Thread: Bedrijfswagens, weg ermee?
-
17-04-2017, 23:13 #1816Member
- Registered
- 26/09/15
- Location
- Kortrijk
- Posts
- 1,233
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 49/115
Ik heb alles goed gelezen en ik blijf erbij een overheid moet niet sponsoren. Het ergste van deze regering is dat ze met plezier de burger uitmelken, maar de bedrijven carte blanche geven.
no votes
Reply With Quote
-
-
17-04-2017, 23:22 #1817
Kijk, ik heb geen bedrijfswagen. Voor mijn part schaft men heel dat circus dus af. Wat je dan krijgt is dan iedereen die er een heeft ofwel loon verliest, ofwel zal hun brutoloon moeten stijgen. In dat tweede geval stijgt de kost voor de werkgever nog veel sterker. Daarom dat dit systeem bestaat, om mensen loonsverhoging te kunnen geven zonder dat >50% daarvan naar de staat gaat. Natuurlijk is er misbruik, maar dit is dan ook een pleister op het veel groter probleem van hoge belastingen. De oorzaak aanpakken, en dan heel de zooi afschaffen is het "beste", maar niet echt eenvoudig als je iets van België kent.
Een complex probleem dus, met veel partijen die elk tegengestelde belangen hebben, alsook een grote groep werknemers die zich zorgen maken over hun koopkracht als dit wordt afgeschaft. Dat jij hier dan even wat sterke uitspraken komt doen die kant noch wal raken (Je zegt bijvoorbeeld: subsidies zijn pamperen, de overheid moet niet sponseren, maar dan ook dat de belastingen niet te hoog zijn, want dat is N-VA propaganda), vind ik dan ongepast en geven mij geen al te beste indruk.Last edited by Sylverscythe; 18-04-2017 at 00:08.
Time is the school in which we learn, time is the fire in which we burn.no votes
Reply With Quote
-
17-04-2017, 23:39 #1818Member
- Registered
- 10/01/12
- Location
- Gent
- Posts
- 8,857
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 266/610
Hoezo niet? Kan je daarover misschien wat meer uitleg geven?
Je geeft alvast aan in je eerste alinea dat de belastingen hoog zijn, maar waar niet te hoog? Tot enkele jaren geleden toch alvast hoog genoeg om niet competitief te kunnen zijn.no votes
Reply With Quote
-
17-04-2017, 23:49 #1819Time is the school in which we learn, time is the fire in which we burn.no votes
Reply With Quote
-
18-04-2017, 00:06 #1820Member
- Registered
- 10/01/12
- Location
- Gent
- Posts
- 8,857
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 266/610
1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
18-04-2017, 00:08 #1821
Heb het wat duidelijker proberen te maken
Time is the school in which we learn, time is the fire in which we burn.no votes
Reply With Quote
-
18-04-2017, 08:16 #1822Member
- Registered
- 26/09/15
- Location
- Kortrijk
- Posts
- 1,233
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 49/115
Misschien zijn de belastingen in België te hoog voor de burgers, maar bedrijven krijgen hier toch serieus wat voordelen. Maar afijn voor bedrijven is alles te hoog.
no votes
Reply With Quote
-
18-04-2017, 11:20 #1823no votes
Reply With Quote
-
18-04-2017, 11:38 #1824Member
- Registered
- 21/11/04
- Location
- Hebdegem
- Posts
- 9,775
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 168/291
Bedrijfswagens, weg ermee?
Huh?
Betaalt vadertje staat mijn bedrijfswagen? I think not
Verdient vadertje staat aan de extra accijnzen? I think so
Ipv cijfers uit uw gat te trekken gelieve u op realistische cijfers te baseren.
On a Side note heb even met routeplanner van de lijn mijn traject bepaald. Van 12 min met de wagen ga ik naar 1u20 minuten. Klein kilometertje te voet en 15 min wachten op overstap trein.
Ik teken direct!!!!
