-
25-06-2010, 13:05 #1Member
- Registered
- 24/07/02
- Location
- Stabroek
- Posts
- 4,003
- iTrader
- 2 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/5
Het grote sluimerverbruik topic !!
Hello iedereen,
Ik heb sinds gisteren enkele toestellen gekocht waarmee ik ons stroomverbruik kan zien/meten.
Namelijk DEZE stekker en DIT totaalverbruik toestel dat je in de meterkast moet aansluiten om zo het verbruik te zien van u ganse woning.
Ik heb me vandaag en gisteren vooral bezig gehouden met het eerste toestel om het sluimerverbruik te meten van alle toestellen die in "stand-by" staan hier thuis, en het resultaat vind ik toch wel verrassend.
Ik zal hieronder een lijstje zetten met het sluimerverbruik van alle toestellen die ik heb opgemeten :
- Digicorder Telenet : 32 watt
- Telenet Switch : 4 watt
- Telenet Acces Point : 6 watt
- Senseo : 9 watt
- Kruimelzuiger (100% opgeladen) : 4 watt
- Electrische tandenborstel : 4 watt
- Plasma Samsung 50" : 9 watt
- LCD Samsung 32" : 16 watt
- Adapter Laptop Acer : 18 watt (!)
- Adapter Laptop 2 Acer : 4 watt
Als je dit allemaal optelt kom je op een totaal van 106watt/h voor toestellen die totaal niets aan het doen zijn.....
Als je ongeveer een gemiddelde neemt van 0.15eurocent/Kwh dan zit je maandelijks met een sluimerverbruik van 11.80Euro
Zijn er misschien nog mensen die zo'n verbruiksstekker thuis hebben?
En indien ze mensen zijn die zo'n ding hebben, zouden jullie dan eens het sluimerverbruik van nog niet vernoemde toestellen kunnen noteren en posten aub. Zo kunnen we een uitgebreide "sluimerverbruik-lijst" maken van verschillende toestellen.
Akkoord .....die digicorder en modems kan je wel uit de stekker halen, maar dan heb je ook weer het comfort niet van automatisch opnemen en alle andere functies van die toestellen. Dat moet je zelf afwegen wat voor jou prioriteit is.
Maar bv die adapter van mijn laptop is 18watt(!), zonder dat hij ingeplugd zit in de laptop he! Enkel dat zwarte doosje verbruikt 18watt, wat ik toch wel overdreven veel vind.
Die televisietoestellen zitten ook aan een gezamelijke van 25watt terwijl dat volgens de website van de fabrikant maar max. 0.3watt/stuk zou mogen zijn

Er zijn misschien mensen die zullen denk dit ik een beetje freaky bezig ben, maar ik hou me graag met zulke dingen bezig en als je alles optelt kom je toch wel aan een redelijk hoog jaarlijks bedrag waarvoor je niets hebt gekregen. Zelf heb ik al mijn halogeenspotjes (25stuks) van 50watt vervangen door led exemplaren van 3watt/stuk zonder al teveel lichtsterkte/kwaliteit in te leveren.
Ook noteer ik elke maand mijn meterstanden (2-voudig tarief) en houd deze bij op een website.
Alle reacties zijn toegelaten op deze thread uiteraard alsook meningen en andere sluimerverbruik-cijfers.
Het gaat dus enkel om het sluimerverbruik, en niet om het verbruik dat de toestellen hebben terwijl ze gebruikt worden, want deze cijfers weten we allemaal aangezien deze vermeld staan op de meeste toestellen en/of handleidingen ervan.
off-topic : Ik heb via de zoekfuntie de woorden "sluimerverbruik" en "sluimer" opgezocht, en er was geen enkel (!) resultaat te vinden. Daarom dat ik zelf dit topic maar opstart omdat ik deze info toch wel redelijk nuttig vind.
Grtz
Ben
Hieronder zal ik een lijst bijhouden van alle toestellen die ik of andere al gepost hebben.
Spoiler:Last edited by Blue-Bora; 25-06-2010 at 17:14.
no votes
-
-
25-06-2010, 13:25 #2Member
- Registered
- 14/11/02
- Location
- Waasmunster
- Posts
- 14,257
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/80
Interessant topic.
