Thread: AD(H)D
-
08-10-2012, 18:18 #1
AD(H)D
Ik ben vorige week vrijdag naar een neuroloog, die tevens ook een prof. is aan een Vlaamse universiteit, geweest omdat ik de laatste tijd enorm veel problemen heb met mijn (werk)geheugen. Ik ben altijd al wat verstrooid, vergeetachtig geweest maar de laatste tijd tast dat geheugenprobleem het uitvoeren van mijn dagelijkse cognitieve en motorische handelingen aan.
De neuroloog en zijn assistent, de neuroloog i.o., stelde na een test en een gesprek vast dat ik ADD heb. Hij stelde voor om een Ritaline kuur te starten. Ik heb dit geweigerd omdat ik een aantal jaren dat al eens heb geprobeerd bij een apathische psychiater. Het onderdrukte mijn creativiteit en mijn persoonlijkheid. Ik voelde me grijs en dacht procesmatig. Terwijl ik 'normaal' outgoing en creatief ben en mijn gedachten zijn normaliter visueel en holistisch van aard.
Nu zit ik met een dilemma : Ik ben recentelijk terug beginnen studeren en ik was vorig academiejaar geslaagd op de vakken die ik had opgenomen voor dat jaar maar allemaal rond de 10-11. De reden hiervoor is dat ik 'bevries' als ik een examen moet afleggen. Racende gedachtenstroom, constant muziekdeuntjes die mijn brein op zulke momenten graag afspeelt, kortom alles behalve een focus. Dit terwijl de tijd tikt en de stress,angst exponentieel stijgt.
Ritaline maakt korte metten met zulke afleidingen maar het is geen 'viable' lange termijn oplossing. En dit schrikt me af. De afhankelijkheid van het product om productIEF te zijn en eventuele neurotoxische gevolgen op de lange termijn.
Iemand hier ervaring mee? Alvast bedankt voor het lezen en te reageren. Alle suggesties zijn welkom.no votes
-
-
08-10-2012, 18:23 #2
Oei, ik merk net dat ik dit allicht in een verkeerde sub-forum heb gepost.
Zou een mod deze thread kunnen verplaatsen aub?no votes
-
08-10-2012, 18:39 #3Approved 9liver
- Registered
- 13/08/10
- Location
- De Pinte
- Posts
- 22,735
- iTrader
- 3 (100%)
- Mentioned
- 6 Post(s)
- Reputation
- 13/761
Ritaline werkt toch maar vrij kort en is niet echt zoals bijvoorbeeld antibiotica of antidepressiva dat je echt moet doorpakken? Is het dan geen mogelijke om enkel Ritaline te nemen voor examens? Het is inderdaad geen langetermijnoplossing, maar examens zijn dan ook korte momenten, hoe je dat dan in je verdere leven doet kan je altijd op je gemak nog eens bekijken.
Maar eigenlijk zou je zoiets beter overleggen met de neuroloog in kwestie of een (niet-apathische) psychiater
"A confident people is not exclusive. A great religion affirms other religions. A great culture affirms other cultures. A great nation affirms other nations. A great individual affirms other individuals, validates the being-ness of others and the vitality." ~ Leonard Cohenno votes
-
08-10-2012, 18:57 #4Approved 9-lifer
- Registered
- 27/04/10
- Location
- Brugge/Gent
- Posts
- 5,421
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/66
Mijn neef neemt ook enkel zijn rilatine tijdens de examens en op momenten waarop ie moet studeren
I'll just wear this mustache! ヾ(^∇^)
(゚Д゚≡゚Д゚) Because ponies, that's why!
Pinkie Pie Style!
And so my crazy dream continues, I wish I could wake up in the middle of it.no votes
-
08-10-2012, 19:05 #5
Mijn vriend heeft ADHD en nam vroeger (hij is afgestudeerd) alleen ritaline als hij examens/blok had. Zowel hij als ik waren er tegen dat hij ritaline ook op gewone dagen zou gebruiken, omdat het dan, zoals jij zelf al aangaf, zijn creativiteit en persoonlijkheid onderdrukte.
