1. #376
    M°°nblade's Avatar
    Registered
    02/06/04
    Location
    de boerebuite
    Posts
    9,103
    iTrader
    0
    Mentioned
    14 Post(s)
    Reputation
    1519/1783
    Quote Originally Posted by DéWé View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Cho ja, het verschil lijkt me wel dat er toen ook geen maatschappelijk debat aan de gang was waarin priesters als dusdanig werden bestempeld. Terwijl er nu toch wel bij een aanzienlijk deel van de bevolking de lijn wordt doorgetrokken naar de gehele vluchtelingenproblematiek - getuige ook sommige reacties hier op dit forum en wraakacties tegenover vluchtelingen.
    Quote Originally Posted by DéWé View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Het is niet omdat programma's alla Slimst Mens en de gemiddelde komieker afkomen met (al dan niet misplaatste) mopjes over het pedofilieschandaal, dat er effectief binnen de maatschappij het idee leefde dat alle of de meerderheid van de priesters pedofielen waren.
    Dit verschil gaat niet op want het is niet alsof er bij dit vluchtelingenincident wel een openlijk maatschappelijk debat plaatsvindt waarin gesteld wordt dat alle of de meerderheid van moslims aanranders zouden zijn.
    Wat er gelegd wordt is simpelweg een link tussen de Islam als cultuur en anderzijds de positie van de vrouw als verklaring voor de massa-aanrandingen, quasi uitsluitend door moslimjongeren. Je kan dit parallel doortrekken naar de link tussen de kerk en pedofilie.

    Daarbij vind ik het absurd dat er aangehaald wordt dat dit incident ten onrechte doorgetrokken wordt naar de gehele vluchtelingenproblematiek. Sorry, maar de meerderheid van aanranders waren weldegelijk Syrische vluchtelingen in lopende asielprocedure. De enige ten onrechte doortrekking in dit verhaal is dat men dit incident wil opblazen tot een globaal maatschappelijk probleem alsof groepsaanrandingen zoals in Keulen door autochtone mannen ook een probleem zijn.

    Je kan hier verder over blijven discussiëren en uiteindelijk zal je wel 'een' verschil vinden maar mijn inziens geen relevant verschil waardoor de aantijgingen van selectiviteit zouden vervallen. Je zal ook wel een verschil tussen een rat en een muis vinden, maar het verandert niets aan het feit dat het beiden knaagdieren zijn.

    Feit blijft dat de media totaal anders omspringt met beide incidenten. Niet omdat de incidenten verschillen in hun wansmakelijkheid, maar wel omdat de media ideologisch en politiek gezien verschilt in zijn houding tov. vluchtelingen en anderzijds de kerk.
    Last edited by M°°nblade; 13-01-2016 at 12:33.
    First the dodo died, then Dodi died, Di's dead, and Dando died. I bet Dido is crapping herself!
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  2. #377

    Registered
    04/01/08
    Location
    Gent
    Posts
    12,528
    iTrader
    0
    Mentioned
    16 Post(s)
    Reputation
    543/719
    @DéWé:
    Het is niet omdat je EEN verschil ziet, dat het verschil daarom relevant is voor de vergelijking. Je spreekt voortdurend over "de doofpot" als hét grote verschil, maar we hebben er u al verschillende malen op gewezen dat er bij beiden een doofpot was, en dat de doofpot-operatie bij de vluchtelingen niet alleen uitging van de vluchtelingen zélf maar zelfs uitging van onze eigen overheid! En dit verschillende malen na elkaar.

    Als je dan de systematische, openlijke stigmatisatie van de Kerk bekijkt door zowel burgers als prominenten en je ziet anderzijds het politiek-correcte sfeertje en de veroordelingen van iedereen die het nog maar waagt om "aanrandingen" en "vluchtelingen" in dezelfde zin te gebruiken... Dat is een nooit geziene vorm van hypocrisie. Werkelijk degoutant om te zien hoe onze maatschappij zich plooit naar diegenen die het luidste roept, het meeste dreigt. En sommigen zoals jij hebben het nog niet eens door, laat staan dat er verandering zou in komen.

    Quote Originally Posted by M°°nblade View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Je kan hier verder over blijven discussiëren en uiteindelijk zal je wel 'een' verschil vinden maar mijn inziens geen relevant verschil waardoor de aantijgingen van hypocrisie vervallen. Je zal ook wel een verschil tussen een rat en een muis vinden, maar het verandert niets aan het feit dat het beiden knaagdieren zijn.
    Ik wou op dezelfde manier reageren, jij verwoordt het kort en bondig.