Ik ga alvast mijne digicorder en laptop uit de stekker halen.
no votes
-
25-06-2010, 13:51 #3Member
- Registered
- 20/05/07
- Location
- Pays des Collines
- Posts
- 3,643
- iTrader
- 5 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/9
Heel toevallig heb ik afgelopen weekend dezelfde meter aangeschaft

Nog niet echt veel metingen kunnen doen. Laders en adaptors wist ik al wel, die trekken we zowieso al uit. De PVR settop box voor satelliet moet idd 24/7 aanstaan. Maar we hebben er ook nog 2 gewone non-PVR en die hebben een schakelaar vanachter om de stroom helemaal af te zetten. Starten ook op in slechts een paar seconden. Daar kan Telenet nog iets van leren.
UPS op m'n vriendin haar pc zit ook nog aan 16W als alles af staat. Die ga ik er morgen maar tussen uit halen denk ik.
We hebben ook een 2-voudige meter laten plaatsen sinds een maand. Met een verhouding van 2/3de nacht en 1/3de dag. Is dat zowat een gangbaar gemiddelde? Mijn schoonmoeder komt aan 50/50 maar die let er totaal niet op wanneer ze haar toestellen aan zet.
Ons normaal jaarlijks verbruik kennen we nog niet. Het afgelopen jaar bezig geweest met renoveren. Dus veel zware toestellen gebruikt. En geen normaal gebruik van de dagdagelijkse zaken. Normaal moet de factuur nog wel een stuk omlaag kunnen.
Je zou er van verschieten. Vooral bij grote verbruikers kan de realiteit 50-100W er naast zitten. En dingen zoals computers, een computer met een hoge load verbruikt meer dan idle. Zet je het scherm uit of niet, standby en zo'n zaken. Kan fel variëren.
Hoe kom je trouwens aan de prijs van 0.15 ct/kWh? Ik heb maar heel vluchtig gekeken vorig weekend en ik dacht dat het +- 0.05 ct/kWh voor nacht en +- 0.10 ct/kWh voor dag?
Hangt af van leverancier en netbeheerder natuurlijk. Wij hebben Electrabel Optibudget en Gaselwest-Eandis (Wallonië).no votes
-
25-06-2010, 13:57 #4Member
- Registered
- 07/02/03
- Location
- Oostkamp
- Posts
- 1,808
- iTrader
- 28 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/3
Meestal gaat het om spoelen die men effectief niet van het net koppelt bij afschakelen, dan krijg je ijzerverliezen en een deel jouleverliezen (warmte) in die spoeletjes. Je vindt ze idd terug in adaptoren en voedingscircuits binnen apparatuur.
Een rechtstreekse indicator is het zoemen van die spoeltjes, een rechstreeks gevolg van de magnetisering die, ook in nullast, nog steeds optreedt!
Nullastverliezen tellen zich zeer snel op (en zeker bij laagvermogenapparatuur!!), en bedragen een paar % van de vollastvermogendissipatie.
Grofweg vertaald: hoe schijnbaar minder betekenisvol uw apparatuur, hoe groter zijn nullastverbruik is in vergelijking met zijn nominaal verbruik.
Elk beetje telt dus
Het meest gebruiksvriendelijke dat je kunt doen is bvb: apparatuur aansluiten met een verdeeldoos met aan/af schakelaar. Zo koppel je de apparatuur af van het net. (Er zijn bijverschijnselen maar die ga ik niet aankaarten, in de meeste gevallen is de impact ervan verwaarloosbaar, zeker in de wereld van thuisverbruiken)no votes
-
25-06-2010, 13:58 #5Member
- Registered
- 24/07/02
- Location
- Stabroek
- Posts
- 4,003
- iTrader
- 2 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/5
Wat betreft dat verbruik : Als de toestellen aanstaan let je er eigenlijk niet echt op wat ze verbruiken aangezien je ze dan gebruikt en er nut van hebt
Maar idd, het scheelt bv.ook qua verbruik als je je scherm aan of uit zet van je laptop.
Die prijzen heb ik vorig jaar op 9 sept bij mijn leverancier opgevraagd omdat ik de exacte prijs wou weten incl. transportkosten en alle andere zever erbij.
Bij ons komt het exact op
Dagtarief : 0.1885 Euro/Kwh
Nachttarief : 0.1112 Euro/Kwh
Nachttarief is van 22h tot 7h
Dagtarief van 7h tot 22h
Wij letten er altijd op wanneer we bv. vaatwasser, wasmachine en andere grote verbruikers die je 's nachts kan laten draaien aanzetten.no votes
-
25-06-2010, 14:05 #6Approved 9liver
- Registered
- 18/01/04
- Location
- Melle
- Posts
- 10,535
- iTrader
- 56 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/102
Hier gaat alles al enkele jaren 's nachts uit dmv stekkerbakken met zo schakelaars. Voor het slapengaan gewoon vlug eens de voet op al die schakelaars gaan zetten en klaar is kees. Na het eerste jaar was het verschil al direct duidelijk
“In terms of how we evaluate schooling, everything is about working by yourself. If you work with someone else, it’s called cheating. Once you get out in the real world, everything you do involves working with other people.”
