Thread: Realiteit is een illusie
-
14-08-2009, 00:33 #1
Realiteit is een illusie
no votes
-
-
14-08-2009, 00:42 #2Approved 9liver
- Registered
- 21/12/04
- Location
- Leuven
- Posts
- 20,380
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 24/227
Ze maken nogal wild de conclusie dat omdat we in onze hersenen alleen de impulsen krijgen, die impulsen het enige zijn dat er is. Hoe rechtvaardig je zo'n aanname?
Physics is like sex: Sure, it may have practical results, but that is not the reason we do it. ~ R. Feynman
All science is either physics or stamp collecting. ~ E. Rutherford
S'il est vrai qu'on construit des cathédrales aujourd'hui dans la Science, il est bien dommage que les gens n'y puissent entrer, ne puissent pas toucher les pierres elles-mêmes.
no votes
-
14-08-2009, 00:47 #3Approved 9-lifer
- Registered
- 22/05/07
- Location
- Turnhout
- Posts
- 1,094
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/12
(Nog aan het zien, maar al even een opmerking) Het is niet omdat we de realiteit op een bepaalde (verkeerde) manier waarnemen, dat er geen extern object is.
Die video gaat er vanuit dat een boom die in een verlaten bos valt geen geluid maakt, aangezien niemand het waarneemt. Terwijl dit wel het geval is, tenzij die boom bij het vallen geen trillingen veroorzaakt.]no votes
-
14-08-2009, 01:22 #4Approved 9liver
- Registered
- 13/12/05
- Location
- Zwevegem
- Posts
- 7,087
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 1/50
Het was aannemelijk tot men begon over "the creator of everything".
no votes
-
14-08-2009, 01:28 #5Member
- Registered
- 29/12/04
- Location
- Dats
- Posts
- 3,614
- iTrader
- 16 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/14
Kan ik niet meer akkoord gaan.
Het lijkt ook niet wetenschappelijk onderbouwt.
Het is net zoals Eoz zei: in het filmpje zeggen ze dat als je iets niet ziet en hoort, het ook niet bestaat.
Edit: nevermind, dit is dikke zever. Ze beginnen al over een schepper.
Ik wil mijn 20 minuten terug..Last edited by Burrid; 14-08-2009 at 01:34.
no votes
-
14-08-2009, 01:34 #6Approved 9liver
- Registered
- 13/12/05
- Location
- Zwevegem
- Posts
- 7,087
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 1 Post(s)
- Reputation
- 1/50
Als ge die video moogt geloven dan kunt ge stellen dat die boom nooit omgevallen is, das is gewoon onze perceptie van hetgeen "the creator" onze geest insteekt.
Verder zit er veel te veel logica in de "realiteit" om ze zo makkelijk als vals te kunnen bestempelen imo.no votes
-
14-08-2009, 02:32 #7Approved 9-lifer
- Registered
- 27/10/04
- Location
- Heist-o/d-Berg
- Posts
- 22,488
- iTrader
- 107 (98%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 6/542
Mushroom ontdekt bullshit conspiracy filmpkes op YouTube deel 501.bis
Da's echt wel zalig man, gij gelooft gewoon alles wa ge zie. Wacht ze, ik ga efkes een filmke maken dat ons heelal bestuurd wordt door ne grote roze olifant met groene stipkes, 'k ben direct terug.~ "You don't see faith healers working in hospitals for the same reason you don't see psychics winning the lottery." ~no votes
-
14-08-2009, 02:35 #8Approved 9-lifer
- Registered
- 30/11/03
- Location
- Zemst/Mechelen
- Posts
- 12,443
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 7/69
Zelfde gevoel als de vorige, doch "zijn" theorie klopt wel, matrix achtige toestanden zou toch perfect mogelijk zijn, wel zeker niet de eerste keer dat we die discussie voeren, en iedereen heeft wel ooit zo is gefilosofeerd.
Enige vraag dat ik heb, als ik een stoel maak, en andere maken er gebruik van en zien die stoel zoals ik hem zie (schilderen hem na, nemen foto's er van), is dat dan geen bewijs dat de preceptie wel juist is.