    De verschillen die DéWé ziet zijn ofwel véél erger bij de huidige crisis ofwel zijn ze irrelevant.
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  3. #378

    Registered
    04/01/08
    Location
    Gent
    Posts
    12,528
    iTrader
    0
    Mentioned
    16 Post(s)
    Reputation
    543/719
    Ik had eerst het voorbeeld gegeven van een quiz op televisie waarbij de stigmatisatie zonder schroom welig tiert op prime-time. Ondenkbaar als het over moslims, allochtonen, vluchtelingen gaat.

    Een ander voorbeeld: hoeveel mensen hebben niet al openlijk gezegd (op televisie of in je eigen privé-wereld) dat ze een afkeer hebben gekregen van de Kerk sinds de pedofilie-schandalen. Iedereen vindt dat doodnormaal en vaak worden ze op applaus onthaald. Beeld je nu eens in dat iemand zegt dat hij een afkeer heeft gekregen van moslims/allochtonen/vluchtelingen sinds de massa-aanranding in Keulen. Mocht dit op televisie gebeuren ben ik er zeker van dat er de volgende dag excuses komen in alle media.

    Je kan zo 100'en voorbeelden bedenken.
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  4. #379
    M°°nblade's Avatar
    Registered
    02/06/04
    Location
    de boerebuite
    Posts
    9,103
    iTrader
    0
    Mentioned
    14 Post(s)
    Reputation
    1519/1783
    ‘Queen bee is op kantoor een scheldwoord’ - De Standaard

    Vrouwen die zich mannelijk opstellen, maken sneller carrière, maar hun gedrag helpt vrouwen als groep niet. En omdat we van vrouwen verwachten dat ze coöperatief zijn, hebben we een term voor een vrouw die niet meedoet: ‘queen bee’.
    First the dodo died, then Dodi died, Di's dead, and Dando died. I bet Dido is crapping herself!
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  5. #380

    Registered
    04/01/08
    Location
    Gent
    Posts
    12,528
    iTrader
    0
    Mentioned
    16 Post(s)
    Reputation
    543/719
    Maar misschien kunnen we voorgaande discussie beter verderzetten in het religie-topic. Edit: Moonblade was me voor blijkbaar.

    Verder over vrouwendiscriminatie lees ik vandaag dit artikel:
    Vrouwelijke onderzoekers hebben minder kans op een doctoraatsbeurs
    Ik citeer even de inleiding:

    Vrouwen krijgen nog altijd te weinig kansen om een academische carrière uit te bouwen. Dat zegt Vlaams parlementslid Katia Segers (Sp.a). "Er zijn vandaag meer vrouwelijke masterstudenten dan mannelijke. Hun studieresultaten zijn ook beter dan die van mannelijke collega's en toch hebben vrouwen minder kans op de toekenning van een doctoraatsbeurs door het Fonds voor Wetenschappelijk Onderzoek (FWO)."

    We zien 3 "vaststellingen" door Vlaams parlementslid Segers:
    - Er zijn meer vrouwelijke masterstudenten dan mannelijke.
    - Vrouwen halen betere studieresultaten dan mannelijke collega's.
    - Toch hebben vrouwen minder kans op een doctoraatsbeurs.

    -> Waaruit haar conclusie: vrouwen worden gediscrimineerd bij de toekenning van doctoraatsbeurzen! Schande!

    Je ziet hoe mevrouw Segers door middel van manipulatie in haar taalgebruik het ene verschil tussen mannen en vrouwen probeert voor te stellen als een verdienste, en de andere als vermeende discriminatie. Laat mij dezelfde vaststellingen eens anders formuleren door hetzelfde manipulatief taalgebruik toe te passen in de andere richting:

    - Vrouwen hebben meer kans op het studeren van een master dan mannelijke.
    - Vrouwen hebben meer kans op goede studieresultaten dan mannelijke collega's.
    - Toch halen vrouwen minder doctoraatsbeurzen dan mannen.

    -> Waaruit mijn conclusie zou kunnen zijn: mannen worden gediscrimineerd tijdens hun universitaire opleiding! Schande!

