Thread: nasa
-
08-10-2010, 12:57 #1Banned
- Registered
- 17/09/08
- Location
- brugge
- Posts
- 2,936
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 8/46
nasa
NASA photoshopte foto om te verdoezelen dat we niet alleen zijn in het universum"
Links de NASA-foto van de manen van Saturnus. Rechts het hogecontrastbeeld dat duidelijk tekenen van bewerking zou vertonen.
Theoretici die in een samenzwering geloven zijn ervan overtuigd dat ze NASA betrapt hebben op het bewerken van een foto met Photoshop om toe te dekken dat we niet alleen zijn in het universum. Met andere woorden: aliens bestaan!
Het was een video op YouTube gisteren (inmiddels verwijderd, jv) die deining op het internet veroorzaakte. Het filmpje wilde aantonen dat een beeld van Saturnus' manen Dione en Titan, geschoten door de Cassini-orbiter van NASA, werd bewerkt met Photoshop alvorens het werd toegevoegd op een 'Foto van de Dag'-website.
'DominatorPS3' dreef de helderheid van de foto op om te bewijzen dat er een "gigantisch" voorwerp kan worden gespot achter de kleinere maan Dione. De penseelstreken die aantonen dat het regenboogaura van het object werd uitgevaagd zijn duidelijk zichtbaar. "Nog meer stevig bewijs dat NASA en de overheid dingen achterhouden", aldus 'DominatorPS3'.
Emily Lakdawalla gaf op een internetforum toe de foto gemanipuleerd te hebben, maar dat heeft volgens haar te maken met de manier waarop Cassini foto's neemt. Hier volgt een technische uitleg van Lakdawalla.
Drie kleurenframes
"Cassini schiet kleurenbeelden door drie opeenvolgende foto's te nemen met rode, groene en blauwe filters. Op de tijdsspanne dat de drie sequenties genomen werden, verplaatste Dione zich. Als ik dus een gewone samenstelling van de kleurenframes zou maken, zou ik ofwel Titan correct weergeven en Dione niet of omgekeerd. Daarom heb ik Dione uitgelijnd en uitgeknipt en vervolgens Titan uitgelijnd. Daarna moest ik rekening houden met de ontbrekende deeltjes schaduw op de plaats waar de deeltjes van Dione zaten in twee van de drie kanalen."
Ondanks deze verklaring blijft 'DominatorPS3' sceptisch. "Het is nog altijd niet uitgesloten dat iemand haar vroeg iets weg te knippen." (jv)
08/10/10 09u07
HLN Wetenschap - "NASA photoshopte foto om te verdoezelen dat we niet alleen zijn in het universum" (1167144)no votes
-
-
08-10-2010, 13:07 #2Member
- Registered
- 21/11/04
- Location
- Hebdegem
- Posts
- 9,775
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 8/291
als je de foto bekijkt zie je zo duidelijk nog twee kleurkanalen. rood en groen.
je moet voorstellen dat casini in een baan om een van de manen zit. een andere maan passeert dan tegen hoge snelheid. als je dan een RGB opname maakt (menig amateurastronoom kent dit principe wel, passero kan beamen
) kan het wel zijn dat de maan niet op dezelfde positie blijft, dus is er wat knip en plakwerk nodig.
'The world will not be destroyed by those who do evil, but by those who watch them without doing anything'
-Albert Einstein
Belmotono votes
-
08-10-2010, 13:07 #3Member
- Registered
- 25/05/09
- Location
- Riemst
- Posts
- 3,454
- iTrader
- 29 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 12/107
Van alle mogelijke titels die ge kon gebruiken kon ge niks beter verzinnen dan "nasa"?
no votes
-
08-10-2010, 13:12 #4Approved 9-lifer
- Registered
- 06/03/08
- Location
- Westende
- Posts
- 1,639
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 6/104
Ook grappig hoe de 'samenzweringstheoristen' weer in dezelfde valkuil tuimelen: bij voorbaat uitgaan van een bepaalde theorie ('aliens' bestaan, de NASA en de overheid houden iets achter), selectief het 'bewijs' gaan selecteren (deze bewerkte foto) en dan onwaarschijnlijke verklaringen boven waarschijnlijke prefereren waarbij Ockham's scheermes in de lade ligt te roesten ('het is nog altijd niet uitgesloten dat iemand haar vroeg iets weg te knippen').
You will bend to my will - with or without your precious sanity.no votes
-
08-10-2010, 13:15 #5
Uiteraard is er voor elke satellietopname post-processing nodig om tot een duidelijk, aanvaardbaar beeld te komen. Beweren dat de NASA bewijs voor buitenaards leven zou wegwerken, is gewoon uiterste sensatiezucht.
no votes
-
08-10-2010, 13:18 #6
en dan nog moesten ze iets achterhouden. ze gaan het blijven ontkennen tot er ene boven een stad hangt waar er duizenden mensen het gezien hebben. en dan nog zeggen ze dat het een weerballon is !
Specs : Intel i5 2500
12 gb ram
ATI 7950 3gb
w8no votes
-
08-10-2010, 13:51 #7Member
- Registered
- 21/07/02
- Location
- Limburg
- Posts
- 13,389
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 22 Post(s)
- Reputation
- 7/641
"Alsdus 'DominatorPS3'"

