-
29-10-2020, 10:49 #2266The channel hoarder
- Registered
- 10/11/09
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 13,698
- iTrader
- 9 (100%)
- Mentioned
- 87 Post(s)
- Reputation
- 1364/2153
Je begint met open deuren. Moslims in België zijn geloviger dan "autochtone Belgen", wat al een foute vergelijking is, want het is afkomst><geloof. Maar bon.
Alleen ga je dan plots over naar een totaal ongefundeerd argument. Want "wanneer de meer militante moslims hier bepaalde zaken gaan eisen zullen al die andere meer gematigde moslims mee aan hetzelfde zeel trekken". Dat is niet alleen totaal speculatief en gebaseerd op niets anders dan je buikgevoel, het is ook nog eens bewezen fout. Anders waren partijen als ISLAM toch al lang verkozen, zeker? Waar zijn al die gematigde-in-naam-extreem-in-gedachten moslims die op zulke partijen stemmen? Of hebben ze stilletjes afgesproken om dat nu nog niet te doen en te wachten?no votes
Reply With Quote
-
-
29-10-2020, 10:57 #2267
Nee, want ISLAM is een sjiitische partij terwijl het gros van de moslims hier soennieten zijn.
Zo lang er nog personen zijn zoals een Bart Somers hoeven ze nog niet op die partijen te stemmen. Maar er komt een dag...
https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2020/10...abij-een-kerk/Last edited by Stuyfmans; 29-10-2020 at 11:14.
1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
29-10-2020, 11:47 #2268Member
- Registered
- 24/12/05
- Location
- Gent
- Posts
- 12,113
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 17 Post(s)
- Reputation
- 499/1234
no votes
Reply With Quote
-
29-10-2020, 11:50 #2269The channel hoarder
- Registered
- 10/11/09
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 13,698
- iTrader
- 9 (100%)
- Mentioned
- 87 Post(s)
- Reputation
- 1364/2153
Ik moet zeggen dat ik het maar niks vind hoe mijn post in halve zinnen wordt gereten. Die volgende zin stond daar niet per ongeluk bij: "zeker in combinatie met de term vijfde colonne".
Wat is het verschil tussen aanhanger zijn van een boek of aanhanger van een instituut in dit geval? Ik zie daar weinig verschil in. In dit geval, hè. Want aanhanger van de Bijbel en niet van de Kerk (het Vaticaan, de katholieke kerk...) dat verschil snap ik nog. Bij de islam ligt dat wel ietsjes anders.no votes
Reply With Quote
-
29-10-2020, 11:50 #2270Member
- Registered
- 08/12/17
- Location
- antwerpen
- Posts
- 206
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 16/18
Neen, Takiya is een sjititisch concept en het is niet zomaar bedoeld om uw geloof te verbergen als je in vijandig gebied begeeft.
Het was voor sjiieten die in islamitische soennietische rijken onderdrukt werden en soms bepaalde "mini inquisitie" ondergingen waarbij ze hun sjietisch geloof zouden verbergen of ze zouden het met hun leven bekopen.
De extreem rechtse beweging heeft dit concept volledig uit haar originele context gerukt en nu doen ze met moslims wat ze al zo lang met Joden doen, namelijk, die mensen zijn nooit te vertrouwen ook al beweren ze van wel en zeggen ze de juiste dingen.1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
29-10-2020, 11:52 #2271Member
- Registered
- 08/12/17
- Location
- antwerpen
- Posts
- 206
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 16/18
Alsof de meeste moslims dat wisten. Bovendien blijft je theorie nog altijd absurd, want niets heeft die moslims tegengehouden om zo'n partij op te richten.
Maar zie hierboven, in het licht van het Takiyya (dubbele y of j want) is elke daad of uitspraak van moslims verdacht.1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
29-10-2020, 11:54 #2272
https://www.hln.be/buitenland/vrouw-...nice~ae2876f0/
Volgende onthoofding Is dat de oproep van Erdogan die beantwoord werd? Hoe lang gaan we onze kop nog eigenlijk in het zand blijven steken en doen alsof er geen probleem is?
