwerpen ten opzichte van andere steden en gemeenten, je creëert/onderhoudt een Matteüseffect.
- Investeer in een meer gelijke verdeling van jobs & cultuur ook buiten die grootsteden. Bedrijven moeten natuurlijk niet in kleine dorpjes gaan zitten, maar er zijn nog andere centrumsteden dan Gent/Antwerpen/Brussel
- Zorg ook voor een degelijk, comfortabel openbaar vervoer, ook buiten de grootsteden en zeker ook buiten de Vlaamse ruit.
- Maak het centrum gerust grotendeels autovrij maar investeer dan ook in grote, gratis parkings aan de rand van de steden, met degelijk openbaar vervoer naar het stadscentrum (ook na middernacht), cfr. Rotterdam in de Pano-reportage gisteren.no votes
Reply With Quote
-
11-10-2018, 12:17 #882Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Oslo
- Posts
- 19,728
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 509/1290
Yep, Ik zou met alle plezier tot aan een parking rijden en dan de bus op gaan. Nu kost het me ~50 minuten om naar mijn werk te rijden, 20 minuten tot de autostrade en 25-35 minuten van daar. Maak aan dat oprit/afrit deel een parking met een bus richting Oslo elke 15 minuten en ik pak dat direct.
Maar nee, er is 1 parking van dat type over halverwege mijn stuk autostrade en NA de meeste files en dan met een bus om de 40 minuten die dan nog niet eens op logische plaatsen stopt -_- Resultaat is dat voor zover ik kan zien die parking voor 80% leeg staat.Last edited by zarathustra; 11-10-2018 at 12:30.
*** Also sprach Zarathustra ***no votes
Reply With Quote
-
11-10-2018, 12:37 #883Member
- Registered
- 04/01/08
- Location
- Gent
- Posts
- 12,528
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 16 Post(s)
- Reputation
- 543/719
Egoïsme? Neen, vooruitziendheid heet dat.
Wie is er nu zo dom om anno 2018 mee te stappen in een systeem van bedrijfswagens? Wie is er nu zo dom om anno 2018 een gedecentraliseerd huis te kopen in een afgelegen verkaveling? Enzovoort. Terwijl iedereen maar al te goed weet dat dit de bronnen zijn van de grootste problemen in dit land en terwijl je maar al te goed weet dat deze systemen politiek/economisch/milieutechnisch/... onhoudbaar zijn. En toch blijven mensen dit hersenloos doen. Tja...
Mijn handelingen spruiten voort uit bovenstaande vaststelling. Mijn handelingen zijn consequent en volledig in lijn met wat ik hier predik. Anders had je mij vast hypocrisie verweten, nietwaar?
Nu ben ik volledig consequent en dan noem je mij maar gemakshalve "de egoïst".
Zo kun je altijd iemand zwart maken natuurlijk. Ik heb het hier al tientallen keren gezegd: mijn handelingen vloeien voort uit mijn gedachten en uit mijn politieke mening. Mijn politieke mening draait niet mee naargelang in welke situatie ik nu toevallig gesukkeld ben.
Aangezien elke burger dit van kilometers ver kon zien aankomen, hoeft niemand eigenlijk gechoqueerd te zijn wanneer dat rekeningrijden morgen onmiddellijk zou ingevoerd worden. Dat is punt 1.
Punt 2 is dat politici daar sowieso te laf voor zijn en dat er sowieso weer overgangsmaatregelen gaan komen omdat veel burgers zoals jij zich selectief verontwaardigd zullen voordoen. Met drog-argumenten als "there is no alternative!" en "we hebben geen kans gehad om erop te anteciperen". Doe uw ogen open. Kijk naar onze maatschappij. Kijk naar de problemen. En oordeel eerlijk of je dit kon zien aankomen of niet. Het antwoord is "ja". Je kon dit vanaf de jaren '70 zien aankomen en het is sindsdien steeds duidelijker geworden.
Puntjes 1 en 2: Daar wil ik gerust eens over discussiëren, maar niet hier.
