Thread: Mobiliteit
-
26-06-2019, 12:34 #1996Approved 9-lifer
- Registered
- 09/08/04
- Location
- Genk
- Posts
- 37,077
- iTrader
- 165 (100%)
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 582/1420
Waar zegt hij die dingen daar, dat moet ik gemist hebben. Die tijdstippen moogt ge me geven want ik ga niet opnieuw een halfuurtje daarnaar kijken.
Voor zover ik me herinner praat hij wel over hoe het beleid moet gestuurd worden en met welke mogelijke dingen, of hij dat zelf nu doet of niet wat boeit dat, hij is toch de technische adviseur die die dingen pusht of kan pushen vanuit zijn (overheids)functie? Niet verhuizen van platteland naar stad, ja ... ja ... da's wel een heel eenzijdige invulling en semantiek gespeel, als verhuizen van het platteland naar een rijhuis in de dorpskern daar niet onder valt, dan komen we daar nog mee weg, ja. Maar ook hier, ik herinner me dat niet uit De Zevende Dag. Wat ik wel herinner is bijvoorbeeld volhouden dat de mobiscore een objectief en intelligent instrument is zonder dat te kunnen uitleggen, wat het duidelijk niet is.
Verder: waarom zou die burgemeester "objectief" moeten zijn, wat dat ook al mag betekenen in deze discussie? Ik dacht dat die net uitkwam waarvoor hij werkelijk staat: "ik vertegenwoordig mijn kiezers van Glabbeek" en "de realiteit strookt niet met de mobiscore." Top, meer van dat.
Ah ja, uiteraard, de fake news tactiek. Niet één keer, maar meerdere keren, door verschillende journalisten. En, zoals in De Zevende Dag, Groen mag ook niet bestempeld worden als een partij van belastingen, want dat is grof en ook fake news zeker.
Nu, gelukkig kunt ge mij daarvan niet beschuldigen want ik heb zoals gezegd wel twee van zijn lezingen gecheckt, en voorbeelden van bedenkelijke uitspraken gegeven die ik me herinnerde en die geen quotes zijn van een clickjournalist. Serieus andere toon dan die link van u overigens, redelijk mac-bcachtig eigenlijk met dezelfde hautaine vocabulaire en smalende afkeer van de verkavelingsvlaming en zijn gazonnetje (ik neem wel aan dat mac-bc hem nadoet in plaats van andersom) ... Of om hemzelf te citeren uit uw link: "Hoe zou dat nu komen...?" dat men die man zo verkeerd zou citeren als dit is hoe hij ook communiceert?
Of om maar eens een concreet voorbeeld te geven uit uw link en wat hij zei in De Zevende Dag:
Zevende Dag: "het fijnstof in die steden wordt bijna allemaal geproduceerd door pendelaars die niet met het OV naar daar komen"
Uw link: "Maar fijn stof wordt gelijkmatig gespreid in enorme wolken die langzaam bewegen over heel Vlaanderen. Fijn stof komt dus evenveel voor op het platteland als in de steden. De lucht is qua stof NIET gezonder op den buiten."
Ook de fout van clickjournalisten zeker? Ik krijg hier alvast een schild&vriendengevoel bij, iemand die in het openbaar andere dingen op een andere manier zegt. Misschien kan Tim Verheyden eens langsgaan voor Pano. Al blijf ik ondanks dit zeker bij wat ik al eerder gepost heb: zeer slimme en belezen kerel met een duidelijk idee (zoals blijkt uit die link).no votes
Reply With Quote
-
-
26-06-2019, 12:37 #1997Member
- Registered
- 21/01/05
- Location
- Gent
- Posts
- 5,946
- iTrader
- 14 (100%)
- Mentioned
- 4 Post(s)
- Reputation
- 208/309
https://dsocdn.akamaized.net/Assets/...024&format=jpg
https://www.standaard.be/cnt/dmf20190625_04479355
Nieuwe dag, nieuw grafiekjeo/no votes
Reply With Quote
-
26-06-2019, 13:15 #1998Member
- Registered
- 12/11/13
- Location
- Gent
- Posts
- 4,236
- iTrader
- 15 (100%)
- Mentioned
- 10 Post(s)
- Reputation
- 84/399
PS4 / Switch / Xbox 360 / PS3 / Wii / NES // Raspberry Pi Zero W / 3B / 3B+no votes
Reply With Quote
-
26-06-2019, 13:41 #1999Approved 9-lifer
- Registered
- 09/08/04
- Location
- Genk
- Posts
- 37,077
- iTrader
- 165 (100%)
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 582/1420
Inderdaad, die dingen horen samen.
Het ging me over de communicatie. De eerste quote over fijnstof laat uitschijnen alsof fijnstof lokaal is en in de stad haast enkel geproduceerd wordt door iedereen die niet met het openbaar vervoer komt (want dat produceert uiteraard geen fijnstof!) van buiten de stad en zo de boel verkloot in de stad. Terwijl de nuance in de tweede quote al heel wat anders is. Beide zinnen komen van hem op een week tijd, geen clickjournalist die dat anders formuleert.no votes
Reply With Quote
-
26-06-2019, 13:59 #2000Member
- Registered
- 02/06/04
- Location
- de boerebuite
- Posts
- 9,103
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 14 Post(s)
- Reputation
- 1519/1783
Maar daarover had ik het helemaal niet?
