Thread: [deleted]
-
29-05-2011, 14:12 #16Member
- Registered
- 29/09/02
- Location
- Aalst
- Posts
- 16,414
- iTrader
- 5 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 65/1067
Voor de fundamentele wetenschap is het een doel. Fundamenteel onderzoek vertrekt niet van een probleemstelling die opgelost moet worden, maar onderzoekt puur om het onderzoek. Wat de resultaten zullen zijn is a priori niet bekend of hoeft ook niet bekend te zijn. Het is 'rondlopen in het bos en misschien wel ergens een ontdekking doen', zoals het onlangs passend in de media werd omschreven.
Toegepast onderzoek is daarentegen wel een middel. Dat is dan 'onderzoek aan de leiband'. Men zoekt een oplossing naar een bepaald probleem.
Jij ziet het veel te abstract. Zoals jij het beschrijft zijn wetenschappers soldaatjes van de elite die onderzoek doen zodat die elite de macht zou kunnen behouden, net zoals soldaten zouden doen. De werkelijkheid is dat er een dynamische en ongebonden wereld van wetenschap en onderzoek bestaat die onderzoekt omdat er te onderzoeken valt, omdat men steeds meer wil weten en bouwen en ontwerpen. Onderzoek en vooruitgang zijn hun eigen raison d'etre. De elite is puur de selectieve aanwender van sommige resultaten en vindingen.Als je het over grondhoudingen hebt moet je een onderscheid maken tussen de machtselite en de gewone mensen. In essentie zijn beiden conservatief van grondhouding: de ene wil de macht behouden terwijl de andere een gewoon leven wil leiden zonder al te veel lastig te worden gevallen. Het streven naar technologische vooruitgang komt voort uit enerzijds behoeften en anderzijds omdat de mogelijkheid bestaat om bepaalde 'sprongen' te maken.
Technologisch, wetenschappelijk en evolutionair gezien is het een unidirectionele beweging, maar wel eentje met lokale minima en maxima.Er is inderdaad geen eindstaat. De geschiedenis van de mensheid is geen lineaire mars naar de vooruitgang, maar een cyclische conjunctuurbeweging.___/The Things Network Ghent
Look at me still talking when there's Science to do. When I look out there it makes me GLaD I'm not you.no votes
-
-
29-05-2011, 14:33 #17Approved 9liver
- Registered
- 09/07/06
- Location
- Sint-Katelijne-
- Posts
- 14,939
- iTrader
- 153 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 27/266
Ik hoop zelf mijn lichaam op oudere leeftijd zo veel mogelijk te vervangen door technologie, vooral gewrichten waar ik wrs toch met artrisis zal zitten.
It's OK if you disagree with me.
I can't force you to be right.no votes
-
29-05-2011, 14:43 #18Member
- Registered
- 03/12/05
- Location
- Mol
- Posts
- 13,983
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 15 Post(s)
- Reputation
- 19/436
Deze tegenstelling terzijde stelde je wel dat de grondhouding van de mens zich moet richten naar een continue vooruitgang. Had je het over puur wetenschappelijke vooruitgang of meer in het algemeen?
"Modern civilization has pushed man onward; it has generated in him the need for an increasingly greater number of things; it has made him more and more insufficient to himself and powerless". (J. Evola)
Nee, ik zie het zo niet. En er zijn wetenschappers die zelf relatief onafhankelijk van de machtselite kunnen werken. Wel dat de algemene grondhouding van de mensheid eerder conservatief dan progressief is.Jij ziet het veel te abstract. Zoals jij het beschrijft zijn wetenschappers soldaatjes van de elite die onderzoek doen zodat die elite de macht zou kunnen behouden, net zoals soldaten zouden doen. De werkelijkheid is dat er een dynamische en ongebonden wereld van wetenschap en onderzoek bestaat die onderzoekt omdat er te onderzoeken valt, omdat men steeds meer wil weten en bouwen en ontwerpen. Onderzoek en vooruitgang zijn hun eigen raison d'etre. De elite is puur de selectieve aanwender van sommige resultaten en vindingen.no votes
-
29-05-2011, 14:47 #19
ja religie zorgen alleen maar voor problemen, en zeker deze
hoewel het modificeren van mensen wel goed (in bepaalde mate), zoals we vandaag al veel zien
maar als het een religie wordt ja dan gaat het zeker fout, dan is er al zoiezo een doel (uit de eerste post dus dat iedereen posthuman wordt ofzo) dus stel dat er groepen mensen zijn die zeggen , nee ik blijf liever natuurlijk(of in een minder geavanceerde vorm) wat zegt die religie je dan? ze uitroeien? of forceren tot wat je wil?
en er zijn nog zovele dingen
mensen willen "upgraden" via technologie is ok
maar vanaf dat een religie wordt loopt het foutno votes
-
29-05-2011, 15:31 #20Member
- Registered
- 29/09/02
- Location
- Aalst
- Posts
- 16,414
- iTrader
- 5 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 65/1067
De focus moet imo idd liggen op wetenschappelijke en technische vooruitgang, want dit zijn immers de locomotieven voor algemene vooruitgang. De Arabische lente zou bvb vast niet mogelijk geweest zijn zonder de instantcommunicatie. Of de demografische expansie niet zonder efficiëntere voedingsteelten. En hoe groot is de kans op grootschalige wereldoorlogen nog sinds de uitvinding van de atoombom?