Puntje 3: Akkoord, maar dat is enkel mogelijk wanneer dat gedecentraliseerd wonen wordt aangepakt
Puntje 4: Akkoord.Last edited by mac-bc; 11-10-2018 at 12:48.
no votes
Reply With Quote
-
11-10-2018, 13:52 #884Member
- Registered
- 15/08/13
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 5,587
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 6 Post(s)
- Reputation
- 3/107
Maw wil je eigenlijk het zodanig duur maken dat de mensen het niet meer kunnen betalen en wel moeten verhuizen of hun auto verkopen. Zo ga je de kloof tussen arm en rijk enkel maar vergroten.
Mij lijkt zo'n keuzes niet de beste oplossing, kijk hoe duur auto rijden geworden is tov vroeger. Ondertussen zijn er steeds meer en meer auto's, de enige reden waar jij precies met afkomt is om het zodanig duur te maken dat de mensen het niet meer kunnen betalen. Maar met welke praktijken ben je dan bezig, dan faal je evenveel als de regering.
Kijk naar ons woon-werk verkeer.
Vroeger carpoolde er quasi niemand bij ons, het is omdat de werkgever moeite heeft ingestoken om de mensen er van bewust te maken. De werkgever maakt het ook nog interessant zodat wij enkel de km moeten doorgeven aan hun en hun regelen het fiscaal gedeelte, zodat ik niks moet invullen op mijn belastingbrief voor fiscaal voordeel.
Vroeger kwamen er amper mensen met de fiets, na het aanbieden van fietsvergoeding is dat goed gestegen het aandeel fietsers. Maar je zat nog steeds met het probleem dat er sommige van verder moesten of niet de fysiek hadden om dat dag dagelijks te doen. Nu is de werkgever afgekomen met een fietsplan, waar je al de fietsen kunt kiezen inclusief speedpedelecs. De aandeel fietsers is enorm gestegen, zodanig hard dat er een extra fietskot moeten bijbouwen.
Je begint ook te merken dat de mensen hun fiets sneller beginnen te pakken in privé sfeer, omdat ze het gewoon beginnen te worden.
Zo'n zaken kunnen helpen en zijn goede beslissing van de regering om dat fiscaal interessant te maken, zodat het makkelijker toegankelijker is. Je moet de mensen er bewust van maken en kansen aanbieden om de switch te maken, niet beginnen met te straffen, want dat helpt niet.
Wat jij voorstelt is zoals onze werkgever zou zeggen, iedereen verliest zijn woon-werk vergoeding tenzij ze een ander vervoersmiddel komen ipv een auto. Weet je wat er dan gebeurt, mensen hun koopkracht daalt en er zullen amper minder auto's op de parking staan. Kijk naar het verleden, taksen op brandstof stijgt enkel maar en zijn er minder auto's op de baan? Neen enkel de koopkracht van de mensen is gedaald.Last edited by Bimmer; 11-10-2018 at 14:27.
no votes
Reply With Quote
-
11-10-2018, 14:11 #885Member
- Registered
- 29/11/06
- Location
- Zuid-Limburg
- Posts
- 6,704
- iTrader
- 5 (100%)
- Mentioned
- 11 Post(s)
- Reputation
- 1228/1549
Wie is er zo dom om anno 2018 de LEZ van Antwerpen binnen te rijden met een oude dieselstoof wanneer je dat ook had kunnen voorzien? Mij is dat alleszins nog niet overkomen, ik heb de bijbehorende website gecontroleerd en mijn chasisnummer van mijn wagen ingegeven om te controleren of ik nog binnenmocht, toen ik 's avonds in Antwerpen moest zijn en jawel: de laatste trein terug richting huis opnieuw geen alternatief was.
Ik veronderstel dan ook dat jij ver buiten Gent geboren en getogen bent, en onbaatzuchtig naar Gent verhuist bent, en niet omdat jouw vriendin toevallig uit die streek komt bijvoorbeeld.Mijn handelingen spruiten voort uit bovenstaande vaststelling. Mijn handelingen zijn consequent en volledig in lijn met wat ik hier predik. Anders had je mij vast hypocrisie verweten, nietwaar?
Nu ben ik volledig consequent en dan noem je mij maar gemakshalve "de egoïst".
