Thread: Het klimaat
-
24-11-2016, 15:01 #196Member
- Registered
- 24/09/13
- Location
- Brussel
- Posts
- 6,349
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/27
no votes
Reply With Quote
-
-
24-11-2016, 15:34 #197
Vroeger was hernieuwbare energie inderdaad duur, maar de laatste jaren zijn de kosten gedaald en de productiviteit gestegen en zijn deze dus competitief geworden met kolen en gas.
Wind energy costs approach nonrenewable levels
"Renewable power generation technologies can now provide electricity at very competitive levels," says Taylor, a senior analyst at the International Renewable Energy Agency's (IRENA) Renewable Energy Cost Status and Outlook division.
"Yet despite these facts, many of the world's decision-makers have yet to grasp how competitive renewables have become. Often, vested interests lead to propagation of the myth of 'costly' renewable energy. In other cases, the change has simply come so fast, and so unexpectedly, that public information has yet to catch up."
LCOE generated from wind is now below €0.05/KWh in high resource areas, on a par with the average cost of coal-fired power (€0.049/KWh), while gas-fired power is slightly lower at €0.041/KWh.
Maar je moet verder kijken dan louter de marktprijs. Buiten het "geldelijke" is er ook nog een gezondheidsprijs en het feit dat onze verslaving aan kolen, gas en aardolie corrupte, terroristische Arabische regimes rijker maakt. Vooral ook dat laatste stuit me tegen de borst. Ik verafschuw Iran en Saudi-Arabië, maar jaarlijks gaan vele miljarden euro naar dit soort landen.***Money always returns to its true owners.Volatilty mean reverts but contango losses are forever.If you're short premium, you don't sleep. If you're long premium, you don't eat.no votes
Reply With Quote
-
24-11-2016, 15:34 #198Member
- Registered
- 13/12/03
- Location
- Zellik
- Posts
- 5,428
- iTrader
- 7 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 16/154
Misschien vinden sommigen het bovenstaande een goed idee, maar dat wil niet zeggen dat het realiseerbaar is. Neem nu afstappen van fossiele brandstoffen voor huisverwarming. Tot voor kort was het nog verplicht over voor iedere nieuwbouw een aardgasaansluiting te voorzien. Dusja, alle woningen op hernieuwbare energie is nog niet zo lang een beleidsvisie. Bovendien zijn de kosten hiervoor enorm. Aanleggen van warmtenetten, aanleggen van geothermische installaties, isoleren van alle bestaande woningen,...
Paul Krugman: "To fight this recession the Fed needs more than a snapback; it needs soaring household spending to offset moribund business investment. And to do that, as Paul McCulley of Pimco put it, Alan Greenspan needs to create a housing bubble to replace the Nasdaq bubble." http://www.nytimes.com/2002/08/02/op...ouble-dip.htmlno votes
Reply With Quote
-
24-11-2016, 15:41 #199Member
- Registered
- 30/11/03
- Location
- Tielt
- Posts
- 10,249
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 8 Post(s)
- Reputation
- 0/481
no votes
Reply With Quote
-
24-11-2016, 17:57 #200Member
- Registered
- 08/03/05
- Location
- Tielt
- Posts
- 13,007
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 3 Post(s)
ja hoor, en zonder de klimaatverandering zouden ze niet naar hier willen komen.

en hoe voorziet dubai s'nachts stroom? hoe voorziet australie stroom als het niet waait?
groene stroom produceren is nooit het probleem geweest. groene stroom produceren op het moment dat dat nodig is, dat is het probleem. wat ben je er mee als je op het middaguur stroom over hebt, maar s'avonds in het donker zit?
en google eens "guri dam blackout" voor nog zo'n succesverhaal over groene elektriciteit.__________________1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
24-11-2016, 18:01 #201Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Oslo
- Posts
- 19,728
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 26/1290
no votes
Reply With Quote
-
24-11-2016, 19:39 #202Member
- Registered
- 15/06/04
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 5,470
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 33/339
Ben je nu expres zo kortzichtig of ga je zeggen dat je nog nooit gehoord hebt van van energie opslag? Batterijen? Pumped-storage hydroelectricity? Molten Salt reactors? Compressed Air storage? ... Bovendien zijn er ook constant supply renewables zoals wave power.
Batterijen zullen zelfs praktisch onnodig zijn met een geglobaliseerde energie markt die gebruik maakt van slimme technologie en een grid dat zich niet laat limiteren door landsgrenzen. Je versast gewoon de energie naar waar die nodig is. Om nog maar te zwijgen dat binnen zeer korte tijd iedereen zelf zonnepanelen gaat zetten met batterij + elektrische wagen omdat het nu eenmaal stukken goedkoper is dan wat we vandaag betalen.no votes
Reply With Quote
-
25-11-2016, 11:42 #203Member
- Registered
- 09/05/08
- Location
- Leuven
- Posts
- 9,658
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 39 Post(s)
- Reputation
- 7/531
Onzin, zelfs als je morgen global warming volledig zou kunnen stopzetten dan gaat de immigratie nog onverminderd voort. Dat is al tientallen jaren zo en dat gaat voorlopig niet stoppen, global warming of niet.