Of gaat die theorie er van uit dat iedereen een illusie is, behalve jezelf?
En waarom zou die creator wel bestaan, als je het bestaan van alles in twijfel trekt gewoon omdat onze hersenen via een bepaald systeem werken, dat geeft toch totaal geen duidelijkheid over een god; en die zou dan wél bestaan, maar niet fysiek, maar toch wel bestaan?
Uit wat? en wat is hun probleem met materie? :/Vorige nick: "conquerpoy_123"no votes
-
14-08-2009, 02:39 #9no votes
-
14-08-2009, 02:42 #10Approved 9-lifer
- Registered
- 07/07/05
- Location
- Schoten
- Posts
- 1,722
- iTrader
- 3 (80%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/43
lol waarom zou het een illusie zijn
ookal nemen we alles "fout" waar dan nog is dat voor ons de realiteit zoals ze is omdat de grote meerderheid het zo waarneemt
saaie video imono votes
-
14-08-2009, 02:43 #11Member
- Registered
- 07/10/03
- Location
- Leuven
- Posts
- 3,175
- iTrader
- 2 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 8/115
Het visueel systeem maakt aannames om de verwerking van de werkelijkheid uberhaupt mogelijk te maken, maar om daarom te veronderstellen dat onze hersenen ons gewoon voor de gek houden en een wereld creëren of voor waar aannemen die er niet is, is gewoon belachelijk.
Maar ik had het al opgegeven voor ze over "de schepper" begonnen
.
puni: Ik ga volledig akkoord met Troj en ben stiekem jaloers op zijn kennis
.no votes
-
14-08-2009, 02:44 #12Approved 9-lifer
- Registered
- 27/10/04
- Location
- Heist-o/d-Berg
- Posts
- 22,488
- iTrader
- 107 (98%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 6/542
~ "You don't see faith healers working in hospitals for the same reason you don't see psychics winning the lottery." ~no votes
-
14-08-2009, 06:30 #13
Ik post enkel een link, ik heb nergens iets gezegd over wat mijn perceptie is. Maw ge fantaseerd een realiteit die een illusie is in de illusie van realiteit. Ge hebt het waarschijnlijk niet eens bekeken, ge zou het meer dan waarschijnlijk ook niet vatten, zoals de rest hier.
Het punt is, dat we slechts 5 waarnemingen van realiteit bezitten die daarenboven gelimiteerd zijn.
Ik zou zeggen, onderzoek deze 5 waarnemingen en bekijk hoe wij (energie) buiten de materie zijnde, deze kunnen waarnemen en hoe het brein werkt en dit zich alles in wat we noemen realiteit vertaald.no votes
-
14-08-2009, 07:06 #14
De matrix bevat veel waarheden en de filosofie achter de matrix is de volgende: hoe afhankelijk zijn wij van machines? Wat ons ook tot een boeiend wetenschappelijk onderwerp brengt. Wel, heel veel als je het mij vraagt. Het kan ons meer vrijheid geven, maar in een monetair systeem werkt dat natuurlijk niet zoals we nu kennen. In een ander systeem zou het ons meer vrijheid kunnen geven, een machine gaat ook niet slapen, is nauwkeuriger, zo zou je 80 of 90% van alle beroepen kunnen vervangen door machines. Nu gaan we sowieso die richting uit omdat het monetair systeem uit is op winst en gedoemt was om te falen.
Ook het begrip "mezelf" kan een illusie zijn, als je u identificeerd met de materie. Wie of wat je ook mag zien in de spiegel, dat ben jij (laten we het uw ziel noemen) niet in de werkelijkheid. Ook word uw "ik" gevormd door de maatschappij, anderen. Wat is goed en wat is slecht en wie bepaald dat? Uw ego is ook een fake iets die niets met uw ware ik te maken heeft. Helaas is onze huidige maatschappij daar op gericht, whats in it for me?
Zal het zo stellen: realiteit is niets anders dan herhalingen van anderen.no votes
-
14-08-2009, 07:59 #15Member
- Registered
- 20/05/04
- Location
- Timboektoe
- Posts
- 1,940
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 1/7
Stay of the interwebs during work boy
no votes