    Welke redenering zal het nu halen denk je? Zeer simpel: we leven vandaag in een "positieve discriminatie"-cultuur waar mevrouw Segers een correctie in het voordeel van vrouwen zal kunnen afdwingen, terwijl mijn "pro-mannen"-versie zelfs niemand hardop durft uitspreken. Ik geef het u op een blaadje.
    Tjonge jonge, waar houden die feministen-fascisten zich eigenlijk in godsnaam mee bezig?! En hoever is het kunnen komen dat niemand daar nog kritisch durft naar kijken?
    Last edited by mac-bc; 13-01-2016 at 13:23.
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  6. #381
    KnightOfCydonia's Avatar
    Registered
    29/11/06
    Location
    Zuid-Limburg
    Posts
    6,704
    iTrader
    5 (100%)
    Mentioned
    11 Post(s)
    Reputation
    1228/1549
    Is gelijkaardige onzin al niet jaren geleden ontkracht?

    Alleen al het feit dat het aantal doctoraatsbeurzen in een vakgebied gelukkig (!) niet samenhangt met het aantal studenten dat erin studeert, gecombineerd met het feit dat vrouwen misschien meer hogere diploma's halen dan mannen, maar dat de geslachtsverhoudingen in een aantal vakgebieden allesbehalve fifty-fifty zijn, doet mij alleszins denken dat je zonder gedetailleerde cijfers discriminatie roepen niet alleen voorbarig, maar hoogst waarschijnlijk ook onjuist is.

    Als mevrouw Segers wilt bewijzen dat vrouwen gediscrimineerd worden, zou ze eigenlijk een aantal cases van mannelijke en vrouwelijke studenten met een gelijkaardig studieverleden en gelijkaardige onderzoeksvoorstellen moeten kunnen voorleggen waarbij de vrouw geweigerd wordt, maar de man wel zijn slag thuis haalt. Dat 5 mannelijke toegepaste wetenschappen/technologiestudenten wél hun doctoraatsvoorstellen binnen halen, maar 20 vrouwelijke psychologiestudentes niet, ligt wellicht eerder aan een degelijke, prioritaire besteding van onderzoeksfondsen.
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  7. #382
    squalleke123's Avatar
    Registered
    30/11/03
    Location
    Tielt
    Posts
    10,249
    iTrader
    6 (100%)
    Mentioned
    8 Post(s)
    Reputation
    455/481
    Quote Originally Posted by KnightOfCydonia View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Is gelijkaardige onzin al niet jaren geleden ontkracht?

    Alleen al het feit dat het aantal doctoraatsbeurzen in een vakgebied gelukkig (!) niet samenhangt met het aantal studenten dat erin studeert, gecombineerd met het feit dat vrouwen misschien meer hogere diploma's halen dan mannen, maar dat de geslachtsverhoudingen in een aantal vakgebieden allesbehalve fifty-fifty zijn, doet mij alleszins denken dat je zonder gedetailleerde cijfers discriminatie roepen niet alleen voorbarig, maar hoogst waarschijnlijk ook onjuist is.

    Als mevrouw Segers wilt bewijzen dat vrouwen gediscrimineerd worden, zou ze eigenlijk een aantal cases van mannelijke en vrouwelijke studenten met een gelijkaardig studieverleden en gelijkaardige onderzoeksvoorstellen moeten kunnen voorleggen waarbij de vrouw geweigerd wordt, maar de man wel zijn slag thuis haalt. Dat 5 mannelijke toegepaste wetenschappen/technologiestudenten wél hun doctoraatsvoorstellen binnen halen, maar 20 vrouwelijke psychologiestudentes niet, ligt wellicht eerder aan een degelijke, prioritaire besteding van onderzoeksfondsen.
    De ervaring in mijn onmiddellijke omgeving (harde wetenschappen) leert me inderdaad dat de kansen niet beinvloed worden door je geslacht. Ik ken nagenoeg evenveel jongens als meisjes die een beurs hebben binnengehaald. Idem voor post-doc beurzen eigenlijk.

    Als er al een verschil zou zijn bij IWT, dan ligt het aan het verdedigingssysteem: Vrouwen zijn vaak iets minder zelfzeker. Maar dat effect is volgens mij vrij klein doordat de jury daar wel een beetje rekening mee houdt
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  8. #383
    Herman De Croo's Avatar
    Registered
    21/11/14
    Location
    Gavere en Antwerpen
    Posts
    3,915
    iTrader
    14 (100%)
    Mentioned
    5 Post(s)
    Reputation
    21/240
    Vrouwelijke onderzoekers hebben minder kans op een doctoraatsbeurs
    het voortrekken van vrouwen blijft toch maar duren. Ze doet alsof er een element van toeval 'kans' is bij het toekennen van die beurzen. Duidelijk geen enkele kennis omtrent statistiek.