“He who moves not forward, goes backward”. (J.W. v Goethe)Wel dat de algemene grondhouding van de mensheid eerder conservatief dan progressief is.___/The Things Network Ghent
Look at me still talking when there's Science to do. When I look out there it makes me GLaD I'm not you.no votes
-
29-05-2011, 16:11 #21Member
- Registered
- 03/12/05
- Location
- Mol
- Posts
- 13,983
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 15 Post(s)
- Reputation
- 19/436
Ze hebben eens op het Tahrirplein rondgevraagd wie er gekomen was dankzij Twitter en dat was toch de absolute minderheid. De Arabische Lente was heus mogelijk geweest zonder instantcommunicatie, ondanks de hele hype rond facebook. Meer dan ooit tevoren werd er inderdaad opgeroepen via sociale media om op te staan tegen Moebarak en andere dictators, maar de penetratiegraad van sociale media in de Arabische landen is bijzonder laag. De hoopgeleide middenklasse spreekt zich sterker uit dan de armere klassen, maar toch is die middenklasse slechts een fractie van het totaal aantal betogers geweest.
In landen met een hoge penetratiegraad is de impact van sociale media vrij groot, vooral onder de jonge bevolking. Maar meer traditionele methoden zijn ook nog altijd even effectief om mensen op straat te krijgen.
Sinds de uitvinding van de atoombom zijn oorlogen en conflicten gewoon verschoven van de Westerse wereld naar de periferie ervan. Bloedige conflicten met miljoenen slachtoffers na de atoombom? Die zijn er helaas genoeg.
Eypon en de Duitse Romantiek? Tiens, tiens ...“He who moves not forward, goes backward”. (J.W. v Goethe)
no votes
-
29-05-2011, 17:38 #22[deleted]Guest
[deleted]
[deleted]
no votes
-
29-05-2011, 17:52 #23Member
- Registered
- 17/05/09
- Location
- Aalter
- Posts
- 5,608
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 4/48
Eens het verzet op gang was gekomen, had het een momentum dat zo groot was dat het perfect zonder Facebook of Twitter kon.
Maar hoe is de revolutie begonnen? Via internet, door jongeren uit de middenklasse. Het eerste vonkje maken is het moeilijkste deel aan bosbrand aansteken..."Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." - A. Einsteinno votes
-
29-05-2011, 17:53 #24Member
- Registered
- 03/12/05
- Location
- Mol
- Posts
- 13,983
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 15 Post(s)
- Reputation
- 19/436
Is dat niet te radicaal? Een mens kan nog altijd op een complexe manier communiceren, terwijl een aap zeker niet hetzelfde abstractievermogen heeft. Afin, dit grimmige toekomstbeeld van een 'onvermijdelijke oorlog' tussen 'mens' en 'post-mens' lijkt me nog niet voor onze generatie te zijn. En wie weet heeft onze 'post-mens' nog altijd menselijke trekjes, waardoor oorlog onderling niet weg te denken is.
no votes
-
29-05-2011, 18:26 #25[deleted]Guest
[deleted]
[deleted]
no votes
-
29-05-2011, 19:17 #26Member
- Registered
- 23/06/08
- Location
- Oudenaarde
- Posts
- 4,016
- iTrader
- 48 (98%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/24
Kheb nu niet alles gelezen, maar welke documentaire was het in feite?
To conquer fear is the beginning of wisdom.no votes
-
29-05-2011, 19:23 #27[deleted]Guest
[deleted]
[deleted]
no votes
-
29-05-2011, 20:38 #28Member
- Registered
- 23/06/08
- Location
- Oudenaarde
- Posts
- 4,016
- iTrader
- 48 (98%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/24
Ah, van Virus.
Hier een link voor diegene die hem nog niet gezien hebben:
Technocalyps | Watch Free Documentary OnlineTo conquer fear is the beginning of wisdom.no votes
-
29-05-2011, 20:45 #29Member
- Registered
- 15/06/04
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 5,470
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 33/339
Daar kan je zeker van zijn maar dat is imo niet negatief. We zullen met onze technologie samensmelten en technologie worden. Dat lijkt een veel grotere stap dan wat het in werkelijkheid is. Uiteindelijk bestaan we immers nu al uit technologie. De complexe biologische machines die ons bewustzijn, onze persoonlijkheid en ons lichaam in stand houden zullen worden vervangen door machines en processen die we beter begrijpen en die we gemakkelijker kunnen vervangen of repareren.
Uit mijn avatar kan je opmaken dat ik mezelf zie als een transhumanist en zoals Avondland aangeeft zit hij er niet ver naast als hij het heeft over "Dat zijn mensen die teveel Hollywoodfilms en science fictionboeken hebben gelezen". Dat is zonder meer waar maar dat kan je niet als argument tegen ons gebruiken alsof het onze kredietwaardigheid onderuit zou halen. Science Fiction is de enige literatuur die zich concreet bezig houdt met het in vraag stellen van de toekomst en het uitdokteren van mogelijke scenarios.
"Politicians should read science fiction, not westerns and detective stories."
-Arthur C. Clarke
De meeste mensen leven in het nu en het kan hen weinig tot niets schelen hoe de wereld er binnen 10, 100, 1000 of meer jaren uitziet. Het moet gedaan zijn met die mentaliteit van "we zien wel wat er gebeurt" of "laat maar komen". De toekomst komt met rasse schreden dichterbij en het is te gevaarlijk om er niet over na te denken of geen debat rond te voeren. We moeten actief onze handen uit de mouwen steken en ons niet meer afvragen wat de toekomst zal brengen maar welke toekomst we zelf willen en zullen maken. Transhumanisme ijvert voor volledige cognitieve en morphologische vrijheid.no votes
-
29-05-2011, 20:47 #30[deleted]Guest
[deleted]
[deleted]
no votes

)