Edit Crew: hondenfluitje aangepastLast edited by Loser; 29-10-2020 at 12:00.
no votes
Reply With Quote
-
29-10-2020, 12:00 #2273
Ik vind nochtans dat politici/opiniemakers Frankrijk, het land waarin deze daden plaatsvinden, vrij streng, moedig en serieus reageren. Dingen als fermer les mosquées & enlever le voile en hommage zijn imo wel straf. Denk dat in België enkel VB zulke dingen zou zeggen.
no votes
Reply With Quote
-
29-10-2020, 12:03 #2274Member
- Registered
- 08/12/17
- Location
- antwerpen
- Posts
- 206
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 16/18
no votes
Reply With Quote
-
29-10-2020, 12:06 #2275Member
- Registered
- 24/12/05
- Location
- Gent
- Posts
- 12,113
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 17 Post(s)
- Reputation
- 499/1234
Omdat een boek niet van mening kan veranderen door voortschrijdend inzicht of een nieuwe maatschappelijke context, en een instituut wel.
Dit instituut kan het geloof, zij het zeer langzaam, in een bepaalde richting sturen - ik verwijs naar recente uitspraken van paus Franciscus mbt homoseksualiteit oa.
Er is geen instituut dat de Europese islam stuurt, dus imams uit alle uithoeken van de wereld - vaak minder verlicht dan we zouden willen - krijgen carte blanche. Zij krijgen hun gezag van de koran, en hoeven verder aan niemand verantwoording af te leggen. Ik ben daar geen grote fan van moet ik zeggen.no votes
Reply With Quote
-
29-10-2020, 12:15 #2276
Ik weet het: de redenering is zeer zwart/wit, houd geen rekening met andere elementen maar veronderstel nu even dat:
- Er morgen in Gent centrum een rasechte Gentenaar beslist om een moslima en plein publiek te onthoofden omdat ze een hoofddoek droeg.
Wat zouden de gevolgen en reacties zijn, zowel nationaal als internationaal.no votes
Reply With Quote
-
29-10-2020, 12:20 #2277Member
- Registered
- 08/12/17
- Location
- antwerpen
- Posts
- 206
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 16/18
no votes
Reply With Quote
-
29-10-2020, 12:22 #2278Member
- Registered
- 08/12/17
- Location
- antwerpen
- Posts
- 206
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 16/18
In theorie: ja
In de praktijk: niet echt.
Alle Turkse imams bv komen van Turkije en worden door Diyanet gestuurd. Je hoeft daar geen fan van te zijn maar een carte blanche is het zeker niet.
De meeste Marokkaanse imams worden ook door Marokko gestuurd, opgeleid in Marokkaanse overheidsinstituten, alweer geen carte blanche.no votes
Reply With Quote
-
29-10-2020, 12:39 #2279Member
- Registered
- 18/07/02
- Location
- on your lap beating you with a spoon
- Posts
- 785
- iTrader
- 18 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 35/41
Ik vind het dan weer ziek dat iemand onthoofd wordt als reactie op een maatschappelijk standpunt, en dat dit dan door figuren zoals jij als een normaal gevolg beschouwd wordt.
Zelfs als je het niet eens met een boodschap of denkwijze geeft dat jou nooit het recht om fysiek geweld te plegen. Beter eens naar je eigen moreel kompas kijken alvorens anderen tot de dood te veroordelen, of alvast de daad uitgevoerd door een ander te vergoeilijken, om een standpunt.
Ik heb alvast niemand na Nieuw-Zeeland op dit forum zien posten "chickens coming home to roost"Last edited by Nessaja; 29-10-2020 at 12:46.
A government big enough to give you everything that you want, is big enough to take away everything that you have - Thomas Jefferson1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
29-10-2020, 12:43 #2280Member
- Registered
- 29/11/06
- Location
- Zuid-Limburg
- Posts
- 6,704
- iTrader
- 5 (100%)
- Mentioned
- 11 Post(s)
- Reputation
- 1228/1549
Wat een post...
Als ik iets gelijkaardigs geschreven had over andere gevaarlijke extreme politieke ideologieën met als doel de samenleving te domineren, had je waarschijnlijk geen bezwaar gemaakt. Maar hier zijn we weer met kritiek op Islam gelijk te stellen aan racisme. Eigenlijk stopt vanaf daar mijn zin om dit debat nog aan te gaan, want het toont op voorhand aan dat je dit debat op een zéér intellectueel oneerlijke manier voert.
