1. #1

    Registered
    17/12/11
    Location
    Veldwezelt
    Posts
    1,305
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    2/23

    Natuur van de mens: onhandigheid en klunzigheid

    Ik weet dat de naam van deze thread niet echt thuishoort bij deze sectie, maar heb geen enkel idee waar het anders zou moeten staan.

    Bon, waarom start ik deze thread op ?
    Naar mijn mening ben ik de meest klunzige persoon ooit. Ik vergeet erg logische dingen snel en doe iets totaal onbegrijpelijks. Of simpele dingen die ik blijkbaar niet kan. Noem mij maar de ultralinkerman. Het kan gaan om de meest uiteenlopende zaken. Vandaag nog een geval meegemaakt wat me de hele dag neerslachtig houd. Het gaat om een fucking tape in een camera te steken. Een niet-alledaags mechanisme, maar toch blijft het onmogelijk om dit fout te doen. En ja, ik kan het weer niet. Buiten dit voorbeeld ken ik nog talrijke voorbeelden. Afgelopen dinsdag ging ik dus leren autorijden met mijn vader. We komen eraan op een apart punt waar verschillende borden stonden. Oke, ik wist wat de borden betekenden en ik kon gewoon doorrijden. Opeens stop ik uit het niets en was overtuigd dat ik moest stoppen. Enorm gevaarlijk, want niet veel later kwam een auto die me nog juist zag. Een ander voorbeeld is met een rij-instructeur autorijden. Het ging om het invoegen tussen 2 auto's. Het was telkens het stuur tweemaal rond draaien. Zelfs dit deed ik telkens verkeerd. De rij-instructeur moest het telkens zeggen.
    Nog een ander voorbeeld: tijdens het werken met mijn vader en een collega van hem moest ik een potje met wat substantie meenemen. Ik had het juiste en toch had ik een heel sterk gevoel dat het het foute was. Bang voor een uitbrander achteraf bleek het toch het juiste.
    Hierboven zijn enkele voorbeelden gegeven, maar ik kan gerust een hele dag doorgaan...

    Mijn vraag is: valt hier wat aan te doen? Deze klunzigheid heeft me nu een 0 opgeleverd, wat gaat dit dan geven als ik later aan het werk ben- ben nog student. Thuis wordt er wel eens lacherig over gedaan, maar ik zie dit als een ernstig probleem. Lachen met Markske van de kampioenen is praktisch mezelf uitlachen...
    no votes  

  2. #2

    Registered
    16/07/13
    Location
    Aarschot
    Posts
    484
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Het zit in uwe kop.
    no votes  

  3. #3
    Rider's Avatar
    Registered
    11/08/02
    Location
    Gent
    Posts
    7,456
    iTrader
    2 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    17/112
    Het heeft enkel en alleen maar te maken met oefening, en niet iedereen is nu eenmaal even getalenteerd in dezelfde zaken.

    Ge bent ne lomperik...mr da betekent niet dat ge het eeuwig hoeft te blijven.
    Ge hebt volgens mij goed genoeg door waar Ge specifiek slecht in bent, zoek iets in die branche & oefen.

    Ik heb tot mijn 18 jaar latijnse@humaniora gedaan & 2 linkerhanden gehad. Ik was in feite de grootste lomperik die je je kan inbeelden.
    Nu ben ik 30, technieker elektriciteit/elektronica, etc; en kan ik onder grote druk complexe taken uitvoeren. Mor je kan nu eenmaal niet met de fiets leren rijden zonder af en toe eens zwaar op uw bakkes te gaan. De één al meer dan de ander; maar dat is geen excuus om niet terug op die fiets te springen. Anders bende gewoon nen bleiter

    Tracht gewoonweg de volgende keer de zaken traag & precies uit te voeren; en wees bewust van waar ge mee bezig bent. Concentratie volgt van zelf wel.
    noi viviamo sommersi nel fondo d'un pelago d'aria
    -E. Toricelli
    no votes  

  4. #4

    Registered
    18/06/13
    Location
    hasselt
    Posts
    690
    iTrader
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    0/0
    Quote Originally Posted by Googke View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    ...
    Dit is uw diagnose. Dyspraxie - Wikipedia

    Quote Originally Posted by 123vier View Post
    This quote is hidden because you are ignoring this member. Show
    Het zit in uwe kop.
    Waar anders, in z'n knieën?
    no votes  

  5. #5
    Jack The Ripper's Avatar
    Registered
    02/08/02
    Location
    Ninove
    Posts
    3,762
    iTrader
    1 (100%)
    Mentioned
    0 Post(s)
    Reputation
    4/5
    Autorijden is gewoon honderden/duizenden keren hetzelfde doen tot ge het door en door kunt.
    Ik heb 3 keren mijn praktijkexamen moeten doen door stress en faalangst.

    Ik ben ook verre van handig. Focus u op datgene waar ge goed in zijt en niet waar ge slecht in zijt.
    En jaag er u niet in op want van stress word je nog onhandiger.
    Desktop: Intel Core i5-3570K 8GB RAM GTX680 256GB SSD Dell U2711
    no votes  

  6. #6
    Musk's Avatar
    Registered
    21/07/02
    Location
    Limburg
    Posts
    13,389
    iTrader
    6 (100%)
    Mentioned
    22 Post(s)
    Reputation
    7/641
    En heb je misschien te strenge ouders die ervoor hebben gezorgd dat je teveel druk voelt als je iets moet presteren? Ik was ook altijd ne klommelaar, naarmate ik ouder werd is dat veel beter geworden! Oefening baart kunst, trial and error zit er niet teveel mee in, ik vermoed dat je nog geen 20 bent, wat wil zeggen dat je nog veel over jezelf gaat ontdekken. Ik ben 26 en merk ieder jaar dat ik veel meer over mezelf te weten kom op verschillende gebieden
    no votes  

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

Log in

Log in