dat ze hier zelfs nog maar media-aandacht aan schenken..
HLN-Wetenschap, een samenstelling van twee tegenovergestelden.
Ik zou die site mijden
no votes
-
08-10-2010, 13:59 #8no votes
-
08-10-2010, 13:59 #9Member
- Registered
- 13/12/03
- Location
- Zellik
- Posts
- 5,428
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 16/154
Die ochtend in de NASA samenzweringskamer:
"We maakten een foto waarop heel duidelijk een grote Alien te zien is, wat doen we ermee?"
"Optie A: we manipuleren de foto zodanig dat er op het eerste zicht niets te zien is, maar wanneer iemand het contrast verhoogt er een grote zwarte spacepiemel te zien is OF
Optie B: we publiceren die foto niet en in de plaats zetten we één van de miljoenen andere foto's waar niet toevallig een alien in de achtergrond vliegt".
"Optie A! Optie A! Optie A!"
"..."
THREAD LOCKEDPaul Krugman: "To fight this recession the Fed needs more than a snapback; it needs soaring household spending to offset moribund business investment. And to do that, as Paul McCulley of Pimco put it, Alan Greenspan needs to create a housing bubble to replace the Nasdaq bubble." http://www.nytimes.com/2002/08/02/op...ouble-dip.htmlno votes
-
08-10-2010, 15:24 #10Member
- Registered
- 25/05/09
- Location
- Riemst
- Posts
- 3,454
- iTrader
- 29 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 12/107
http://paganmedia.files.wordpress.co...conspiracy.jpg
Ik zie trouwens niet in waarom de NASA zo'n foto zou achterhouden?no votes
-
08-10-2010, 15:42 #11Approved 9-lifer
- Registered
- 06/03/08
- Location
- Westende
- Posts
- 1,639
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 6/104
Omdat ze ons dom en onwetend willen houden tiens!
Wel grappig dat samenzweringstheoristen beweren dat overheden en organisaties erin zouden slagen om zo'n reusachtige geheimhoudingsoperatie op touw te zetten, maar dan zo incompetent zouden zijn om zich op zo'n doorzichtige fouten te laten betrappen.
You will bend to my will - with or without your precious sanity.no votes
-
08-10-2010, 16:54 #12Member
- Registered
- 15/06/04
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 5,470
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 33/339
no votes
-
08-10-2010, 19:55 #13Member
- Registered
- 04/10/03
- Location
- 9000
- Posts
- 3,755
- iTrader
- 14 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 4/35
Zijt maar gerust dat de Overheid en NASA enorm veel dingen voor ons verborgen houden. Dat is maar goed ook, want het zou hier binnen te kortste keren uit de hand lopen moesten ze ons vertellen wat ze allemaal aantreffen in de ruimte.
Maar deze foto. Hier is duidelijk sprake van Photoshop, natuurlijk, want zonder Photoshop trekt de foto op niets. Er komt heel wat werk bij kijken om een foto vanuit de ruimte (planeten, enz) om te zetten naar deftig materiaal. Of dacht je misschien dat zo'n Voyager netjes een .JPG terug stuurt naar Houston?
Daarbij, moest er iets van buitenaards leven op die foto te zien zijn zou die nooit gepubliceerd geweest zijn.no votes
-
08-10-2010, 22:02 #14Approved 9liver
- Registered
- 28/11/03
- Location
- Drongen
- Posts
- 6,665
- iTrader
- 5 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 17/28
oh man ik had het gedacht als ik het artikel las dat hier een of andere "slimme" er wel een topic van ging maken....
Elke astrofoto is gephotoshoped... Ik doe zelf genoeg aan astrofotografie om te weten hoe de techniek erachter zit en ja je moet photoshop of andere apps gebruiken om tot een kleurenfoto te komen.
De astrocamera's zijn zwart wit en dus moet je uw opname verschillende keren met verschillende filters om die achteraf samen te zetten.
Bij manen die rond een planeet draaien is dat moeilijker omdat de positie veranderd dus moet je dat in PS aanpassen met de nodige gevolgen vandien.
Ik heb ook genoeg astrofoto's waar je aliens op "kan zien" als je in PS een beetje met de levels en kanalen foefelt....no votes
-
08-10-2010, 22:37 #15Approved 9liver
- Registered
- 13/12/05
- Location
- Zwevegem
- Posts
- 7,087
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 1/50
DominatorPS3 ... zalig gewoon dat zoiets de media haalt

Is gelijk dat vrouwmens dat beweerde dat jezus te zien was in hare tumor vandaag op HLN ... ooit word ik ook gefeatured op die site, dat weet ik nu al :')no votes

)