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk'The world will not be destroyed by those who do evil, but by those who watch them without doing anything'
-Albert Einstein
Belmotono votes
Reply With Quote
-
18-04-2017, 11:41 #1825Member
- Registered
- 08/05/13
- Location
- westvlaanderen
- Posts
- 6,850
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 7 Post(s)
- Reputation
- 303/537
Als we afkomen met de studies en onderzoeken waar de regering zich op baseert wordt er ook geen rekening mee gehouden door jullie. Jullie lachen ze effectief weg met anekdotische verhalen om toch maar te tonen hoe nodig een salariswagen is.no votes
Reply With Quote
-
18-04-2017, 13:22 #1826Member
- Registered
- 04/01/08
- Location
- Gent
- Posts
- 12,528
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 16 Post(s)
- Reputation
- 543/719
Dat lijkt me bijzonder ongeloofwaardig. En mocht het toch zo zijn, ideaal voor jou. Als hij begint te neuten over salariswagens kan je hem onmiddellijk de grond inboren met zijn eigen gedrag. Dan heeft hij geen enkel recht van spreken.
Pak hem maar aan.
Ah, er komt toch nog reactie op mijn prijselasticiteitsargument. Nu weet ik wel niet waarom ik daarmee hoog van de toren zou moeten blazen? Omdat ik er een economische wetmatigheid bijhaal?
Soit. De prijselasticiteit is sowieso al te laag voor autogebruik, dat klopt. Hoe komt dat? Dat heb ik hier al vaak gezegd: omdat geen enkele negatieve externaliteit doorgerekend wordt. De kost van de CO2-uitstoot, fijnstof-uitstoot, fileproblematiek, ... wordt volledig gedragen door de maatschappij, i.p.v. door de verbruiker. Het enige wat de verbruiker betaalt per afgelegde kilometer, is de kost van zijn brandstof. En die kost houdt de mensen blijkbaar absoluut onvoldoende tegen om de wagen te gebruiken. Dat heb je goed gezien en ik ben blij dat je dat ook durft in te zien. Velen hebben het bestaan van prijselasticiteit hier al willen ontkennen.
En dan komen we nu tot de kern van het verhaal: met de salariswagen verdwijnt zelfs die laatste, kleine rem (brandstofkost) op het autogebruik. De rem is al zo klein, en met de salariswagen verdwijnt hij helemaal. Dat is dus exact de omgekeerde richting van waar de oplossing ligt. De kost per afgelegde kilometer zou drastisch moeten stijgen, desnoods met een forfait vanaf je de auto start om die onnozele kleine bakkersverplaatsingen te ontmoedigen. Laat die jaarlijkse kosten desnoods vallen, het kost de maatschappij toch niets wanneer een auto een jaar stilstaat. Een soort kilometerheffing dus.no votes
Reply With Quote
-
18-04-2017, 17:40 #1827Member
- Registered
- 26/09/15
- Location
- Kortrijk
- Posts
- 1,233
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 2 Post(s)
- Reputation
- 49/115
no votes
Reply With Quote
-
20-04-2017, 21:49 #1828Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Hasselt
- Posts
- 2,970
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 6/18
Wat is het verschil tussen heel lichtjes op de rem drukken en helemaal niet? Heel weinig.
Maar idd, zoals ik al tich malen heb geschreven, het gebruik van de wagen moet ontmoedigd worden. Of dat nu een bedrijfswagen, salariswagen, privéwagen, vrachtwagen, vuilniswagen, lijkwagen, ... is maakt niet uit.If builders built buildings the way programmers wrote programs, then the first woodpecker that came along would destroy civilization1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
20-04-2017, 21:50 #1829Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Hasselt
- Posts
- 2,970
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 6/18
If builders built buildings the way programmers wrote programs, then the first woodpecker that came along would destroy civilizationno votes
Reply With Quote
-
21-04-2017, 12:14 #1830Member
- Registered
- 22/08/02
- Location
- hamme
- Posts
- 17,543
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 132/135
Omdat het blijft gaan om loon en niet de-overheid-die-ene-gratis-wagen-geeft zoals sommige het voorstellen.
Een salariswagen is loon niet een werkloosheidsuitkering.
Van mij mogen ze dat gerust beperken en ontraden maar los dan eerst de problemen op aan de bron en dat zijn:
De enorm hoge belastingen op de lonen (en dan zeker de hogere)
Het slechte openbaar vervoer en wegennet waardoor je veel files krijgt en geen/slecht alternatief.
Los eerst die problemen op en de oplossing zal ten dele van zichzelf komen. Niet zoals a la belge . "oh de weg is niet onderhouden en ligt er rampzalig bij waardoor er ongelukken voorkomen" "laten we een bordje plaatsen van pas op en de snelheid verlagen naar 5 km/h en het probleem is opgelost""Voice or no voice, the people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked, and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to greater danger. It works the same in any country." -Hermann Goering (1893 - 1946)no votes
Reply With Quote

