-
12-07-2017, 23:56 #301Member
- Registered
- 02/07/03
- Location
- Geraardsbergen
- Posts
- 58,782
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 4/159
Kadded kunnen denken

Verstuurd vanaf mijn SM-G360F met Tapatalk"Waarom geen diesel?": Omdat de verwarming bij ons in een afzonderlijke ruimte staat, niet in de garage.no votes
Reply With Quote
-
-
22-07-2017, 11:40 #302Approved 9liver
- Registered
- 11/09/03
- Location
- Rupelmonde
- Posts
- 21,113
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 169/227
no votes
Reply With Quote
-
22-07-2017, 15:27 #303Member
- Registered
- 13/04/04
- Location
- West-Vlaanderen
- Posts
- 6,429
- iTrader
- 117 (99%)
- Mentioned
- 3 Post(s)
- Reputation
- 1/19
Ik heb de CXA60, en heel tevreden van. De 80 is inderdaad nog wel een stuk krachtiger.
Veel plezier ermee!If I can bicycle, I bicycle.
12x Sunpower X21-350 + Solaredge 3000 (226°, 50° helling) PVoutputno votes
Reply With Quote
-
22-07-2017, 16:54 #304Member
- Registered
- 02/07/03
- Location
- Geraardsbergen
- Posts
- 58,782
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 4/159
Hier nog een platendraaier bijgekocht. Technics SL 120 met SME 3009 arm

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...524d659851.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...1108f95b1c.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...ff49c9ed07.jpg
Verstuurd vanaf mijn SM-G360F met Tapatalk"Waarom geen diesel?": Omdat de verwarming bij ons in een afzonderlijke ruimte staat, niet in de garage.no votes
Reply With Quote
-
24-07-2017, 19:59 #305Approved 9liver
- Registered
- 11/09/03
- Location
- Rupelmonde
- Posts
- 21,113
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 169/227
no votes
Reply With Quote
-
04-08-2017, 10:48 #306
Ik denk eraan om binnenkort eens een serieuze upgrade van mijn systeem door te voeren en ben op zoek naar wat extra meningen. Nieuwe TT, amp en eventueel speakers. Mijn budget zou max. 2000 euro zijn.
Nu heb ik een basic Audio Technica ATLP120 TT en een Marantz CD5004 (deze zou ik nog houden), aangesloten op een 90s Kenwood receiver en aan Wharfedale CRS 7 speakers. Da's het systeem dat ik van mijn pa heb overgenomen, ondertussen een goeie 20 jaar oud. Van die Wharfedales vind ik niets terug, maar het merk heeft een goeie reputatie. Het zou dus kunnen zijn dat de rest van mijn componenten deze kleine floorstanders wat tegenhouden om hun potentieel te bereiken... M.a.w. ik twijfel of ik direct mijn speakers zou vervangen of eerst zou kijken hoe mijn huidige klinken na upgrade van amp en TT.
Voor mijn speler kijk ik naar de Rega Planar 3 + Elys 2 package. Vrij kostelijk, maar ik denk dat deze mij een uitstekende basis geeft voor verdere upgrades down the line, via vervangen van de cartridge of extra vibrationele isolatie. Moest ik nu eerst een instapmodel zoals de RP1 aanschaffen, dan zal de cartridge daarvan vervangen het misschien minder waard zijn dan bij de RP3. Da's mijn redenering, maar moesten de kenners hier daar anders over denken, laat maar weten!
Van amps ken ik weinig, maar ik ben op zoek naar een model met phono-ingang. Eventueel later kan ik kijken naar een dedicated phono-preamp, maar momenteel lijkt mij dat nog niet nodig. Mijn CD-speler zou er ook op moeten. We kijken hier uit om binnenkort een beamer aan te schaffen, en zouden die willen aansturen via Chromecast. Ik weet dat er amp-modellen bestaan met een ingebouwde Chromecast-functie, maar weet niet of dat de meerprijs waard is. Wat denken jullie? Muziek is trouwens prioriteit nr. 1 dus het is niet erg voor mij om compromissen te maken op het vlak van geluid bij video.
Een kleine living in een rijhuis wil zeggen dat nieuwe speakers niet te groot of luid in volume moeten zijn. Ik prefereer wel floorstanders qua uitzicht, maar deftige liggen waarschijnlijk buiten mijn budget. Ik luister naar de meeste genres, en heb graag een streepje bas in mijn muziek. Ik haat het echter als de low-end een ongeresolveerde brij wordt. 'Punch' en ritmegevoel vind ik belangrijk. Wat zijn aanraders hier volgens jullie?
Alvast merci!no votes
Reply With Quote
-
04-08-2017, 12:52 #307Approved 9liver
- Registered
- 18/04/03
- Location
- Hasselt
- Posts
- 14,855
- iTrader
- 23 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 8/79
Je kan dit misschien ook eens vragen op https://home-theater.be/ , daar zit voornamelijk volk dat veel van audio kent, althans meer dan ik
no votes
Reply With Quote
-
05-08-2017, 10:51 #308Crew Member
- Registered
- 05/10/02
- Location
- Gent
- Posts
- 16,546
- iTrader
- 4 (100%)
- Mentioned
- 5 Post(s)
- Reputation
- 163/219
Ga eens naar Stevens hifi aan de vooruit, daar kan je veel setups beluisteren en dan weet je ongeveer welke richting je uit wil. Kerel kent zijn vak enorm goed.
1 members found this post helpful.
Reply With Quote
-
07-08-2017, 21:50 #309Banned
- Registered
- 08/05/17
- Location
- Antwerpen
- Posts
- 371
- iTrader
- 0
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 5/47
Leren eh