    edit: hierboven al gepost zie ik. Hoe valt deze trend nog terug om te buigen? De feministentrein rijdt op volle toeren.
    10% korting bij alle hotels op booking.com via deze link
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  9. #384
    coldplayke's Avatar
    Registered
    02/07/11
    Location
    Somewhere over the rainbow
    Posts
    8,782
    iTrader
    0
    Mentioned
    15 Post(s)
    Reputation
    33/511
    Is er geen mogelijkheid om doctoraatsaanvragen anoniem te houden? Dan is het voor de jury onmogelijk om te weten of het voorstel van een man of een vrouw komt. Als er dan echt ineens veel meer vrouwen een beurs krijgen, kan je daar wel iets uit concluderen. Indien de verdelingen over man-vrouw ongeveer hetzelfde blijven is het duidelijk dat er geen sprake is van discriminatie.
    We are each our own devil and we make this world our hell - Oscar Wilde <3
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  10. #385
    SithCloud's Avatar
    Registered
    19/07/02
    Location
    murp
    Posts
    12,819
    iTrader
    3 (100%)
    Mentioned
    2 Post(s)
    Reputation
    290/317
    Gender beïnvloedt toekenning onderzoeksfinanciering

    Hier te downloaden. Er staan wel interessante dingen in. Heb het wel nog maar diagonaal doorgenomen.
    When in trouble, fear or doubt, run in circles, scream and shout
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  11. #386
    Tha_nOn's Avatar
    Registered
    15/08/02
    Location
    nope
    Posts
    10,261
    iTrader
    0
    Mentioned
    5 Post(s)
    Reputation
    10/486
    Kheb het nekeer zijdelings bekeken en die nederlandse studie lijkt mij wel degelijk uitgevoerd (gekeken naar opsplitsing tussen harde en zachte wetenschappen, en kwaliteit van voorstellen zelf vergeleken )

    Als zij dan moeten concluderen dat vrouwen (vooral in gebieden waar veel vrouwen zitten!), toch minder slaagkansen hebben dan mannen, lijkt het mij een gerechtvaardigd besluit dat gender beïnvloedt.
    Geen idee of die cijfers van het fwo zo bekeken zijn, der staat gewoon een algemene tabel maar ik mag hopen dat ze toch een uitgebreider studierapport hebben


    Quote Originally Posted by coldplayke View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Is er geen mogelijkheid om doctoraatsaanvragen anoniem te houden? Dan is het voor de jury onmogelijk om te weten of het voorstel van een man of een vrouw komt. Als er dan echt ineens veel meer vrouwen een beurs krijgen, kan je daar wel iets uit concluderen. Indien de verdelingen over man-vrouw ongeveer hetzelfde blijven is het duidelijk dat er geen sprake is van discriminatie.
    Aangezien die aanvragen deels toegekend worden op basis van uw punten of het aantal publicaties dat ge hebt, is dat wat moeilijk. Ik denk dat er anders snel zou worden gefoefeld. Maar in principe kunt ge altijd met een tussenlaag werken waardoor de uiteindelijke beoordelaars enkel geanonimiseerd materiaal krijgen. Geen idee in hoeverre dat nu wel/niet gebeurd.
    Last edited by Tha_nOn; 14-01-2016 at 11:52.
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  12. #387
    squalleke123's Avatar
    Registered
    30/11/03
    Location
    Tielt
    Posts
    10,249
    iTrader
    6 (100%)
    Mentioned
    8 Post(s)
    Reputation
    455/481
    Quote Originally Posted by Tha_nOn View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Aangezien die aanvragen deels toegekend worden op basis van uw punten of het aantal publicaties dat ge hebt, is dat wat moeilijk. Ik denk dat er anders snel zou worden gefoefeld. Maar in principe kunt ge altijd met een tussenlaag werken waardoor de uiteindelijke beoordelaars enkel geanonimiseerd materiaal krijgen. Geen idee in hoeverre dat nu wel/niet gebeurd.
    Dat gebeurt niet anoniem. En sowieso is het gender-effect een stuk kleiner dan het vriendjespolitiek-effect
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  13. #388
    Tha_nOn's Avatar
    Registered
    15/08/02
    Location
    nope
    Posts
    10,261
    iTrader
    0
    Mentioned
    5 Post(s)
    Reputation
    10/486
    Quote Originally Posted by squalleke123 View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Dat gebeurt niet anoniem. En sowieso is het gender-effect een stuk kleiner dan het vriendjespolitiek-effect
    Maar daar zijn ze zich wel semi-bewust van. Voor zover ik weet mag een beoordelaar die lid is van dezelfde vakgroep bv. geen beoordeling geven in dat geval.