Australië al eens bekeken op een wereldkaart? Dat is enorm groot om te controleren en hun economie/geldmiddelen zijn maar een fractie van de Europese economie. Ze slagen erin vreemdelingen buiten te houden door hun no-nonsense beleid tegenover economische migratie. Bootjes met vluchtelingen worden gewoon teruggestuurd naar de afzender, hier in Europa gaan ze die mensen net binnenhalen en een paspoort geven.En australië en de VS hebben het makkelijk eh, weinig tot geen landgrenzen, makkelijk te controleren.no votes
Reply With Quote
-
25-11-2016, 11:53 #204Member
- Registered
- 17/07/02
- Location
- Oslo
- Posts
- 19,728
- iTrader
- 1 (100%)
- Mentioned
- 21 Post(s)
- Reputation
- 26/1290
zelfde voor u als kimi, zoek de betekenis van het woord 'meer' eens op.
En die bootjes komen in eeen heel specifiek stuk van de kust aangezien al de rest belachelijk ver weg is van land. Dus ja haal misschien die kaart maar eens boven.Australië al eens bekeken op een wereldkaart? Dat is enorm groot om te controleren en hun economie/geldmiddelen zijn maar een fractie van de Europese economie. Ze slagen erin vreemdelingen buiten te houden door hun no-nonsense beleid tegenover economische migratie. Bootjes met vluchtelingen worden gewoon teruggestuurd naar de afzender, hier in Europa gaan ze die mensen net binnenhalen en een paspoort geven.*** Also sprach Zarathustra ***no votes
Reply With Quote
-
25-11-2016, 15:08 #205Member
- Registered
- 08/03/05
- Location
- Tielt
- Posts
- 13,007
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 3 Post(s)
ik heb de indruk dat jij totaal geen besef hebt van hoeveel energie er in belgie alleen al wel verbruikt wordt. er is geen enkele vorm van energieopslag die zelfs maar een deel van ons verbruik kan opvangen.
er is maar 1 echter betrouwbare bron van groene energie, en dat is geothermie. al de rest is niet in staat om ons gegarandeerd altijd van stroom te voorzien.
het klinkt misschien vreemd voor u, maar de zon gaat op iedere breedtegraad ongeveer op hetzelfde uur onder. ze laat zich niet tegenhouden door landsgrenzen. wind ook niet trouwens.
elektrische wagens zijn nog zo'n grap.
we verbruiken nu in belgie 8 miljard liter diesel op een jaar, wat neer komt op 80 TWh. we verbruiken een 1,8 miljard liter benzine, wat neerkomt op 16 TWh
onze huidige elektriciteitsproductie bedraagt 85 TWh, en dat is met de kerncentrales in werking.
je ziet zelf ook wel dat er ergens iets niet helemaal klopt.__________________no votes
Reply With Quote
-
25-11-2016, 17:07 #206Member
- Registered
- 15/06/04
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 5,470
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 33/339
Natuurlijk gaat de zon op dezelfde breedtegraad op ongeveer hetzelfde uur onder. We stellen onze klokken er op af! De aarde is rond, de zon schijnt altijd. Maar zoals ik al zei is opslag met een slim grid geen enkel probleem. Met de groeiende adoptie van elektrische wagens zullen we op termijn zelfs opslagcapaciteit te over hebben en ook de benodigde hoeveelheid energie zal ruimschoots voor handen zijn. Zelfs in die mate dat ze gratis wordt en je enkel voor distributie zal moeten betalen wanneer je ze niet lokaal genereerd.
Je zoekt problemen waar er geen zijn. Je duidt aan dat onze huidige infrastructuur rond fossiele brandstof is opgetrokken en de uitrol van renewables nog niet volstaat om onze energie noden te dekken. Dat is natuurlijk de evidentie zelf en het is net daarom dat al die toekomst gerichte initiatieven nu als paddestoelen uit de grond schieten. Er zijn nu zoveel plekken waar goedkopere groenere stroom zonder subsidies kan concureren met renewables dat de markt het geld heeft geroken. Kijk gewoon naar de curves van kost, efficientie en adoptie van solar en je weet dat de sneeuwbal aan het rollen gegaan is.no votes
Reply With Quote
-
25-11-2016, 18:46 #207Banned
- Registered
- 15/11/14
- Location
- Vlaanderen
- Posts
- 5,421
- iTrader
- 22 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 0/111
Als mijne wc overloopt zou die Jill peeters ook al staan roepen ziede wel.
Het klimaat is nog nooit hetzelfde geweest.
Goed dat het hier warmer aan het worden is.