PSN: Cycloon - Final Fantasy XIV: A realm reborn characterno votes
-
25-06-2010, 14:07 #7Member
- Registered
- 24/07/02
- Location
- Stabroek
- Posts
- 4,003
- iTrader
- 2 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/5
Kan ik me best voorstellen nu ik de cijfers zelf gezien heb.
Maar als je dat natuurlijk met je digicorder ook doet dan kan je niet meer opnemen bv.
Dat moet je dan zelf beslissen welk voor jou het belangrijkste is uiteraard
Ik kan hier nog veel meer zeggen over andere dingen, maar ik wacht liever tot er iemand hier een reply zet waarop ik aan het wachten ben
En ik ben er zeker van dat die gaat komen.
no votes
-
25-06-2010, 14:10 #8Approved 9liver
- Registered
- 18/01/04
- Location
- Melle
- Posts
- 10,535
- iTrader
- 56 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/102
Voor TV hebben we een stekkerblok met 2 schakelaars. Als ik toch nog iets wil opnemen 's nachts laat ik die gewoon aanstaan uiteraard, maar door die 2 schakelaars kan de helft van het materiaal toch uit. Maar eigenlijk gebeurd dat zelden dat ik 's nachts nog iets wil zien
.
“In terms of how we evaluate schooling, everything is about working by yourself. If you work with someone else, it’s called cheating. Once you get out in the real world, everything you do involves working with other people.”
PSN: Cycloon - Final Fantasy XIV: A realm reborn characterno votes
-
25-06-2010, 14:33 #9Approved 9-lifer
- Registered
- 08/07/05
- Location
- Geraardsbergen
- Posts
- 3,920
- iTrader
- 63 (98%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 2/31
no votes
-
25-06-2010, 18:07 #10Approved 9-lifer
- Registered
- 25/07/02
- Location
- Aalst
- Posts
- 13,457
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 10/156
Ivm die adapters, daar kunde ni veel aan doen. Gewoon goed gerief kopen met hoge kwaliteit adapters, maar verlies hebde daar altijd aan.
Wat ik wel schandalig vind is de digicorder van telenet ... echt wa voor shit is me da. Verbruikt superveel energie en tis dan nog zo traag als iet. Echt zo hatelijk dat ge ni gewono eigen hardware moogt gebruiken, niks tegen commerciele strategieen maar het mag wel ni ten koste gaan van service en kwaliteit.no votes
-
25-06-2010, 18:38 #11no votes
-
25-06-2010, 19:54 #12Approved 9liver
- Registered
- 25/08/03
- Location
- Herent
- Posts
- 4,359
- iTrader
- 8 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/20
bij belgacom is het niet veel beter en de merde is dat als hij zonder stroom valt (of uittrekt, schakelaar) hij 17 minuten nodig heeft om opnieuw op te starten. Dus snelsnel even de tv aanzetten zit er dan niet in.
Heb er dan maar een timer tussengezet die aanspringt om 18u en af om 02u.no votes
-
25-06-2010, 20:16 #13Approved 9liver
- Registered
- 18/01/04
- Location
- Melle
- Posts
- 10,535
- iTrader
- 56 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/102
Digicorder heeft wel "maar" dikke 5 minuten nodig om op te starten
“In terms of how we evaluate schooling, everything is about working by yourself. If you work with someone else, it’s called cheating. Once you get out in the real world, everything you do involves working with other people.”
PSN: Cycloon - Final Fantasy XIV: A realm reborn characterno votes
-
28-06-2010, 10:14 #14Member
- Registered
- 17/08/02
- Location
- Wijnegem
- Posts
- 1,235
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/2
Heb je toevallig ook de standby van een microgolf of gewone oven kunnen meten? Ben ik ook wel eens benieuwd naar.
Van de hydrofoorpomp verschiet ik toch ook hoor.no votes
-
28-06-2010, 10:44 #15Member
- Registered
- 24/07/02
- Location
- Stabroek
- Posts
- 4,003
- iTrader
- 2 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/5
Nope niet gedaan, maar zou eventueel wel kunnen.
Ik zal eens zien of ik er morgen in slaag aangezien ik de oven dan moet verzetten staat ingebouwd)
no votes