Zo kun je altijd iemand zwart maken natuurlijk. Ik heb het hier al tientallen keren gezegd: mijn handelingen vloeien voort uit mijn gedachten en uit mijn politieke mening. Mijn politieke mening draait niet mee naargelang in welke situatie ik nu toevallig gesukkeld ben.
Nogmaals, met het inkomen van een ingenieur (dat niet onverdiend is), kan je gemakkelijk nog in een mooi deel van een grootstad wonen, met stadstuintje enzovoort. Ik neem het echter andere mensen niet kwalijk dat ze niet willen wonen in delen van steden die we door slecht beleid, inclusief massamigratie, hebben laten verloederen. Ver moet je niet eens zoeken naar dergelijke buurten, toen ik in Brussel werkte, passeerde ik er dagelijks.
Een deel van de huidige problematiek kon je inderdaad in de jaren '70 zien aankomen, en mensen hebben toen de beste beslissing genomen in het kader van de toenmalige regelgeving, en dat was buiten de stad gaan wonen. Het is gewoon regelrechte onzin om te beweren dat de huidige situatie in de jaren '70 volledig voorspeld kon worden. Dat er bijvoorbeeld de afgelopen jaren alleen al meer dan 100 000 migranten zijn bijgekomen in ons land, had men in 1979 echt niet kunnen voorspellen. Elk milieuprobleem is trouwens ook een populatieprobleem.Aangezien elke burger dit van kilometers ver kon zien aankomen, hoeft niemand eigenlijk gechoqueerd te zijn wanneer dat rekeningrijden morgen onmiddellijk zou ingevoerd worden. Dat is punt 1.
Punt 2 is dat politici daar sowieso te laf voor zijn en dat er sowieso weer overgangsmaatregelen gaan komen omdat veel burgers zoals jij zich selectief verontwaardigd zullen voordoen. Met drog-argumenten als "there is no alternative!" en "we hebben geen kans gehad om erop te anteciperen". Doe uw ogen open. Kijk naar onze maatschappij. Kijk naar de problemen. En oordeel eerlijk of je dit kon zien aankomen of niet. Het antwoord is "ja". Je kon dit vanaf de jaren '70 zien aankomen en het is sindsdien steeds duidelijker geworden.
1 & 2 komen jou natuurlijk ook zeer slecht uit, want dan moet je toegeven dat je in Gent in een "luxesituatie" zit. Ik heb bijvoorbeeld aan de lijve ondervonden toen ik in Antwerpen werkte in 2014 hoe de rechtstreekse trein naar Antwerpen verdween zodat de NMBS meer winst kon halen uit vrachtvervoer op de bocht van Aarschot. De verbinding Hasselt-Antwerpen gaat nu buiten een handvol P-treinen via Leuven, Brussel-Luchthaven & Mechelen for fuck sake. Kan je mij eens een voorbeeld geven van een vergelijkbaar belangrijke verbinding in Gent die geschrapt geweest is de laatste 10 jaar?Puntjes 1 en 2: Daar wil ik gerust eens over discussiëren, maar niet hier.
Puntje 3: Akkoord, maar dat is enkel mogelijk wanneer dat gedecentraliseerd wonen wordt aangepakt
Puntje 4: Akkoord.
Puntje 3: nogmaals niet iedereen die buiten de grootstad woont, woont daarom gedecentraliseerd in een verkaveling aan een lintbebouwing in the middle of nowhere. Ik woon op 3 km van het stadscentrum, 4 km van het lokale treinstation, mijn voorkeur voor woon-werkverkeer gaat naar pendelen (zowel om milieu als financiële redenen) maar de treinverbindingen zijn een ramp. Treinen uit Luik hebben zo vaak vertraging, waardoor ik mijn overstap in Hasselt maar al te vaak misloop... een degelijke verbinding naar Antwerpen is er niet meer, Brussel valt nog mee, maar ook daar kan ik dan best 's avonds niet te laat blijven, etc.
Als "compromis" met de wagen naar het station van Hasselt rijden, en van daaruit pendelen met de trein, was vroeger nog haalbaar, maar ook dat is tegenwoordig niet meer aan te raden, Hasselt heeft eveneens in 2014 de gratis parking achter het station gesloten en vervangen door dure betaalparkings.1 members found this post helpful.
Reply With Quote