    Ivm projecten binnenhalen heb ik ook al horen waaien dat hoe meer ge al binnengehaald hebt, hoe hoger de kans dat ge iets toegekend krijgt :') (beetje fenomeen van: als die en die zijn onderzoek goed vinden, zalt wel goed zijn, ofzo?)
    Dat er redelijk wat problemen zijn binnen de academische wereld en financiering hiervan is wel duidelijk, maar ander topic opnieuw. Het is niet omdat er wordt bewezen dat 1 groep gediscrimineerd wordt dat ge moet afkomen met ' ja maar, dit en dit loopt ook mis'. Zo kunt ge nooit ergens aan werken / over discussieren.
    (Maar anonimiseren zou voor meerdere zaken wel kunnen werken uiteraard, alleen is een projectvoorstel schrijven waar ge de identiteit of op zijn minst de onderzoeksgroep niet uit kunt afleiden wel moeilijk)
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  14. #389
    SithCloud's Avatar
    Registered
    19/07/02
    Location
    murp
    Posts
    12,819
    iTrader
    3 (100%)
    Mentioned
    2 Post(s)
    Reputation
    290/317
    Quote Originally Posted by Tha_nOn View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Kheb het nekeer zijdelings bekeken en die nederlandse studie lijkt mij wel degelijk uitgevoerd (gekeken naar opsplitsing tussen harde en zachte wetenschappen, en kwaliteit van voorstellen zelf vergeleken )

    Als zij dan moeten concluderen dat vrouwen (vooral in gebieden waar veel vrouwen zitten!), toch minder slaagkansen hebben dan mannen, lijkt het mij een gerechtvaardigd besluit dat gender beïnvloedt.
    Geen idee of die cijfers van het fwo zo bekeken zijn, der staat gewoon een algemene tabel maar ik mag hopen dat ze toch een uitgebreider studierapport hebben



    Aangezien die aanvragen deels toegekend worden op basis van uw punten of het aantal publicaties dat ge hebt, is dat wat moeilijk. Ik denk dat er anders snel zou worden gefoefeld. Maar in principe kunt ge altijd met een tussenlaag werken waardoor de uiteindelijke beoordelaars enkel geanonimiseerd materiaal krijgen. Geen idee in hoeverre dat nu wel/niet gebeurd.
    't is wel grappig: richtingen met meer vrouwen zijn ook richtingen die .. populairder zijn waardoor men impliciet seksistisch is door de hoge werkdruk

    en dan heb je de richtingen waar er gewoon teweinig vrouwen zijn.


    Murrrrppppppppp
    When in trouble, fear or doubt, run in circles, scream and shout
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

  15. #390
    squalleke123's Avatar
    Registered
    30/11/03
    Location
    Tielt
    Posts
    10,249
    iTrader
    6 (100%)
    Mentioned
    8 Post(s)
    Reputation
    455/481
    Quote Originally Posted by Tha_nOn View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Maar daar zijn ze zich wel semi-bewust van. Voor zover ik weet mag een beoordelaar die lid is van dezelfde vakgroep bv. geen beoordeling geven in dat geval.

    Ivm projecten binnenhalen heb ik ook al horen waaien dat hoe meer ge al binnengehaald hebt, hoe hoger de kans dat ge iets toegekend krijgt :') (beetje fenomeen van: als die en die zijn onderzoek goed vinden, zalt wel goed zijn, ofzo?)
    Dat er redelijk wat problemen zijn binnen de academische wereld en financiering hiervan is wel duidelijk, maar ander topic opnieuw. Het is niet omdat er wordt bewezen dat 1 groep gediscrimineerd wordt dat ge moet afkomen met ' ja maar, dit en dit loopt ook mis'. Zo kunt ge nooit ergens aan werken / over discussieren.
    (Maar anonimiseren zou voor meerdere zaken wel kunnen werken uiteraard, alleen is een projectvoorstel schrijven waar ge de identiteit of op zijn minst de onderzoeksgroep niet uit kunt afleiden wel moeilijk)
    dat klopt natuurlijk. Je zal altijd de onderzoeksgroep moeten vermelden. Kwestie dat iemand die onderzoek doet naar iets, dat ook gaat doen in een groep met relevante eerdere ervaring.
    En selectie op eerder werk is ook heel juist. Vanaf post-doc is het enkel nog publicaties die tellen. Als je naar een doctoraatsbeurs hengelt is het minder een issue, hoewel het een meerwaarde is voor je als je effectief al publicaties kan voorleggen.
    no votes   Reply With Quote Reply With Quote

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in