Zo overdrijven jongens en de mensen bang zitten te maken. ts.1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
26-11-2016, 15:18 #208
Ondertussen is de temperatuur op de Noordpool weer volledig genormaliseerd (-30° C). Op 10 dagen tijd is de temperatuur met meer dan 25°C gezakt. Op hetzelfde moment was er trouwens ook een kouderecord in Siberië (-40°C) met overvloedige sneeuwval; dat wordt dan weer niet vermeld in de pers. Typisch deze asymmetrische berichtgeving.
IABP Buoy Table
http://iabp.apl.washington.edu/raw_p...4064010010#topno votes
Reply With Quote
-
26-11-2016, 15:34 #209
Ik stel mij ook grote vragen bij de realiseerbaarheid. Ze zeggen dat ze hoorzittingen hebben gehad met tientallen experten die allemaal zeggen dat het 'mogelijk' is. Ja natuurlijk is dat mogelijk, maar ik vraag mij dan af of er bij die tientallen experten ook economen zaten die heel het kostenplaatje van deze visie eens deftig begroot hebben. Ik heb meer en meer de indruk dat dit een ideologisch pamflet is en hoe langer hoe meer het 'politiek incorrect' is om daar iets tegenop te werpen. Je ziet het ook dat deze resolutie kamerbreed gedragen wordt. Hopelijk gaan ze toch eens twee keer nadenken bij de uitvoering van deze richtlijnen.
Wat is er mis met verwarmen met aardgas in combinatie met goede isolatie? Het aardgasnet ligt er nu toch al in de dichtbevolkte gebieden. Als we iedereen gaan stimuleren om van die dure warmtepompen te zetten daalt ook de basis om dit aardgasnet te financieren, wat hogere kosten zal betekenen voor de overblijvende gebruikers. Dat effect zie je nu ook bv. bij de individuele elektriciteitsproductie en waterproductie. Wat met de totale maatschappelijke kost?no votes
Reply With Quote
-
26-11-2016, 18:58 #210
met momenten lijkt 9lives wel op hln, eens deze post van ww gehaald
Enkele commentaren van op hln hier onder;
Zie mij hier eens......
Door de eeuwen heen is er niet iets als normale temperatuur. Tijden geleden lag Europa onder een dikke ijslaag, weet iedereen nog? De ijstijden. Het is niet omdat het nu warm is in Europa dat dit een normale temperatuur is, er waren ook tijden waar het veel warmer was dan nu, toen noemden ze Groenland als Groenland en dat kwam niet omdat het nu wit is. Wij hebben geen invloed op het klimaat, als de aarde ons beu is dan gaan we er allemaal aan. Kijk maar de dino's.
Kan allemaal goed zijn, maar dat gebeurde ook in tijden waar er nauwelijks mensen waren. Ik vind dit ook een hoax. Gore die dit gestart heeft is niet voor niets 200 miljoen dollar rijker geworden sinds zijn gezever. Er bestaat bv een zeekaart van een Turkse admiraal Piri Reis uit de jaren 1500 gebaseerd op veel oudere kaarten, met daarop de Zuidpool zonder ijs. En de contouren kloppen precies met wat men nu weet. De Zuidpool was dus ooit helemaal ijsvrij. En zo zijn er tientallen voorbeelden.
Eerst zien en dan geloven! Het is niet omdat een wetenschapper iets vertelt of de media iets verhaalt dat het ook waar is! En als politiekers er zich mee gaan bemoeien dan is er al helemaal niets van waar.
Blablabla, beginnen ze weer met die onzin, dat is al eeuwen zo. Maar nu hebben ze geld nodig en dan zijn alle middelen goed, als de burgers en dat zijn alleen maar de kleintjes, maar blijven betalen en liefst zoveel mogelijk. Om het rechtstreeks in de rijke dikkopppen hun zakken te steken.
En dan is dat opeens plotsklaps precies mijn schuld... Raar dat dit in crisistijden opeens komt opsteken, tijden dat ze onder alle mom geld nodig hebben! Trouwens, ik geloof in geen enkele foto meer, van een oerwoud kunnen ze opeens een kale vlakte maken! Stop met ons kaal te plukken zodat we zelf kunnen investeren!! Het is niet meer of min dan Verafstoot zijn "jobcreatie"! Lekker op Europees niveau.
hoe warmer hoe beter dan geen isolatie meer nodig en recuperatie van het gestolen budget van deze regering .
Maar gelukkig zijn er hier en daar ook goeie reacties waarvan 1 hier onder.
Het is niet omdat er van nature altijd schommelingen geweest zijn in het klimaat dat deze door ons veroorzaakte klimaatverandering geen probleem is. Het is niet omdat we van nature ooit dood gaan dat moord ook geen probleem is toch? De schaal en de snelheid waarmee deze klimaatverandering bezig is is ongelooflijk veel sneller dan de natuurlijke klimaatveranderingen. Als je bedenkt dat die natuurlijke massaal uitsterven hebben veroorzaakt, waarom zou deze dan niet nog erger worden?Cry. Cut. Rinse. Repeat.1 members found this post helpful.
Reply With Quote

De tijd dat hernieuwbare energie duurder is dan gas-, kolen of nucleaire installaties ligt al achter ons.
)