Lang geleden dat ik nog eens een Rodec onder handen had. 'k Kan me niet herinneren dat ze fantastisch geluid voortbrachten (niet slecht ook niet), maar letterlijk onverwoestbaar die dingen. En met die 18V voeding maakte groen/geel/rood draaien letterlijk geen fluit uit.
Hier staat Richie Hawtin's Model1 hoog op de verlanglijst; de 900nxs2 is verre van slecht, maar volledig terug naar analoog, dat kan alleen maar goed zijn.no votes
Reply With Quote
-
07-08-2017, 23:11 #310Member
- Registered
- 10/05/10
- Location
- Merelbeke
- Posts
- 2,438
- iTrader
- 17 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 13/49
Voila: Package Deal: NAD C 338 + Rega Planar 1+ Dynaudio Emit M10 - Wide Screen Audio
De rp1 zal je wss wel kunnen vervangen door de rp3...no votes
Reply With Quote
-
15-08-2017, 14:51 #311Member
- Registered
- 02/07/03
- Location
- Geraardsbergen
- Posts
- 58,782
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 4/159
Wel jongeman (of iets ouder dat weet ik niet) ik kan wel niet draaien maar heb heel lang in de verhuur gezeten, die MX180's en grotere varianten hadden een OK geluid maar niet bijster, maar zoals je zelf zegt, als ge er met een auto over reed was uw auto perte total, build like a tank (maar dan beter
)
Ik heb er gezien die prima bleven werken nadat er een volledige fles cola was over gekapt, da moede eens proberen met ne nieuwen
Clippen kan weldegelijk maar dan moeten de VU's zodanig gaan dat ze nie eens meer uit het rood bewegen, maar het kan en is nooit goed.
Mijn laatste koop, de SL120 met SME3009 arm is merkelijke beter kwa geluid en dat komt zeker niet door de platendraaier zelf maar door de arm, de arm is echt zeer goed te noemen en de naald uiteraard ook (al geupgrade naar een OM40). De demping van een MKII is merkelijk beter, daarom ga ik de originele hoge poten van de sl120 af doen, iets nieuws laten maken uit rubber en bounce feet onder zetten van de funk firm en dezelfde treatement geven als mijn pioneer aka 30 kilo graniet
"Waarom geen diesel?": Omdat de verwarming bij ons in een afzonderlijke ruimte staat, niet in de garage.no votes
Reply With Quote
-
15-08-2017, 15:04 #312
Binnenkort een demo gepland tussen de Rega en de Thorens TD203 bij Stevens. Inderdaad fantastische service daar. Grootste verschil tussen de twee zal in de arm zitten, dus ben eens benieuwd welk effect op het geluid dat geeft.
Mijn versterker ga ik houden. De specs zijn beter dan menig duurdere amp. Eventueel op termijn investeren in een betere pre-amp, maar dat zie ik dan wel.
Luidsprekers ben ik nu aan het overwegen om zelf in mekaar te steken. Lijkt me wel een leuk projectje en er is genoeg info online hierover te vinden. Investeren in deftige bookshelves hou ik als backup.no votes
Reply With Quote
-
15-08-2017, 17:43 #313Member
- Registered
- 02/07/03
- Location
- Geraardsbergen
- Posts
- 58,782
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 4/159
Mijn ervaring verteld mij dat menig modern platendraaiertje het moet hebben van da arm, maar dan nog, een zwijn blijft een zwijn, parels of niet. En vele van die thorens, rega en zeker die rommel van project zijn hun centen niet waard. Vooral omdat ze er zoveel van die centen voor vragen.
Nen deftigen goed gebouwden platendraaier van welleer met goeie cartridge/stylus/arm combo loopt daar meestal toertjes rond en ja nen deftigen gaat ook wat geld kosten maar godverdomme ge betaald tenminste voor klankkwaliteit en bouwkwaliteit.
Steven is ook ooit begonnen met oude meuk, hij zou me moeten toetreden, veelal is moderne nest veel geld voor heel weinig en vooral... het moet er mooi en cool uit zien. Wat maakt het uit hoe het er uit ziet, als het maar klinkt! Het is correct om te zeggen dat er vroeger ook veel brol gemaakt is, heel veel zelf maar zelf voor een gemiddelde speler had je veel meer waar voor geld. Ze durven godverdomme 1000 euro vragen voor wat MDF met een duur uitziende arm die op geen kloten trekt :/ wraakroepend is het."Waarom geen diesel?": Omdat de verwarming bij ons in een afzonderlijke ruimte staat, niet in de garage.no votes
Reply With Quote
-
15-08-2017, 18:09 #314
Ja sure, als je er zelf alles van af weet kan je ongetwijfeld voor een fractie van de nieuwprijs zelf een fantastische platendraaier in mekaar steken... Edoch dat kost allemaal tijd, en een snelle search op tweedehands.be vindt mij toch niet direct fantastische vintage modellen in uitstekende staat (voor een schoon prijske).
Heb je enkel problemen met de instapmodellen van de 'bekende merken' of is alles wat ze maken brol? Zoja, wat doen ze allemaal verkeerd? Waar beginnen de diminishing returns ergens?no votes
Reply With Quote
-
16-08-2017, 02:19 #315Member
- Registered
- 02/07/03
- Location
- Geraardsbergen
- Posts
- 58,782
- iTrader
- 6 (100%)
- Mentioned
- 0 Post(s)
- Reputation
- 4/159
Tuurlijk vind ik het niet allemaal brol, ik vind vooral dat het veel geld is voor heel weinig. Ze durven nogal wat te vragen voor heel simpele dingen en ik kan daar niet goed tegen
"Waarom geen diesel?": Omdat de verwarming bij ons in een afzonderlijke ruimte staat, niet in de garage.no votes
Reply With Quote