Een betere oplossing ligt op lange termijn in een aangepaste levensstijl. Vergeet je vaak afspraken, belangrijke ingevingen? Maak er een gewoonte van om altijd een agenda bij te hebben waar je het dan meteen in opschrijft. En gebruik die agenda dan ook echt. Wat mijn vriend en ik bv doen, is elke avond zijn dagplanning voor de dag erna overlopen (bv. "afspraak om 14u": wanneer moet je hier dan thuis vertrekken? Weet je de weg? Wat ga je voor die afspraak aantrekken, zijn er dingen die je moet meenemen? Wekker (voor wanneer hij zich moet beginnen klaarmaken, kan op elk moment van de dag zijn), kleren, eventuele routebeschrijving en spullen worden de avond ervoor dan klaargezet).
Kortom, kleef voor zulke dingen een vaste checklist in je agenda.
Vaak spullen kwijt? Werk met een organisatorisch vaardig persoon een opbergsysteem uit, en hou je daar aan.
Winkelen een hele opgave? Maak een lijst van wat je de komende week wil eten, maak op basis daarvan een lijst met ingrediënten, kijk na welke ingrediënten je nog in huis hebt en welke niet, orden de winkellijst dan met de volgorde waarin je de producten in de winkel tegenkomt.
Eigenlijk komt het er op neer dat je vaste structuren kweekt en discipline om die structuren te volgen. In het begin kan het misschien wat overdreven en kinderachtig overkomen (ik voel mij soms een "lastige mama" tov mijn vriend, maar hij heeft nu eenmaal echt leiding nodig als het aankomt op organiseren). Maar eens je deftige planningen en stappenplannen leert maken, zal het steeds beter gaan.Last edited by Bananarama; 08-10-2012 at 19:11.
no votes
-
08-10-2012, 19:13 #6
Luister je veel naar muziek als je studeert tijdens je examenperiode? Misschien veel minder naar muziek luisteren tijdens die periode en je meer toespitsen op studeren.
no votes
-
08-10-2012, 19:17 #7
Het moeilijke is dat de verleiding gewoon te groot is, en dat een AD(H)D'er minder bewust die muziek opzet. Oplossing zou bv. constant toezicht zijn (samen studeren met iemand die streng genoeg voor jou kan zijn), maar dan heb je natuurlijk het risico dat je mekaar gaat beginnen afleiden...
no votes
-
08-10-2012, 19:43 #8
Men stelt u drugs voor, neem het aan, iemand anders is toch verantwoordelijk.
Men stelt u drugs voor, neem het niet aan, wees zelf verantwoordelijk.
Vragen? Pm!no votes
-
08-10-2012, 20:06 #9Member
- Registered
- 24/11/03
- Location
- Vlaanderen
- Posts
- 531
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/1
Hebben ze dit ook in combinatie gedaan met een IQ-test?
Waar kan je je eigelijk laten testen op AD(HD)? Kan elke psychiater dit officiëel vaststellen?no votes
-
08-10-2012, 20:08 #10
Het is geen oplossing. Het verdoezelt enkel de symptomen. En je mag niet zo maar stoppen met Ritaline daar er ontwenningsverschijnselen kunnen optreden bij abrupte stopzetting zoals dit ook bij cocaïneverslaafden het geval is indien ze 'cold turkey' gaan. Ik heb de werking ervan ervaren en het maakte me eigenlijk dommer, in die zin dat ik wel meer lette op details door de verhoogde concentratie, maar ik miste regelmatig 'the big picture'. Ik heb het met hem overlegd maar ik vond dat hij nogal snel de diagnose stelde. Ik dacht dat de herkenning van AD(H)D een iets langer proces was. Of vergis ik me hier in?
Ik ken(de), nee hij leeft nog maar ik zie hem gewoon niet meer, iemand die dat ook nam en hij werd er psychotisch van. Als hij bv. iets niet snel begreep tijdens het studeren, onder invloed van said drugs, geraakte hij echt snel gefrustreerd en soms flipte hij gewoon door. Echt akelig. Trouwens, het gebruik van zulke middelen brengt ook ethische issues met zich mee.