Als je als bouwmeester 5 minuten de tijd krijgt om op het nieuws je uitleg met alle nodige 'nuances' te doen.
En je weet er niet beter op dan de vraag of zijn voorstel sommige mensen pijn gaat doen te beantwoorden met 'ja, maar dat is zoals naar de tandarts gaan. Je moet die tand laten trekken en dat kan pijn doen maar de maatschappij is daar uiteindelijk wel beter mee af ', dan moet je niet versteld staat dat de burgemeester van Glabbeek oorlog begint te voeren.
Dan moet Leo achteraf niet de calimero uithangen en met zijn vingertje wijzen naar 'zie wat deze journalistiek daar geschreven heeft dat niet klopt'. Het gros van de negatieve reacties die hij aan zijn deur krijgt zijn niet op dat interview gebaseerd, en wel op wat hij WEL gezegd heeft, dan moet hij het daar ook niet puur op dat eerste proberen te stoten. Het is een en/en verhaal.
Dit is dezelfde zever die tijdens regering Leterme ter discussie stond: Je staat daar als sociaal incapabale michiel met beperkte mediaskills aandacht te vragen en als je ze dan krijgt is het weer niet goed.
Hier:
https://www.vlaamsbouwmeester.be/nl/...uwen-crimineel
'Nu nog vrijstaand bouwen is crimineel'
Crimineel nogwel! 'Maar hey, dit en dat heeft 'm niet gezegd dus alles is opeens ok.'
Meneer doet beleidsvoorstellen, maar is geen echte beleidsmaker.
Meneer uitspraken over strafbaarheid, maar is geen echte rechter.
Als je niet tegen negatieve reacties kan moet je op TV geen heel deel van de bevolking staan provoceren/trollen.
PS. waar schreef de pers dan dat Leo wou deporteren? Vind ik nergens terug.Last edited by M°°nblade; 26-06-2019 at 14:15.
First the dodo died, then Dodi died, Di's dead, and Dando died. I bet Dido is crapping herself!no votes
Reply With Quote
-
26-06-2019, 14:14 #2001Member
- Registered
- 03/08/02
- Location
- Gavere
- Posts
- 37,519
- iTrader
- 23 (100%)
- Mentioned
- 57 Post(s)
- Reputation
- 197/1281
no votes
Reply With Quote
-
26-06-2019, 18:23 #2002Approved 9-lifer
- Registered
- 09/08/04
- Location
- Genk
- Posts
- 37,077
- iTrader
- 165 (100%)
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 582/1420
Toch even nagekeken en blijkt dat de eerste quote van fijnstof gewoon een (foute) reactie was op een kaart van stikstofdioxide: https://abload.de/img/fna4j8h.jpg
Altijd wat lullig als dat een pedant iemand overkomt, maar we vergeven het. Dat hij geen beleid voert heb ik nergens gehoord toen ik vlug door dat debat ging, maar ik wacht wel op Loser die me de tijdstippen gaat geven waar ik oneerlijk citeer.
Oei, als ge dat al kreeg bij het artikel gaat het echt grappig worden! Hier laat u even gaan dan: https://youtu.be/ejPv9HI7-KI?t=1323
Gelukkig zegt hij wel dat het wat om te lachen is, maar in De Zevende Dag klinkt het toch wel anders. Daar is het "we moeten er niet boos op zijn" terwijl hij ze op een andere plaats afzeikt.
Toen ik naar dat specifiek stuk aan het zoeken was via de thumbnails van Youtube, kwam ik in dezelfde lezing een minuut eerder uit op iets over IKEA: https://youtu.be/ejPv9HI7-KI?t=1265
"Een IKEA zonder parking. Je kan met de tram naar IKEA en je krijgt niets meer mee, alles wordt geleverd." zegt hij in 2017.
Als ik vlug even Google blijkt het over de IKEA in Altona te gaan en heeft die winkel in 2014 al een garage van 700 plaatsen, en krijgt ge u zaken gewoon mee en laat een derde van de klanten leveren.
Misschien toch eens nadenken over wat ge allemaal eruitflapt als ge over fake news en halve waarheden wilt beginnen.
no votes
Reply With Quote
-
26-06-2019, 22:02 #2003Member
- Registered
- 21/12/14
- Location
- blob
- Posts
- 2,809
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 73/259
https://dsocdn.akamaized.net/Assets/...6&maxwidth=568
Ik bekeek de kaart eens en vroeg me af wat mis is met Tongeren? Is oranje ingekleurd (score van een 5,X)? Dat is een fucking stad en dat krijgt een 5 als mobiscore???no votes
Reply With Quote
-
27-06-2019, 09:58 #2004Member
- Registered
- 30/11/03
- Location
- Tielt
- Posts
- 10,249
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 8 Post(s)
- Reputation
- 455/481
no votes
Reply With Quote
-
27-06-2019, 11:48 #2005Member
- Registered
- 21/07/02
- Location
- Limburg
- Posts
- 13,389
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 22 Post(s)
- Reputation
- 36/641
Ik krijg ook maar 5,8. Begrijp het niet goed eigenlijk.