Je legt me daarbovenop nog een aantal andere zaken in de mond zoals het gelijkstellen van geloof aan nationaliteit of het willen met dwang opleggen van wat mensen mogen geloven.
We zitten op dit moment met een pandemie, en wat zie je? Grenzen worden gesloten, ondanks dat de toestand in onze buurlanden niet veel beter of slechter is. Ondanks dat er veel besmettingen zijn binnen de eigen grenzen wilt men er toch niet meer binnenhalen van erbuiten...
Wel ik stel wat Islamitische extremisme betreft voor om inderdaad onze grenzen ook te sluiten voor de import van nog meer mensen die dermate extreem denken dat onthoofding op straat een gepaste reactie is op het beledigen van een profeet/krijgsheer. Dit zou eigenlijk tenminste nog zinvol zijn, want buiten Europa is de situatie wat dat betreft wél nog erger. En neen, ik vergelijk hier geen mensen met een virus, ik vergelijk een extremistisch gedachtegoed met een virus. Mocht je het effect van een hele opvoeding en indoctrinatie in een dergelijk gedachtegoed kunnen omkeren aan de buitengrenzen met een eenvoudige behandeling, ik zou er geen probleem mee hebben. Dat kan helaas niet.
Ja, dat neemt het risico helaas niet weg dat er binnen onze grenzen nog dergelijke mensen zijn of mensen zich tot die ideologie bekeren. Ik zou die daar dan ook graag van 'genezen' met meer onderwijs, betere socio-economische kansen, en en een grotere mate van assimilatie in onze samenleving.
Dankzij de verlichting hebben wij het religieus extremisme hier teruggedrongen, en ik zou dat graag zo houden. Ik gooi mensenrechten niet overboord, ik stel voor ze aan te passen met het oog op de bescherming van onschuldige mensen in Europa, tegen de slechte wil van activistische rechters en buitenlandse dictators in, en ja, ook tegen die dwaasheid van naïevelingen in die denken dat alle culturen evenwaardig zijn en elke ideologie perfect in vrede naast elkaar, laat staan samen met elkaar kan bestaan. Wat met de rechten van die Franse leerkracht? Of een paar jaar terug die Franse priester? De aanslagen in Parijs, Brussel, Manchester, Madrid, ... Of zelfs die meisjes in het V.K.? Wat met de kerken die in Frankrijk in brand gestoken worden? Het toenemende antisemitisme in Europa? Onschuldige mensen die hier geboren en getogen zijn verdienen het ook beschermd te worden, meer dan nu het geval is.
Hebben oorlogsvluchtelingen recht op opvang? Absoluut. Moet die opvang daarom per se onbeperkt en in Europa zijn? Neen. Vang moslims die vinden dat de profeet niet beledigd mag worden maar op in Iran, Saudi-Arabië, Koeweit, Egypte, ... keuze zat lijkt me. Stel gerust een quotum in voor atheïsten uit het Midden-Oosten op te vangen. Niets racistisch aan.
Ik hoop dat je ook de ironie beseft van terug te grijpen naar mensenrechten die in veel door de Islam gedomineerde landen zélf niet worden erkend, en dan zie je geen gevaar in de verdere Islamisering van onze samenleving?
Het discours van de Vijfde Kolonne neem ik niet zomaar lichtzinnig in de mond. De huidige Erdogan-fans kan je wat mij betreft gerust onder dat label plaatsen mocht het ooit tot een stevig conflict komen met Turkije. Bart De Wever heeft die term ook al gebruikt voor IS-sympathisanten, én terecht. Wat krijgen die laatsten echter in onze "rechtstaat"? Een tik op de vingers en enkele jaren cel, waarna ze vervolgens weer zullen vrijkomen (met uitkering ongetwijfeld) en hun kinderen weer gaan terughalen bij de grootouders die gefaald hebben bij hun eigen opvoeding, ... Dat is toch ronduit zwakzinnig? Ik vrees nu al voor de nieuwe onschuldige slachtoffers die hieraan gaan vallen.4 members found this post helpful.
Reply With Quote