Ik begrijp de nood aan het optimaal organiseren van je leven en ik doe echt hard mijn best om enige vorm van structuur te hebben in mijn dagelijkse beslommeringen maar mijn gemoedstoestand fluctueert nogal regelmatig waardoor na het onsuccesvol uitvoeren van een geanticipeerde taak, ik snel in een negatief raamwerk terechtkom of vorm waarin de rest van de dag het resultaat is van datzelfde raamwerk.
En ik ben alleenstaande waardoor ik geen 'assistentie' heb om deviaties te corrigeren.
Zoals ik reeds hierboven als reply heb gepost, ben ik sceptisch m.b.t. de diagnose-stelling. Ik vind een simpele test en een gesprek niet echt voldoende om te kunnen stellen dat iemand al dan niet AD(H)D heb. Neuro-chemische analyse zou op z'n minst hebben gemogen, hoewel ik ookwel besef dat ook een neurologisch onderzoek ook niet 100% waterproof is.
Hoe is het bij jouw vriend vastgesteld geweest? Trouwens, bedankt voor de tips.
Ik luister niet veel naar muziek. Het gaat niet om de hoeveelheid in tijd dat ik spendeer aan muziek. Het gaat om de ontvanger van die geluidsgolven en de verwerkingen ervan door mijn hersenen. Maar ik heb eens geprobeerd om een maand lang geen muziek te beluisteren en tijdens die droogte te studeren. Het uitschakelen van die variabele heeft geen invloed gehad op mijn concentratievermogen, of eerder het gebrek aan. Mijn concentratievermogen blijft nog steeds uitgesmeerd over al die stimuli.
Dat kan idd averechts werken.
Dat moet je me even uitleggen want dat begrijp ik toch niet hoor.no votes
-
08-10-2012, 20:10 #11no votes
-
08-10-2012, 20:24 #12Member
- Registered
- 09/05/08
- Location
- Leuven
- Posts
- 9,658
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 39 Post(s)
- Reputation
- 7/531
Dit is geen standaard reactie op rilatine hoor
Ik heb het soms genomen tijdens het studeren (vooral tijdens de examens) en bij mij verhoogde het enkel mijn concentratievermogen en alertheid tijdens het blokken. No side effects. Bij andere mensen die ik ken die het ook namen net hetzelfde verhaal.
no votes
-
08-10-2012, 20:32 #13Approved 9liver
- Registered
- 09/07/06
- Location
- Sint-Katelijne-
- Posts
- 14,939
- iTrader
- 153 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 27/266
Ik heb ADHD en ik gebruik niets, zelfdiscipline >>> ritaline.
It's OK if you disagree with me.
I can't force you to be right.no votes
-
08-10-2012, 20:54 #14
Dit herken ik. Dan is hij iets aan het studeren over elektronica en belt hij mij plots op met een supergedetailleerd plan om zelf een boek te binden... Zonder die pillen is hij ook afgeleid, maar dan is hij meer aan het dwalen dan iets anders, en uiteindelijk heeft hij ook wel snel het grote plaatje mee (hij is gelukkig erg intelligent). Met die pillen kan hij dan weer enorm doorgaan op élk detail, maar of die details relevant zijn...
Er zijn psychologen die gespecialiseerd zijn in dat soort dingen, en er zijn ook praatgroepen met workshops enzo. Als je je eens goed informeert, dan zal je wel iets vinden dat je kan verder helpen. Al moet ik wel zeggen dat het hebben van een begripvolle partner mij 10x beter lijkt dan al die dingen samen. Maar alles op zijn tijd he
Hoe precies weet ik niet, maar sowieso al van jongsaf en er ging sowieso heel wat meer aan vooraf dan een simpel gesprek en een algemene test. Het was alleszins niet op 1-2-3 besloten dat het om adhd ging, dus ik zou in jouw geval zeker eens ergens om een second opinion gaan.no votes
-
08-10-2012, 20:56 #15
Kan die "Ritaline" eens uitgelegd worden want dit heb ik nog nooit gehoord.
no votes