Woon knal in het centrum van een dorp, schuin tegenover de scholen, supermarkt, kinderopvang, sportcomplex, jeugdbeweging, horeca.. allemaal in een straal van 200m.
Bushaltes op 100m
Autostrade oprit op 2km
Is het gewoon omdat we maar een dorp zijn en geen stad dan?no votes
Reply With Quote
-
27-06-2019, 12:12 #2006Member
- Registered
- 21/12/14
- Location
- blob
- Posts
- 2,809
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 73/259
Die vrouw van het studiebureau gaf aan dat treinverbindingen maar voor een heel klein deel meetellen. Daarbij, in een stad als Tongeren heb je toch alle nodige faciliteiten (= het is het regionale centrum voor zuid-oost Limburg op vlak van onderwijs en zorg. Daarnaast ligt het Limburgs hof van Assisen ook in Tongeren). Wat Turnhout me inderdaad ook lijkt te zijn voor Kempen. Vreemd.
no votes
Reply With Quote
-
27-06-2019, 12:13 #2007Member
- Registered
- 30/11/03
- Location
- Tielt
- Posts
- 10,249
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 8 Post(s)
- Reputation
- 455/481
Kort gezegd, ja.
De formule houdt rekening met enkel de grote buslijnen (dus je bushalte in het dorp telt mss niet mee), en gaat tot bvb 4 verschillende supermarkten. Dat benadeelt de dorpen, waar je inderdaad alles maar 1 keer, maximum twee keer, hebt ten opzichte van de steden waar alles in overvloed aanwezig is.no votes
Reply With Quote
-
27-06-2019, 12:16 #2008Approved 9liver
- Registered
- 19/07/02
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 3,495
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 88/102
Ik heb een mobiscore van 10!
Wat Leo betreft: ik ben oprecht fan van zijn ideeen - hij brengt ze soms provocerend, maar ik vind dat dat moet kunnen in zijn adviserende rol.
Ik geloof erg hard in dichte kernen, uitfaseren van verkavelingen en lintbebouwing, socialer wonen, etc. Beleidsmakers zullen dit vermoedelijk moeten sturen via onze portefeuille. Uiteraard moeten mensen niet gedwongen worden om hun verkaveling te verlaten, maar ik vind dat er een correcte prijs betaald moet worden voor belasting van onze mobiliteitsnetwerk en ons milieu.
Hopelijk zal er niet enkel gestuurd worden door mensen te "straffen" (bv rekeningrijden), maar zullen er ook belonende incentives gegeven worden (bv verhoogde aftrek van interesten op hypotheek als je <5km van je werk woont).no votes
Reply With Quote
-
27-06-2019, 12:45 #2009The channel hoarder
- Registered
- 10/11/09
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 13,698
- iTrader
- 9 (100%)
- Mentioned
- 87 Post(s)
- Reputation
- 1364/2153
Even voor de duidelijkheid: Ik zeg niet dat hij al die dingen in het interview heeft gezegd. Ik heb hem echter wel duidelijk horen zeggen dat hij niet van plan is om mensen te verhuizen van het platteland naar de stad. En voor Moonblade die twijfelde aan het feit media wel echt hadden gezegd dat de Vlaamse Bouwheer mensen wil deporteren, dat is op hetzelfde moment in het interview. Ik ga er niet nog eens helemaal door, maar het krantenartikel komt in beeld, en hij zegt: Plots gaan ze zeggen dat de Bouwheer alle landbouwers van hun land wil, en in een appartement gaat stoppen. Ik moest meteen denken aan de sketch van Gaston en Leo, vandaar dat het me zo bijgebleven is.
Het andere voorbeeld heeft hij misschien niet zo duidelijk gesteld in dat interview, over het beleid. Maar op andere plaatsen toch genoeg. Ik zeg ook niet dat je fout citeert, hè. Ik zeg alleen dat je het ook met opzet niet op die manier kadert. Je doet alsof hij alle wetten maakt, terwijl hij gewoon advies geeft. Vanuit één optiek, en dat is meteen de grootste kritiek die ik erop heb. Je kunt het beter multifocaal bekijken, met verschillende invalshoeken en verschillende experts. Maar dat is wel vaker zo.
En niemand zegt "fake news". Dat gebruik jij nu, maar hij zegt gewoon dat er heel polariserend is bericht erover. Dat is toch helemaal iets anders? En dat zie je overal, maar in dit geval is het verzonnen omdat hij zich wil indekken? Dan kies ik eerder voor het meest geloofwaardige: Overal én hier ook.
Maar ook kort gezegd: 5,8 hoeft niet slecht te zijn. Het is namelijk bovengemiddeld.no votes
Reply With Quote
-
27-06-2019, 12:52 #2010Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Oslo
- Posts
- 19,728
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 509/1290
no votes
Reply With Quote

